تیوال نمایش آنتوان و مسافر کوچولو
S2 : 15:26:07
  ۱۹ تیر تا ۲۷ مرداد ۱۳۹۱
  ۱۹:۱۵
 بها: ۱۰,۰۰۰ تومان


: سیاوش چراغی پور . باران چراغی پور 
: حسن باستانی . امیر رضا زاده 
: فرنوش فرجندی
: ملیحه زمانی . محمد قدس
: سودابه گودرزی
: محمد قدس
: 70 دقیقه

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
من هم مثل بسیاری از تماشاگران از اینکه جملات قصار و آموزه ها انسانی زیبای "اگزوپری" را در قالب نمایش و بیشتر در دل دیالوگها مرور کردم لذت بردم اما اگر به جای آن دختر نوجوان دوست داشتنی (باران چراغی پور) از بک بازیگر حرفه ای متناسب با این نقش استفاده میشد اجرا گرمتر و پرشورتر نمیشد؟!
البته به هیچ وجه منکر حضور خوب و دوست داشتنی باران نازنین نمیشوم اما نقشهای جدی در تئاتر به بازیگر حرفه ای نیاز دارند باران عزیز خیلی وقتها برای ادای دیالوگهای چندخطی دچار مشکل میشد و بسیاری از مواقع حضور صحنه ای تمام عیاری نیز نداشت به عنوان یک دختر نوجوان همینکه روی صحنه حاضر شده است کافیست تا او را تحسین کنیم اما کارگردان میتوانست با انتخاب یک بازیگر مناسب و کارکردن روی لحن و حرکات بدنی بازیگر، تصویری ژرفتر و ماندگارتر از شازده کوچولو در ذهن ما بیافریند و به نقش ... دیدن ادامه » ابعاد بیشتری دهد تماشاگر هم به راحتی آن بازیگر بزرگسال را به شرط داشتن توانایی ایفای نقش میپذیرفت همچنان که در نمایش "اسکلیگ وبچه های پرواز" تماشاگر به راحتی لیلی رشیدی و خسرو پسیانی را به در نقش دختر و پسری نوحوان پدیرفت
جز این مورد، نمایش نکات مثبت جالب توجهی داشت که دیگر دوستان به خوبی به آن اشاره کردند و نیازی به تکرار آنها نمیبینم
به نظر من قصه پردازی عالی بود و نقطه قوت داستان همین بود چون یکجورایی ناپدید شدن اگزوپری رو در قالب داستان شازده کوچولو گنجونده بود.صحنه پردازی هام خوب بود.مرسی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من این نمایش رو هفته ی پیش دیدم . فکر می کنم یه برداشت ضعیف از یه اثر بزرگ بود . کسی که حتی شازده کوچولو را با صدای شاملو شنیده باشه نمیتونه از این کار راضی باشه . در ضمن فکر می کنم بازیگر مرد به خصوص به خاطر نوع صدایی که داشت برای این نقش مناسب نبود .در کل حرفی برای گفتن هم نداشت . خیلی دیالوگ های بهتری می تونست تو این کار باشه مثل اونجا که شازده کوچولو می گه " اگه به آدم بزرگا بگید.. یه خونه ی قشنگ دیدم از آجر قرمز,که جلو پنجره هاش غرق شمعدونی و بامش پر از کبوتر بود... محاله بتونن مجسمش کنن. باید حتما بهشون بگی یه خونه ی چند میلیون تومنی دیدم تا صداشون بلند بشه که : وای !!! چه قشنگ.." :)
من هم با شما در مورد صدای بازیگر موافقم
۱۵ مرداد ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی بسیار دلنشین و دوست داشتنی... که شب به یاد موندنی رو برام رقم زد :-)
طراحی صحنه و دکور و لباس زیبا ، بازی ها بسیار خوب و باورپذیر ، موسیقی خوب...

از همه افردی که برای این نمایش زحمت کشیدند صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم به زودی یک بار دیگه به دیدنش برم.
در آخر پیشنهاد میکنم که اگه شخصیت شازده کوچولو رو دوست دارید و مثل خیلی از آدم بزرگای امروزی، احساس عشق و دوست داشتن های حقیقی رو فراموش نکردید، این نمایش رو از دست ندید!
آنتوان : حیف که همه گل ها فانی اند!
۱۲ مرداد ۱۳۹۱
سحر جونم خوشحالم که برای دیدنش مشتاق شدی! :-)
امیدوارم به اندازه من و حتی بیشتر ازش لذت ببری :*
۱۳ مرداد ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار زیبا و تماشایی بود

نمایشی بود که تا پایانم در ذهن من می ماند

آنتوان (سیاوش چراغی پور ) همچون زائری بود که به زیارت گاهش پا گذاشت اگر چه در خیال

مسافر کوچولو (باران چراغی پور) که معلوم نبود از کجا در آن کویر بزرگ پیداش شده بود خودش که میگفت

پرنده های وحشی آوردنش زمین.

___________________________________________________________________

باران چراغی پور بی نقص و بسیار زیبا بازی کرد خیلی زیباتر از آدم بزرگ های تئاتر ما

امیدوارم عشق و علاقه اش به صحنه ماندنی ابدی باشه


سپاس ... دیدن ادامه » و بدرود
مسافر کوچولو:

اگه همه ی گل های دنیا سرخ باشند که دیگه گل سرخ زیبا نیست
من اجرای چهارشنبه(11/5/1391) که ویژه هنرمندان بود رو دیدم. موسیقی متن رو دوست داشتم. فضاسازی صحنه هم خوب بود.بازی آقای چراغی پور هم نسبتا بدک نبود. ولی در کل نمایش خوب قصه پردازی نشده بود. من به شخصه فکر میکردم که نگاهی تازه به آثار اگزوپری رو ببینم که اصلا اینجوری نبود. یه برداشت کلیشه ای و آشفته از کتاب شازده کوچولو و زمین انسانها بود.فقط یه قسمت از یکی از دیالوگای آقای چراغی پور جالب بود اونم اینکه می گفت: خوبیه آدما به اینه که در شرایط سخت می تونن مثه یه حیوون زندگی و مثه یه فیلسوف فکر کنن!!!
نمایش انتوان و مسافر کوچلو دوبار دیدم و بازی باران چراغی پور خوب بود به نظره من اما نباید ار حسن باستانی بیشتر از این توقع داشت
۱۹ مرداد ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شازده کوچولو پرسید : اهلی کردن یعنی چی؟
روباه گفت : یعنی احساس علاقه کردن .
احساس یا ایجاد؟ به نظرم ایجاد درسته.:)
۰۴ مرداد ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تنها چیزی که خوب بود طراحی صحنه و دکور بود که من خیلی خوشم اومد
آقای چراغی خیلی فریاد می زد. واین از نظر من عیب بزرگ کار بود.
حتما این نمایش را می بینم

چون خیلی لحن و بیان خاص کودکان را دوست دارم

پویایی زبان و کاربرد واژه های کهن را می توان در انها دید


بدرود
۲۶ تیر ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باتوقع زیادی که سفیدبرفی و هفت کوتوله برام ایجاد کرده بود این کار رو تماشا کردم اما راضیم نکرد.بازی آقای چراغی پور رو دوست نداشتم .خیلی بیجا فریاد میکشید و اصلا حس اون خلبانی رو که از شازده کوچولو میشناختم ، نداشت .
باران چراغی پور هم به نظرم خیلی با اون شازده کوچولوی کاست قدیمیش (با صدای احمد شاملو) فاصله داشت ، کلا خیلی به دلم ننشست .فقط بعضی دیالوگ ها کپی شده بود .
طراحی صحنه ولباس خیلی خوب بود .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با وجود اینکه همیشه جایی برای ایراد هست.
دلم میخواست صمیمانه به باران چراغی پور به خاطر بازی دوست داشتنیش تبریک بگم.
آرزو میکنم وقتی بزرگ شد واقعا بزرگ شه!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
متن خوب بود، بیشتر منظورم داستان پردازی و ایده هایش است. اما به بعضی از دیالوگها ایرادی وارد میدانم: تعدادی از دیالوگها از حیث محتوا دقیقاً مطابق داستان هستند و مطلقاً هیچ کارکرد یا معنایی جز همان که در اصل داستان آمده ندارند و آنهایی این ویژگی را دارند که اتفاقاً در خود داستان هم دیالوگ هستند، اما نویسنده نمایش بی دلیلی آنها را بازنوشته و اتفاقاً در این بازنویسی به شدت آنها را فروکاهیده است، چه اتفاقی می افتاد اگر اینها عیناً همانطور که در داستان آمده در نمایش هم حاضر می شدند؟ و نکته ی دیگر متن آشنایی خوب نویسنده با کتاب مقدس (به ویژه عهد عتیق) و فرهنگ مسیحی است که قصد به رخ کشیدنش را داشته و موفق هم شده است، تبریک. طراحی صحنه درست همانقدر فانتزی است که باید باشد، تبریک. بازی باران چراغی پور خیلی خوب است، نه به عنوان بچه ای که یک تئاتر بازی میکند، ... دیدن ادامه » به عنوان یک بازیگر حرفه ای. اما درست به همان اندازه که بازی باران چراغی پور خوب است، بازی سیاوش چراغی پور کار را فروکاهیده و گذشته از بازی بسیار بدش (جست و خیزهای مداوم و بدون دلیل و حتا در تضاد کامل با موقعیت، آخر کسی که از تشنگی و گرسنگی رو به مرگ است چرا باید هر بار که از این سوی صحنه به آن سو می رود از روی بال هواپیما مثل کانگارو جست بزند؟!) صدای ویژه ی او آزاردهنده است. انتخاب بازیگر هیچ کار کم و فرعی ای نیست آقای باستانی عزیز! انتخاب بازیگری با این صدا، اگر دلیلمند بدانیمش، چه دلیلی می تواند داشته باشد جز این که بخواهیم اگزوپری را مخنث بنماییم؟ و از این گفته هیچ قصد توهین ندارم؛ مخنثان در تمامی ادیان کهن خدایواره انگاشته می شوند چرا که به تعبیری فاقد جنسیت اند ولی آیا شما به فکر این کارکرد بوده اید؟ بعید میدانم، چون اساساً این کار داعیه ای چنین ندارد.
اما در مجموع کاری است که به تماشایش می ارزد لااقل از این حیث که مسافرکوچولویی که اینهمه دوستش میداشته ایم و تنها در کارتون دوران بچگیمان دیده بودیمش را می توانیم زنده ببینیم که جلوی چشمهایت راه میرود و حرف میزند و این به معجزه می ماند، تبریک.
امروز این اجرا رو دیدم . ( با اینکه همه بلیط ها رزرو بود اما من کسی از دوستان دیوار رو ندیدم). اما در مورد اجرا باید بگم که از اون دسته از تئاترها است که شاید یک سری خوششون نیاد. اما من به شخصه خیلی لذت بردم . بیشتر از کارگردانی باید از نوشته ی آقای باستانی تقدیر بشه . از بازی پدر و دختر هم لذت بردم مخصوصا از بازی باران چراغی پور که بسیار بسیار زیبا بود و چه بسا دفعه ی بعد که شازده کوچولو رو می خونم صدای باران تو ذهنم باشه . تشکر از همه دوستان.
سلام منم نه بعنوان یکی از عوامل بعنوان یه کسی که نمایشها رو می بینم و دنبال می کنم با سهیل موافقم متن و خصوصا بازی باران خیلی خوبه . از طراحی صحنه خوب نمایش هم نباید غفلت کرد . بیایید و باران رو ببینید واقعا شازده کوچولو شده.
۲۲ تیر ۱۳۹۱
آقای من! نه شما دوستان دیوار را دیدید و نه هیچکس دیگر و نباید هم می دیدیم چرا که در دور جدید اجراها تنها رزرو اولین اجرای پینوکیو واقعی بود و الباقی جعلی. بر این ادعا دلایلی دارم که گمان نمیکنم ارائه اش لزومی داشته باشد چرا که اساساً خرید بلیت نیم بها یا ... دیدن ادامه » تمام بها فرع است و در حاشیه.
۲۲ تیر ۱۳۹۱
اما من اسمم رزرو بود و نیم بها بود.
۲۳ تیر ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام من این تئاتر را برای روز دوشنبه گذشته رزرو کردم اما اجرا برگزار نشد.
دیگر هم امکان رزرو بهم نمیدهد. میگه رفتی قبلا! شده آش نخورده!
ای جان...
:(
۲۱ تیر ۱۳۹۱
ممنون آقای مدیر تولید
لطف دارید.
۲۳ تیر ۱۳۹۱
به نظر من قصه پردازی عالی بودو نقطه قوت نمایش همین بود چون یکجورایی ناپدید شدن اگزو پری رو در قالب داستان شازده کوچولو گنجونده بود.صحنه پردازی هام خوب بود.مرسی
۱۵ مرداد ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فقط اگر مدت زمان تئاتر رو هم اعلام کنین خیلی خیلی خوب میشه.
شوخی کرده اید، نه؟ آخر بالای همین صفحه توی شناسنامه ی کار و درست قبل از بهای بلیت، نوشته: «مدت اجرا: 70دقیقه»!
۱۹ تیر ۱۳۹۱
سیاوش جان فکر میکنم وقتی که اینو نوشتن هنوز مدت زمان نمایش اعلام نشده بود.
۲۰ تیر ۱۳۹۱
درسته. اشتباه از من بود. شناسنامه ی باقی نمایشها رو که دیدم فهمیدم مدت اجر درشون نیست.
۲۱ تیر ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر خوب که رزرو روز چهارشنبه در کمتر از چند ساعت تموم شد .
علی اژدری، سعید بیگی و شادی بهرامی این را خواندند
محمد عمروآبادی این را دوست دارد
بله حناب قدس، شما توان اعضای سایت رو دست کم نگیرید :-) امید که هنرمندان و دست‌اندرکاران تئاترهمچون شما بیشتر در این سایت و در کنار مخاطبان حضور داشته باشند.
۱۸ تیر ۱۳۹۱
ارادتمند محمد عزیز
ما که دوستدار شما و دوستان و اعضای سایت هستیم
۱۹ تیر ۱۳۹۱
جناب قدس عزیز آیا پذیرای پیشنهاد جهت نمایش در حال اجرا هستید؟
۱۲ آبان ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آنتوان : ‌ مایه‌ی نجات فقط برداشتن یک قدمه. یک قدم و قدمی دیگه و پیوسته همین یک قدم که باید از نو برداشت...
امروز یکی از دوستان بزرگ و هنرمند اومدند و اجرای قبل آخر ما رو دیدند یه جمله گفت که خیلی به دلم نشست . گفت یه نمایش لطیف بود .
و واقعا هم این نمایش پر از لحظات انسانی و مهربان .
امیدوارم همه شما را ببینیم
محمد جان امیدوارم خودت و گروه، روزهای خوب و پرتلاشی رو پشت سر بگذارید و موفق و موفق تر باشید..
۲۰ تیر ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جانم چارسو و بهای بلیت هاش! خون رقصه جواب داده ظاهرا
سلام بر علی اژدری عزیز
می خواستم یه نکته را بعنوان مدیر تولید این نمایش بگم و اون اینکه ما درخواست کردیم که بلیط نمایش مانند قبل 8000 باشه اما گفتند سال جدید باید قیمتها عوض بشه و خود تئاترشهر قیمتهای بلیط را تغییر داد.
۱۸ تیر ۱۳۹۱
دست گلشون درد نکنه !! اگه قرار بود امسال قیمتها عوض بشه ما نمایش ها 8تومنی هم در این سالنها دیدیم ... من نمایش را درجشنواره دیدم !! با توجه به اسمش حدس میزدند تماشاگر بیشتری داشته باشه و 2تومن هم 2تومنه دیگه !!!
۲۰ تیر ۱۳۹۱
برای من خیلی جالبه که تئاتر شهر صرفا بلیط چارسو رو گرون کرده، چون باقی سالن ها کماکان بر اساس قیمت های قبلی بلیط فروشی میکنند. در ضمن اگر دلیل افزایش بها اومدن سال جدیده که از ابتدای سال تا الان هیچیک از قیمت ها به استثنای همین نمایش و اثر قبلی چارسو (خون ... دیدن ادامه » رقصه)تغییری نکرده و قیمت ها مثل سال پیشه.
۲۰ تیر ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید