آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم به خاطر پونه
S3 : 13:54:28 | com/org
فیلم داستان زوجی به نام مجید و پونه را روایت می‌کند که زندگی‌شان به دلیل اختلافات فرهنگی دستخوش اتفاقاتی می‌شود.
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
فیلم عالی بود...من 3 بار دیدم و هر سه بار لذت تمام رو بردم.
سعیده، الهه الف، اوا.ت و کیمیا TAV این را خواندند
وحید هوبخت و نسترن پ این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
فیلم خوبی بود
در سکانس آخر فیلم من پونه رو در هواپیما پیدا کردم :)
دقیقا ردیف اول سمت راست کنار یک پیرمردی که داره روزنامه میخونه و شالش هم قرمزه.. البته اول مطمئن نبودم ولی بعدش مطمئن شدم :)
نشون میده که زن و شوهر دوتاییشون مقصر بودن و برای زندگیشون کوتاهی کردن!!
baharinbahar، تبسم استاد، فرناز نوروزی و علی عبدالرحیم این را خواندند
محمد و آرمان راد این را دوست دارند
کاملا مطمینى؟من خیلی دقت نکردم ولى ندیدمش ولى بهرحال مقصدش هامبورگ بود و نشون میداد که. پونه با اون معلمش ریخته رو هم
۰۶ فروردین ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوست نداشتم...
ی داستان خطیه بدون هیجان
مهسا این را خواند
کیمیا توکل نیا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بازی خانم توسلی بی نظیر بود ...
manimoon، طاها، کیمیا توکل نیا و فرناز نوروزی این را خواندند
افرا. و آرمان راد این را دوست دارند
بی نظیر؟؟؟
۰۲ مرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من که واقعاً لذت بردم.آقای اصلانی همه جوره بیننده رو بازی میده! دست مریزاد
manimoon و فرناز نوروزی این را خواندند
شیوا اکبری و کیمیا توکل نیا این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یکی از قشنگترین فیلمهایی که تو این اواخر دیدم .عالی بود مخصوصا بازی هانیه توسلی و فرهاد اصلانی
سکانس پایانی هم (خطر لو رفتن داستان)
.
.
.
.
به نظر من (البته نظر من هستش شاید بعضی دوستان برداشت های دیگری داشته باشند)کاملا معلوم بود و پایان خوبی داشت چون در کل فیلم بیننده حق رو به پونه می ده و فکر می کنه که شوهر شکاکی داره اما معلوم می شه که حق با شوهر بوده.
الهه الف، کیمیا TAV و فرناز نوروزی این را خواندند
کاوه ت، شیوا اکبری و لعیا خیام باشی این را دوست دارند
معلوم میشه؟
بهتر نیست بگیم معلق میگذاره؟
۲۱ آذر ۱۳۹۲
دوست عزیز، حقیقت اینست که نمونه ی این استنتاجات برای نتیجه ای کاملا مخالف حرف شما هم میتواند انجام گیرد.
در نتیجه این فیلم یک پایان معلق دارد که یکی مثل شما یک طرف را انتخاب میکند و یکی مثل من تعلیقش را.
۲۲ آذر ۱۳۹۲
جناب کاوه،اولا سال نوتون مبارک و دوما شما که معتقدین پایانش باز بوده بجز نتیجه مورد نظر دوستمون که بنظر منطقیه،چه تعبیری از هواپیمایی که بسمت هامبورگ میره می شه کرد؟
۰۶ فروردین ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من با سکانس پایان فیلم مشکل دارم
آخرین سکانس چی داشت می گفت
دختره تو هواپیما بود یا نه؟(خیانت کرده بود یا نه؟)
به نظرم این پایان باز نیست ، فیلم بدون پایانه
اتفاقا به نظر من پایان جالبی داشت، البته با تفسیری که من ازش کردم.
وقتی فیلم به انتها میرسه اکثر ببیندگان تو ذهنشون به صورت ناخوداگاه شروع می کنن به تحلیل و به نظر من تا حدی زیادی به پونه حق می دهند به دلیل شک‌های بی مورد شوهرش.
اما همون زمان، وقتی پرده سیاه شده و افراد شروع کردن به فکر کردن، نمایی از هواپیما دیده میشه، و اکثرا به دنبال پونه تو صندلی‌های هواپیما میگردن، و پیش خودشون فکر می کنن که دیدی پونه خیانت کرده بود و همه نظر‌ها بر میگرده و تا حدی به همسرش حق می دهند.
به نظر من می خواست نشون بده که لبه بین درست و غلط یک لحظه است، و خود شما با دیدن یه صحنه شک کردین، پس به راحتی در مورد همسر پونه قضاوت نکنید.
۱۱ آبان ۱۳۹۲
جناب آقای حمید آقای اردکانی،
این سوالات که شما میپرسی دقیقا هدف شاید باشد. شاید کارگردان خواسته که به شما کشنده بودن «شک» را نشان دهد و به نظر من بهتر از این نمیتوانست.
در اصل اینکه «مرد» گناهکار بود یا «زن» را حتی خود کارگردان هم شاید نمیداند.
موضوع این فیلم «قضاوت» هایی بود که روزانه چندیدن بار هریک از ما انجام میدهیم و ببینید که چطور با یک سکانس به قول خیلی ها بی ربط این «قضاوت» ها عوض میشوند در صورتیکه در لحظه ی قضاوت شک خیلی کمی از نادرستی آن داریم.
۱۹ آبان ۱۳۹۲
به نظرم پاسخ جالبی بود
تا حالا از این نظر بهش فکر نکرده بودم
۱۱ آذر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
"خطر لو رفتن داستان"
دیشب موفق به تماشای این فیلم شدم.
در مجموع فیلم خوبی بود، بازیها خوب بود. گاهی به صورت غیر منتظره شاهد اتفاقاتی میشدی که اصلا انتظار نداشتی (مثل خودزنی مجید) این کار دو ویژگی دارد. ویژگی مثبت: خیلی زود و سرراست با شخصیت اصلی که قرار است تا انتهای فیلم او را ببینیم و در موردش قضاوت کنیم آشنا می شویم. ویژگی منفی: باورپذیری این موقعیت در ابتدای فیلم کمی سخت است.
در مورد فیلمبرداری چون دوربین روی دست بود دکوپاژ در بعضی از سکانسها آزار دهنده بود. مثلا در مواقعی که دوربین سوژه اصلی (مجید) را تعقیب می کرد. گمان می کنم فاصله دوربین تا سوژه مناسب نبود. نه آنقدر به سوژه نزدیک بود که فقط در کلوزآپ بخشی از پشت سر سوژه دیده شود و نه آنقدر دور بود که حس همراهی با سوژه منتقل شود. تصاویر نیم تنه که نزدیک و دور می شد.
استفاده از موسیقی های زیر صدا بسیار خوب و به جا بود.
در مورد پایان بندی فقط همین را بگویم که گمان می کنم قصد و حس کارگردان به خوبی منتقل نشد. اگر قرار بوده پایان نا مشخص داشته باشد و توپ جمع بندی و قضاوت را در زمین مخاطب بیاندازد، با نمایش صحنه هواپیما اصلا موفق عمل نشده، اگر قرار بوده حس رهایی و جدا شدن را القا کند باز هم با نمایش صحنه هواپیما سوءتفاهم دیگری ایجاد کرده. ... دیدن ادامه ›› (اینکه احتمالا زن داستان از اول خیانتکار بوده) در مجموع به نظرم نمایش این صحنه پایان را دچار نوعی بلاتکلیفی کرده.
اما همانطور که در ابتدا اشاره کردم فیلم خوبی است و توصیه می کنم تماشا کنید.
آقای زهره وند تعجبی هم نداره.متاسفانه همه ی فیلم های ایرانی این سال ها خلاصه شده از تصویرهایی که روی دست گرفته میشن و صدای زیاد محیط و یک عده آدم خسته و احتمالا خیانتکار!در ضمن خط داستانی هم که نباید داشته باشه وگرنه خدایی نکرده فیلم از حالت سیمرغ بگیری! خارج میشه .همچنین پایان باز هم که خدارو شکر همه ی نویسنده هارو از قید و بند نوشتن یک پایان درست و به جا خلاص کرده.خوب به این میگن سینمای فاخر!انتظار دیگه ای داشتین؟
۲۳ مهر ۱۳۹۲
خانم شکوهی!
گمان من اینست که سینمای ایران مدام در حال تجربه کردن تجربه هاست؛ به همین دلیل است که قوانین و تکنیکهای آزموده شده، اثبات شده و بدیهی دنیای سینما، به عنوان استاندارهای این صنعت، هنوز توسط سینماگران ما (البته بجز اساتید و بزرگان سینما) به رسمیت شناخته نمی شود؛
در این سینما هر روز شاهد آزمون و خطائیم. (متاسفانه)
۲۳ مهر ۱۳۹۲
دقیقاوالبته متاسفانه!
۲۳ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بازی های قوی و جالب...مرد که کلکسیونی از چیزای بد بود..اعتیاد..دست بزن...بیکار..و یه خانواده ی کاملا متفاوت با خانواده زنش
کمتر فیلمی رو تو این چند وقت دیدم که شخصیتاش خاکستری باشن.همیشه یا سیاه هستن یا سفید.یکی ظالمه یکی مظلوم ولی آدمای داستان این فیلم هر کدوم به جای خودش حق داشت
فیلمش قشنگه؟در چه حدى؟مثلا اکه سعادت اباد یا پل چوبى رو هفتادوپنج و شصت از صد در نظر بگیریم به این چن میشه داد؟
۰۶ آذر ۱۳۹۲
آقای دانش در همون حده
۱۳ آذر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یه فیلم خاص برای سلیقه ای خاص
من که خوشم اومد
درود. نمیتونم خیلی راحت در مورد این فیلم نظر بدم. احساسم میگه بعدها از این کارگردان کارهای بهتری خواهیم دید. مشخصا کارگردان روی واقعی بودن شخصیت ها خیلی وسواس به خرج داده. یعنی از دید روانشناسی، این کاراکترها، رفتارهای درستی رو به نمایش گذاشتن و این به نظرم خیلی ارزشمنده چون بازیگرها و کارگردان برای درآوردن این قسمت خیلی زحمت کشیدن و این چیزیه که تو سینمای ایران کمه و چیزیه که مثلا اصغر فرهادی تو کارهاش رعایت میکنه. فیلم ذاتا ریتم یکنواختی داره و تو یه لحظه از فیلم که میتونه نقطه عطف باشه یا کمی هیجان ایجاد بشه، تماشاگر ناامید میشه. از طرفی تو زندگی واقعی هم همینه ولی ما معمولا نمیریم سینما که زندگی عادی رو ببینیم. یعنی اگه قراره رئال هم ببینیم باید کارگردان یه جنبه ای از رئال رو به ما نشون بده که خودمون تنهایی نمی تونستیم ببینیمش. من راضی بودم و خیلی بعدش به فیلم فکر کردم. دو سه تا نکته رفتاری ریز تو کاراکترها هست که واقعا بعضی ها که دچارش هستن باید با دیدن این فیلم بهش فکر کنن.
به نام خدا
بچه ها سلام
امروز میخوام درباره فیلمی رو که دیشب رفتم دیدم و قرار گروهیشو گذاشته بودم و شما دوستان گلم قدم رنجه فرمودید و آمدید و منت بر سر ما گذاشتید صحبت کنم
فیلم به خاطر پونه
فکر می کنم اگر این فیلم در imdb قرار می گرفت نمره ای بهتر از 4 نمیگرفت که من بازم خیلی بالا گرفتم .دوستان اگر فیلم های ما با این شکل بخوان به کار خودشون ادامه بدن ما نباید انتظار چندانی از سینمای کشورمون داشته باشیم و تا چندین سال بعد هم فقط باید به فیلم آقای فرهادی افتخار کنیم که حالا اون هم جای بحث داره که جاش اینجا نیست . متاسفانه کارگردانان ما نمیدونم این سبک جدید رو از کجا یاد گرفتن که فیلم رو هی برگردونن به قبل و اتفاقات گذشته رو نه یک بار بلکه چندین بار نشون بدن که این هم مخاطب رو خسته و گیج می کنه به نظر من البته .
اگر از لحاظ داستان هم بخوایم در موردش صحبت کنیم میشه گفت بد نبود اما خیلی هم خوب نبود . فیلم تیکه تیکه بود و این مسئله واقعا مخاطب رو اذیت می کرد .موسیقی فیلم هم خوب بود جاهایی که به کار برده شده بود دقیقا درست بود و ریتم ها هم درست رعایت شده بود ، حس شک و دروغ خوب منتقل می کرد .بازی تکراری فرهاد اصلانی ،همون بازی ... دیدن ادامه ›› رو که در من مادر هستم اینجا هم همونو بازی کرد که من نقشش در اون فیلم رو بیشتر می پسندم اما هانیه توسلی خوب بود . نقشای دیگه داستانو که نگو، اصلا نبودن بهتر بود . بچه ها این فیلما حالا جدای از مسائل اجتماعی که به مردم میگن که حالا شاید تاثیر منفی هم رو خانواده ها داشته باشه به سیمای ایران لطمه می زنن. قابل توجه دانشجویان بازیگر و کارگردان حداقل شما اگر فیلمی خواستید بسازید به این شکل افتضاح نسازید .
من یه زمانی که برنامه هفت رو نگاه می کردم از آقای فراستی و از نقدهاشون خسته می شدم اما حالا که این فیلما رو پرده سینماهاست میبینم ایشون واقعا راست می گفتن .بازم میگم این سینما با این شکل به هیج جایی نخواهد رسید .این فیلمی تلفیقی از شک و دروغ و اعتیاد (که به این آخریه اصلا بها داده نشد ) بود. در کل میتونست از این بهتر باشه ، خیلیم بهتر . البته اینم بگم از این کارگردان فعلا انتظار چندانی نداریم چون تجربه کاری خیلی بالایی هم ندارن .
در پایان راضی نیستم از این فیلمی که رفتم و دیدم
ممنون آقای مختاری کاملا باهاتون موافقم ..
منم فیلم رو دیدم .. معمولی بود .. در حدی که بهتر از بیکاری بود .. با ندیدنش چیزی رو ادم از دست نمی ده .. با دیدنش هم چیزی به ادم اضافه نمی شه .. بد نبود ولی تا کی ؟ کی می تونیم کار عالی تماشا کنیم ؟
۱۳ مهر ۱۳۹۲
سلام جناب مختاری عزیز
متشکرم از احوالپرسیتان .ممنونم خوبم .
با سپاس از شما. من فقط یک مخاطب عادی هستم ولی به شدت عاشق تئاتر و سینما . از شما و سایر دوستان هم تیوالی می آموزم و اطلاعات مفیدی ذخیره می کنم . باز هم سپاس .
۲۹ مهر ۱۳۹۲
سلام خانم حدادی
منم از همین نگرانم که این سینما این مخاطب های به این خوبی رو از دست بده و دیگه در آینده سینمای ما جایی در دل ملت ایران نداشته باشه .
تا وقتی سینمای ما به فکر پیشرفت و ترقی نباشه همینه که همینه و من متاسفم برای این سینما .
حالا این هفته سه شنبه من شاید برم فیلم گناهکاران رو ببینم امیدوارم پشیمون نشم
باز هم مرسی از نظر خوبتون
۲۹ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در مجموع فیلم خوبی بود. فیلم در اپیزودهای متناوب بود. روند جاری نداشت. مانند فیلمهای بزرگانی چون تارنتینو، یا فیلم عشق سگی (ایناریتو). البته این را فقط از جهت اپیزودی بودن آن گفتم. اما واقعا این کجا و آن کجا. این اپیزودی بودن در آن فیلمها باعث شده بود آدم صد آفرین بزرگی به فیلمنامه نویس بگوید اما در این فیلم باعث روند نامنظم فیلم شده بود و کاملا مشخص بود که الگوبردارانه و تقلید کارانه هست. 2 معضل در این فیلم مطرح شده بود، اعتیاد و ضن به خیانت. اما واقعا چرا مشکل اعتیاد کمرنگ شد و خیانت جلوه پررنگ تری یافت؟؟ این خود میشود یک معضل! داستان فیلم و تا انتهای فیلم تغییر روند داستان جالب بود. اینکه زندگی نگاهداشتنی است و همیشه به قوت خود باقی نیست و باید آن را حراست نمود، را خیلی خوب بیان کرد. در کل موضوع خوبی را در بر داشت. یک ابتکار خیلی زیبایی را که در این فیلم شاهد بودم، شروع تیتراژ پایانی در زمان پخش قسمت پایانی فیلم بود ، زمانی که پرونده قصه فیلم هنوز بسته نشده بود. و این یعنی احترام تمام به عوامل فیلم. بازی خانم توسلی و آقای اصلانی واقعا زیبا و به جا بود.
ممنون خانم اکبری، استفاده کردم
۰۳ مهر ۱۳۹۲
خواهش میکنم. لطف دارید
۰۳ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امشب این فیلم رو دیدم و مجموعا دوست داشتم.

فیلمیه که چندتا معضل اجتماعی رو می‌خواد نشون بده:
. تفاوت فرهنگی آدما مخصوصا در مورد یک زوج که منجر به معضلات بعدی می‌شه. توی این فیلم به‌نوعی تقابل سنت (مرد) و مدرنیته (زن) نشون داده می‌شه -که جدای از پرداخت متوسطی که فیلم داره و نمونه‌های خیلی خوبی از اون توی سینما قبلا دیدیم- و این‌که اصولا چنین تعارضات بزرگی قابل جمع‌شدن نیستن و در نهایت (و در واقعیت) هر کدوم از این دو طرف باید مسیر خودشون رو برن.
. یکی هم موضوع "شک" داشتن آدما (اینجا مرد به زن) است که این‌هم موضوع قابل تاملیه برای پرداختن که با بازی خوب فرهاد اصلانی، نسبتا خوب در اومده بود. جالب این‌که با سرنخ‌هایی که فیلم از درست یا غلط بودن این شک می‌ده -مخصوصا سکانس آخر- بیننده هم توی تردید قرار می‌گیره که بالاخره شک مرد درست بوده یا غلط! شاید هم میزان "مشکوک" بودن ذاتی آدما جواب این سوال رو بده!
. موضوع اعتیاد و معضلاتی که داره و ...

بازی‌ فرهاد اصلانی رو خیلی دوست داشتم بقیه هم متوسط بودن. تدوین رو هم دوست داشتم؛ ارتباط سکانس‌ها خیلی جاها قابل ... دیدن ادامه ›› تامل بودند؛ مثلا خیلی از جاها "کلید" و "باز کردن قفل" ارتباط سکانس‌ها رو شکل می‌دادن.
اواسط فیلم پونه یه‌جمله‌ی جالبی رو می‌گه با این مضمون که "خیلی وقتا یه‌چیزایی به‌هم نمی‌چسبند و خوب نیستند ولی اصرار داریم که به‌هم بچسبونیمشون و نشون بدیم که می‌شه و خیلی‌هم خوبه!"
این رو می‌شه بسط داد به همون سنت و مدرنیته و جایی که خیلی از ما ها گیر افتادیم....
یاد "مردم‌سالاری دینی" افتادم یهو و بی‌دلیل!

دو تا پیشنهاد به تیوال عزیز هم دارم:
. خوبه که امتیاز دادن به فیلم رو داشته باشیم. در واقع فرا تر از این‌که فیلم رو دوست داریم یا نه (که خیلی صفر و یکی‌ه) می‌شه امتیاز داد به فیلما. حتی می‌شه دقیق‌تر هم دید موضوع رو؛ مثلا به تفکیک موضوعات تکنیکالی (مثل کارگردانی و بازیگری و ...) و هم مفهوم و قصه و پرداخت و ... امتیاز رو داشت و در نهایت هم متوسط امتیاز...
. حس می‌کنم آدمایی که به تیوال سر می‌زنن به‌طور متوسط "صاحب‌نظر" تر از خیلی فضاهای مجازی دیگه مثل فیسبوک اند. خوبه که به‌نوعی از این فضا استفاده کرد و بحث‌ها و موضوعات اجتماعی جالبی رو راه انداخت و آدما بیان و حرف بزنن و نظر بدن و .... مثلا همین فیلم خیلی موضوعات جالب می‌تونه داشته باشه برای گفتگو
خیلی متشکر از نقد زیبایتان از فیلم.
۰۳ مهر ۱۳۹۲
امین عزیز ، با پیشنهادی که در انتهای نقدتون کاملا موافقم و ممنون از نقد منطقی ات.
۰۶ مهر ۱۳۹۲
خوشحالم که مورد توجه‌تون قرار گرفت ههشید عزیز.
۱۰ آبان ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوستانی که این فیلم رو دیدن نظرشون رو بنویسند. ببینم ارزش دیدن داره یا نه. ممنون.
شادی بهرامی و میثم محفوظی این را خواندند
نوشین شهیدزاده این را دوست دارد
ممنون امیر حسین جان
۰۱ مهر ۱۳۹۲
حامد عزیز در مورد بازیها که فرهاد اصلانی خیلی خوبه هانیه توسلی متوسط و کارم کلا متوسط ولی به نظر من ارزش دیدن داره
۰۲ مهر ۱۳۹۲
ممنون مجید جان
۰۳ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید