کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش آنتیگنه
S3 : 22:03:31 | com/org
امکان خرید پایان یافته
  ۰۲ شهریور تا ۱۱ مهر ۱۳۹۳
  ۲۰:۰۰
  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان
بر اساس سه گانه ی افسانه های تبای اثر سوفوکل

تلفن رزرو بلیت: 09196787032

گزارش تصویری تیوال از نمایش آنتیگنه (سری سوم) / عکاس: بابک حقی

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نمایش آنتیگنه (سری دوم) / عکاس: بابک حقی

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نمایش آنتیگنه (سری نخست) / عکاس: بابک حقی

... دیدن همه عکس‌ها ››

آواها

مکان

میدان ولی عصر، بلوار کشاورز، بعد از خیابان فلسطین خ کبکانیان، نبش کوچه مرتضی زاده، پلاک ۱۰ و ۱۲
تلفن:  ۸۸۹۵۲۴۴۰

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
نمایش دارای صحنه های مهیج و وجد آور است. به گونه ای که بیننده هر چند لحظه یکبار دچار شک می شود. فریاد، حرکت های سریع و درهم برهم و کج و کوله، شخصیت های حیوانی کارکترها ، همه و همه به زیبایی و نویی کار افزوده بود. موسیقی متن همراه صحنه ها بود اما در برخی صحنه ها جای خالی موسیقی مناسب حس می شود.
به نظر من داستان خط و سیر مشخص و منطقی نداشت، و اکثریت صحنه ها به دور بن اصلی داستان می گردد. از این نظر تشبیه روند کار به دایره نمی تواند نامناسب باشد. این برای من کمی نا ملموس بود، اما بینندۀ آشنا با این سبک کار مسلما آزرده نخواهد شد.
صحنه ( نمیدانم نام علمی آن در تئاتر چیست ) فاقد دکور مناسب بود و حس خاصی منتقل نمی کرد. بیننده بایستی تمام صحنه ها را در ذهن خود مجسم کند. که بعضا تجسم صحنه قصابی و دربار پادشاهی آن هم در تعویض های پی در پی و سریع روند کار کمی مشکل است. البته بازیگران تمام سعی خود را داشتند تا با بدن و حالات و طرز ادای دیالوگ ها بر این مشکل ( شاید مشکل باشد شاید نه !!) فائق آیند.

خسته نباشید
آنتیگونه دختری در تمام دوران ها

متن نمایش تلفیق افسانه و رویدادهای امروز را درهم آمیخته و زبانی برای تکرار رنج و غرور دختری دارد که میخواهد برخلاف انچه تحمیل میشود ایستادگی کند و به زیبایی توانسته ست دیالوگهایی را با زبان امروز و گذشته بیامیزد و کشش لازم را ایجاد کند ..
کارگردان از ایده های خوبی برای اجرایی کردن این متن استفاده کرده ست اما برای چنین اجرایی با حجم بازیگران و داستان نیازمند به فضایی بیشتر و استفاده ی بهتر از المانهای دیگر تئاتر مانند نور و دکور ست تا بتواند تاثیر گذاری لازم را بر مخاطب داشته باشد
بازیها و موسیقی خوبند تسلط کافی بازیگران و جاگذاری مناسب موسیقی درست اتفاق میافتد اما گریم ، طراحی لباس در سطحی متوسط و کلیشه ای اند اما با تمام این موارد، پتانسیل کافی برای رشد و پیشرفت خوبی برای این گروه وجود دارد که مطمئنا با تجربه های بیشتر دوراز دسترسشان نخواهد بود ...

با ارزوی موفقیت و خسته نباشید به کارگردان و گروهشان

20شهریور 93

نیلوفر جان، ممنون از نوشته خوبت. چون کار را ندیده ام ، خواندن را علامت زدم که ان شاء ا... اگر نمایش را دیدم، دوباره این متن را بخوانم. فقط یک سوال، دیالوگهای ماندگار عمدتا به زبان اسطوره ای هستند، اجرا هم با این زبان همخوانی دارد؟ در مجموع احساس یکپارچگی به انسان می دهد؟
۲۴ شهریور ۱۳۹۳
درود بیتای عزیزم همیشه از نظرات و نگاه ویژه ات به تئاتر استفاده میکنم ومیاموزم
..دوست عزیز من هستی..به امید دیدارت
۲۵ شهریور ۱۳۹۳
نظر لطف شماست نیلوفر جان،سپاسگزارم و مشتاق دیدارشما.
۲۵ شهریور ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مواجهه شورشیِ انسان با خدایان در این نمایش بسیار جالب توجه بود:
آنتیگنه: « من شرفم را در برابر فرمان خدایان نیز بر زمین نمیگذارم »
کرئن: « پیرمرد! ... مرا از خدایانتان مترسان » یا « من سلاحدار صلاح امروز تبایم و بر این اساس اجرای فرامین من از فرامین خدایان واجب تر است »
گمان نمیکنم سخنوری تو چیزی بر من بیاموزد ...
تنها مردمان شور بخت برای درک حقیقت نزیسته اند ...
نیلوفر عزیزم
نظرت درمورد اجرا چه بود؟
۲۲ شهریور ۱۳۹۳
پس منتظر یادداشت شما هستم نیلوفر جان
۲۳ شهریور ۱۳۹۳
ممنونم از لطفی بمن داری بیتای خوبم
۲۴ شهریور ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
با سلام. من این کار رو دیدم و خیلی مثبت ارزیابی کردم کار دوستان رو. واقعا کار از یک کارگردانی قوی برخوردار بود. این برای من نمود داشت که کارگردان تونسته خوب از بازیگرا بازی بگیره. رفت و برگشت ها از دو موقعیت عالی بود. بازیگر ها واقعا خوب بازی می کردن و خیلی باورپذیر بود. من خودم متوجه نشدم کی کار تموم شد. اولش فکر نمی کردم با توجه به هنرجو بودن بچه ها کار این همه خوب چفت وبست داشته باشه و کاملا سورپرایز شدم. امیدوارم موفق باشید. در کل خیلی خوب بود.
نقد و نظر دوستان، انرژی فوق العاده ای تزریق میکنه واقعا؛ از همه عزیزان بسیار ممنونم
به اطلاع علاقمندان این نمایش می رسانیم، برای اعضای تیوال، برای هفته آینده بهای این نمایش با ۲۰% درصد تخفیف و مبلغ ۱۲.۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
- من شرفم را در برابر فرمان خدایان نیز بر زمین نخواهم گذاشت ـ