تیوال عمومی
S1 : 01:43:31
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

ویدیو
درباره دوره آموزشی جامع تولید تئاتر i
این کارگاه شامل واحدهای تئوری و عملی پیش تولید، قواعد صحنه، بازیگری و کارگردانی تئاتر است و زیر نظر بهرام تشکر برگزار می شود.
» دوره آموزشی جامع تولید تئاتر
۶ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش فیلم کنسرت هانس زیمر ۲۰۱۷ i
شنبه ۳۰ تیرماه محل برگزاری: اتوبان شهید ستاری، نبش فردوس شرق، سالن همایش های امام علی
» ویدیویی از نمایش فیلم کنسرت هانس زیمر 2017
پویا عاقلی زاده و علی عابدینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش فیلم کنسرت هانس زیمر ۲۰۱۷ i
در این کنسرت قطعات ماندگاری از آثار موسیقی فیلم هانس زیمر توسط خود او و تعدادی از برجسته ترین نوازندگان حال حاضر جهان با نورپردازی جذاب صحنه اجرا می شود. شنبه ۳۰ تیرماه سالن همایش های امام علی (ع)
» ویدیویی از فیلم کنسرت هانس زیمر ۲۰۱۷
نیلوفر ثانی، زهره مقدم، مجتبی مهدی زاده و علی عابدینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ادامه درسگفتارهای تابستان ۱۳۹۷ موسسه
» ادامه درسگفتارهای تابستان ۱۳۹۷ موسسه "پرسش"
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای تابستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" و در هفته دوم تیرماه دو درسگفتار برگزار می‌شود.
سعید مدنی از روز دوشنبه ۱۱ تیرماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار "آسیب های اجتماعی در ایران: فقر، اعتیاد، تن فروشی و خشونت علیه کودکان" را آغاز می‌کند.
همچنین نغمه ثمینی از روز سه شنبه ۱۲ تیرماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار " آشتی با تاریخ: تراژدی های تاریخی شکسپیر" را شروع می‌کند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت موسسه پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

زهره مقدم این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوشنبه ۰۴ تیر پخش زنده مسابقه تیم‌های ایران و پرتغال در عمارت نوفل‌لوشاتو
» ویدئویی از «پخش زنده مسابقه‌های جام جهانی در عمارت نوفل‌لوشاتو»
رویا کاظمی و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت درگذشت صدرالدین شجره | عکس
» پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت درگذشت صدرالدین شجره
... دیدن متن »

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت «صدرالدین شجره» نویسنده، کارگردان و گوینده پیشکسوت رادیو را تسلیت گفت.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، «صدرالدین شجره» نویسنده، کارگردان و گوینده پیشکسوت رادیو شامگاه چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه بر اثر بیماری داخلی و عفونی درگذشت. متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی  به مناسبت درگذشت این هنرمند به شرح زیر است:

«انا الله و انا الیه راجعون
بار دیگر دردِ فراق مردی دیگر از عرصه ی هنر بر وجود همه‌ی ما سنگینی می‌کند. مردی که صدای دلنشین، نگاه نافذ و لبخندهای شیرینش این حزن را دو چندان کرده است. مرحوم صدرالدین شجره به واسطه هنر و شخصیت بی نظیرش محبوبیت بی مانندی داشت که دلیل اثبات این ودیعه ی الهی در او انبوده دوستانش در تئاتر، رادیو وتلویزیون است.
آن مرحوم در طول حضور جریان ساز خود در عرصه ی صدا نقش قابل توجهی در اقتباس رادیویی شاهکارهای ادبی جهان و همچنین معرفی نمایشنامه‌های مرحوم اکبر رادی داشت. صدای نافذ آن عزیز را هنوز در گوش دارم که در مقام مجری و کارشناس و در برنامه‌های مختلف رادیویی بهترین محتوا را در نقد عملکرد مدیران عرصه‌ی تئاتر عرضه می‌کرد.
تصویر هنرآفرینی اش در نقش‌های مختلف و با نمایش‌های متنوع در دوره‌ی اوج تولید نمایش‌های تلویزیونی تا ابد ماندگار خواهد ماند. اینها همه نقش ماندگار مردی است که امروز در میان ما نیست ولی لوحِ وجود پربارش دنیایی می‌ماند.
خالصانه و اندوهبار فقدان این هنرمند عزیز را به خانواده و دوستان سوگوارش که با صبوری در طول مدت بیماری همراه آن مرحوم بودند، تسلیت عرض می‌نمایم و از ذات یکتای الهی آرامش در حریم خود را برای آن عزیز آرزومندم.»

پیکر مرحوم صدرالدین شجره ساعت ۹ صبح - شنبه دوم تیر- از مقابل رادیو ارگ واقع در میدان  ۱۵خرداد تشییع می‌شود.

زهره مقدم و زهره عمران این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغازر درسگفتارهای تابستان ۹۷ موسسه پرسش با درسگفتارهایی از مراد فرهادپور و کمال اطهاری | عکس
» آغازر درسگفتارهای تابستان ۹۷ موسسه پرسش با درسگفتارهایی از مراد فرهادپور و کمال اطهاری
... دیدن متن »

درسگفتارهای تابستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" با دو درسگفتار و از روز یکشنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۷ آغاز می شود.
مراد فرهادپور و کمال اطهاری از ساعت ۱۷:۳۰ به ترتیب دو درسگفتار "انسان شناسی فلسفی: آلن بدیو" و "درجستجوی توسعه از دست رفته: نهادهای توسعه چگونه ساخته می شوند" را در موسسه پرسش آغاز می کنند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت موسسه پرسش مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت تماشای بازی‌های جام جهانی در تمام گروه‌ها، هم اکنون آغاز شد.
بهزاد هندی، *مریم*، مهدی حسین مردی و تهمتن این را خواندند
فرزاد، Samira و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اعطای #نمایندگی #پخش
همکار گرامی فعال در حوزه پخش
با سلام
در صورتیکه در حوزه پخش کالای غذایی، بهداشتی، آرایشی و بهداشتی فعالیت دارید از جنابعالی دعوت به عمل می آوریم حضور پرلایف را در سبد محصولات خود بررسی فرمایید.

با تشکر و احترام
تیم #پرلایف
09033335569
02188990648
www.perlife.ir
#پرلایف #یک_حس_خوب
عاطفه گندم آبادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و وقت به خیر نحوه ثبت نام به چه صورتی است؟ آیا تمام شده است؟
درود بر شما
فروش این رویداد روی سایت تیوال، آغاز شد.
با سپاس
۲۰ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درسگفتار
» درسگفتار "اقتصاد سیاسی فقر" با تدریس احمد میدری در موسسه پرسش برگزار می‌شود
... دیدن متن »

موسسه مطالعات سیاسی - اقتصادی "پرسش" از روز یکشنبه ۲۰ خرداد ماه میزبان درسگفتار "اقتصاد سیاسی فقر" با تدریس احمد میدری اقتصاددان و معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
این درسگفتار که ساعت ۱۷:۳۰ آغاز می‌شود به بررسی وضعیت فقر در میان طبقات گوناگون اجتماعی و تاثیر فرایندهای کوتاه و بلند مدت اقتصاد ایران بر افزایش فقر در دهک‌های اقتصادی مختلف خواهد پرداخت و بر اساس آمارهای موجود چشم‌انداز فقر در ایران را بررسی می‌کند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می‌توانند با شماره‌های روابط‌عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت موسسه پرسش مراجعه نمایند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک سوال داشتم از خدمتتون این دوره امکان داره دوباره ماه مرداد یا شهریور هم گذاشته بشه؟ اگه هست کی احتمال داره باشه؟ دوباره اطلاعیه اش در تیوال میزارید؟
حمید رضوی این را خواند
دوره اول با تکمیل ظرفیت کارگاه در تیر ماه شروع میشه و یک ماه و نیم حدودا مدتش خواهد بود. بله احتمال برگزاری مجدد هم هست. اما اگر در دوره اول حضور داشته باشید بهتر چون برنامه ی تدوین شده ای دارم که در پایان هر دوره ی ده جلسه ای باید به آون هدف در نویسندگی ... دیدن ادامه » برسیم. ترجیح اینه که دوستانی که تمایل دارند و هنوز مردد هستن در تصمیم گیری زود تر ثبت نام کنند تا همه با هم یک کارگاه خلاق و شروع کنیم. منتظر دوستانی هستیم که در راهن
۱۳ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر به مدیریت بانو پوران درخشنده با آغاز ثبت نام هنرجو در خرداد ماه سال جاری، اولین دوره کلاس های آموزشی خود را نیز در تیر ماه برگزار می کند. | عکس
آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر افتتاح شد
» آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر به مدیریت بانو پوران درخشنده با آغاز ثبت نام هنرجو در خرداد ماه سال جاری، اولین دوره کلاس های آموزشی خود را نیز در تیر ماه برگزار می کند.
... دیدن متن »

به گزارش سجاد قاطعی مدیر روابط عمومی و تبلیغات آموزشگاه سینمایی خُوَرمهر ، این آموزشگاه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و برگزاری دوره های کارگردانی، بازیگری، فیلمنامه نویسی، فیلم برداری، تدوین، چهره پردازی و عکاسی را در برنامه های خود دارد.
وی درباره ی فعالیت‌های آموزشی توضیح داد که اولین دوره از ثبت نام کلاس های مربوط به دختران و پسران، اساتید مجرب،صاحب نام حضور خواهند داشت که در:

ترم مقدماتی بازیگری بزرگسال
- آرش آبسالان: فن بیان وسخنوری
- رضا کشاورز: بدن و حرکت
- محمود رضا رحیمی: بازیگر چه می خواهد؟ بازیگر چه می تواند؟
- علی صلاحی: بداهه پردازی و تربیت احساس

ترم مقدماتی کارگردانی :
- جواد طوسی: تاریخ و تحلیل سینما
- مهدی کرم پور: کارگردانی سینما
- محمد هادی کریمی: فیلمنامه نویسی
- مرتضی پورصمدی: فیلم برداری

بازیگری کودک و نوجوان:
- مریم کاظمی، مقدمات هنرهای نمایشی
- شبنم قلی خانی، تربیت احساس
-  ملیکا زارعی، پرورش استعداد در زمینه اجرا و بازی در رسانه
-  پرستو گلستانی، خلاقیت
- مارال فرجاد، تخیل و داستان گویی

قاطعی در مورد افتتاح آموزشگاه اظهار کرد: بانو درخشنده مدت زیادی است که دغدغه ی آموزش به افرادی را دارند که رؤیای ورود به دنیای سینما را در سر میپرورانند و با توجه به جایگاه حرفه ای که برای ایشان فراهم بود می توانستند خیلی زودتر تأسیس این آکادمی را در برنامه ی کاری خود قرار دهند اما تحقیق و پژوهش ایشان در این زمینه به جهت ایجاد استانداردهای اولیه برای آموزش دلیلی برای به طول انجامیدن افتتاحیه شد.
وی با تأکید به نظم آموزش در این حوزه افزود: انتقال فهم و علم پایه مربوط به این حوزه بسیار دشوار است و فقط با گذراندن چند ساعت حضور در ورک شاپ امکان پذیر نیست، تیم اجرایی آموزشگاه معتقد است خط مَش آموزشی برای هر هنرجو از مبانی مقدماتی تا تکمیلی الزامی است و این بانوی پیشکسوت با جدیت و سخت کوشی توانست بستر این مهم را پایه ریزی کند تا نظام آموزشی، در هر واحد درسی برای ورود مخاطبین و علاقمندان محیا باشد.

همچنین قاطعی به نقل از بانو درخشنده خاطر نشان کرد  سلوک بین مربی و هنرجو ، آموزگاران و نو آموزان، حلقه ی مفقوده ای است که شاید توانسته باشیم به آن رسیده باشیم.
کارگردان و خالق فیلم های ماندگاری چون «خواب های دنباله دار» ، «شمعی در باد»  و همچنین « هیس! دخترها  فریاد نمی زنند» و ... آموزشگاه سینمایی اش را در عید سعید فطر افتتاح خواهد کرد.

آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر تنها یک مدرسه ی غیردولتی برای آموختن سینما نیست، بلکه یک آکادمی سینمایی است برای رسیدن و دریافت پاسخ به دو پرسش :
چرا و چگونه سینما می آموزیم ؟
با آموخته های خود چه دستاورد فاخری می توانیم فراهم کنیم ؟

در پایان واحد روابط عمومی و تبلیغات این آموزشگاه با توجه به امکاناتی که در آموزشگاه فراهم شده است نظیر:
- پلاتوی تمرین
- سالن سینما
- فضای فیلمنامه نویسی
- فضای آموزش دروس کارگردانی
- اتاق چهره پردازی
-  اتاق فیلم
-  کافی شاپ

امتیازات ویژه ای برای مٌحصلان خود اشاره کرد که بخشی از آن به شرح زیر است :
- اعطای مدرک معتبر از وزارت ارشاد
- برگزاری جشنواره سالیانه
- معرفی هنرجویان ممتاز به فضای حرفه ای
- حمایت مالی از بهترین پایان نامه ی تحصیلی
- حمایت از تولیدات برگزیدگان با عوامل حرفه ای این حوزه
- ارسال پروژه به جشنواره های بین الملل
- برگزاری کارگاه های هنری ویژه ی ایام هفته در آموزشگاه
- ایجاد فضای کافه هیس برای گردهمایی علاقمندان وبرگزاری ورک شاپ های تخصصی با حضور اساتید.

ویدیوی این آموزشگاه را اینجا ببینید.
علاقه مندان برای اطلاع از جزئیات بیشتر مربوط به دوره های آموزشی می توانند به آدرس اینستاگرام این آموزشگاه مراجعه نمایند.
و یا با تلفن۸۸۶۱۴۱۳۷-۸ روزهای شنبه تا چهارشنبه بین ساعات (۱۰ صبح الی ۱۷) تماس حاصل فرمایند.
نشانی: تهران، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، جنوب به شمال، بعد از بلوار فرهنگ، روبروی بانک پارسیان، پلاک ۲۸۳ واحدهای یک،سه و هفت.


محمد علی نبیان این را خواند
مهسا امیرنخعی، زهره مقدم و سجاد ق این را دوست دارند
دوستان عزیز
لطفا جهت اطلاعات بیشتر با آموزشگاه تماس بگیرید
۸۸۶۱۴۱۳۷-۸
۱۳ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه در دوره های تابستانی آموزشگاه برگزار می شود و هنوز برای ثبت نام فرصت باقی است
عاطفه گندم آبادی این را خواند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درسگفتارهای جدید موسسه پرسش: از فلسفه و رمان تا چیستی نقد هنری و نظریه لذت نزد لاکان | عکس
» درسگفتارهای جدید موسسه پرسش: از فلسفه و رمان تا چیستی نقد هنری و نظریه لذت نزد لاکان
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای بهار ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی - اقتصادی "پرسش" سه درسگفتار در هفته دوم خردادماه آغاز می‌شوند.
صالح نجفی از روز دوشنبه ۷ خرداد ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار جدید خود در موسسه پرسش را با عنوان "بلای جاودانگی: رمان به‌مثابۀ فلسفه (فکرکردن با/دربرابر کوندرا)" آغاز می‌کند.
همچنین در روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ساعت ۱۷:۳۰ مجید اخگر و جواد گنجی به ترتیب دو درسگفتار "نقد چه می کند؟ خاستگاه نقد هنری و پتانسیل های زمان حال" و "دردسرهای لذت: از لذت گرایی تا هیچ انگاری (مبانی اصل لذت در نظریه های فروید و لاکان)" را آغاز خواهند کرد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نسبت روانکاوی و سرمایه‌داری در موسسه «پرسش» بررسی می‌شود | عکس
» نسبت روانکاوی و سرمایه‌داری در موسسه «پرسش» بررسی می‌شود
... دیدن متن »

عادل مشایخی از روز پنجشنبه ۳ خرداد ماه ساعت ۱۶ درسگفتار جدید خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" را با عنوان "سرمایه داری و روانکاوی" آغاز می‌کند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انسان‌شناسی فلسفی به روایت مراد فرهادپور  | عکس
» انسان‌شناسی فلسفی به روایت مراد فرهادپور
... دیدن متن »

مراد فرهادپور بعد از چند ماه غیبت دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش را آغاز می‌کند.
درسگفتار "انسان شناسی فلسفی: هستی شناسی و سوژه" از روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷:۳۰ آغاز خواهد گردید.
این درسگفتار بر اساس ایده های النکا زوپانچیچ در کتاب جنسیت چیست استوار است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره‌های روابط‌عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت پرسش مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

بامداد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام وقت بخیر
کارگاه شروع شده؟ برنامه ای برای شروع دوباره هست؟
ممنون
فکر نمی کنم شروع شده باشه. ثبت نام تا 3 خرداد هست و امکان ثبت نام و پرداخت اینترنتی بسته نشده.

شما استادش رو می شناسید؟
۲۸ اردیبهشت
نه متاسفانه ولی سال هاست می خوام چنین دوره ای رو شرکت کنم فکر می کنم فرصت خوبیه
۲۸ اردیبهشت
درود بر شما، پیرو استعلام از آموزشگاه هنرهای نمایشی رویداد، ثبت نام این کارگاه تمدید شده است و ثبت نام از طیق سایت و همچنین حضوری امکان پذیر است.
۲۹ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد آخرین فرصت ثبت نام در این وبینار امروز چهارشنبه ساعت ۱۴ خواهد بود.
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره فیلم زیر سقف دودی i
سینما زندگی با
شب عاشقان بی‌دل که شبی دراز باشد؛
» سینما زندگی با "زیر سقف دودی" به استقبال رمضان می‌رود
... دیدن متن »

"فیلم ببینیم، کتاب بخوانیم و گفتگو کنیم" شعاری است که سینما زندگی سرلوحه کار خودش قرار داده و در قالب ویژه برنامه‌ ماه مبارک رمضان با فیلم "زیر سقف دودی" گفتمانی سازنده و فضای مفرح علمی، آموزشی و فرهنگی را برای خانواده‌های ایرانی فراهم می‌سازد.
فارغ از بهره‌مندی از معنویت‌های رمضان بایستی برای القای مفاهیم درست زندگی کردن هم قدم برداشت و رمضان ماه تمرکز بر خوبی‌ها و مقابله با هر زشتی و بدی است. به تعبیر حجت‌الاسلام محمد برمایی مدرس دین و روان و مدیر موسسه بارش افکار سپید چقدر خوب است که در ماه مبارک رمضان نگاهی به اشتباهات و انحرافات در زندگی و جامعه‌مان بیندازیم. سینما زندگی این جریان‌سازی فرهنگی را به راه‌انداخته تا بتواند به نحو شایسته‌ای، نقاط ضعف، انحرافات و اشتباهات اجتماعی را رصد نماید و برای آن راهکار ارائه دهد. خانواده‌ها بایستی بتوانند با صمیمیت رفتار و گفتار با هم تعامل و گفتگو داشته باشند.
حجت‌الاسلام برمایی تصریح کرد: سینما زندگی می‌کوشد فضای نقدپذیری را با ارتقاء سواد رسانه‌ای و اشاعه فضای تعاملی و گفتگوهای سازنده خانوادگی، ترویج دهد.
وی با تأکید بر اینکه سینما زندگی در تلاش است تا فرهنگ "با هم فیلم دیدن، با هم کتاب خواندن و با هم گفتگو کردن" را در جامعه و در میان خانواده‌ها نهادینه کند، اظهار داشت: روز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت در حالی به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رویم که سینما زندگی با استفاده از دو سرمایه ارزشمند و تأثیرگذار فرهنگ و هنر یکی کتاب و دیگری سینما از هیچ کوششی برای ارائه مدل سبک زندگی اسلامی و ایرانی دریغ ندارد.
استاد برمایی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه علاقه‌مند به فرهنگ و هنر و خانواده دوست ایرانی امروز بایستی بیش از هرچیز، پوسته اصلی خانواده را دریابند که گرفتار تبلیغات شوم دنیای غرب نشود. امیدواریم با ارائه الگوهای مناسب و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی این دورهمی‌های خانوادگی در سینما زندگی به سرانجام خوشایندی برسد و جامعه ما از این حجم الگوبرداری‌های غلط فاصله بگیرد و مسیر درستی را در پیش گیرد.
گفتنی است، سینما زندگی به همت موسسه بارش افکار سپید روز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت با اکران فیلم "زیر سقف دودی" و گفتگوی محتوایی و فاخر حجت‌الاسلام محمد برمایی و بانو پوران درخشنده به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود.
این برنامه از ساعت ۲۳ الی ۲ بامداد در سالن ۸ باغ کتاب برگزار می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رویداد یک سالگی صبح خلاق تهران با حضور قریب به ۷۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شود   | عکس
» رویداد یک سالگی صبح خلاق تهران با حضور قریب به ۷۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شود
... دیدن متن »

صبح جمعه بیست و یکم اردیبهشت ماه، تهران شاهد برگزاری یازدهمین رویداد از مجموعه رویدادهای ماهیانه صبح خلاق تهران خواهد بود؛ رویدادی بین‌المللی که به صورت مشترک در بیش از ۱۸۰ شهر در سراسر دنیا برگزار می‌شود و یک سالی است که به تهران نیز رسیده است.
این رویداد روز جمعه ۲۱ اردیبهشت در تهران با حضور قریب به ۷۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شود.
اردیبهشت ماه سال ۹۶ گروهی از جوانان تهران با مشارکت و همکاری سازمان‌های مختلف اقدام به برگزاری رویدادی متفاوت در تهران کردند. رویدادی که هدف آن بالا بردن سطح فرهنگ عموم افراد جامعه و ایجاد خلاقیت در زندگی روزمره شهروندان است. این رویداد که ۱۰ دوره از آن تا کنون در نقاط مختلف شهر تهران از سالن همایش‌های موزه قصر تا سالن اصلی برج آزادی تهران برگزار شده است، با استقبال وسیع مخاطبین مواجه بوده تا جایی که تمامی جایگاه‌های مخاطبین رویداد در همان دقایق اولیه به صورت کامل رزرو می‌شود و حتی این رویداد شاهد رزرو ۳۰۰ صندلی در کمتر از ۱۰ ثانیه (!) بوده است.
حضور در این رویداد برای عموم افراد جامعه با هر منصب اجتماعی و سطح تحصیلات، آزاد و رایگان است و همه افراد پس از ثبت‌نام آنلاین و رزرو صندلی قادر هستند در این رویداد حضور پیدا کنند و پس از صرف یک صبحانه دلچسب در صبح جمعه، به یک سخنرانی مفید گوش دهند و با افراد بسیاری آشنا شده و زمینه همکاری‌های مشترک را فراهم کنند.
هر ماه از رویداد صبح خلاق، پیرامون یک موضوع جهانی برگزار می‌شود و تمامی شهرهای برگزارکننده این رویداد در خصوص همان موضوع جهانی، از یک سخنران دعوت می‌کنند تا به مدت ۳۰ دقیقه برای مخاطبین رویداد سخنرانی کند و به سوالات آنان پاسخ دهد. این رویداد در تهران نیز تا کنون شاهد سخنرانی افراد متعددی از رشته‌های مختلف با توجه به موضوعات ماهانه بوده است از جمله استاد محمدرضا عبدالملکیان از پیشکسوتان شعر معاصر، پرویز پرستویی از بازیگران مطرح ایران، پرواز همای خواننده مطرح و صاحب سبک ایرانی، کوروش قاضی‌مراد از اساتید گرافیک و خوشنویسی و مبدع خط سریر، رضا غیابی برگزارکننده رویداد تداکس در تهران، علی دهباشی روزنامه‌نگار و نویسنده و سردبیر نشریه ادبی بخارا، امیرهوتن هاشمی ایران‌گرد و تولیدکننده محتوای جذاب، لیلا قاسم‌زاده فعال محیط زیست و مدیرعامل انجمن یوزپلنگ ایرانی، دکتر حسن عشایری از اساتید به نام حوزه عصب‌شناسی و روانشناسی عصبی، شیما قوشه فعال حقوق زنان و وکیل پایه یک دادگستری و رضا سیاح مدیر موسسه فرهنگی هنری راویان و خبرنگار شبکه فرانس ۲۴.
جمعه ۲۱ اردیبهشت، یازدهمین دوره از این رویداد که مصادف با سالگرد تاسیس آن در شهر تهران است، با برنامه‌ای ویژه در تهران اجرا می‌شود. در این برنامه تمامی سخنرانان سال گذشته رویداد سخنرانی خواهند داشت و برنامه با مدت زمان بیشتری نسبت به هر دوره برگزار می‌شود.
عموم افراد قادر هستند روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۱۱ صبح با ثبت نام آنلاین از طریق وب‌سایت رسمی این رویداد به نشانی www.creativemornings.ir، به صورت رایگان در یازدهمین صبح خلاق تهران حضور پیدا کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دومین دوره سمپوزیوم طراحی و صحنه و لباس برگزیدگانش را معرفی کرد | عکس
» دومین دوره سمپوزیوم طراحی و صحنه و لباس برگزیدگانش را معرفی کرد
... دیدن متن »

مراسم اختتامیه دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران  شامگاه گذشته با تجلیل از استاد خسرو خورشیدی در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
به گزارش مشاور رسانه ای سمپوزیوم، این مراسم با حضور اساتید و چهره های فرهنگی و هنری برگزار و به برگزیدگان ریتون سمپوزیوم  و دیپلم افتخار اهدا شد.
اکبر جلیلی رییس سمپوزیوم ضمن تشکر از تمامی افرادی که این حرکت فرهنگی را همراهی کردند با  تاکید بر حمایت مسئولین ذیربط همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز هنرهای نمایشی و خانه سینما در دوره های بعدی اظهار داشت: این سمپوزیوم همچون دوره قبلی کاملا مستقل برگزار شد و بجز همراهی خانه تئاتر دست یاری از سوی هیچ نهادی به سوی ما نیامد و درخواست دارم تا با توجه به استقبال خوب طراحان  در آینده از حمایت همه جانبه بهره مند شویم.
وی همچنین در پایان از تمامی اساتید این حوزه برای پیشبرد اهداف آتی سمپوزیوم دعوت به همکاری کرد.
هیئت داوران دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران متشکل از مجید لیلاجی، ناصح کامگاری، کاوه سجادی حسینی، گلناز گلشن و باران کوثری در بخش هایی از  بیانه  اظهار داشتند: تیم داوری دومین سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس تهران با ابراز خرسندی از برگزاری این رویداد خجسته که می کوشد گامی در انعکاس فعالیت ها در زمینه طراحی صحنه و لباس در سینما، تئاتر و فیلم کوتاه بردارد. در بخش دیگری از این بیانیه که توسط ناصح کامگاری قرائت شد، آمده است: داوری فی نفسه امری نسبی است و حتی در تخصصی ترین ارزیابی نیز مبتنی بر سلیقه است .آنچه مورد قضاوت و داوری ما قرار گرفت همه تولیدات تئاتر ، سینما و فیلم کوتاه نبود ، بلکه فقط بخشی از آثاری بودند که داوطلبانه در این داوری شرکت کرده بودند.
برگزیدگان این دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران به شرح ذیل اعلام شد:
بهترین طراحی صحنه فیلم؛ شهرام علیدی «خاطرات اسب سیاه»، بهترین طراحی لباس فیلم؛ مه لقا ناقد «ویلایی‌ها»،بهترین تعامل کارگردان با طراح صحنه و لباس فیلم :فریدون جیرانی «خفگی»،بهترین طراحی صحنه برای تئاتر:ساسان پیروز «فعل»، بهترین طراحی لباس تئاتر:مریم نورمحمدی «پسران تاریخ»، بهترین تعامل کارگردان با طراحی صحنه و لباس برای تئاتر :محمد رضایی راد  «فعل»،بهترین طراحی صحنه برای فیلم کوتاه:کامیاب امین عشایری «خوابگردها»، بهترین طراحی لباس برای فیلم کوتاه:مسعود حاتمی «تنازع»، بهترین تعامل کارگردان با طراح صحنه و لباس فیلم کوتاه :کریم لک زاده «دختری در میان اتاق» و بهترین پژوهش، مژده علیزاده
خسرو خورشیدی، ایرج رامین فر، دکتر شهرام کرمی، نادر مشایخی،  محمد رضا دلپاک، ادنا زینلیان، امیر اثباتی، حمیدرضا نعیمی، از جمله چهره های حاضر در این مراسم بودند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
لطفا در خصوص رده ی سنی توضیح بفرمایید.
بزرگسال یا کودک و نوجوان؟
سپاس.
درود بر شما، این دوره برای رده سنی بزرگسال می باشد.
۱۹ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اعضای  هیأت داوران دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران معرفی شدند | عکس
» اعضای هیأت داوران دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران معرفی شدند
... دیدن متن »

اسامی هیأت داوران دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران معرفی شدند.
به گزارش مشاور رسانه ای سمپوزیوم؛ باران کوثری، کاوه سجادی حسینی، ناصح کامگاری، مجید لیلاجی و گلناز گلشن، با دعوت اکبر جلیلی، رئیس سمپوزیوم، داوری این دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران را در سه بخش فیلم های سینمایی، تئاتر و فیلم کوتاه بر عهده دارند.
دوره‌ی دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران، از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت ماه  ۱۳۹۷ در خانه‌ی هنرمندان ایران در حال برگزاری است.
اختتامیه دومین دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران روز جمعه در سالن استاد جلیل شهناز، واقع در خانه‌ی هنرمندان، ساعت ۱۹ برگزار می شود.
به‌زودی نامزدهای بخش رقابتی این دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از پوستر رسمی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران رونمایی شد | عکس
» از پوستر رسمی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران رونمایی شد
... دیدن متن »

هم زمان با آغاز به کار دومین دوره ی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران از پوستر این سمپوزیوم با طرحی از طاها ذاکر رونمایی شد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای سمپوزیوم؛ دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران در سه بخش رقابتی فیلم های سینمایی، تئاتر و فیلم کوتاه برگزار خواهد شد و هر روز سلسله نشست های تخصصی در این حوزه با حضوراساتید مطرح برگزار خواهد شد.
برنامه سمینارهای  دومین دوره از این سمپوزیوم  هر روز از ساعت ۱۹ الی ۲۱ به شرح  ذیل برگزار خواهد شد:
- یکشنبه ۹ اردیبهشت «طراحی صحنه و لباس از نگاه دوربین با حضور بهرام بدخشانی و امیر حسین قدسی
- دوشنبه ۱۰ اردیبهشت «نرم افزار تخصصی طراحی صحنه و لباس» با حضور خاطره خلیلی و مهناز قاضی
- سه شنبه ۱۱ اردیبهشت «فرآیند طراحی لباس» با حضور رعنا امینی و مریم نعیم زاده
- چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت «تکنولوژی در طراحی صحنه و لباس» با حضور علا الدین پژهان، پنجشنبه  پژوهش مقالات و پایان نامه‌های دانشجویی
از دیگر برنامه‌های این دوره از سمپوزیوم برگزاری گالری آثار دانشجویان طراحی صحنه و لباس دانشگاه هنر در گالری بهار خانه هنرمندان است .
دوره‌ی دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران با حمایت خانه‌ی تئاتر ایران و انجمن طراحان صحنه و لباس از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت ماه  ۱۳۹۷ در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزارخواهد شد.
شرکت در تمامی برنامه های دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران برای علاقه مندان آزاد بوده و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبسایت سمپوزیوم مراجعه کنند.
اختتامیه دومین دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران روز جمعه در سالن استاد جلیل شهناز ساعت ۱۹ برگزار می‌شود .

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش‌ها و فیلم‌های کوتاه راه یافته به سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس معرفی شدند | عکس
» نمایش‌ها و فیلم‌های کوتاه راه یافته به سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس معرفی شدند
... دیدن متن »

نمایش‌ها و فیلم‌های کوتاه راه یافته به بخش مسابقه دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران معرفی شدند.
به گزارش مشاور رسانه ای سمپوزیوم؛ دوره دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران در سه بخش فیلم های سینمایی، تئاتر و فیلم کوتاه آثار را مورد داوری قرار خواهد داد و حضور آثار برتر سینمای ایران بیانگر  استقبال بی نظیر طراحان صحنه و لباس از این حرکت فرهنگی دارد.
لیست فیلم‌های کوتاه راه یافته به دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران عبارتند از: ارباب، تنازع، چله نشین، خواب گردها، دختر درمیان اتاق، در انتظار ج، در پیکر ، رورانس ، فاش، مارلو، مداربسته، وقتی همه خوابیم و هایلایت
همچنین نمایش‌های  اپرای عروسکی مولوی، اپرای عروسکی خیام، اپراتور نسل چهارم، اما اگر حالا باشه تو دیده، بلافیگور، به طرز غریبی، پسران تاریخ، چیریک یه وار، درباد، دایک، دکلره، دل در کدام سوی سینه است، روزی می‌بایست می‌میرد، سرآشپز پیشنهاد می‌کند، سوی کابل، سلول های حرام، شب دشنه های بلند، سلام و خداحافظ، شرقی غمگین، طپانچه خانم، فعل، کلنل، کارد - ترنج – زولیخا، کور رنگی، مداربسته، مضحکه غریب، نوک مگسک زیر دشمن، نیلوفر و نفت، ولپن، هفت عصر-هفتم پاییز، هدیه آسرار آمیز و هفتواد، از جمله آثار نمایشی هستند که در این دوره از سمپوزیوم مورد داوری قرار می گیرند.
شرکت در تمامی برنامه های دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران برای علاقه مندان آزاد بوده و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبسایت سمپوزیوم مراجعه کنند.
دوره‌ی دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران با حمایت خانه‌ی تئاتر ایران و انجمن طراحان صحنه و لباس از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت ماه  ۱۳۹۷ در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزارخواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زیست جنبش های سیاسی - اجتماعی در موسسه پرسش | عکس
» زیست جنبش های سیاسی - اجتماعی در موسسه پرسش
... دیدن متن »

درسگفتار زیست - جنبش: زیست جنبش های سیاسی - اجتماعی عصر ما، با تدریس محمدرضا تاجیک از روز یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷:۳۰ در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش آغاز می‌شود.
تاجیک در این درسگفتار با رویکردی گفتمانی به سراغ جنبش های جدید اجتماعی و سیاسی در سطح جهان خواهد رفت و زمینه های شکل گیری، نتائج و اصول کلی حاکم بر جنبش های جدید را بررسی خواهد کرد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم - پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند ثبت نام دوره مستر کلاس آواز ماریو تقدسی خواننده اپرا و سولیست، در روزهای جمعه ۷ و شنبه ۸ اردیبهشت ماه با ۱۵۰،۰۰۰ تومان تخفیف از سوی بنیاد محترم رودکی با بهای ۲۵۰،۰۰۰ تومان همینک آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مارکس و نابرابری | عکس
درسگفتارهای بهار سال ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی- اقتصادی پرسش
» مارکس و نابرابری
... دیدن متن »

درسگفتارهای بهار سال ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی- اقتصادی پرسش با دو درسگفتار آغاز می شود.
عادل مشایخی از روز پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه ساعت ۱۶ درسگفتار "مارکس" را آغاز می‌کند. مشایخی در این درسگفتار سعی در ارائه خوانشی کمتر شنیده شده از مارکس و منطق تفکر او دارد.
پرویز صداقت نیز از روز سه شنبه ۲۸ فروردین ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار "اقتصاد سیاسی ایران: ساختارها و سیاست های نابرابری زا" را ارائه می دهد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه نمایند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

نیلوفر ثانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سخنران: دکتر بهروز ریاحی جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ میدان فلسطین، ابتدای خیابان فلسطین جنوبی، جنب مسجد امام صادق (ع)
» ویدیویی از سمینار بررسی پیش بینی نوسانات بازار ارز
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رمان‌خوانی دوزبانه، “انجیل به روایت پیلات” در خانه هنر مانا | عکس
» رمان‌خوانی دوزبانه، “انجیل به روایت پیلات” در خانه هنر مانا
... دیدن متن »

رمان خوانی دوزبانه، “انجیل به روایت پیلات” کاری از خانه فرهنگ و هنر مانا است.
«خانه فرهنگ و هنر مانا» با مدیریت ستاره اسکندری که به تازگی افتتاح شده بعد از میزبانی جشنواره تئاتر فجر و حمایت از جشنواره تئاتر تجربه؛ به زودی بانی رمان‌خوانی دوزبانه “انجیل به روایت پیلات” خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی، “انجیل به روایت پیلات” اثر اریک امانوئل اشمیت با ترجمه گلچهر دامغانی است که در تاریخ‌های ۲۶ و ۲۷ فروردین ساعت ۲۰، در خانۀ فرهنگ و هنر مانا خوانش می‌شود.
علیرضا ثانی فر و میثاق زارع خوانشگران (بخش فارسی) این نمایش هستند و گلچهردامغانی خوانشگر (بخش فرانسه) است.
این سری رمان خوانی ها که کاری از واحد ادبی «خانۀ فرهنگ و هنر مانا» است مخاطبین را دعوت به شنیدن "بخش‌هایی" از یک رمان مطرح جهان، به زبان فارسی و زبان اصلی اثر می‌کند که هر دو توسط بازیگران خوانش خواهند شد و ترجمۀ اثر از زبانی ست که رمان به آن نوشته شده و نه زبان واسطه.
گفتنی است؛ هدف خانۀ فرهنگ وهنر مانا با انجام سری رمان خوانی‌هایی از این دست، آشنا کردن هرچه بیشتر مخاطب به امر ترجمه ادبی ست. چراکه به دلیل نداشتن نظارت‌ها و حساسیت‌های لازم، این روزها شاهد سهل انگاشتن این امر حرفه ای از جانب برخی هستیم که به راحتی نه تنها ترجمه را نادیده می‌گیرند، بلکه حتا نام نویسنده اصلی اثر را هم گاه به فراموشی می سپرند و ذکری از آن نمی کنند.
سایر عوامل این اجرا عبارتند از: مجری طرح: گلچهر دامغانی و خانۀ فرهنگ و هنر مانا، طراح گرافیک: پیام صیادی، منشی طرح: پگاه محمودوند، روابط عمومی: مریم رودبارانی، عکاس: زهرا عرب نژاد
علاقمندان برای شرکت در این رمان خوانی می توانند بلیت را از سایت تیوال خریداری کنند.
لازم به ذکر است که عواید فروش بلیت های روز اول صرف کمک به بیماران ای ابی ( کودکان پروانه ای) می‌شود‌.
نشانی خانۀ فرهنگ و هنر مانا: بلوار کشاورز، وصال شیرازی، کوچه شاهد، پلاک ۶

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به بهانه سالروز‌ تولد ۸۸ سالگی، مراسم نکوداشت «محمدعلی کشاورز» در پردیس سینمایی شهرک برگزار‌می‌شود | عکس
» به بهانه سالروز‌ تولد ۸۸ سالگی، مراسم نکوداشت «محمدعلی کشاورز» در پردیس سینمایی شهرک برگزار‌می‌شود
... دیدن متن »

امیر پدرام علیزاده مالک پردیس سینمایی شهرک با اعلام این خبر اظهار داشت: به پاس چندین و چند دهه فعالیت مستمر و ارزنده استاد کشاورز در عرصه‌های مختلف هنر همچون سینما،تئاتر و تلویزیون مراسم نکوداشت محمدعلی کشاورز همزمان با سالروز تولد ۸۸سالگی این بازیگر برجسته روز جمعه ۲۴ فروردین‌ماه در پردیس سینمایی شهرک برگزار می‌شود.
علیزاده همچنین با بیان اینکه قرار است سالن شماره یک این مجموعه سینمایی که از سال گذشته با میزبانی جشنواره فیلم فجر افتتاح شده است، به نام استاد محمدعلی کشاورز نامگذاری شود، از نامگذاری کلیه یازده سالن نمایش این پردیس به نام هنرمندان اثرگذار و محبوب کشور در آینده نزدیک خبرداد.
بر اساس این گزارش، این مراسم روز جمعه ۲۴ فروردین از ساعت ۱۸-۲۰ با حضور هنرمندان، اصحاب رسانه و مردم در پردیس سینمایی شهرک واقع در میدان صنعت (شهرک غرب) برگزار می‌شود و حضور در این مراسم برای عموم آزاد است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سرپرست گروه: میلاد عمرانلو خواننده: اشکان کمانگری جمعه ۲۴ فروردین ماه
» ویدیویی از کنسرت وکاپلا گروه آوازی تهران
۱۴ فروردین
زهره مقدم و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام کی روز و ساعتش مشخص میشه؟
عاطفه گندم آبادی این را خواند
درود بر شما
روز و ساعت برگزاری کلاسها متعاقبا" به خریداران محترم اعلام خواهد شد.
۰۹ فروردین
پس اگر ثبت نام کنیم و ساعتش مناسب نباشه امکان بازگشت هزینه هست؟
۰۹ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا ساعت برگزاری کارگاه های مختلف رو بنویسین تا بشه تصمیم گیری کرد
درود بر شما
پیام شما به گروه محترم اجرایی انتقال داده شد. در صورتی که ساعات برگزاری اعلام شود در برگه اضافه خواهد شد.
باسپاس
۰۷ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا ساعت برگزاری کارگاه های مختلف رو بنویسین تا بشه تصمیم گیری کرد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تقدیر از عملکرد مطلوب بنیاد رودکی در سال ۹۶ | عکس
در جلسه هیات امنای بنیاد رودکی مطرح شد:
» تقدیر از عملکرد مطلوب بنیاد رودکی در سال ۹۶
... دیدن متن »

در جلسه هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی از عملکرد این سازمان قدردانی شد؛ همچنین دستاوردهای این بنیاد و چشم انداز آینده آن تشریح شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل بنیاد رودکی، بیست و چهارمین جلسه هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی با حضور محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و عضو هیات امنا و عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیات امنای بنیاد رودکی برگزار شد.
صالحی، در این رویداد بر بازخوانی ماموریت‌های بنیاد تاکید کرد؛ ضرورت توسعه فعالیت‌های بنیاد در شهرستان‌ها از جمله سرفصل هایی بود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن اشاره کرد.
در این رویداد، بر اساس گزارش حسابرس و بازرس قانونی بنیاد، عملکرد بنیاد رودکی برای دومین سال پیاپی طبق استانداردهای حسابرسی مطلوب اعلام شد.
نوبخت، پس از استماع این گزارش فرایند مطلوب حسابرسی را اتفاقی ویژه و قابل تقدیر خواند.
مدیرعامل بنیاد رودکی در ادامه گزارشی از دستاوردهای بنیاد رودکی در سال ۹۶ ارایه داد و همچنین چشم انداز این بنیاد را در سال پیش رو تشریح کرد.
در این جلسه با توجه به ارزش میراثی دو مجموعه تحت مدیریت بنیاد رودکی، تالار وحدت و برج آزادی بر اختصاص بودجه مناسب برای ترمیم این دو اثر تاکید شد.
رشد بودجه، برنامه‌های بین المللی ارکسترها مانند اجرای مشترک با ارکستر راونای ایتالیا به رهبری ریکاردو موتی، اجرای سمفونی شهیدان خدایی در کلیسای سانتاماریای رم، سفارش ساخت سرود اعزام ایران به جام جهانی و اجرا توسط منتخب ارکستر سمفونیک و ملی از جمله دستاوردهای بنیاد رودکی بود که در این جلسه عنوان شد.
همچنین در تشریح دستاوردهای سال ۹۶ به تدوین سند استراتژیک بنیاد، افتتاح موزه تئاتر عروسکی، سفارش ساخت ۱۱ قطعه ارکسترال از موسیقی نواحی و اقوام ایران، پاسداشت حقوق مولف و مصنف(پرداخت هزینه های آهنگساز، تنظیم کننده، نت نویس و ...، تصویب اعتبار ارکسترها در بودجه سنواتی کل کشور برای اولین بار، انعقاد قرارداد با اسپانسر برای فعالیتهای بنیاد رودکی برای نخستین بار و مشارکت در ساخت و اجرای سمفونی روح الله (ره) اشاره شد.
سرمایه گذاری در ساخت آثار نمونه هنری، توسعه زیرساخت ها، بسترسازی انجام ماموریت در صف برای برنامه‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر بخش ها، محوریت در میزبانی برنامه های فرهنگی هنری کشورهای مختلف در ایران و حضور گروه های مختلف هنری در خارج از کشور، تبدیل بنیاد رودکی به قطب تولید و ارایه موسیقی سنتی، نواحی و اقوام ایرانی، برنامه ریزی و تبدیل بنیاد رودکی به الگواقتصاد هنر و اقتصاد مقاومتی ار جمله چشم اندازهای بنیاد بود که در این جلسه ارایه شد.
در این رویداد همچنین جدول مزد نوازندگان ارکسترهای تحت مدیریت بنیاد در هفت رده شغلی به تصویب رسید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انتشار چهاردهمین پاراگراف؛ ویژه ثریا قاسمی | عکس
» انتشار چهاردهمین پاراگراف؛ ویژه ثریا قاسمی
... دیدن متن »

چهاردهمین شماره ماهنامه پاراگراف ویژه "ثریا قاسمی" مقارن با روز تکریم مقام مادر (۱۸ اسفند ۹۶) منتشر شد.

ماهنامه هنرهای نمایشی پاراگراف که می‌کوشد هر شماره خود را به شکل پرونده، به یک چهره ماندگار در عرصه‌های هنرهای نمایشی (سینما، تئاتر و تلویزیون) اختصاص دهد، در چهاردهمین شماره‌ خود به سراغ "ثریا قاسمی" رفته که بارها در دوران فعالیت حرفه‌ای خود در نقش "مادر" ظاهر شده و خوش درخشیده است.
در این شماره از پاراگراف، گفت‌وگوی مفصلی با "ثریا قاسمی" درباره زندگی و آثار او صورت گرفته است. علاوه بر آن یادداشت‌ها و دلنوشته‌هایی از: علیرضا افخمی، محمدمهدی دادگو، کامبیز دیرباز، کتایون ریاحی، محمدعلی سجادی، خسرو سینایی، منوچهر شاهسواری، صدرالدین شجره، میکائیل شهرستانی، مهدی صباغ‌زاده، یدالله صمدی، دکتر اکبر عالمی، دکتر محمود عزیزی، محمدمهدی عسگرپور، حسن فتحی، دکتر محمدهادی کریمی، حمید لبخنده، دکتر کتایون نجفی‌زاده، منوچهر والی‌زاده، ابراهیم وحیدزاده و اصغر هاشمی درباره ابعاد شخصیتی و آثار سینمایی، تلویزیونی و نمایشی "ثریا قاسمی" منتشر شده است.
در بخش دیگری از این شماره، گفت‌وگوهایی نیز با فرزندانِ این چهره ماندگار (بنفشه و بهروز برفراز) صورت گرفته که در آن به ابعاد خانوادگی، شخصی و حقیقی این چهره ماندگار پرداخته شده است.
علاوه بر این عکس‌های کمتر دیده شده و یا دیده نشده‌ای از‌ زندگی شخصی و حرفه‌ای وی در بخش پایانی و آلبوم خاطرات این شماره از پاراگراف به چاپ رسیده است.
صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه "پاراگراف"، بهاره برهانی و سردبیر آن، محمدرسول صادقی است. چهاردهمین شماره این ماهنامه، در ۸۰ صفحه گلاسه و تمام رنگی، با قیمت ۹ هزار تومان تنها از طریق شهرکتاب‌ها و کتاب‌فروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس علاقمندان است.
گفتنی است پخش ققنوس به نشانی: تهران، میدان انقلاب، خیابان منیری جاوید (اردیبهشت)، بن بست مبین، پلاک ۴ (تلفن:۶۶۴۶۰۰۹۹) توزیع ماهنامه پاراگراف را به عهده دارد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ماحصل مسترکلاس نمایشنامه نویسی دکتر نغمه ثمینی به نمایش در­می­‌آید | عکس
ویترین اول؛ شیشه‌های مات
» ماحصل مسترکلاس نمایشنامه نویسی دکتر نغمه ثمینی به نمایش در­می­‌آید
... دیدن متن »

۹ نمایشنامه، حاصل یک دوره ورکشاپ نمایشنامه‌نویسی دکتر نغمه ثمینی در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" در روز جمعه ۱۸ اسفند در قالب سه سانس یک ساعت و نیمه، نمایشنامه خوانی می­‌شوند.
این ورکشاپ که از آغاز سال ۹۶ با حضور عده‌ای منتخب از نمایشنامه‌نویسان آغاز شد، در نهایت منتهی به ۹ نمایشنامه کامل شد. این نمایشنامه‌ها به صورت کامل خوانش نمی­‌شوند، بلکه روایتی از هرکدام به اضافه قطعه‌ای منتخب توسط خوانشگران به اجرا گذاشته می­‌شود.
این رویداد از ساعت ۱۶ تا ۲۰ روز جمعه ۱۸ اسفند در موسسه پرسش برگزار خواهد شد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می‌توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت موسسه پرسش مراجعه نمایند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است. ورود به این جلسه برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این همایش با سخنرانی پروفسور ناصر میرسپاسی، دکتر حسین قبادی، استاد احمد غفارزاده و.. در روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه فردا ساعت ۱۰ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری «رویش دانشگاه مازندران» | عکس
» برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری «رویش دانشگاه مازندران»
... دیدن متن »

دبیر چهارمین جشنواره فرهنگی هنری «رویش دانشگاه مازندران»  از برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری «رویش دانشگاه مازندران»  از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ماه در پردیس دانشگاه مازندران خبر داد و گفت: ۲۰ کانون فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی دانشجویان دانشگاه مازندران در طول پنج روز به  ارایه برنامه های متنوع  فرهنگی و هنری خواهند پرداخت.
محسن سپاسی دبیر چهارمین جشنواره فرهنگی هنری «رویش دانشگاه مازندران» گفت:  چهارمین جشنواره فرهنگی هنری «رویش دانشگاه مازندران» با اهداف آموزش و ترویج فرهنگ و سبک ایرانی – اسلامی، امید بخشی و نشاط افزایی در فضای دانشگاه، ایجاد بستر بروز توانمندی ها و نمایش فعالیت دانشجویان فعال فرهنگی، ترغیب دانشجویان به تلاش بیشتر در جهت اعتلای روز افزون ایران اسلامی، ایجاد خود باوری در دانشجویان و شناساندن ظرقیت کانون ها به خانواده دانشگاه برگزار می‌شود.
وی افزود: از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره می‌توان به ایجاد فضایی برای رقابت سالم میان دانشجویان و افزایش انگیزه‌ها، تمرین کانون‌ها برای حضور قدرتمند و در خور دانشگاه مازندران در جشنواره های کشوری، ایجاد همکاری و همدلی بیشتر میان دانشجویان و اعضای هیئت علمی و تشویق دانشجویان جدید الورود به فعالیت های فرهنگی اشاره کرد.
سپاسی تصریح کرد: در این جشنواره ۲۰ کانون فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی دانشجویان دانشگاه مازندران با ارایه طرح‌ها و برنامه‌های همکاری خود را اعلام کردند تا اینکه این همایش با حضور سبز فعالان دانشجویی از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ماه در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.
دبیر چهارمین جشنواره فرهنگی هنری «رویش دانشگاه مازندران» اظهار کرد: از جمله برنامه های اجرایی در  این جشنواره، برگزاری جشنواره تئاتر تک «جوانه»، کارگاه آموزشی شاهنامه پژوهی، جشنواره فیلم کوتاه «آسمان». جشنواره دوبله و بازیگری، مسابقه عکاسی«فلش بک»، کشتی لوچو، نقالی، نوروز خوانی، اجرای پرفورمنس، رادیو جشنواره  و چندین برنامه متنوع  دیگر است  که توسط کانون های مربوطه در طول جشنواره برگزار می شود.
وی در پایان ادامه داد: در بخش داوری جشنواره ها از اساتید به نام کشور در حوزه نمایش، نمایشنامه نویسی، فیلم و فیلمنامه نویسی، بازیگری، دوبله بهره مند هستیم که با حضور ایشان جشنواره فضای خاصی را در بر خواهد داشت.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بینظیره
عاطفه گندم آبادی این را خواند
شقایق صباحی وند این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زنان، جنسیت و ناخودآگاه | عکس
درسگفتارهای موسسه پرسش
» زنان، جنسیت و ناخودآگاه
... دیدن متن »

درسگفتار "دردسرهای لذت و نمودهای جنسیت: ناخودآگاه از زنان چه می‌داند؟ (هستی شناسی فرویدی- لاکانی)" با تدریس جواد گنجی از روز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه ساعت ۱۷:۳۰ در موسسه مطالعات سیاسی- اقتصادی پرسش آغاز می‌شود. این درسگفتار به بررسی سویه‌های ناخوداگاه جنسیت در نظریه روانکاوری خواهد پرداخت.
سرفصل مباحث این درسگفتار عبارتند از:
جلسه اول: از هیستری فرویدی تا زنانگی لاکانی: آیا زن وجود دارد؟ 
جلسه دوم: هستی‌شناسی سکس یا جنسیت: مرض زندگی
جلسه سوم: کلمه‌ها و تاثرها: معرفت و ژوئیسانس
جلسه چهارم: فالوس: داشتن یا بودن

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت موسسه پرسش مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نقد ماتریالیسم و تاریخ رنج بشر در موسسه پرسش | عکس
» نقد ماتریالیسم و تاریخ رنج بشر در موسسه پرسش
... دیدن متن »

موسسه مطالعات سیاسی - اقتصادی "پرسش" در ادامه ترم زمستان ۱۳۹۶ دو درسگفتار برگزار می‌کند.

درسگفتار "فراروانشناسی و نقد ماتریالیسم علمی" با تدریس محمدحسن مرصعی و درسگفتار "علل ناگزیر رنج بشری: مقدمه‌ای در تاریخ رنج" با تدریس مهدی سالاری نسب. هر دو درسگفتار در طی ۴ جلسه برگزار می‌شوند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می‌توانند با شماره‌های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت موسسه پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک۳ واقع شده است. 

لازم به ذکر است، هر دو دوره یک هفته دیرتر برگزار خواهند شد. 

نیلوفر ثانی این را دوست دارد
ایکاش کلاسها اخر هفته هم برقرار بود ...
۰۸ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بحران کنترل‌ناپذیری اقتصاد ایران بررسی می‌شود | عکس
» بحران کنترل‌ناپذیری اقتصاد ایران بررسی می‌شود
... دیدن متن »

درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۶ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش با درسگفتاری از محمد مالجو ادامه دارد. درسگفتار "اقتصاد سیاسی ایران پس از انقلاب: بحران کنترل ناپذیری" با تدریس محمد مالجو از روز پنجشنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴ در موسسه پرسش برگزار خواهد شد. این درسگفتار که در ادامه کورس اقتصاد سیاسی ایران برگزار می‌شود در طی چهار جلسه و یکماه برگزار می‌شود و به بررسی نتائج سیاست‌های اقتصادی دولت های بعد از انقلاب اختصاص دارد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می‌توانند با شماره‌های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

نیلوفر ثانی، ابرشیر، امیرمسعود فدائی و هیچکس این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فرشاد مومنی از چشم انداز اقتصاد ایران می‌گوید | عکس
» فرشاد مومنی از چشم انداز اقتصاد ایران می‌گوید
... دیدن متن »

فرشاد مومنی و فاطمه صادقی از روز سه شنبه ۳ بهمن ساعت ۱۷:۳۰ دو درسگفتار در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش برگزار می‌کنند.
فرشاد مومنی درسگفتار "چشم انداز اقتصاد ایران" و فاطمه صادقی درسگفتار "حاکمیت و قدرت موسس"  را در طی چهار جلسه و در طول یک ماه در این موسسه تدریس خواهند کرد. مومنی در درسگفتار چشم انداز اقتصاد ایران در پی ارائه پیش‌بینی‌ای از روند حرکت اقتصاد ایران در سال‌های پیش رو خواهد بود. صادقی نیز با بررسی روندهای شکل‌گیری قدرت و حاکمیت در طول تاریخ فلسفه سیاسی بنیان‌های شکل‌گیری حکومت‌مندی در اسلام، مسیحیت و یهودیت را بررسی می‌کند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می‌توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر شما خانم استاد نصیر پور
نوستالژی دوران نوجوانی روی پرده سینما
و درخشندگی امروز و هر روز شما در عرصه هنر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان دومین جشنواره ملی «فانوس»  منتشر شد | عکس
» فراخوان دومین جشنواره ملی «فانوس» منتشر شد
... دیدن متن »

فراخوان دومین جشنواره ملی «فانوس» منتشر شد و زمان ارسال آثار و تکمیل فرم ثبت نام در سایت این جشنواره تا ۲۵ اسفند  فراهم خواهد بود. روابط عمومی این رویداد فرهنگی با اعلام این خبر متن فراخوان را به این شرح منتشر کرد:

فرمانده معظم کل قوا، امام خامنه‌ای (مدظله العالی):
در زمینه دفاع مقدس، حرف برای گفتن و سوژه برای به تصویر کشیدن زیاد است که باید کار برجسته استخراج و با زبان هنر و سینما برای نسل امروز روایت شود.
سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس برگزار می‌کند:
اهداف جشنواره:
- گفتمان سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
- تبدیل دانش ضمنی دفاع مقدس به دانش تصریحی با قابلیت ارائه در قالب های مختلف هنری
- شناسایی، سنجش و تقویت ظرفیت و قابلیت های هنری استان‌ها
- بازشناسی آثار تولیدی استان ها در بخش های جشنواره
- تشویق و ترغیب استان ها در جهت تولید آثار برتر با موضوعات استانی و الگوهای بومی هنر دفاع مقدس
- ارائه آثار فاخر هنری در قالب جشنواره های منطقه ای و ملی به منظور نشر فرهنگ دفاع مقدس
- ارتقاء و غنابخشی به تولیدات هنری ادارات کا حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان‌ها
- ایجاد انگیزه و حمایت از هنرمندان و فرهیختگان حوزه های هنری استان‌ها
- ایجاد زمینه مشارکت سایر دستگاه ها و نهادهای استانی در برگزاری جشنواره‌های استانی و منطقه ای هنر دفاع مقدس
- ایجاد بانک آثار فاخر هنرمندان استانی
موضوعات جشنواره:
- رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس
- معرفی اسوه ها و الگوهای عملی و نمادهای ارزشی دفاع مقدس به نسل جوان
- جوانان و پاسداری از دستاوردهای دفاع مقدس
- استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی تجلی ارزشهای دفاع مقدس
- مخاطب شناسی و آگاه سازی در حوزه آثار دفاع مقدس
- اهمیت و کاربرد پژوهش در آثار هنری دفاع مقدس
- ارزش هنر معنوی و دینی از منظر فیلم و تئاتر دفاع مقدس
- کاربرد هنر در دفاع مقدس از دریچه نگاه فیلم و تئاتر دفاع مقدس
- معرفی نقش اقشار مردم به ویژه جوانان و بانوان در دفاع مقدس
- ایستادگی و پیروزی جبهه مقاومت تجلی ارزشهای دفاع مقدس
بخش‌ها:
هنرهای نمایشی:
تئاتر صحنه ای، تئاتر خیابانی، نمایشنامه
هنرهای تجسمی و سنتی:
عکس، نقاشی، گرافیک، کاریکاتور، پوستر، هنرهای سنتی، مجسمه‌سازی
موسیقی و سرود:
سمفونی، موسیقی باکلام، موسیقی بی کلام، تواشیح و مدیحه سرایی، آلبوم موسیقی و سرود
سینمایی:
فیلم سینمایی، انیمیشن، فیلم مستند، فیلمنامه سینمایی
رادیویی:
 نمایشی، برنامه ترکیبی، مسابقه ی رادیویی
تلویزیونی:
تله فیلم، تله تئاتر، سریال داستانی، مستند تلویزیونی، فیلم داستانی کوتاه، انیمیشن، برنامه ی ترکیبی، تیزر، نماهنگ، فوتوکلیپ، فیلمنامه تلویزیونی
تحقیق و پژوهش:
حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله ی دکتری (مرتبط با هنر و سینمای دفاع مقدس)
نگاه ویژه:
پوستر با موضوع مدافعان حرم
بخش آزاد:
فیلم کوتاه، مستند، تیزر، کلیپ

شرایط اصلی شرکت در جشنواره:
- کلیه آثار ارسالی باید از تولیدات سال ۱۳۹۶ باشند.
- زمان ارسال آثار و تکمیل فرم ثبت نام در سایت جشنواره، از سوی ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استانها از ۹۶/۱۰/۲۴ الی ۹۶/۱۲/۲۵ می‌باشد.
آدرس: تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، شماره ۴، طبقه ۱، دبیرخانه مرکزی جشنواره ملی فانوس
تلفن: ۸۸۵۰۶۰۱۳ داخلی ۱۱۸_ فکس: ۸۸۷۴۶۷۸۰_ آدرس سایت: www.jashnvarehfanoos.ir
دبیری دومین جشنواره ملی «فانوس» بر عهده جواد قلی‌زاده است. زمان برگزاری این رویداد فرهنگی در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۷ خواهد بود که تاریخ دقیق آن اعلام خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 تحقق حق به شهر | عکس
درسگفتارهای موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش"
» تحقق حق به شهر
... دیدن متن »

کمال اطهاری از روز یکشنبه ۲۴ دی ماه و در ادامه درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" درسگفتاری با عنوان " تحقق حق به شهر: برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی مشارکتی" را آغاز می‌کند.
این درسگفتار که به بررسی وضعیت سرمایه در شهر و تقابل منطق سرمایه و شهروندان در شهر می‌پردازد، ضمن بررسی اصول نظری چگونگی تحقق حق به شهر به ارائه راهکارها و اصول چگونگی مواجه با مشکلات شهری و مواجهه با سیطره سرمایه در جهان امروز می‌پردازد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می‌توانند با شماره‌های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت موسسه پرسش مراجعه نمایند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«سرزمین هرز» الیوت، به روایت صالح نجفی | عکس
» «سرزمین هرز» الیوت، به روایت صالح نجفی
... دیدن متن »

صالح نجفی از روز دوشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰ دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» را آغاز می‌کند.
نجفی در این دوره به سراغ مجموعه شعر جذاب و بحث برانگیز «سرزمین هرز»  تی اس الیوت رفته است. درسگفتار «نوشتن بر/در ویرانه ها: در سرزمین هرز تی اس الیوت» طی چهار جلسه به بررسی و واکاوی این اثر تاثیر خواهد پرداخت.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت پرسش مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خدایی چقدر برای طراحی این لوگو هزینه شده؟ مولانا که هیییچچچ!... اصلا اخلاق درش موج میزنه! =)))) دیگه انقدرم مینیمال زشته بخدا ! =)))
رضا تهوری و علی عبداله زاده این را خواندند
اتفاقا من خیلی خوشم اومد از لوگوش
۱۳ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای هماهنگی در تلگرام و یا در صورت عدم پاسخ گویی تلفن های ثابت با شماره 09353313849 در تماس باشید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مراد فرهادپور در انجمن جامعه شناسی ایران،  از بن بست علوم اجتماعی در ایران می‌گوید. | عکس
موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش
» مراد فرهادپور در انجمن جامعه شناسی ایران، از بن بست علوم اجتماعی در ایران می‌گوید.
... دیدن متن »

موسسه مطالعات سیاسی- اقتصادی پرسش روز پنجشنبه ۷ دی ماه و در قالب "چهارمین همایش ملی پژوهش اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران" که به همت انجمن جامعه شناسی ایران برگزار می‌گردد، نشستی با حضور مراد فرهادپور: بن بست علوم اجتماعی، محمد مالجو: الگویی کلان برای تبیین میزان فزاینده نابرابری در ایران، صالح نجفی: عدالت، جباریت و برابری پیچیده، عادل مشایخی: شرایط امکان نابرابری در ایران و پرویز صداقت: اقتصاد سیاسی نابرابری در ایران ۱۳۹۵-۱۳۶۸ برگزار خواهد کرد. این نشست که از ساعت ۱۴ روز پنجشنبه آغاز خواهد شد در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی به آدرس خ شریعتی، سه راه ضرابخانه، خ داوود گل نبی (کتابی) برگزار می‌شود.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این نشست می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت انجمن جامعه شناسی ایران  مراجعه کنند.  ورود به این نشست برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مارکسیسم و الهیات به روایت مراد فرهادپور | عکس
» مارکسیسم و الهیات به روایت مراد فرهادپور
... دیدن متن »

مراد فرهادپور از روز یکشنبه ۲۶ آذر درسگفتار جدید خود در موسسه مطالعات سیاسی- اقتصادی "پرسش" را با عنوان "مارکسیسم و الهیات" آغاز می‌کند. این درسگفتار که بر اساس خوانش های متفکرین مارکسیستی همچون ارنست بلوخ و والتر بنیامین از الهیات یهودی و مسیحی شکل گرفته، طی چهار جلسه برگزار خواهد شد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می‌توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۲۲۰۱۰ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
با توجه به اطلاعاتی که در خصوص مدت دوره و موارد مورد تدریس ذکر شده، هزینه ش زیاد نیست؟ در مقایسه با دوره های مشابه معمولا سنجیده میشه...
سلامتی جناب نماینده، آرزوی بنده ست. پاینده باشند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یلدای شهر من (زمستان ۱۳۹۶) | عکس
می‌شه امسال شب یلدات یه فرقی با سال‌های گذشته داشته باشه...
» یلدای شهر من (زمستان ۱۳۹۶)
... دیدن متن »

آذر ماه سال ۹۵ یک کمپین با همفکری یه سری جوون شکل گرفت،‌ بعد از انتشار خبر و فراخوان توی شبکه های مجازی کلی آدم به بچه های راهبر این کمپین پیوستن که این مسیرو تنها نباشن.

کلی انار و آجیل و شیرینی و چیزای دیگه خریدن که بتونن شب یلدا کنار یه سری آدم تنها توی سرمای شهر باشن و تقسیم کنن، هم این بسته ها رو هم شادیشون رو...

امسال یک سال از این اتفاق میگذره و همون بچه ها تصمیم گرفتن بازم این اتفاق رو رقم بزنن...

می‌شه امسال شب یلدات یه فرقی با سال‌های گذشته داشته باشه، سال گذشته  با یه دل گرم و لبی خندون از خونه‌هامون زدیم بیرون و این بلند ترین شب سال رو با آدم‌های تنهای شهرمون قسمت کردیم.

 

امسال هم دوست داریم اون خاطره دوباره تکرار شه. تو هم می‌تونی هر جا که هستی از خونه بزنی بیرون و یلدا تو با یه مشت آجیل یا یه دونه انار یا حتی یه دونه شیرینی با آدم‌های تنهای شهرت قسمت کنی... می‌تونی با یه نفر که میدونی تنهاس یلدا رو جشن بگیری. حتی شده با یه تبریک ساده و یه لبخند شیرین ...

 

اگه دوست داشتی می‌تونی با به اشتراک گذاشتن این پست همراهم باشی. یا با واریز وجه به شماره حساب این کمپین، سهمی در خوشحال کردن مردم شهرت داشته باشی. 
ما ۳۰ آذر ۱۳۹۶ از ساعت ۱۸ به آدم‌های تنهای شهرمون بسته‌های آجیل و انار هدیه میدیم.

 

شماره کارت بانک سامان به نام میلاد مجرد:
۶۲۱۹-۸۶۱۰-۱۰۵۹-۹۴۵۳

.

راه‌های ارتباطی با ما:
telegram: @miladmojarad
instagram:@miladmojarad

.

من شب تنهایی‌ام را با تو فردا می‌کنم
خنده‌های شهر خود را با تو پیدا می‌کنم
اولین دیدار پائیز و زمستان سرد نیست
گرمی آغوش خود را نذر یلدا می‌کنم.

.

@yaldayeshahreman کانال و صفحه | #یلدای_شهر_من

برگزاری دوره فن بیان در مرکز آموزش بنیاد رودکی | عکس
» برگزاری دوره فن بیان در مرکز آموزش بنیاد رودکی
... دیدن متن »

مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی یک دوره آموزشی فن بیان برگزار می‌کند.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، فیزیک صدا و مهارت‌های ارتباطی از جمله محورهای این دوره آموزشی است.
در این دوره به مباحث تنفس، تکنیک‌های تمرینی، صدا شامل فرکانس، شدت و حجم، اندام‌های گفتار و تمرینات مرتبط پرداخته می‌شود.
تعریف ارتباط، سطوح، اجزا و انواع ارتباط، زبان بدن، ارتباط موثر، ویژگی انسان‌های موثر و تاثیر بیان بر ارتباط از جمله سرفصل‌های این دوره برای آموزش مهارت‌های ارتباطی به هنرجویان است. تاثیر تنفس بر خوانش متن، تلفظ صحیح حروف الفبا و کلمات، لحن، ریتم، انواع متون ادبی و داستان، تکنیک‌های اولیه اجرا و گویندگی، حذف تیکه کلام و تمرینات اولیه اجرا و تاثیر بیان بر ارتباطات و شغل از جمله سرفصل‌هایی است که در بحث فن بیان آموزش داده می‌شود.
علی غفاری، نسترن نجاران و مجید باقری استادان این دوره آموزشی هستند و به هنرجویان شرکت کننده در این کارگاه گواهی پایان دوره اعطا می‌شود.
علاقه‌مندان جهت ثبت نام می‌توانند به خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت، مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی مراجعه نمایند و یا با شماره های ۶۶۷۴۳۳۵۸ و ۹ تماس بگیرند.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش اعداد در بیابان i
پیام ارمغان بهداروند برای هفته هنر هرمز در مجموعه تیاتر باران  | عکس
» پیام ارمغان بهداروند برای هفته هنر هرمز در مجموعه تیاتر باران
... دیدن متن »

هفته هنر هرمز با مشارکت تئاتر باران از ۱۱ آذر ماه لغایت ۱۶ آذر ماه با حضور هنرمندان رشته های مختلف فرهنگی – هنری جزیره هرمز برگزار می‌شود.
ارمغان بهداروند در همین زمینه پیامی را منتشر و اظهار امیدواری کرد که با بهره مندی از  الگوهای اقلیمی و پدیده‌های آیینی، معرف "هرمز" به هم و همت تئاتر بازآفرینی شود و به فراموشی و زوال دچار نگردد.

تئاتر، این کهن هنر ارجمند، مولود آیین‌ها و آدابی است که بهروزی و خوش فرجامی انسان را به دنبال داشته اند. آدابی که تبلور اصالت و هویت فردی و اجتماعی و آیین هایی که تجلی خداپرستی،خردورزی و انسان دوستی بوده است. سرزمین ما ایران از جمله غنی ترین اقلیم هایی است که به مدد تنوع جغرافیایی و قدمت تاریخی و به سبب قرابت قلبی مردمانش با دین و جلوه های مذهبی، زادگاه آیین های دیرینی است که اکنون به عنوان‌ میراثی بی بدیل به روزگار ما ارزانی شده است و حفظ و پاسداشت این غنیمت و تلاش برای روزآمدی آن در زندگی امروز، اولویتی اجتماعی است. تئاتر، به این گنجینه اندیشیده است و به مدد همین دانش مکتوب و نامکتوب، روایت گر ارجمندی مردمان ایران زمین و این مرز و بوم بوده است.
شناخت ایران و جاذبه های اقلیمی آن از ضرورت های روزگار ماست. پیشینه شناسی مردمانی که در وضع و کشف علوم، تمدن، تدیّن و فرهنگ از معدود ملل بنام و باقی هستند، باید به عنوان نهضتی که خردمندانه به تعالی و ترقی ایران توجه دارد مورد حمایت قرار گیرد که سربلندی و تفاخر این‌ مردم‌ بیش از هر چیز به هویت ایرانی اسلامی خود است که همواره به نیکی از آن یاد شده است.
"هرمزگان" از مهمترین و معتبرترین مناطقی است که به واسطه ی جغرافیای بکر و جاذبه های طبیعی و ازمنه ی تاریخی و به مدد همسایگی با فرهنگ دیگر ملل، نام و نشان متمایزی دارد و از این‌ میان "جزیره هرمز" جلوه گاه بی بدیل سرمایه های معنوی و میراث باستانی و تاریخی و پایتخت آیین ها و آداب این خطه خطیر است.
در آیین نکوداشت این سرزمین، تئاتر محشور است و مسئولانه خواهد کوشید تا با بهره مندی از  الگوهای اقلیمی و پدیده های آیینی، معرف "هرمز" باشد. رمز و رازهای نهفته در آیین های زار، لیوا، سحرگونه گی موسیقی، تلون البسه و بهره مندی از طبیعت تنها گوشه هایی از فرهنگ و هنر این خاک پرگهر است که باید به هم و همت تئاتر بازآفرینی و دوباره خوانی شود که در عصر صنعت و سرعت به فراموشی و زوال دچار نگردد. اکنون که به برکت میلاد پیامبر رحمت، فرصت بازخوانی و بازشناسی این اقلیم عزیز در پایتخت فراهم شده است سزاوار است که صحنه ی روشنی فراهم گردد که به آوازهای سور و آواهای سوگ و مجالس آیین درمانی مزّین شود تا بیش از پیش این‌ پیکره نازنین که همواره و از دیرباز فخر مردمان ایران زمین بوده است به تماشا آید. چنین باد.
دکتر ارمغان بهداروند
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران
                                                                                                                       

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الهام فخاری عضو شورای شهر تهران: در کمیته اجتماعی شورای شهر به دنبال طراحی سامانه برای هویت بخشیدن به دست‌فروشان هستیم | عکس
خیابان انقلاب یک سرمایه تاریخی برای ایران است
» الهام فخاری عضو شورای شهر تهران: در کمیته اجتماعی شورای شهر به دنبال طراحی سامانه برای هویت بخشیدن به دست‌فروشان هستیم
... دیدن متن »

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری دانشجو، الهام فخاری عضو شورای شهر تهران و نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر که خود را به‌عنوان یکی از مشتریان کتاب و مخاطبین قدیمی هر هفته خیابان انقلاب می‌داند، این خیابان را بخشی پرمخاطب با تنوع بالا از فرهنگ غنی شهر تهران، همراه با فرصت‌ها و تهدیدهای زیاد معرفی می‌کند و می‌گوید: خیابان انقلاب یک سرمایه تاریخی برای ایران است و باید جوانان و نوجوانان شهر را دوست بازار کتاب کنیم و توجه به این گروه سنی و برگزاری اردوهای فرهنگی برای نوجوانان  و دانش آموزان جهت  ایجاد علاقه به حوزه فرهنگ را یک ضرورت دانست.

همچنین فخاری افزود؛ راسته جنوبی خیابان انقلاب، یک بازار وسیع و پررونق است و در کنار همه اتفاقات خوب آن، بزه هم اتفاق می‌افتد به‌خصوص در بین دست‌فروشان و در حاشیه حضور آنها. وی در ارتباط با مسئله ساماندهی دست‌فروشان با همکاری مشترک اصناف و مدیران شهری در راسته فرهنگی خیابان انقلاب گفت: در کمیته اجتماعی شورای شهر به دنبال طراحی سامانه برای هویت بخشیدن به دست‌فروشان هستیم. فخاری افزود: در همکاری و تعامل  با اصناف  باید دست‌فروشان را ساماندهی کرد و باید مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد را در این زمینه جلب کرد.
نایب‌رئیس کمسیون فرهنگی شورای شهر، در خصوص برنامه‌های شورای شهر و رفع برخی مشکلات کنونی افزود؛ مأموریت های مشترکی با وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری و شورای شهر طرح‌ریزی کرده‌ایم.

این گفتگو در حاشیه حضور محمدجواد حق‌شناس، زهرا نژاد بهرام، الهام فخاری و مجید فراهانی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران به همراه نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ و آموزگار رئیس اتحادیه ناشران در راسته فرهنگی جنوب خیابان انقلاب صورت پذیرفت.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امیرمسعود فدائی، حسین کریمی و محترم رضایی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب فرهنگ و هنر استان زنجان با مشارکت  بنیاد رودکی در تالار وحدت برگزار می‌شود. | عکس
» شب فرهنگ و هنر استان زنجان با مشارکت بنیاد رودکی در تالار وحدت برگزار می‌شود.
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این رویداد با اجرای برنامه‌هایی از قبیل موسیقی محلی، نمایش محلی، پخش مستند استان زنجان و شعرخوانی همراه است.
برنامه فوق برای اولین بار در دولت تدبیر و امید، از ساعت ۵ و ٣٠ دقیقه عصر تا ٨ شب پنج‌شنبه، دوم آذرماه اجرا می‌شود.
نمایشگاه آثار تجسمی رحمان پرچگانی در حاشیه این رویداد، از جمله برنامه‌های جنبی است.
برگزاری این شب فرهنگی در پی امضای تفاهم‌نامه میان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و بنیاد فرهنگی هنری رودکی برنامه‌ریزی شد.
این برنامه فرصتی برای شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی زنجان در تهران است.
علاقه‌مندان به حضور در این رویداد می توانند جهت انجام هماهنگی لازم از ساعت ۱۰ تا ۱۶ با شماره‌های ۶۶۷۵۷۵۰۴ و ۶۶۷۵۷۵۰۶، روابط عمومی بنیاد رودکی تماس بگیرید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوشحالی یعنی... | عکس
نوزدهمین بازارچه موسسه خیریه پیام امید
» خوشحالی یعنی...
... دیدن متن »

خوشحالی یعنی...
نوزدهمین بازارچه موسسه خیریه پیام امید نهم تا یازدهم آذر ماه در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار می‌شود.

 موسسه خیریه پیام امید در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و به عنوان یک سازمان مردم نهاد، در سال ۸۲ به طور رسمی از وزارت کشور مجوز دریافت کرد. این موسسه با اهداف تعاون و فعالیت‌های خیرخواهانه اجتماعی، کمک رسانی به محرومین و گسترش فرهنگ کمک به همنوع در میان جوانان تشکیل شده است. جهت نیل به اهداف مذکور پیام امید با تحت پوشش قراردادن خانواده های بی سرپرست در حوزه اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار و آموزش فرزندان اقشار محروم جامعه خدمت‌رسانی ‌‌می‌کند. برای تامین هزینه های مربوط به فعالیت‌های ذکر شده علاوه جمع آوری کمکهای مردمی، هر ساله بازارچه‌هایی نیز برگزار می کند. امسال هم در آذرماه نوزدهمین بازارچه خود را در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش واقع در خیابان ولیعصر پایین تر از چهارراه پارک وی از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب برگزار می کند.

» جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه خیریه پیام امید مراجعه فرمایید .
» همچنین پیش فروش اینترنتی بلیت های این بازارچه از طریق بات تلگرامی این موسسه به نشانی @PayamOmidBot امکان پذیر است .

به امید دیدار 

نظم طبقاتی- اقتصادی جدید در ایران پس از انقلاب بررسی می‌شود | عکس
» نظم طبقاتی- اقتصادی جدید در ایران پس از انقلاب بررسی می‌شود
... دیدن متن »

محمد مالجو از روز پنجشنبه ۲ آذر ماه ساعت ۱۴، در ادامه کورس بازخوانی اقتصاد سیاسی ایران پس از انقلاب، دوره دوم این کورس را با عنوان "تکوین مناسبات طبقاتی سرمایه دارانه در ایران پس از انقلاب" آغاز می‌کند.
این درس‌گفتار به بررسی چگونگی تکوین نظم طبقاتی جدید در دوران پس از انقلاب با تکیه بر روش شناسی اقتصاد سیاسی مارکسی اختصاص دارد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درس‌گفتار می‌توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه نمایند.

موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب «گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷-۱۳۳۵» نماینده فرهنگی ایران شد  | عکس
در دهمین سالگرد «مرکز ملی خدمات زبان‌ها در امریکا» اتفاق افتاد:
» کتاب «گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷-۱۳۳۵» نماینده فرهنگی ایران شد
... دیدن متن »

خبرگزاری کار ایران (ایلنا):
کد خبر - ۵۵۹۵۹۰ ۱۳۹۶/۰۸/۲۵- ۱۱:۱۸:۳۷

مراسم جشن دهمین سالگرد «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا» در شهر لانگ بیچ ایالت کالیفرنیا با حضور اعضای این مرکز برگزار شد.
به گزارش ایلنا، در ابتدای این مراسم آلیشیا استرادا مسوول منطقه کالیفرنیای این مرکز به حاضران خوش‌آمد گفت و اظهار داشت: «بسیار خوشحالیم که این نهاد غیر‌دولتی، دهمین سالگرد تأسیس خود را جشن می‌گیرد و اعضای آن همه افرادی هستند که علاوه بر زبان انگلیسی به زبان دیگری هم تکلم می‌کنند».
در ادامه بیل کستون مدیر پشتیبانی«مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا» که از شهر واشنگتن دی سی برای این مراسم آمده بود، اذعان کرد: « این مرکزاکنون بالای هزار عضو دارد که اعضایش به ۴۶۷ زبان دنیا صحبت می‌کنند. اعضای این مرکز می‌توانند به هر نهاد دولتی یا غیر دولتی که به ترجمه شفاهی یا کتبی نیاز داشته باشند، خدمات ارایه کنند».
وی افزود: «در مواقع بحران‌های طبیعی مانند زلزله، سیل، طوفان و... نیاز افراد به برقراری ارتباط با زبان مادری‌شان است و این امر واقعاً مهم است و اعضای این مرکز در کنار نیروهای امدادی، یاری‌رسان هم‌زبانان خود خواهند بود».
در ادامه ویدیویی از آموزش اعضا برای «همیاری در مواقع بحران» به نمایش درآمد.
سپس جک هفلاین سخنگوی آتش‌نشانی و مدیر مرکز عملیات در مواقع اضطراری شهر لانگ بیچ پشت تریبون رفت و گفت: «برنامه‌ریزی برای مقابله با بحران‌های طبیعی،امری حیاتی و بسیار مهم است و در موقعی که حادثه‌ای پیش می‌آید، باید با برنامه‌ریزی انجام شده ودر مدت زمان کوتاهی، بیشترین افراد را نجات داد. برخی از مردم به زبان‌های دیگری حرف می‌زنند و اعضای «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا»می‌توانند با دیدن آموزش‌های به موقع، همیار نیروهای امدادی باشند».
در ادامه این مراسم‌، اعضای کشورهای مختلف از قبیل ایران، اردن، گرجستان، فلسطین، سوریه، چین، روسیه، پاکستان، نیجریه، هندوستان و...به معرفی کالاهای فرهنگی شناخته‌شده خود پرداختند و به صورت اختصاصی درباره آن‌ها صحبت کردند».
صادق خاموشی عضو انجمن بازیگران خانه تئاتر ایران که به عنوان نماینده زبان فارسی در «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا»  عضویت دارد، به معرفی کتاب پژوهشی «گروه هنرملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷-۱۳۳۵» پرداخت و گفت: «دکتر روح‌الله جعفری مؤلف این اثر، بیش از دوازده سال از عمر خود را صرف این پژوهش تئاتری کرده است.او بسیاری از اسناد، مدارک و تصاویری که در این کتاب آورده و شما آن را می‌بینید، برای اولین‌بار است که گردآوری کرده وآن‌ها را برای حفظ وثبت در تاریخ منتشرکرده است».
وی اضافه کرد: «این کتاب به گواه بزرگان خانواده هنر نمایش و پژوهشگران برجسته این حوزه، بزرگترین پژوهش تاریخ معاصر تئاتر ایران است. اهمیت علمی این اثر به حدی است که دو رییس جمهور ایران (رؤسای دولت‌های پنجم و ششم و هفتم و هشتم) برای آن دیباچه نوشته‌اند. پیش از این هرگز سابقه نداشته که بلندمرتبه‌ترین مقام اجرایی کشور ایران، برای یک اثر پژوهشی تئاتری مقدمه بنویسد».
صادق خاموشی ادامه داد: «تعداد زیادی از هنرمندان پیش‌کسوت تئاتر معاصر ایران، کار خود را با گروه هنر ملی آغاز کرده‌اند و این گروه تئاتری، نقش خطیری در جامعه هنری کشور ایران دارد. گروه هنر ملی نخستین گروه تئاتری از ایران بوده که در سال‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۶۵ میلادی، توانسته در خارج از مرزهای ایران به اجرای نمایش سنتی و مدرن بپردازد و تئاتر ایران را به جهانیان معرفی کند».
او افزود: «دکتر روح‌الله جعفری با عشق و علاقه وبودجه شخصی این اثر عظیم پژوهشی را به سرانجام رسانده است».
صادق خاموشی بیان داشت: «کتاب گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷-۱۳۳۵ برای اولین‌بار است که در امریکا معرفی و به نمایش گذاشته می‌شود».
در ادامه این مراسم، اعضای «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا» به بازدید از نمایشگاه محصولات و کالاهای فرهنگی کشورهای مختلف پرداختند و با یکدیگر درباره فرهنگ و هنر و اشتراکات فرهنگی که بین تمدن‌های مختلف وجود دارد، گفت‌وگو کردند.
از کشور ایران کتاب «گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷-۱۳۳۵» و کتاب شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی به عنوان نمادی از فرهنگ و هنر ایران حضور داشت.
در پایان همه اعضا و حاضران، عکس یادبود جشن دهمین سالگرد «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا» انداختند.
کتاب «گروه هنرملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷‌- ۱۳۳۵»، دوازدهمین شماره از مجموعه تئاتر ایران در گذر زمان است که انتشارات افراز آن را در دو جلد منتشر کرده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با توجه به برگزاری کارگاه در "خانه فرهنگ" قیمت درج شده کمی زیاد نیست؟
معمولا خانه فرهنگ ها خیلی هوای جیب مخاطبان را دارند و دوره های آموزشی اشان با حداقل قیمت برگزار می شود.
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
تا ۵۰.۰۰۰ تومان تخفیف سفارش غذا از اسنپ فود ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» تا ۵۰.۰۰۰ تومان تخفیف سفارش غذا از اسنپ فود ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که می‌دونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون و شهر کتاب آنلاین رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم سفارش آنلاین غذا از سایت اسنپ فود هست.

 اسنپ فود، سرویس سفارش آنلاین غذا
هست که این امکان رو فراهم کرده تا کاربران بتونن به لیستی از رستوران های شهر خودشون دسترسی داشته باشن و نسبت به سفارش آنلاین غذا از رستوران دلخواه خود اقدام کنن، هدیه ویژه اسنپ فود به تیوال‌پلاسی‌ها تخفیف ۵۰.۰۰۰ تومانی برای سفارش آنلاین غذا هست.

دیگر خدمات و ویژگی‌های اسنپ فود:

- تنوع بی‌نظیر غذاها اعم از ایرانی، سنتی، فرنگی، چینی، دریایی، ایتالیایی، مغولی، فست‌فود، گیاهی، رژیمی و ...
- روش‌های پرداخت متنوع (حضوری، اعتباری و آنلاین)
- روش‌های گوناگون جستجوی غذا بر اساس نوع رستوران، منطقه مورد نظر، غذای مورد علاقه و ...
- امکان اضافه نمودن رستوران‌های مورد علاقه در پروفایل شخصی افراد
- یکسان بودن قیمت منوها در سایت اسنپ‌فود با رستوران‌ها
- تخفیف بر روی غذاهای رستوران‌های مختلف
- اضافه کردن رستوران‌های جدید متناسب با نظرات کاربران
- مشاهده منوی به روز رستوران‌ها و عکس غذاها
- آگاهی از رستوران‌های جدید
- نمایش رستوران های اطراف کاربر
- امکان ثبت نظر و امتیاز دهی به رستوران
- امکان پرداخت نقدی و اینترنتی هزینه

اسنپ فود رو می‌تونید از لینک‌های زیر دنبال کنید:
اینستاگرام
| تلگرامتوئیتر | آپارات | اپلیکیشن آیفون | اپلیکیشن اندروید

تا به امروز اسنپ فود در شهرهای تهران، کرج، مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز و تبریز فعال شده و به زودی در سایر شهرهای ایران هم به ارائه خدمات مشغول می‌شه.

 

عاطفه گندم آبادی این را خواند
سارا صادقیان، لیلی شجاعی، نسرین احمدی و حسن زرنگیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درس گفتارهای پاییز ۱۳۹۶ موسسه مطالعات سیاسی- اقتصادی
» درس گفتارهای پاییز ۱۳۹۶ موسسه مطالعات سیاسی- اقتصادی "پرسش"
... دیدن متن »

در ادامه درس گفتارهای پاییز ۱۳۹۶ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" و در هفته اول آبان ماه دو درس گفتار با تدریس مازیار اسلامی و عادل مشایخی آغاز می‌شود.
مازیار اسلامی از روز سه شنبه ساعت ۱۷:۱۵ درس گفتار "سینمای مدرن اروپا: دراماتورژی و سبک‌شناسی سینمای مدرنیستی" را آغاز می‌کند.
عادل مشایخی هم در همین روز درس گفتار "لایب نیتس و امر سیاسی" را آغاز می‌نماید.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درس گفتارها می‌توانند با شماره‌های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب‌سایت موسسه  "پرسش" مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم‌مقام فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع‌شده است.

ابرشیر و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام؛ سایتی که درج کردید باز نمیشه لطفا یه راه دیگه ای برای ارتباط اضافه کنید ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید