تیوال نمایش بیدینجیلی
S2 : 21:08:15
  ۱۶ آبان تا ۱۰ آذر ۱۳۹۳
  ۱۸:۳۰
  ۱ ساعت
 بها: ۱۲,۰۰۰ تومان

: پیام سعیدی
: سعید زارعی
: کیوان ساکت اف، سینا بالاهنگ، میثم نوروزی، ماهورالوند

: حمید پور آذری
: پوریا کاکاوند
: مینا صیادی
: الهام معین
: فریبرز کریمی
: آرمان کوچکی
: نوشین جعفری، امیررضا رنجبران
: محمد طباخیان
: نوید آغاز، نیوشا ضرابی

تلفن رزرو:88021646 - 88353224

شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش بیدینجیلی / عکاس: سید ضیاالدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

گزارش تصویری تیوال از تمرین نمایش بیدینجیلی / عکاس: سید ضیاالدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» افتتاحیه نمایش "بیدینجیلى" با حضور نگار جواهریان

آواهای وابسته

مکان

میدان فاطمی، ابتدای شهید گمنام، خیابان جهانمهر، کوچه ۶/۱ پلاک ۶۶، خانه نمایش دا
تلفن:  ۸۸۰۱۶۰۷۴


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
تا دیروز اگر افراد می ترسیدند عکسی از آنها جایی بماند و از آن سوءاستفاده شود، امروز عکسهای تاق و جفت در شکل های گوناگون از آنها در گوشه و کنار شکبه های اجتماعی موجود است . بنظر می رسد چیزی که پیش از این بسیار سفت و سخت امری خصوصی تلقی میشد، امروز به موضوعی عمومی بدل شده است . گویی دیوارهای بلند خانه های ایرانی در دوره تازه کوتاه شده است آن هم در بازه زمانی بسیار کوتاه .
از زمانی که دیوارهای خانه مردم در جامعه ایران بلند بود و اندرونی و بیرونی اصل بلاشک خانه ها بود، خیلی زمان نگذشته که امروز همه گونه عکسی از زندگی خصوصی افراد در شبکه های اجتماعی قرار دارد. در غرب این مسیر در دراز مدت طی شده است هرچند دیوارها هیچ وقت به اندازه دیوارهای جامعه ایران بلند نبوده است . جامعه ایران در گذشته این جور بوده است که دیواری میان اندرونی و بیرونی کشیده شده بود . در ... دیدن ادامه » این وضعیت تلاش می شد نه اطلاعاتی از خانه به بیرون درز کند و نه اهل خانه در جریان اتفاقاتی که بیرون از دیوارها جریان داشت ، قرار بگیرند . یعنی حد و مرز فضای خصوصی شدیدا رعایت می شد. اما در حال حاضر فضای خصوصی کوچک شده است و دیوار بلند بین فضای عمومی و خصوصی فرو ریخته است ، بعنوان مثال 10 سال پیش به سختی شماره تلفنتان را در اختیار دیگران قرار می دادید اما امروز این موضوع، عادی است و خیلی ها شماره شما را دارند و شما هم مشکلی بااین موضوع ندارید .
به این می گویند عمومی شدن امر خصوصی . قبل از آن ، شماره تلفن حریم خصوصی من بود و من تحت شرایط خاصی آن را در اختیار دیگران قرار می دادم.
اما بنظر می رسد برداشته شدن این دیوارها در مدت زمان کوتاه پیامدهای نامطلوب برای جامعه ایران داشته است . " کاهش کنترل اجتماعی"
گذر از جامعه سنتی به مدرن به مثابه لبه تیغ می باشد یا به تعادل خواهیم رسید یا سقوط اجتناب ناپذیر است .

کلام آخر : کاری ساده و سرشار از پیام های اخلاقی و اجتماعی . پر از سوال و درگیری ذهنی : در صورت شکسته شدن حریم شخصی ،آیا رواست این کار مقابله به مثل شود؟
روزانه به چه تعداد و تحت عنواین مختلف وارد حریم خصوصی دیگران می شویم ؟ چه به قصد کنجکاوی ساده و چه از سر مهر و دلسوزی


خوب نمایشی بود
خووووووب
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بیدینجیلی . . .

1. به حرف دوستان تئاتر فهم و نکته بین تون همیشه گوش کنید. انگیزه اولیه من برای این نمایش دیدن نام های خوب در این کار بود. پوریا کاکاوند را از به مناسبت ورود اشکان می شناختم، میثم نوروزی را از آخرین نامه، کیوان ساکت اف و سینا بالاهنگ را از بالاخره این زندگی مال کیه (و البته پچ پچه ها که به تازگی دیدم و بسیار لذت بردم) و سعید زارعی را از ماضی استمراری. ولی اگه توصیه ی مارال عظیمی و آریوی عزیز نبود شاید فرصت دیدن این کار رو از دست می دادم. بچه ها ممنون :)

2. دوستان عزیز! خندیدن در یک نمایش امری گناه آلود نیست! میشه به دیدن یک کار خوب رفت و با لحظات طنزش خندید و با مفهومش به فکر فرو رفت. خیلی ها تصور می کنند در تئاتر حرفه ای خندیدن خطاست.

3. سوال قدیمی هنر برای هنر یا هنر در خدمت پیام رو دور بریزید: یک نمایش خوب میتونه بدون پیام دادن ارزش بصری ... دیدن ادامه » و هنری خودش رو حفظ کنه و می تونه در عین داشتن یک پیام مشخص و سرراست، ارزش هنری هم داشته باشه. امشب دیدم که یک کار خوب میتونه ذهن شما رو با یک سوال مهم یعنی حریم شخصی و مفهوم اون درگیر کنه و در عین حال جذابیت قصه تا انتها حفظ بشه و گره گشایی و گره افکنی های مکرر شما را بیشتر از قبل به درون محتوا بکشه.

4. فرم کارگردانی که به نوعی شاید به دلیل معماری خاص آو به کار تحمیل شده تصویر ما از ساختار یک خانه دانشجویی رو به هم می ریزه و در عین حال قدرت تصور و خیال ما رو به کار می گیره تا فضا رو بازسازی کنیم و در عین حال نمای خوبی از بازی ها در سه فضای مختلف به دست بیاریم.

5. دست آخر باید بگم فیلم انتهای کار کمکی به موضوع نمی کرد. شاید تنها تاثیرش رو بشه در ایجاد چالش برای تماشاگر دونست: این که آیا ما هم حاضریم به تماشای یک فیلم خصوصی بنشینیم؟ تمام ما تماشاگران با اشتیاق و با علم به این که این فیلم به این صورت ضبط شده اون رو نگاه کردیم. مرز بین تئاتر و یک آزمون روانشناختی این جا شکسته شده و به نظر من شاید جای این آزمون سخت این جا نبود.

ممنون از عوامل کار که شب زیبایی برای من ساختند. دوستانی که کار رو ندیدند اجرا های آخر رو از دست ندن. کار خوب و ارزشمندیه و به نظرم در شب های آخر باید از کاری به این اندازه با کیفیت و حساب شده حمایت کرد.
بند 5 قابل تامل بود، سپاس
۰۶ آذر ۱۳۹۳
خواهش میکنم بانو حدادی، مانا باشید
۰۸ آذر ۱۳۹۳
بانو حدادی،خواهش میکنم :)
۰۸ آذر ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستـــــان عزیــــــز و گرامـــــــــــی

تنهـــــــا 5 اجرا تا پایــــــــان نمایش "بیدینجیلی" باقی مانده است...

و متاسفانه امکان تمدیـــــد نیـــسـت
کیانا برنج کار این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستـــــان عزیــــــز و گرامـــــــــــی

بلیت نمایش "بیدینجیلى" برای روزهای یکشنبه 25 و دوشنبه 26 آبان با تخفیف ویژه 25% و بهای 9000 تومان ارائه می شود.

و از شما همراهان همیشگی تیوال و تئاتر دعوت می شود در روز دوشنبه 26 آبان ماه در یک قرار گروهی به تماشای این نمایش بنشینید.

ب ی این را پاسخ داده‌است
ممنون میشم اگه همیاری عزیز این پست رو پر رنگ کنه. این نمایش با یه کادر حرفه ای داره روی صحنه میره و فکر می کنم اثر قابل توجهی باشه.
۲۳ آبان ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید