آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال سینمای ایران
S3 : 22:32:40 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سریال خوب بد جلف رادیو اکتیو ، سریال کمدی جذاب است .
خسته نباشید به عوامل سریال از جمله بازیگران و به خصوص آقای چگینی و آقای قاسم خانی که تلاش می کنند حداقل توی شرایط بد اقتصادی کشور و اوضاع کرونایی یه ساعت خنده رو لب مردم میشونن.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این سریال خیلی عالی است ولی اگه حامد آهنگی بود هیجان مسابقه به صد و پنجاه درصد می رسید .
اما با وجود آقای خداداد عزیزی هیجان به صد و پنجاه درصد می رسد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گلی (لیلا حاتمى): این‌ها رو (ظرف های آب) برا چی داری می‌چینی وسط حیاط؟!

فرهاد (على مصفا): تو درس‌هامون بود که ابرها از بخار شدن آب‌های روی زمین درست میشن... خب فکر کردم اینجوری آب‌ها بخار میشن، میشن ابر... بعدش برف میاد... بعدش مدرسه تعطیل میشه... بعدش ما میام کوچه‌ی شما تا شب برف بازی می‌کنیم! می‌دونستم که تو آخرش از پنجره یه نگاهی به کوچه می‌کنی...


دوست خیالی‌ ای که واقعا دوستت باشه
خیلی بهتر از یه دوست واقعیه که خیال میکنی, دوستته!
مگه هتل کونتینانتاله که یارو دو رو نیموده سر کار؟ فیدمارشال رومن. خوبه راننده اجیر کردیما! یارو مدیر کارتینیگ نیست که جخ ما نتونیم لفظ‌قلم اسمشو صدا بزنیم قهر کرده‌باشن شازده قشم‌شم. ببین. کنار جوق آب‌و ماهی دریا، دیگه نمی‌دونم چی می‌گه، انقدر می‌دونم که می‌گه ناصردیش‌نا. راننده هم واسا ما شده ناصر دیش‌نا. ما هم شدیم کریم شره‌ای لابد. بیبین. اگه امروز تا صلات ظهر اومد سرکارش که هیچی، فقط توبیخش می‌کنی. اگه نه که خلاص. بره لادست باباش. خدافظ. دِکی، مارو باش که فردا انتری‌م سرخاب‌سفیداب می‌ماله ناز می‌کنه واسا ما می‌شه ملری‌مون‌رو؟ ملری‌مون‌رو. نه داداش، واسا هرکی قاطی، واسا ما فقط آبجی فاطی.
۰۷ اردیبهشت
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شروع افتضاح فیلم با قلم سست نویسنده روایتی مضحک و انتزاعی از تعقیب و درگیریست
مردی مست که دچار مازوخیسم شدید در جهت تداوم گره داستان دارد
هیبت هیئت مردان سیاسی چهره هایی اگزجره بازیهایی ضعیف دوربینی ناتوان و روایتی بی سر و ته
و مخاطب که برای به کثافت کشیدن همه نیرو های امنیتی قرار است دست بزند
حتی حتی 🤏 ذره ای مثبت نبود که به همان قطره در لیوان خالی نگاه کنیم
تصوری از آژانس شیشه‌ای که در مهد کودک توسط کودکان زیر دو سال به تصویر تبدیل شده
پناه می برم به تمام خدایان از شر شیطان کلیشه
دیروز به صورت اتفاقی در حال پوست کندن پیاز و اشک های حاصل از آن این فیلم را دیدم و این فیلم که شاید بتواند اسکار فلاکت را دریافت کند به پیاز کمک دو چندان کرد .
فیلمی با موضوع به شدت کلیشه ای و فوق العاده تراژدیک که گویی تنها رسالتش در آودردن اشک مخاطب است و شاید بیشتر از فیلم بتوان بر روی آن نام مرثیه گذاشت .از نقاط قوت فیلم تنها می توان به بازی خوب خانم صامتی اشاره کرد .
ولی من خوشم اومد ازش! خیلی همه چیزش ملموس بود! شاید چون قبلاً فیلمی شبیه این ندیدم دوست داشتم!
۲۴ فروردین
امیرمسعود فدائی
ولی من خوشم اومد ازش! خیلی همه چیزش ملموس بود! شاید چون قبلاً فیلمی شبیه این ندیدم دوست داشتم!
آقا من هم دوستش داشتم بخصوص بازی ها رو البته بجز یک نفر که بنظرم بخاطر ترکیب دو نقش فیلم های قبلیش در نیومده بود
۲۸ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من این فیلم رو با تاخیر 5 ساله همین االان دیدم .و شاید اگر همان موقع میدیدم نظراتم فرق می کرد شاید هم نه !!فیلم به موضوع خوبی می پردازد عشق نامتعارف البته در جامعه سنتی ما .در گوشه ای از فیلم نیز به این موضوع اشاره میکند که یک مرد می تواند با زنی که سالها از خودش کوچکتر است ازدواج است حتی اگر قبلا ازدواج کرده و بچه های بزرگ داشته باشد و هیچ نقدی به این موضوع وارد نیست ام همین که دور می چرخد و نقش ها جابجا می شود ازدواج زن بزرگتر و دارای بچه با یک پسر جوان می شود گناه نابخشودنی .و این قدر این گناه پر واضح است که به جایی می رسد که زن علیه عشق اش بر میخیزد و خود را شماتت می کند که چرا با این سن و سال عاشق شده .به شماتت بر می خیزد که من زن بی ابرویی هستم .من پسر جوانی را فریب دادم.مادر بدی بودم .و تمام حرفها را به جان می خرد تمام نگاه ها را تحمل میکند و چه گناه بزرگی است زن بودن حداقل در جامعه ما .
من بازیها را دوست داشتم و حامد بهداد ثابت کرد اگر کنترل شده باشد و به دور از آن فضای فریاد و جار و جنجالش باشد چه بسا که بازیگر بهتری باشد .بازی خوب ستاره اسکندری هم جای تقدیر دارد .
موسیقی متن در تاثیر گذاری صحنه ها بسیار کار آمد بود .اما متاسفانه مثل اغلب فیلم های ایرانی پایان بندی فیلم مقبول نبود .اینطور به نظر می رسید که کارگردان نمی داند با این عشق ممنوعه چه کند؟و سرانجام این عشق چه باید باشد پس در این مواقع یا باید با پایان باز فیلم را سرهم بندی کند یا به طور کلی دست به پاک کردن صورت مساله بزند که کارگردان مورد دوم را انتخاب می کند.
فیلم رو اخیرا تماشا کردم و لذت بردم یه فیلم خوب جمع و جور و قشنگ بدون اینکه شعاری باشه اما حرفهای زیادی تو دل فیلم جاریه با طراحی صحنه لباس و دکور ها و میزانسن های دقیق از دهه شصت ... اصلا انتظار چنین کاره خوبی نداشتم
Sohi Shirazi این را خواند
سیدمهدی، علی عبدالرحیم، امیر مسعود و محمد لهاک این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متن‌نیازمند بازنویسی بود.
بازی ها به شدت مصنوعی بود و‌اگر هم‌قرار بوده به شیوه خاصی در بیاد که احتمالا از سواد من خارجه به نظر به هدفش نرسیده بود.
به هر حال اقای سیدی باهوش و خلاق هستند و خوش‌سلیقه. با وجود اینکه خیلی قورباغه رو نپسندیدم‌ اما‌ منتظر دیدن کار بعدی ایشون هستم.‌
یک‌پروپاگاندای عجیبی هم‌ در اینستاگرام‌ و بین صفحه هات معتبر سینمایی اتفاق افتاده و اون هم تعریف و تمجید بیش از اندازه از سریال هستش. و حتی مقایسه اون با سریال دل!
به نظر من باید صبر کنیم‌ و برای فهمیدن ماندگاری و تاثیر یک‌اثر به زمان اعتماد کنیم. 🙂
رعنا*، جعفر میراحمدی و محمد لهاک این را دوست دارند
والبته هزینه چند ده میلیاردی ساخت قسمت ۱۵ برای فیلم برداری در تایلند آورده ای برای این سریال نداشت
پ ن
من این سریال رو بارها بدون صدا دیدم و از دوربینش لذت بردم
شاید ۵بار
۲۸ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سریال متفاوت و جذابی بود برام. کشش خوبی در تمام قسمت‌هاش بود و فکر می‌کنم این سریال، اثری بر ذهن و برخورد ایرانی‌ها در کوتاه‌مدت داشته باشه.
به خاطر همین از هومن سیدی باهوش ممنونم.

و اما سریال ادامه‌دار خواهد بود. مواد دست شمس‌آبادی می‌رسه و سلطه و قدرت برای اونه.
احتمال داره که هم رامین و هم نوری زنده باشند. رامین ممکنه با فداکاری فرانک زنده بمونه و نوری از روی هوش بالاش، خودش رو به مردن زده باشه.
آباد هم قطب دیگه‌ی ماجرا میشه. گیاه دستش هست و با صبر و پشتکار می‌تونه اون رو پرورش بده.
فرانک هم میتونه اسباب و وسیله برای شمس‌آبادی یا آباد باشه.

دست هومن سیدی برای ادامه‌ی تولید این سریال به شکل جذاب خیلی بازه. البته منوط به اینکه صابر و نوید همچنان باشند.
چون برای کاربر ایرانی، قورباغه بدون این دو جذابیت چندان بالایی نداره.

امیدوارم ادامه پیدا نکنه چون دیگه باید برای شمردن تعداد باگ ها و سوراخ های فیلمنامه ماشین حساب دستمون بگیریم
من فکر میکنم ایشون اگر به اندازه لازم باهوش بود چنین طرح خامی رو به مرحله اجرا نمی رسوند و این فیلمنانه قطعا نیاز به بازنویسی چندباره داشت.۱۱ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عالی بود نه که خودم چون بازی کردم کلا بازی همه رو دوست داشتم جز خودم😁
بیگانه پریشان این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هومن سیدی همونطور که میدونیم به ارجاع و نگیم کپی کردن (تا به عاشقان سینه چاک آثار ایشون برنخوره) از فیلم ها و سریالهای خارجی علاقه زیادی داره از سبک ها و ژانرهای مختلف بهره میگره اما به نظر من در مورد نوع زنده موندن و قسر در رفتنهای صابر ابر در کشت و کشتارهای سریال به خصوص در قسمتهای 2 و 14 منبع الهام ایشون فیلم هندی بوده :)
فوق العاده بود... باهاش زندگی کردم
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
*احتمال کاهش یا افزایش جذابیت*
فیلمی برای روایت بخشی کمتر توجه شده از جنگ. آنچه بین مردم گذشت. نقطه قوت فیلم، نگاه هاست. نگاه هایی با زاویه دیدهای عموما درست و جنس و احساس خوب. چیز‌ویژه ی دیگه درش ندیدم د

فیلم با درگیری لفظی بین نیروهای نظامی و نیروهای مردمی شروع میشه که عاریه ای از فیلم دوئله. فیلم با یه تعداد واژه ی کلیشه ای بُلکُم(پر رو)و خمسه خمسه و کفیشه(معرب کافی شاپ) و اُپیدی(OPD) سعی در القای فضای این شهر رو داره که چندان موفق نیست.
توضیحی در مورد اون واژه ها:
تانک فارم(Tank Farm): منطقه ای تقریبا وسیع که تانکرها و مخازن ذخیره نفت و فرآورده هاش اونجا بود.
این لوکیشنشه. اگه حالت گوگل مپس رو بزارید روی ستلایت، دیدنش خالی از لطف نیست.
https://goo.gl/maps/3RgipPpb25cRJbc2A

خمسه خمسه: نوعی راکت انداز روسیه ... دیدن ادامه ›› با شکلی شبیه کاتیوشا. این واژه روز ۳۴ جنگ بین مردم باب نبود. همینطور واژه ی رزمنده.

پُش پِلِیت(پشت پلیت): خیابانی در ضلع شمال شرقی پالایشگاه. چون برای محصور کردن اون ضلع از پالایشگاه از ورقه های فلزی(پلیت plate) استفاده کردن، به پش پلیت معروف شده بود. این واژه به عنوان اسم استفاده میشه و جمع بسته نمیشه. پشت پلیت ها!

فیدوس: همون صدای بوقی که توی فیلم شنیده میشه. بوق شرکت نفت که شروع و پایان ساعت کاری پالایشگاه رو مشخص میکنه.
در موزه ی شرکت نفت نوشته شده: فیدوس نوعی گیاه شبیه خیزران است که بواسطه داخل خالی و سیقلی بودنش به عنوان نوعی شیپور استفاده میشده. و بطور کلی به صدای بوق هم گفته شد.
البته تو پالایشگاه آبادان از این گیاه استفاده نشد و به بوقی که اونجا نصب شد، از ابتدا فیدوس گفتن.

گویا نویسنده هر چی دلش خواسته رو آورده تو فیلم نامه. کمی جزییات رو واکاوی میکنم. بیشتر برای واضح تر شدن فضای فیلم:
آبادان جزیره ای محصور بین دو رود بهمنشیر و کارون. که این دو رود تا خلیج فارس ادامه دارن. و کارون از شلمچه، مرز ایران و عراقه. و البته تنها مسیر ارتباطی بصره و‌تقریبا عراق با خلیج فارس و آبهای آزاده. از طرفی بندر ام القصر هم تنها بندر آب عمیق عراق در فاصله حدودا ۵۰ کیلومتری بصره س که درست در همسایگی کویت قرار داره. ام القصر هم از طریق یه آبراه به خلیج فارس وصل میشه و کنار خود خلیج نیست که بخشی از راه آبی ابریشم محسوب میشه. خود عراق حدود ۳۰ کیلومتر با خلیج فارس ساحل داره که هنوز هم بلااستفاده س. دلیلش رو نمیدونم. در واقع عراق بین ایران و کویت دسترسیش به خلیج فارس بسته شده. کویت در سال ۱۹۶۳ با حمایت انگلیس به یه کشور مستقل تبدیل شد. که این هیچ به ذایقه ی عراقی ها خوش نیومد.

دفتر رادیو نفت ملی تو بریم(شهرک بریم) در غرب آبادنه. محل سکونت کارمندان و مهندسین و مدیران شرکت نفت. تانک فارم تقریبا در منتهی علیه شرقی آبادانه. بین کوی ذوالفقاری و بوارده(شهرک بوارده). شهرک کارگرنشین شرکت نفت. که هر دو در زمان انگلیسی ها ساخته شدن.

بمباران ساختمان آموزش و پرورش آبادان در تاریخ ۲ مهر ۵۹ انجام شد. یعنی ۳ روز بعد از شروع جنگ. جنگ ۳۱ شهریور ۵۹ شروع شد. میشه گفت فیلم بین ۲ مهر تا ۹ آبان رو نشون میشده.

حجاب در سال ۶۲ در ایران اجباری شد. پوشیدن اون مانتوهای بلند و مقنعه و روسری سورمه ای و طوسی و قهوه ای با دوره زمانی فیلم در تناقضه.

دقیقا نمی دونم هیأت های بازسازی نیروی انسانی وزارتخانه ها (پاکسازی ادارات) از چه تاریخی شروع به کار کردند ولی از سال ۶۱ بصورت قانون توسط مجلس تصویب شد.
اریک یه ایرانی ارمنی تباره که بعد از انقلاب پاکسازی شده و از کارش اخراج شده.
و حیف که سینمای ایران یه بازیگر ارمنی نداره...

عکسی که از امام خمینی توی اتاق فرمان نصبه، درسته. اما عکسی رنگیی که تو اتاق تحریریه نصبه، مال اواخر دهه هفتاده.

من خیلی با نشانهای نظامی آشنا نیستم ولی نشانی که روی آستین لباس نیروی دریایی برادر نرگسه ارم الله(لا اله الاالله) رو نداره. و آرمی گرد شبیه به اولین آرم جمهوری اسلامی وسطشه که قابل تشخیص نیست. شاید روی پونصد تومنی قرمز(نخند! قرمز بود دیگه!😀) قدیمیا یادتون باشه. یه آرم گرد با کلی مشت گره کرده و ستاره. ۸ مشت که میشد یه الله رو وسطشون خوند و ۲۲ تا ستاره.

شجریان در سال ۵۷ و برای پیروزی انقلاب، تصنیف ایران ای سرای امید رو خوند. اما تصنیف دشتی، ساخته حسام ‌الدین سراج سال ۱۳۶۱ منتشر شد. و بطور کلی دلیل حضور سراج رو نفهمیدم.

“بسم الله قاصم الجبارین” عبارتی بر گرفته از عبارت: “والحمد لله قاصم الجبارین مبیر الظالمین” (ستایش خداى را که درهم شکننده سرکشان و نابودکننده ستم‌کاران است). عبارتی که پس از ترور سردار قاسم سلیمانی طرح شد. چه کار به ۵۹ و جنگ داره!

[پلان دویدن دخترها به سمت محل قطعی سیم]
مرد: چی شده خواهر؟
دخترها: برین ذوالفقاری
زن: رادیو هنوز چیزی اعلام نکرده!
حسی که میده اینه که زن منتظر بوده رادیو بگه برن ذوالفقاری! انگار که از قبل قرار بوده برن و فقط منتظر اعلام رادیو بودن! در واقع کسی از حمله به ذوالفقاری چیزی نمیدونه.

پارچه نوشته ای که روی دیوار نصب شده:
اینها قدرت اسلام را نمی فهمند
این در سخنرانی امام خمینی در ۲۱ فروردین ۶۱ ایراد شد:
اینها اشتباهشان همه‌اش این است که نه قدرت اسلام را اینها می‌توانند بفهمند، و نه ملت خودشان را شناخته‌اند.

یه پا تنت ساخته. کلی پس و پیش زمانی داریم توش.
برای همینه که فیلم ایرانی نمیبینم. البته فیلم بدی هم نبود.
سپهر و بهار گراوندی این را خواندند
جعفر میراحمدی و محمد لهاک ⭐ (آقای سوبژه) این را دوست دارند
به نام خدا
برای دیدن فیلم (خصوصا از نوع ایرانیش) باید کمی شل کرد😅
وگرنه تمام مدت عذاب میکشی
۲۸ اسفند ۱۳۹۹
بهار گراوندی
به نام خدا برای دیدن فیلم (خصوصا از نوع ایرانیش) باید کمی شل کرد😅 وگرنه تمام مدت عذاب میکشی
کمی؟! باید بی حسی کلی داشت.
مایوس کننده س...
۲۸ اسفند ۱۳۹۹
پوریا صادقی
کمی؟! باید بی حسی کلی داشت. مایوس کننده س...
در کل باید مبنا رو بر هندی بودنِ تمامی وقایع گذاشت😅
۲۸ اسفند ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام من خیلی دنبال این مستند هستم ، کجا میشه دیدش ؟
بیگانه پریشان این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بهار قربانی (kh.gh)
درباره مستند بیجه i
بشدت دردناک بود،دردناک و دردناک .... اما ممنونم که بخش ها کمتر توجه شده این پرونده رو هم بررسی کردین..
ملیکا شاهچراغی و سیدمهدی این را دوست دارند
سلام، مستندتون رو واقعا گرون نرخ‌گذاری کردین، اطلاعت خاص و شاذی جهت بررسی و دیدن بیشتر نداشت، فقط اینکه یه پرونده‌ای رو از دل پرونده‌های متروکه کشیدین بیرون و یه اطلاعات مختصر در موردش دادین... بررسی‌های روانشناسی از مجرم و خانواده‌های آسیب‌دیده به اون صورتی که توقع می‌رفت نبود، پخش فیلم با مشکل مواجه بود، باید عقب و جلو می‌کردی تا اسلایدش برطرف شه... این نرخ بلیط، نرخ واقعی نیست... می‌تونستین کمی کمتر... چون مستندتون هم به لحاظ محتوایی و هم به لحاظ ساختاری جذابیت متفاوتی نداشت، مستندهایی که تلویزون نشون می‌ده از این بهتر و کامل‌تره.... شبیه کارهای اجباری که جهت تامین برنامه‌ی شبکه‌ها ساخته می‌شن و خالی هستن، بود... اصلا راضی نیستم ازتون و کاری که ارائه دادین. حیف پولم و وقتم 😒😒
۱۷ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فربد: امروز خیلی اتفاقی از یه ساقی مواد تورو گرفتم، ببین بینظیر بود

حسام بوالهوس: دیدی چه سمیه! میزنی حس میکنی اقتصادت از اقتصاد آلمانم برتره


پ ن: تا 1400 دمت گرم پیمان قاسم خانی
سپهر و پوریا صادقی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عالیه از دستش ندین
مهرداد کیا این را خواند
Captain و سپهر این را دوست دارند
در قدردانی از مصدق پس از انقلاب ۵۷ نام خیابان بین تجریش و راه آهن تهران را از پهلوی به نام ایشان تغییر دادند ولی کمتر از یکسال بعد پشیمان شدند وسال گذشته دراقدامی شجاعانه نام ایشان را برخیابان نفت گذاشتند، سپاس بزرگواران
۰۷ اسفند ۱۳۹۹
عرض سلام
این مستند هنوز در حال اکران می باشد و دیدم در برخی سایت هایی که قبلا عرضه شده بود به علت درخواست مولف حذف شده بنابراین فکر می کنم بهتره یک بار دیگه مجوزش کنترل بشه
همچنین سوال برام پیش اومد که چون محتوا به زبان انگلیسی هست آیا زیر نویس براش تهیه شده یا به همان زبان اصلی است.
با تشکر
۰۶ فروردین
زیرنویس در اکثر کار هست، و ترجمه‌ها درست بنظر میامد. در مورد جواز نمیدونم
۰۶ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قسمت سوم:
لیدر پرسپولیس:
اینا اصلا اینکاره(تروریست) نیستن... تا حالا یه بارم پاشون به استادیوم باز نشده...
😂⚽️🏟
سید حامد حسینیان و محمد صدرا زندی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این سایتتون دقیقا چیکار میکنه
من فکر کردم میتونم بخرم فیلم رو
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید