آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال مستند آرشیو متروک و مستند تیتراژ در سینما
S3 : 13:52:36 | com/org
آرشیو متروک: قصه مردی که فقط برای سینما زندگی می کرد و با سینما ازدواج کرد. فرزندانش آرشیو هایش بودند و دیگران را در این عشق سهیم می کرد بی هیچ منتی - تیتراژ در سینمای ایران: تیتراژهایی که حتی جدا از فیلم همچنان تاثیرگذار و کهنه نمی شوند. نام فیلم ها، قهرمان ها، ضد قهرمان ها و...
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
درود بر مهرشاد کارخانی، هنرمند خوب کشورم
"آرشیو متروک"، مستندی است که بر پایه مصاحبه ای صمیمانه با جورقانیان و نمایش نماهایی از فیلم های مورد اشاره وی بنا شده است. از این منظر، فیلم فاقد هر گونه خلاقیت تصویری است و اگر جذابیت خود صحبت های جورقانیان نباشد، تماشاگر تقریبا کسل می شود. ضعف بعدی: مصاحبه به تک گویی (مونولوگ) فروکاسته شده است. گفتگو در مقام قیاس با تک گویی، چالش برانگیز است و می تواند تماشاگر را از کسالت و یکنواختی گوش دادن به خاطرات خطی مصاحبه شونده نجات دهد. تصورم بر این است که کارگردان نیتش از ساخت "آرشیو متروک"، بیشتر، ادای دین به احمد جورقانیان بوده تا ساخت یک مستند هنری.
"تیتراژ در سینمای ایران" به لحاظ بصری از خلاقیت بیشتری برخوردار است و تنوع فیلم های مورد اشاره مصاحبه شونده ها و نظرات آنها به کسالت فیلم قبلی نمی انجامد. این فیلم بیشتر می تواند آموزنده باشد، به خصوص برای من. تنها خرده ای که به فیلم می توان گرفت (اگر درست باشد) نبود هیچ خط روایی یا نگاه کلی به موضوع است؛ به این معنا که علیرغم مفید بودن تمام مصاحبه ها و سکانس ها، فیلم را از هر جای آن می توان تماشا کرد.
تاریخ ساخت هر دو فیلم در سایت هنر و تجربه 1390 ذکر شده است. از آن تاریخ جورقانیان درگذشته و "آرشیو متروک" و "تیتراژ در سینمای ایران"، هر دو لطف بزرگی برای علاقمندان به سینماست.
امیرمسعود فدائی و ناهید حدادی این را خواندند
امیر مسعود و زهره مقدم این را دوست دارند
آقای عسگرزاده این فیلم رو تو لیست هنر تجربه ندیدم. اکرانش چجوریه؟
۲۴ دی ۱۳۹۸
بله جناب خیلی تشکر میکنم.
۲۴ دی ۱۳۹۸
خواهش می کنم. توجه شما به نوشته هایم، صادقانه مایه ی خوشحالی و افتخار من است. سپاسگزارم.
۲۴ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید