آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم عرق سرد
S3 : 16:14:35 | com/org
بها: ۴,۰۰۰، ۴,۵۰۰، ۵,۰۰۰ و ۶,۰۰۰ تومان
موضوع این فیلم یادآور مشکل ممنوع الخروج شدن نیلوفر اردلان، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران، توسط همسرش است

گزارش تصویری تیوال از اکران مردمی فیلم عرق سرد / عکاس: آرمین احمری

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از اکران مردمی فیلم عرق سرد / عکاس: آرمین احمری

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نشست پرسش و پاسخ فیلم عرق سرد / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از اکران مردمی فیلم عرق سرد در پردیس چارسو / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› یادداشت نساء نیکو درباره فیلم عرق سرد

ویدیوها

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
فیلمی قشنگ بود
این فیلم نشان می داد زنان حقی از این کشور دارند
سپیده و میترا این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلمی که سعی کرده قانون مرد سالارانه ی ایرانی را زیر سوال ببرد سعی کرده قسمت کوچکی از دردی را که زنان ایران متحمل می شوند را نشان دهد دختری ورزشکار و با جسارت که سودای پیشرفت در سر داد که متاسفانه به خاطر قدرت های نا عادلانه ای که قوانین ایران به شوهرش داده محکوم به فراموش کردن رویاهای خود می شود و در نهایت انتقام کودکانه ای می گیرد که چندان تاثیری در پیشبرد اهدافش نداشته !!
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیدم
همین
مگه تو محضر دوتا از هر چیزی نگه نمی دارن ؟آیا؟
مثلانی فرض بر این گرفته شده که نگه نمیدارن :-))
خلاقیت کارگردانه دیگ...
۲۲ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم خوبی بود موضوع خوبی داشت بازی بازیگران خیلی خوب بود باران کوثری خیلی خوب بود ولی امیر جدیدی نه خیلی، مخصوصا جاهایی که روی آنتن بود و داشت به عنوان مجری برنامه اجرا میکرد. اصلا فیلم فمنیسیتی نبود نزدیکش شد اما فمنیستی نشد.یک معضل خوبی رو مطرح کرد که با عث تفکر میشه در بیننده یک قصه خوب که به سادگی به تصویر کشیده شده و باعث سوال در ذهن مخاطب میشه که جایگاه و حقوق زنان کجاس و حدش چیه اما در روند فیلم یکی به نعل یکی به میخ هم میزد
اشکالاتی در فیلم وجود داره مثل صحنه پاره کردن توافق توسط امیر جدیدی بعد از محضر و یا روی آنتن برنامه رفتن باران کوثری آخر فیلم یا نوع نمایش تیپ امیر جدیدی که البته هر فیلمی اشکالاتی داره اما در کل فیلم خوبی بود دوست داشتم دست کارگردان و عوامل فیلم درد نکنه
خنک ...دومین تجربه فیلم سازی سهیل بیرقی برای او یک عقبگرد تمام عیار محسوب میشود. فیلم "عرق سرد" نتوانسته است در بازنمایی زن به عنوان سوژه ای که از منظر جدیدی میتوان او را واکاوی کرد موفق عمل کند. جهانی که "افروز اردستانی" ( با بازی باران کوثری ) در آن زیست میکند، به قدری خارج از سلسله مراتب اجتماعی است که نمیتوان اعتراض فیلم بر گفتمان های مسلط بر جامعه را پذیرفت. نویسنده هیچگاه عقبه ای صحیح از فضای خانوادگی این زن، نه تنها با همسر که با خانواده خودش نیز ارائه نمیدهد. فیلم به قدری خود را در وادی غر زدن دچار کرده است و به هر ریسمانی چنگ میزند، که حتی در خوانش زنانی که دچار عارضه ای مشابه با کارکتر اصلی شده اند ( تکست پایان بندی فیلم )، حرف هایش ایجاد هیچ حس همدردی نمیکند.

محوریت قرار دادن مسائل و مشکلات یک زن ورزشکار در خصوص کسب اجازه خروج از کشور از همسر میتوانست با حوصله بهتر فیلمساز، ایجاد تاثیر گذاری بهتر با استفاده ... دیدن ادامه ›› از زبان سینما و فارغ از اپوزوسیون های فضای مجازی کند. ولیکن فیلمساز آنقدر با دوربین خود تاکید بر فضاسازی یک طرفه در این لجبازی کودکانه دارد، که اتمسفر فیلم تکلیف خود نه با زبان روح لطیف زنانه با خود میداند و نه با روح تصنعی خشن مردانه. صرفا روحی تحکمانه در لحظات فیلم جاری است که در آن هر جنسیت بر جنسیت دیگر میتواند شوریده شود و حتی زنان نیز بر جامعه زنانه خود نیز رحمی ندارند. چه این زن میخواهد سیمای متفاوت داشته باشد ( مهرانه نوری )، چه این زن میخواهد وکیل باشد ( پانته آ آل داوود )، چه این زن میخواهد هم تیمی افروز اردستانی باشد.

پرداخت نامتناسبی که از شخصیت "افروز اردستانی" شده است ابتدا به ساکن با انتخاب غلط بازیگر شکل میگیرد. باران کوثری با توجه به فیزیکی که دارد، هیچگاه در شمایل یک فوتبالیست زن نمیتواند باورپذیر باشد. میمیک این بازیگر هیچگاه در طی فیلم نمیتواند برانگیزنده و عاملی برای درگیری عاطفی گردد و حتی نمیتواند او را در قالب یک شخصیت قوی معرفی کند. او را همانقدر که ساده لوح است که به راحتی فریب میخورد و تن به خواسته کاسب کارانه مرد از دو بعد مادی و معنوی میدهد، همانقدر بی منطق که میخواهد با جامعه ای ستیز داشته باشد که پیشتر ایدیولوژی گفتمان حاکم بر جامعه را پذیرفته است. با توجه به اینکه فهم شخصیت راوی و انگیزه هایش بسیار گنگ جلوه میدهد، فیلمساز هیچگاه نمیتواند برای او جهانی پیوسته و پایدار بسازد. کانونی سازی کارکتر افروز اردستانی از جائی فاقد انسجام میشود که نه میشود ازدواج او را درک کرد، نه ترک منزلش را، نه شش ماه تعلیق یک زندگی متارکه شده را و نه حتی میتوان جانب حق را به او داد در زمانی که احتمال پناهندگی او به اسپانیا وجود دارد. افروز اردستانی هیچگاه نمیتواند در قامت یک الگوی زنانه ارائه شود که قصد داشته است در راستای دفاع از حقوق زن نسبت به محصول جاهلیت مدرنی به پا خیزد. زیرا که رفتار و کردار او به خودی خود آنقدری نابهنجار است که بتوان او را شخصیتی هنجارمند در راه تابوشکنی نام برد.

میتوان گفت که فیلم "عرق سرد" ضعیف ترین شکل روایت را از آن خود کرده است. نماهایی که برای ترسیم لحظه های گفت و گویی هیچ گونه رنگ تنوعی به خود نمیگیرد و تماشاگر باید بارها شاهد تک نماهای فاقد رویکرد و معنایی باشد که از روبروی اتومبیل از زن گرفته شده است و این میزانسن های ساکن و تکرار شونده نمیتواند زن داستان را به شکلی نمادین در حاشیه معرفی نماید. حتی در پلان های طولانی که تماشاگر اتفاقات را در یک نما مرور میکند، تصویر سازی کل گفت و گوهای چند نفره بدون استفاده از برش، تنها به پرسه زنی یک دوربین شلخته می انجامد. کاش فیلمساز برای شرایط روی خط آنتن آمدن برنامه های صدا و سیما کمی تحقیق میکرد! کاش فیلمساز میدانست دریافت اجازه خروج از کشور در قالب وکالت بلاعزل از شوهر در دادگاه حتی با پاره کردن برگه به صورت دلی کان لم یکن تلقی نمیگردد! کاش فیلمساز اجبار زن فوتبالیست در روی آوردن به شغل رانندگی تاکسی را به کنایه نمیگرفت کما اینکه بسیار زنان شاغل در این منصب وجود دارند که بدون هیچ ادعایی بر فمینیسم بودن رادیکال، برای رهایی زنان از محدودیت های اجتماعی تلاش میکنند! کاش فیلم عرق سرد کمی واقع بینانه تر در قالب یک سینمای اعتماد پذیر ساخته میشد!

http://www.armandaily.ir/fa/news/main/237797/%D8%AE%D9%86%DA%A9-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%AD-%D9%85%D8%AB%D9%84-%C2%AB%D8%B9%D8%B1%D9%82-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%C2%BB
با همین رویه
جانشین خوبی برای
تهمینه میلانی دهه هشتاد میشه
این سهیل از نوع بیرقی البته جوان و جوان
۱۴ آبان ۱۳۹۷
به نکته بس ظریفی اشاره کردی مجتبی جان
۱۹ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
باران کوثری و امیر جدیدی عالی بودن.
یه سوال:
اگر یه فیلم قصد داره تصمیم گیری رو به عهده مخاطب بذاره پس چرا قصه رو یکطرفه پیش میبره؟
کارگردان کاملا حق به جانب و یکطرفه قانون رو نقد میکرد..قانونی ک دلایل دینی داره.
به شکل ناجوانمردانه ای دوربین تو همه زاویه ها به نفع کاراکتر زن بود.
قطعا من طرفدار حقوق زنان هستم اما نه زنی که تو این فیلم دیدم.
جدای از قصه ای که فیلم به مخاطب نشون میداد _که من اصلا از این قصه بخاطر نگاه کورکورانه و تعصبی کارگردان خوشم نیومد_ فیلم هدف انتقال یه محتوای خوب رو داشت و اون هم حقوق زنان در اجتماع ست.البته برای بررسی این موضوع قطعا به نگاه جامعه شناسانه ای که همراه با شناخت دین و قانون باشه نیازه.

۴/۱۰
از این شکلک‌های خیلی متعجب!!
۳۰ مهر ۱۳۹۷
قطعا این مربوط به مساءل مدیریتی و اجراییه.
میشه با یه تدبیر فرهنگی از این مشکلات گذشت,منتها به شرط اینکه اتحاد قلبی و اهرم اجرایی جمعی داشته باشیم.بنظر شما با یه نگاه اجمالی به اول تا آخر این پست ما میتونیم دوشادوش هم برای ارتقای سطح کیفیت فرهنگ کشورمون تلاش کنیم؟ من که بعید میدونم.
۰۳ آبان ۱۳۹۷
ولی من بعید نمیدونم.
۰۳ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید