آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم بدون تاریخ بدون امضا
S3 : 13:28:25 | com/org
بها: ۳,۰۰۰، ۳,۲۰۰، ۳,۵۰۰ و ۴,۰۰۰ تومان  |  جزییات
کیفیت ۴۸۰: ۳.۰۰۰ تومان
کیفیت ۷۲۰: ۳.۲۰۰ تومان
کیفیت ۱۰۸۰: ۳.۵۰۰ تومان
کیفیت ۱۰۸۰ (HQ کیفیت بالا): ۴.۰۰۰ تومان
کاوه نریمان یکی از پزشکانِ پزشکی قانونی در محل کارش با جسدی مواجه می شود که او را پیش از این می‌شناخته است.

گزارش تصویری تیوال از نشست فیلم بدون تاریخ بدون امضا / عکاس: رضا جاویدی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› نشست «بدون تاریخ بدون امضا» در برج میلاد / این رئالیسم افراطی نیست

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
کپی برداری از جدایی نادر از سیمین
همان پدره فلج که پسر از او مراقبت می کند
همان شخصیت قهرمان با وجدان که گاهی اشتباهاتی می افریند
همان مرد عصبانی و فقیر
و همان زنه ساده و بدبخت به سبک ساره بیات
و حسن ختام همان پایان باز
نمیتوان گفت بازی ها خوب بود چون بازیگرانی مثل امیر اقایی نوید محمد زاده و هدیه تهرانی هرگز بد نبوده اند و به رسم تمام کار ها بازم هم خوب هستند.
همان پدره فلج ... همان زنه ساده ... همان ه ـ کسره! :))
۲۶ خرداد ۱۳۹۸
این که شما درست‌نویسی رو منحصر به کلاس ادبیات می‌دانید برام خیلی جالبه!!! امیدوارم توجیهی برای یک اشتباه سهوی بوده باشه. وگرنه موفق باشید و همچنان به دوست می‌دارید هرجور بنویسیدتان ادامه دهید. ولی خب این رویه طبیعتاً واکنش برانگیز است. منتظر معلم‌های ادبیات امثال من هم باشید و نرنجید :)))
۲۸ خرداد ۱۳۹۸
متوجه جمله کپی برداری از جدایی نادر از سیمین نشدم
۱۴ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نسبت عجیبی ست میان انسان و درد ...
شبیه همان نسبت مشکوک میان تاب خوردن پاهای مرد اعدامی با پیچ و تاب گیسوی تو
چهار دیواری ها اگر لکنت زبان نمیگرفتند ، چه رد پاها که به زبان مادریشان سخن میگفتند .
این دیوارها ، وقتی اعتصاب میکنند ، هیچ قصه ای را به رویشان نمی آورند . هیچ دیر رفتن و زود آمدنی را ... حتی آن کلیدهای اشتباهی را که روزی به قفلشان امتحان شده ؛
به رویشان نمی آورند همه آن آدم هایی را که روزی در تردید زنگ ها ، این پا آن پا کردند و یا در نگاه به پنجره ی بالایی از گذر کوچه ، کوله شان هزاران بار سنگین شد ...

درد که می آید، میشود به تنها بازمانده جنگ هم بی اعتنا ، تنه ای زد و هزار بار از پشت بام پرت شد ...
_______
با دیدن این فیلم ، درد به استخوان ما هم سری زد .
دیر اومدی...... من زنم، دیگه تو صورتم نگاه نمی کنه.........می فهمی یعنی چی؟
منو از چی میترسونی؟؟؟؟من همین دیروز با این دستام همه ی زندگیمو کردم زیر دو متر خاک.....
"این قطعی نیست ... فقط یه احتمال ه ..."
عاطفه گندم آبادی و آیدا طاهرزاده این را خواندند
شاهین، یاسمن و مریم زارعی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم بدون تاریخ بدون امضاء خوشبختانه از اون دسته فیلم هایی ست که پایان داره و تکلیفت با ته فیلم روشنه که من اینو خیلی دوست دارم. از این که مد شده ته فیلم باز باشه و هر کسی با یه برداشت بیاد بیرون اصلاً خوشم نمیاد. همیشه تو برزخ می مونی ولی خوشبختانه این فیلم ته داستان داره.
بازی بازیگران خیلی خوبه هر چند که خیلی ها همون نقش های همیشگی رو داشتند، مثلاً نوید محمدزاده که همیشه نقش های دیوانگی رو ایفا می کنه و امیر آقایی که چندوقته در نقش پلیس و دکتر و اطلاعاتی بااخلاق ظاهر میشه ولی با همه این ها باز هم بازی ها خیلی خیلی روونه و باورپذیر و اصلاً انگار نه انگار که داری فیلم می بینی، احساس می کنی خودت هم داری تو فیلم زندگی می کنی.
قصه فیلم خیلی قشنگه و در عین حال با اعصاب بازی می کنه و واقعاً یه دفعه چه جوری زندگی ها می تونه از این رو به اون رو بشه.
نقش های دیوانگی :)
۲۸ بهمن ۱۳۹۶
❤❤❤
۳۰ بهمن ۱۳۹۶
خیلی درگیر چرایی نام فیلم نمی شم به علاوه در انتخاب نام فیلم ملاحظات تجاری برای جذب مخاطب هم دخالت داره. اما حالا که این موضوع مطرح شد در مورد اون فکر کردم. من هم فکر کنم نظر دوستان درست هست. تصمیم آخر دکتر نریمان تاریخ و امضایی نداره و در وجودش شکل می گیره در مقابل برگه های پزشکی قانونی که با تاریخ و امضا صادر میشن.
۱۲ اسفند ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
"این قطعی نیست ... فقط یه احتمال ه ..."

دیالوگی از امیر آقایی در نقش کاوه نریمان که نشون میده فیلم تا آخر حول چه محوری میچرخه
بنظرم فیلم حتا می تونست اونجایی تموم بشه که دکتر نریمان برای بار دوم تشریح رو انجام داد و ما با چهره ی دکتری روبرو شدیم که هنوز با خودش در حال کلنجار رفتن و فکر کردن بود ؛
از همون سکانس به بعد بود که خدا خدا می کردم فیلم زودتر تموم بشه و به دیالوگ بالا پایبند بمونه ! که البته تقریبن همینطور هم شد و فیلم جای نسبتن خوبی به اتمام رسید .
بازی های امیر آقایی و نوید محمد زاده خوب بود
از فیلم خیلی خوشم اومد ؛ همونقدر یا خیلی بیشتر از نفری دیگر در ردیف جلویی که از فیلم بدش اومد !
حتا اگر دوستش نداشته باشید یکبار باید ببینیدش ! امیدوارم از دیدنش لذت ببرید ؛ البته که قطعی نیست و فقط یه احتمال ه ...
دو جایزه مهم و اصلی بخش افق های جشنواره فیلم ونیز برای فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضاء» به سینمای ایران رسید.

به گزارش"عصرایران"، در آیین اختتامیه این بخش در هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز که امشب برگزار شد، نوید محمدزاده، بازیگر ایرانی برای بازی در فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضاء» جایزه بهترین بازیگر مرد را کسب کرد.
همچنین در ادامه این مراسم جایزه بهترین کارگردانی بخش «افق های نو» به وحید جلیلوند برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» تعلق گرفت.

«بدون تاریخ، بدون امضاء» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در بهمن ماه 95 سیمرغ بهترین کارگردانی، سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و سیمرغ بهترین صداگذاری را دریافت کرد. وحید جلیلوند کارگردان، علی جلیلوند و احسان علیخانی تهیه‌کنندگان و هدیه تهرانی، امیر آقایی، نوید محمدزاده بخشی از بازیگران این فیلم هستند.
بهزاد هندی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلمی که سخت میشه باورش کرد...فیلمنامه ای با اشکالات ریز و درشت و پرسش هایی که به جواب قانع کننده نمیرسی..
_چه دلیلی برای این جان فشانی و متهم جلوه دادن خود هست؟
_دلیل پرسیدن نام خانوادگیِ بچه ،درست بعد از تصادف توی ماشین چی میتونه باشه؟
_چنین پزشک موشکافی چطور بیمه ماشین خود را چند ماه عقب میندازد؟؟
_اشکالات یزرگ فیلمنامه در مورد بیماری بوتولیسم...!
بیماری بوتولیسم توسط باکتری ای به اسم کلستریدیوم بوتولینوم ایجاد میشه.این خود باکتری نیست که بیماری را ایجاد می کنه ،بلکه سم تولید شده توسط این باکتری هست که منجر به بیماری میشه..این سم انواع مختلف دارد و سمی که در انسان باعث بیماری میشه با سمی که در پرندگان بیماری ایجاد میکنه متفاوت است. از طرفی، این باکتری تنها در شرایط بیهوازی قادر به رشد بوده و سم تولید میکند..مثل شرایطی که در داخل کنسرو ها وجود داره.
این سم به حرارت حساس است طوریکه 5 دقیقه در حرارت 85 درجه و یا 20 دقیقه در حرارت 100 درجه از بین خواهد رفت..(به همین دلیل میگن کنسرو ها رو قبل از مصرف ... دیدن ادامه ›› بجوشانید). فردی که سم را از طریق مسمویت غذایی دریافت میکنه معمولا تا 24 ساعت بعد از بروز علایم خواهد مرد و اگر بعد از شروع علایم تا 10 روز بگذرد خطر مرگ منتفی خواهد بود.انتقال بیماری توسط خوردن انواع کنسرو ها،عسل،گوشت های بسته بندی شده( نه باز..!!)، اشپل ماهی و...رخ میده.
توی فیلم نشون داده میشه دلیل مرگ از بوتولیسم ناشی از مرغ مرده بوده و این موضوع تنها در صورتی رخ میده که اون مرغ به نوعی آلوده به سم انسانی شده (سم پرندگان در انسان بیماری ایجاد نمیکند) و اینکه طرف مرغ رو نپخته خورده باشه. چون با پخته شدن اگه سمی هم باشه از بین خواهد رفت.!!! از طرفی من یادم نمیاد تو هیچ رفرنسی گفته باشند بیماران بوتولیسمی تا 10 روز وقت دارند بعد میمیرند..!!!! و عامل اصلی مرگ با سم بوتولیسم،عوارض تنفسی در اثر فلج عضلات تنفسی هست،در صورتیکه تو فیلم حالت تهوع شدید مطرح میشه..!!
به راحتی میشد به جای مرغداری یک تولیدی کنسرو تن ماهی (عامل اصلی انتقال سم بوتولیسم)رو نشون داد که حداقل آموزش غیر مستقیم بهداشتی هم جز پیام های فیلم باشه..گوشت مرغ مردهکمترین احتمال انتقال آلودگی رو داره..
فیلمنامه به شدت ضعف تکنیکی و علمی داره و معلومه اصلا مشاوره پزشکی انجام نشده..!
در کل تنها عامل موفقیت احتمالی این فیلم حضور نوید محمد زاده خواهد بود و هیچ.
معمولا پزشک در برخورد اول با بیمار برای بررسی سطح هوشیاری سوالاتی می پرسه که یکی از آنها نام و نام خانوادگی است. به خصوص وقتی بیمار مشکوک به ضربه مغزی باشه
۱۳ فروردین ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اسپویلر

پزشکی مو شکاف و با وجدان به دلیل حس ترحم و "زجر نکشیدن یک پدر، پول و آبروش رو به حراج می گذاره"* و خودشو متهم به جرمی میکنه که مقصرش نیست !
که چیو ثابت کنه ؟ تو جامعه امروز ما کدوم آدم سالمی اینکارو میکنه و اصلاً یه نفر (نه فقط یه پزشک) چرا باید همچین کاری کنه؟ این کار چه کمکی میتونه بکنه؟ جون دو نفری که مردن برمیگردونه یا فقط میتونه جبران مالی کنه که بدون زیر سوال بردن حیثیت و آبروشم هم میتونه این کارو بکنه، احیاناً فیلمساز ما قصد احیای حیثیت و شرافت کم رنگ شده ی جامعه پزشکان نداشت؟! که امیدوارم همچین قصدی نداشته باشه چون اصلا موفق نبوده..
دلیل ایجاد این همه شخصیت اضافی و بلاتکلیف چیه؟
مفهوم پایان باز و استفاده از تعلیق هم بنظرم چیزی غیر از این چیزی که شاهدش هستیمِ باشه، این پایان بندی و نتیجه ای که ازش منتقل میشه بشدت شخصیت دکتر غیر قابل باور میکنه و همه ظرفیت و پتانسیل که فیلم میتونه داشته باشه بی اثر میکنه.
*کلام کارگردان
به نظر من دلیل متهم جلوه دادن خودش (پزشک) این بود که پدر با وجود این همه بدبختی، قدری آسوده باشه که در مرگ فرزندش نقشی نداشته و حداقل بتونه سر بلند کنه.
حالا من به این فکر می کنم که آیا ممکنه پزشکی این چنین موشکاف و با وجدان و اخلاق مدار نسبت به تمام شدن بیمه ماشین بی توجه باشه؟
۲۰ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خوب بود
شاید خیلیا بیشتر از چهارشنبه 19 دوسش داشته باشن ولی برای من چهارشنبه فیلمی باور پذیر تر و پر کشش تر بود
اینجا تو این فیلم من باور یه سری چیزا برام سخت بود
و پیش بینی میکنم بهترین فیلم از نگاه تماشاگران بشه
واقعا برام سواله که اگه صحنه آخر فیلم، پزشک می گفت که اون پسر در اثر تصادف از بین نرفته، بازم این فیلم بهترین فیلم از نگاه تماشاگران میشد؟
یا اینکه اصلا اگر توی فیلم مشخص میشد که دلیل اصلی مرگ پسر، واقعا تصادف بوده و دکتر هم این رو اعلام میکرد، بازم مردم این فیلم رو شایسته بهترین میدونستن؟
یعنی فقط صرف اینکه اون دکتر، خودش رو بخاطر اون مرد و خانواده، مقصر جلوه داد برای گناه ناکرده، باعث میشه یه فیلم بشه بهترین فیلم؟
نمیدونم والا چی باید گفت
۲۱ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بالاخره دیشب دیدمش ، تلخ ولی زیبا .. هر چند اخلاق مداری افراطی " نریمان" داستان رو به ورطه ی سقوط نزدیک می کرد....
اما نوید محمد زاده ی عزیز " کم نظیر" امیر آقایی گل، " عالی" و هدیه تهرانی دوست داشتنی با اون صورت خشک و بی روحش بسیار مناسب ظاهر شدند .درضمن خانم زکیه بهبهانی هم که در این فیلم معرفی شدند رضایت بخش بودند .

در نظرات خوندم ، صحنه ی گریه های دلخراش نوید قسمت خرابه اضافه بود ، باید بگم از نظر من ، این صحنه بسیار زیبا و هنرمندانه بود ، جنس بد بختی که در اون فریاد ها بود شبیه ابدو یک روز یا فیلم های دیگه ش حتی نمایش هاش نبود .

راستی دوستانی که به دنبال یک نقش افرینی متفاوت از نوید هستند فیلم " خفگی " رو حتما ببینند .
›› تا ۲ پاسخ


علیرضا صابری نژاد و نیما نوری این را پاسخ داده‌اند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من 2 تا بلیط برای امشب میخوام
اگه کسی داره لطفا تماس بگیره
09122876779
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
9.5 از 10 ____وحید جلیلوند |بدون تاریخ،بدون امضا| را چـــــــــند پله بهتر از |چهارشنبه 19 اردیبهشت| میسازد____

بدون تاریخ بدون امضا داستانی جدید و نو و گفته نشده در سینمای ایران دارد،که علی رغم صحنه های کشدار و ریتم کند فیلم اما حس کنجکاوی بیننده را برمی انگیزد و او را با فیلم همراه میکند...
در هر حال شما در حین تماشای فیلم ساعت را نگاه نمی کنید و با گوشی خود بازی نمیکنید...:)

نوید محمد زاده متفاوت تر از ابد و یک روز و خشم هیاهو و دیابولیک خدای کشتار ... عصبانی میشود...دیگر رگ گردنش برجسته نمیشود.. بازی نوید بسیار کنترل شده است
مسائل جنایی،پلیسی،پزشکی قانونی فیلم حساب شده و بدون ضعف و گاف است..

در هر حال بیننده این فیلم را دوست خواهد داشت...شاید کسی بیشتر و دیگری کمتر...اما دوست خواهد داشت..
برعکس اون چیزی که انتظار داشتم فیلم بسیار ریتم کندی داره و وسط هاش خواب اور و حوصله سر بر میشود . به طوری که دوست دارید هر چه زودتر تمام شود . فیلم میتونست خیلی بهتر از اینها باشه. بازی محمدزاده به ورته تکرار افتاده و هیچ چیز دیگری نداره نسبت به ابد و یک روز . بازی اقایی خوب و تهرانی متوسط هست . فیلمنامه ضعف های فراوانی داره و یه جورایی سردرگم میزنه . در کل با یک فیلم متوسط اجتماعی طرف هستیم نه بیشتر نه کمتر . نمره : 6 از 10
متاسفانه بسیار فیلم ضعیفی بود با پلان های اضافی زیاد، مثل تمام پلان هایی که امیر آقایی و مادرش در منزل هستن، پلان داد زدن نوید در خرابه ، پلان صحبت امیر آقایی با مراقب مادرش و چند پلان دیگر
بزرگترین ایراد فیلم تدوین عجیب و غریبش هست فیلم پر از پلان های طولانیست و از همه مهمتر شما اگر چشم هاتونو ببندین و دیالوگ ها بشنوید چیز خاصی از دست ندادید
در سینما باید پلان در کنار پلان که قرار بگیرد تا داستان را جلو می برد نه دیالوگ
آیدا طاهرزاده و رومینا خلج هدایتی این را خواندند
امیر محمدی این را دوست دارد
واقعا فکر میکنید پلان داد زدن نوبد در خانه خرابه اضافی بوده؟
۱۶ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تذکر: از آنجایی که این نقد ممکن است قسمتهایی از داستان فیلم را لو بدهد، لطفا دوستان بعد از دیدن فیلم آن را مطالعه کنند.
بدون تاریخ بدون امضا بهترین فیلم من نیست، اما حدس می زنم بهترین فیلم جشنواره امسال باشد.
شخصیت پردازی در فیلم برخلاف روال معمول که در ابتدای فیلم انجام می شود به میانه ی فیلم منتقل شده است. عمده کارهای اصغر فرهادی از آن دسته ای هستند که در ابتدا و تا حدود نیم ساعت ما را با شخصیت ها و فضا و روابط آشنا می کنند و بعد حادثه رخ می دهد.(مثل الی، جدایی و همین فروشنده)
اما اینجا اول و وقتی هنوز گرم نشدی حادثه اتفاق می افتد و رفتارهایی از شخصیت اصلی می بینی که برایت ممکن است جای سوال باشد.
مثلا کیف پول را می گیرد جلوی موتور سوار و به گونه ای رفتار می کند که او هرچقدر خواست بردارد. و در سکانس بعد در منزل... شبیه همین کار را با پرستار می کند.
یا مثلا چرا اینقدر گیر می دهد به روشن شدن موضوع؟ این گیر را در رفتار او در نگهداری مادر پیرش می بینیم، مادری که آنقدر نبضش ضعیف می زند که با حس کردن بازدم او می تواند یک دکتر بفهمد که هنوز زنده است.
یا منزل او یکی از بهترین جاهایی است که می تواند این درگیری درونی را به ما نشان دهد.
در مورد دعوای نوید با کارگر کارخانه و قتل عمد بودن و یا نبودن آن ... دیدن ادامه ›› هم به نظرم اصلا اهمیتی ندارد که واقعا چه اتفاقی افتاده است. چون اصلا داستان، داستان دکتر است نه آنها. مثل جدایی نیست که پشت در گذاشتن دوربین ترفند فیلمساز برای ایجاد تعلیق باشد.
در مورد پایان فیلم هم برایم جالب است که یکی می گفت می خواست شیرفهم مان بکند که از مسمومیت مرده و یکی می گوید پایان باز بوده. من هنوز پایان بهتری برای فیلم به ذهنم نرسیده است...
abtin و رومینا خلج هدایتی این را خواندند
شاهین این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چه نظرات متفاوتی:)....
علی نیک اندیش این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امتیاز:۱۰ از 10
فیلم از دقیقه ۲ شروع می‌شود(چند تا فیلم ایرانی اینجوری سراغ دارید؟) و تا آخر از نفس نمی‌افتد
از پایان باز هم خبری نیست
به سختی می‌توان سکانسی پیدا کرد که قابل حذف باشد
پر از سکانس‌های دونفره معرکه است که اوجشان سکانس نوید و همسرش در حیاط منزله و نقطه پایانش سکانس هدیه تهرانی و امیر آقایی
فیلمی درونگرا که حول و حوش حادثه پیش می‌رود و تنها عیبش به نظرم انتخاب بازیگرانش است که عمدتا برونگرا هستند. از امیر آقایی و نوید تا هدیه تهرانی
جلیلوند دارد مهندس فیلمنامه می‌شود. مهندسین قبلی اصغر فرهادی و پرویز شهبازی بودند.
فکر نکنم فیلم بهتری در این جشنواره ببینم جناب نواصر عزیز
۱۳ بهمن ۱۳۹۵
قشنگ مشخص بود در انتها علنا داره میگه علت مرگ بوتولیسم بود! وقتی امیر آقایی نمیتونه به چشم های هدیه تهرانی نگاه کنه و حقیقت رو بگه، همه اینا نشان دهنده همین امر هستش.
۱۳ بهمن ۱۳۹۵
منم با نظر ساناز خانم موافقم. البته فردا یک نقد تکمیلی برای اشکالاتی که دوستان بیان کردن خواهم نوشت.
۱۳ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بد متاسفانه بد واقعا
تا کی باید نوید محمدزاده رو در نقش یک فرد مفلوک ببینیم ؟ کاملا قبول دارم بشدت صحنه های عصبی شدن و بدبختی رو خوب بازی می کنه اما چقدر دیگه ؟
یک سوم اولیه فیلم تقریبا بد نیست داره قصه میگه اما یهو ول میشه از اونجا ک کارگردان میترسه وارد کارخونه بشه و صحنه درگیری رو نشون بده ، و شاید می خواد نوعی تعلیق رو ب اجبار ب فیلم وارد کنه !
چ اصراریه وقتی به اندازه ۱۱۰-۱۲۰ دقیقه فیلمنامه نداریم انقدر کش بدیم فیلم رو
با حذف سکانس های مادر مریض و پرستارش و خواهر پرستار چه لطمه ای می بینه کار؟
و اینکه پایان باز با فیلم بدون پایان متفاوته ! این فیلم کاملا بدون پایانه نه پایان باز !
۲ از ده