تیوال نمایش آرش ساد
S3 : 09:52:18
  دوشنبه ۲۱ تا ۲۳ بهمن ۱۳۹۲
  ۱۹:۰۰
 بها: ۴۰,۰۰۰ تومان

: بهرام بیضایی
: محمد رحمانیان
:(به ترتیب حروف الفبا) آریا آریانژاد، مارال بنی آدم، رامین بیات، میلاد حمیدی، رضا راد، پرستو رحمانیان، آنیتا زنگنه، زهرا سِرپوشان، مسعود سلامت، سها سناجو، عطا سین، شهره شهرضایی، نیما صادقی، نیکناز عالمی، فرشید فخروی، نگار کاویانی، سونیا محبوب، نازنین میهن و ... مهتاب نصیرپور،

: نیما صادقی، با همکاری سونیا صحت نیاکی (بر اساس ترجمه ی سهیل پارسا)
: ایلیا تهمتنی
: اشکان سمیعی
: مهتاب نصیرپور
: پدیده جمال ها
: علیرضا فولادشکن، پدیده جمال ها
: اشکان خطیبی
: آرش اکبری
: احسان نقابت

بهای بلیت این نمایش به شیوه زیر است:
- همکف، ردیف ۲ و ۳ با بهای ۵۰.۰۰۰ تومان
- همکف، دیگر ردیف ها با بهای ۴۰.۰۰۰ تومان
- بالکن‌ یک با بهای ۲۵.۰۰۰ تومان
- بالکن‌ دو با بهای ۲۰.۰۰۰ تومان
بالکن سه با بهای ۱۰.۰۰۰ تومان

برخوانی نمایش آرش
به یاری ساکنان تیمارستانِ نیمه ویران آزادی
با نگاهی به نمایش مارا - ساد

نمایش«آرش ساد» همانطور که از نامش پیداست، تلفیقی است از برخوانی «آرش» اثر بهرام بیضایی و «مارا ساد» پتروایس، البته گفته می‌شود به متن اصلی «آرش»، جز چند جمله چیزی افزوده یا کاسته نشده و تاثیر نمایشنامه‌ی «وایس» بیشتر بر وجه اجرایی اثر است.

رحمانیان همزمان با اجرای این نمایش در کانادا درباره ایده شکل‌گیری این اثر نمایشی به ایسنا گفته بود: « در خبرها خواندیم که نیمه شب 26 دیماه 1391 لودرها، بیمارستان روانی آزادی را تخریب کردند و این در حالی بود که هنوز این آسایشگاه تخلیه نشده بود. تصویر وحشت‌زده‌ی بیماران روانی که نیمه‌های شب، در کوچه‌های اطراف، شب را به صبح رسانده بودند با تصویر همیشگی من از «آرش» بهرام بیضایی پیوند خورد، نمایشی که مفاهیم تازه‌ای از «وطن» و «مرز» را به ادبیات نمایشی معاصر ما هدیه داد.»

محمد رحمانیان نمایش‌نامه نویس، کارگردان و مدرس تیاتر است که با نگارش و اجرای نمایش‌هایی همچون «مصاحبه»، «خروس»، «شهادت‌خوانی قدمشاد مطرب در طهران»، «پل»، «اسبها، سال 59 هجری»، «آواز قو»، «مرغ دریایی یا چخوف‌ساد»، «مانیفست چو»، «فنز»، «عشقه»، «پروانه‌ها» و ... یکی از هنرمندان جریان ساز تیاتر ایران به شمار می‌رود.

مکان

خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، تالار وحدت
تلفن:  ۶۶۷۳۱۴۱۹، ۶۶۷۰۵۱۰۱

اخبار وابسته

» «تماشاگران»؛ بزرگ‌ترین حامیان مالی ما

» «آرش ساد» رحمانیان دو اجرایی شد

» رحمانیان، بیضایی را به تالار وحدت می آورد