آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال کارگاه مغز خودت رو شستشو بده
S3 : 13:56:59 | com/org
امکان خرید پایان یافته
جمعه ۰۵ بهمن ۱۳۹۷
۱۵:۰۰
۳ ساعت
بها: ۴۵,۰۰۰ تومان

‌از روزی که متولد میشیم سر کنترل مغز ما دعواست!
از خانواده شروع میشه و بعد جامعه، مدرسه و همینطور تا آخر عمر همه میخوان مارو شستشوی مغزی بدن! البته در اکثر موارد قصدشون این نیست ولی نتیجه شستشوی مغز ماست؛ در بعضی موارد هم با دانش اینکه چطور میشه باورها و عقاید یک نفر رو کنترل کرد به طور عمدی ما رو تبدیل به یک آدم دیگه میکنن.

حالا چطور میشه خودمون رو شستشوی مغزی بدیم و کنترل زندگی خودمون رو پس بگیریم؟ 

‌امین شایگان که برگزار کننده این کارگاهه در مورد زندگی و تجربه شخصی خودش در رابطه با شستشوی مغزی می‌گه:

من امین شایگان هستم، توی یک شهر خیلی کوچیک با محیطی شدیداً بسته بزرگ شدم که توش هیچ آینده روشنی برام وجود نداشت. تو ۱۴ سالگی کار کردن رو از اتاق خودم شروع کردم؛ تو ۱۵ سالگی به تهران مهاجرت کردم و تو ۱۶ سالگی دانشگاه میرفتم، تو یه شرکت بزرگ کار میکردم و اجاره خونه میدادم! تو ۱۷ سالگی زبان انگلیسی رو توی ۶ ماه یاد گرفتم و معلم زبان شدم. حدود ۶ سال کار اصلیم تدریس بود ولی در این بین عکاسی رو هم شروع کرده بودم. چند سال که گذشت زندگی توی تهران واقعا کسل کننده و عذاب آور شده بود برام، کار و زندگی رو رها کردم و شروع به سفر کردم تا خودم رو بیشتر بشناسم که بفهمم از زندگی چی میخوام....
هر وقت هر کاری رو که خواستم بکنم با وجود همه موانع تو دلش رفتم و تبدیل به آدمی شدم که میتونه اون کار رو تا سرحداتش انجام بده. برای مثال بعد از حدود چهار سال سفر همسفر و شریک زندگیم رو پیدا کردم و بدون اینکه درآمد خاصی داشته باشیم رویای مشترکمون رو واقعی کردیم و یک ون فولکس کلاسیک گرفتیم و تبدیل به خونه و محل کارمون کردیمش و به زندگی تو سفر پرداختیم. بدون اینکه بدونم همیشه در حال تغییر باورها و عادتهایی بودم که دیگران در من ایجاد کرده بودن، همه باید ها و نباید‌ها، همه اینطور میشه و اونطور نمیشه ها؛ اینطور بود که کارهایی میکردم که باعث تعجب همه میشد و برای خودشون توجیه میکردن که حتما یه شرایط خاصی داره، حتما بچه پولداره! 
‌چند وقت پیش به یک مطلب برخوردم با عنوان "چطور خودمون رو شستشوی مغزی بدیم" و دیدم که من کل اون پروسه رو همیشه بدون آگاهی انجام دادم و عملکردشو تو زندگیم دیدم. از اونجایی که همیشه دوست داشتم به دیگران نشون بدم که کاری رو که من کردم هرکسی میتونه انجام بده و تدریس هم از کارهای مورد علاقم تو زندگیه شروع به تحقیق و مطالعه تو این زمینه کردم و حالا واقعا هیجان زده ام که به دیگران هم یاد بدم که چطور زندگیشون رو زیر و رو بکنن و تبدیل بشن به آدمی که همیشه آرزوش رو داشتن.

اگر شما هم دوست دارید با تغییر باورها در مسیر آرزوهاتون زندگی کنید این کارگاه برای شماست.

اطلاعات بیشتر:
۰۹۱۲۵۱۰۲۹۳۰

مکان

خیابان فلسطین شمالی، پایین‌تر از زرتشت، کوچه موسوی، پلاک ۳۱

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید