کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش چاله
S3 : 20:10:28 | com/org
۰۹ آذر تا ۲۴ دی ۱۳۹۱
۲۰:۰۰
۵۰ دقیقه
بها: ۱۰,۰۰۰ تومان
نشانی تماشاخانه پارین: خیابان ولیعصر – بالاتر ازپارک وی - خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه) – نبش خیابان بغدادی - مجموعه تماشاگه موزه زمان

مکان

خیابان زعفرانیه، تقاطع خیابان سرلشگر فلاحی و بغدادی، موزه زمان، تماشاخانه پارین
تلفن:  ۰۹۳۵۳۸۶۶۳۷۶ - ۲۲۱۸۲۹۵۲
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سعیده
درباره نمایش چاله i
خیلی این نمایش و دوست داشتم
کیانا اعتمادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سامان بیرقی
درباره نمایش چاله i
سلام
دوستان عزیز به اطلاعتون می رسونم که به علت استقبال تماشاگران عزیز نمایش چاله روز آخر اجرای نمایش بصورت 2 اجرا خواهد بود
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سامان بیرقی
درباره نمایش چاله i
دوستان عزیز به اطلاعتون می رسونم فقط 2 اجرای دیگه به پایان نمایش چاله باقی مونده چهارشنبه و فقط یکشنبه(24 دی)
کیانا اعتمادی و هانیه محمدی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
حسام الدین حیدری
درباره نمایش چاله i
به نظر من خانوم فولادوند از اون دست هنرپیشه هایی هست که هنوز به آنچه که استحقاقشو داره نرسیده
بازیشون فوق العاده اس
مخصوصا بازی بدون توپ
خسته نباشید به گروه
رها وارسته
درباره نمایش چاله i
چاله نمایشی از زندگی امروز خیلی از آدمهاست. آدمهایی که شاید تو ظاهر خیلی موفق به نظر برسن ولی هنوز تکلیفشون با زندگی عاطفیشون معلوم نیست! نمایش چاله نشون میده که خیلی از آدمها به آزار دادن دیگران مثل حقشون نگاه میکنن و اسمشو میذارن اتفاق، ولی از نظر اونها دیگران این حقو ندارن! چاله یه جای تاریک و پر از استرس تو ذهن اکثر آدمهاست و تنها دلخوشیه آدمهایی که چاله رو دارن اینه که بیرون از چاله کسی نمیفهمه که چه خبره! و تا فاش نشدن اتفاق درون چالشون، شاید باز هم مجری همچین اتفاق هایی باشن!
برای بار دوم روز دوشنبه 11 دیماه کارو دیدم چون بار اول واقعا اون ستون وسط سالن کلافم کرده بود که خوب این بار با گرفتن ردیف 1 خیلی جبران شد تو اجرای دوشنبه احسلس میکردم خانم فولادوند مثل دفعه پیش پر انرژی نبودن البته احساس میکنم یه مقدار کسالت داشتن«چاله» روایت همین روزهایی ست که نوشته می شود و سیر حوادث در آن به حدی سریع ست که نمی توان بسیاری از اتفاقات گذشته را باور کرد. با چنین نمایشی ؛ حس پایانی که ما را با خود می برد طعم یک گمشدگی می دهد؛ گویی همه در چاله افتاده ایم و راهی برای رهایی نیست.«چاله» در اصل روایت همین رفت و آمدهای همیشگی در زندگی انسانی ست؛ زندگی که به اقتضای ذات خود می تواند هم پیچیده باشد؛ هم ساده و خواستنی!«چاله» روایت لحظه هایی ست که می تواند برای همه ی ما آشنا و قابل تکرار باشد؛ لحظه های که از درونش خود واقعی و غیرقابل خدشه ما عیان می شود. انسانی که این روزها در دام چندرنگی و دیگربودن افتاده در چاله با خود واقعی خویش رو در رو می شود.«چاله» دوست دارد نشان دهد که چگونه در تنها شدن،رها نشدن،در اسارت زیستن، می تواند همه را از درون تهی؛ و فرد را وارد موقعیت های تلخ و کمدی کند.
این اثر حدیث همین روزهای بی رنگی ست که ما را به اشتباه در چند رنگی بودن می اندازد؛ و با همین توهم روزهایی را که نمی دانیم چیست و چگونه هست؛ فقط می گذرانیم!فردایی که در پی اش چیزی نیست هیچ چیز مثل دیروز نیست؛ حتی مثل امروز هم نیست؛ نکند این روزها فردا باشد؛ فردایی که در پی ش چیزی نیست!...و این آغازی است بر نقش عاطفه نوری در اجرایی که می تواند برای او تجربه ای به یادماندنی باشد.
عاطفه بعد از سالها دوری از یک فعالیت خلاقه ی بصری می خواهد نقشی متفاوت را تجربه کند و امیدوار هست آنی نباشد که قبل از این بوده و مخاطب به خاطر دارد.
عمار تفتی در «چاله» نقش مردی متعهد و خانوداه دوست را دارد که لحظه هایی در تسخیر شیطان وسوسه کننده راه به خطا می رود.او مردی ست که می خواهد وفادار باشد؛ ولی ... دیدن ادامه ›› روزهایی هم در زندگی خود دارد که پا بر روی این تعهد انسانی و عاطفی خود می گذارد و دچار...می شود.
اندیشه فولادوند نیز نقشی آشنا برای مخاطب هست؛ مخاطبی که این روزها درگیر یک زندگی پیچیده و آشفته در معناست. اندیشه در نقش زنی ست که قربانی یک جامعه ی بیهوده گذر و بی رویاست؛ زنی که سعی می کند تنها زنده بماند و از زیستن کوچکترین تصویر متعالی ندارد.
او وقتی در یک موقعیت بی معنا مثل «چاله» قرار می گیرد تازه به معنا و کشف و شهود می رسد و به یاری در چاله افتادگانی چون عاطفه و عمار خود را بازشکافی می کند. این زن وقتی که بی قراری های زن روزمره را می بیند؛ وقتی از عمق بدبینی مرد سرگشته در چاله مطلع می شود؛ به موقعیتی می رسد که خود را برای مخاطب ابراز و رها می کند. تمام این نقش ها در یک چیز مشترک هستند و آنهم در طغیانی که قهرمانان اثر درگیر آن می شوند؛ طغیانی که در یکی منجر به گناه؛ در دیگری ایجاد رویای آن و در سومی تجسمی عینی گناه از نگاه مخاطب ساده نگر!! طغیانی که فرجامش ساحل رهایی نیست.
عاطفه را کسی است که سالها فقط زندگی می کرده و چاله برای او تلنگری ست که تازه خود را پیدا کند؛ عاطفه در انتها نمی داند که چاله کدام است، جایی که بوده! یا جایی که هست؟!
اندیشه نیز دچار نشخوارهای ذهنی ست که می شود او را حدس زد و به کارش پی برد؛ ولی نمی شود او را فهمید و پیش بینی کرد! و عمار چاله گردی به ظاهر معتقد و آرام است که با گذشت زمان بهتر می توان نمونه های دیده شده اش را در دنیای امروز خویش ببینیم؛ نمونه های که شاید خود نیز جزئی از آن باشیم
«چاله» روایت همین روزهایی ست که نوشته می شود و سیر حوادث در آن به حدی سریع ست که نمی توان بسیاری از اتفاقات گذشته را باور کرد.
با چنین نمایشی ؛ حس پایانی که ما را با خود می برد طعم یک گمشدگی می دهد؛ گویی همه در چاله افتاده ایم و راهی برای رهایی نیست. زندگی از نگاه چاله نشینان بوی یک توهم؛رویا؛ نشخوارهای ذهنی را می دهد که نمی توان برای آن تدبیری دیگر داشت. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم مجبور هستیم روزها را تکرار و صادقانه به زندگی در چاله عادت کنیم!!
ساکنان چنین دنیایی مثل کشتی به گل نشسته ای هستند که مسافرانش از عرشه به کابین های پائینی افتاده اند؛ راهی برای فرار نداشته و در دریا بی ساحل رها شده اند. آنها در این تنهایی جمعی دچار هذیانهای آشفته ای می شوند که همه را دچار سوء تفاهم و خودشان را به کرختی می رساند! آنها به این باور رسیده اند که کسی به دنبال کسی نمی آید و همه تنها مانده ایم
پس....لحظاتی وجود دارد که بعد از خواندن و یا دیدن به یک حس پنهان آشنا می رسید و دوست دارید که در همان موقعیت بمانید و «چاله» دقیقا همین حس را به شما می دهد؛ ماندن در رویایی آشنا و تمام نشدن نمایش این رویاهای آشنا
خوندم و شنیدم که سید محمد خاتمی و محمد رضا خاتمی و خانم زهرا اشراقی و... هم تو چاله افتادن!!کاش یه 2 خط برداشت ریس جمهور اصلاحات رو هم جایی میخوندیم در مورد چاله..
نیلوفر ثانی، سید محمد میری، رها وارسته و زهره ص این را خواندند
elibon و ارش اختر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
ایده ای درخشان در کنار اجرایی متوسط . متن نمایش نیز جای کار زیادی داشت. به هر حال کسی منکر زحمات گروه نمایشی نیست که معلوم است با حداقل امکانات دست به اجرای این نمایش زده اند. اما به راحتی می شود نیمی از زمان این نمایش کوتاه را کوتاه تر کرد و در خروجی نیز هیچ تغییری حاصل نخواهد شد.
elibon
درباره نمایش چاله i
باز هم ناهماهنگی... باز هم اعصاب خوردو دربِ داغون... خداخدا می کردم که لااقل بعد از اینهمه حرج و مرج و نابسامانی و یک ساعت و نیم ایستادن تو سرمای زیر صفردرجه پشت در سالن و بعد از به زور جا شدن تو سالن انگاری که می خوای سوار مترو بشی، بتونم یه تئاتر خوب ببینم.........قضیه برمیگرده به دیشب، جمعه ... اولش خیلی بد شروع شد... خیلی سخت همه مونو تو چاله به زور جا دادن... بعدشم که فهمیدن چاله ش کفاف این همه آدم رو نمی ده و همه دارن رو سرو کول هم راه می رن و حتی جا واسه بازیِ بازیگرام نیست... یه سری رو از چاله بالاجبار کشیدن بیرون و بردنشون تو کافه تریا نشوندن تا به موقع اونا رو هم بندازن تو چاله... بعد از اینهمه کشمکش و عذرخواهی های بی شمار بالاخره در چاله بسته شد و ما موندیم و......وقتی که تئاتر تموم شد حس کردم که همه اون چیزایی که بالا نوشتم ارزشش رو داشت که به تماشای این اثر بنشینی. البته که کارمسئولین و هماهنگ کنندگان اصلا درست نبود و جای نقد بسیار داشت، اما خود تئاتر الحق و والانصاف که دست مریزاد داشت،تحسین می کنم اثر جناب بیرقی و بازی بی نظیر سرکار خانم فولادوند و خانم نوری و همچنین جناب آقای تفتی رو... بی صبرانه منتظر دیدن کارهای زیبای دیگری از این دست، از شما برروی صحنه هستیم///
سامان بیرقی
درباره نمایش چاله i
در شلوغ‌ترین شب ِ "چاله" لعیا زنگنه (بازیگر) و ستاره اسکندری (بازیگر) مهمان نمایش "چاله" بودند.
امشب به دلیل استقبال تماشاگران و پرشدن ظرفیت سالن، به احترام تعداد زیاد دوستان که در این شب سرد زمستانی ایستادند، چاله دوباره اجرا شد تا دوستانی که ساعت‌ها در انتظار بودند به تماشای چاله بنشینند.
https://www.facebook.com/chaleh1?fref=ts
لیلا بانو
درباره نمایش چاله i
با سلام و خسته نباشید
من پنج شنبه شب نمایش رو دیدم کار بسیار خوبی بود که بعد از مدتها موفق شدم ببینم و از این بابت ازآقای بیرقی متشکرم . فقط چند تا نکته هست یکی اینکه اون ستون وسط سالن دقیقا روبروی من بود صندلی 8 ردیف 4 و مزاحم دیدن نمایش! بعد هم اینکه توقع از دوستانی که میان تاتر کمی بیشتر از بقیه است فقط میخواستم خواهش کنم به خاموش کردن موبایل ها ، سکوت رو هم در حین دیدن نمایش رعایت کنن من نمیدونستم به دیالوگ ها گوش بدم یا به حرفهای پشت سری ها!! (خدا رو خوش نمیاد سرگردون باشیم)
دیگه اینکههه هوا خیلی سرد بود چای انگلیسی کافه هم کاری ازش بر نیومد و نمایش طبق معمول دیر تر از معمول شروع شد ولی با همه اینها ارزشش رو داشت به خانم فولادوند یه تبریک اختصاصی میگم امیدوارم شاهد کارهای زیبا تری از گروه باشیم.
نسترن
درباره نمایش چاله i
همه چی عالی , بازی ها شاهکار ....

به همه عوامل خسته نباشید میگم و به بقیه دوستان پیشنهاد میکنم تو این شب های باقی مانده حتما نمایش رو ببینند ...
من پنج شنبه این نمایش را میبینم. بلیطش را هم خریدم. یه نقد خیلی خیلی خوب در مورد این تئاتر تو روزنامه اعتماد خوندم، پیشنهاد میکنم شما هم این نقد را بخونید

یرای این کار به آدرس زیر برید در انتهای صفحه نقد خانم ستاره جاوید را بخونید

http://www.etemaad.ir/Released/91-09-27/251.htm#223914
کیانا اعتمادی این را پاسخ داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مینارساء
درباره نمایش چاله i
من داشتم راه میرفتم افتادم! منم داشتم راه میرفتم راه میرفتید؟ بله راه میرفتم اصلاشماکی هستیدکه اینقدرمنوسوال پیچ میکنید؟ نه منم داشتم راه میرفتم ببخشیدشماکجا راه میرفتید؟ کجاراه میره ادم؟!تو خیابون
حسن قاسمی
درباره نمایش چاله i
تیاتر خوبی بود ، هیچ چیزی اضافه ندااشت و کاملا رو همه چیز فکر شده بود بازیها و انتخاب بازیگر عالی بود ،ایده متن خوب بود بافت دیالوگی بهتر هم میتونست باشه ولی عالی بود
محمد امین چیت گران
درباره نمایش چاله i
چرا باید نمایش چاله را دید ؟

بنا برا سلیقه شخصی خودم هیچگاه با نمایش هایی که تم روشنفکری دارند ارتباط برقرار نکردم . همیشه تئاتری به دلم نشسته است که رئال باشد اما چاله . . .
همیشه معتقد بودم که سر منشاء روشنفکری در ایران از توهم و رویا و خواب هست . از اینکه کنکاش می کنیم بین بدی ها تا خوبی ها رو ببینیم . چاله گره خوردن خواب و رویا سه نفر هست که مانند پازل وقتی کنار هم چیده بشن کامل میشه . کاملا مشخص است روی نمایشنامه کار شده است و چند بار بازنویسی شده . انتخاب بازیگرها عالی است . با لوندی های اندیشه فولادوند دلت قنج می رود ، با عصبی شدن عمار تفتی تو هم عصبی می شوی و با ترس و بغض فاطمه نوری دلت خالی می شود . جای هیچ کدام از این بازیگرها را نمی شود عوض کرد .
طراحی صحنه عالی بود . اینکه ابتدای نمایش همه جا تاریک است ، هواکش سالن یا خاموش است یا بد کار می کند و تو احساس می کنی داری خفه می شوی . . . همه و همه این ها باعث می شود احساس کنی تو هم با این سه نفر در چاله افتادی . . .
نمایش چاله اولین نمایشی است که من در این تم می بینم و از آن لذت بردم .
شایدم یه روز واسه ما هم اتفاق بیافته . . . داریم راه میریم یهو زیر پامون خالی میشه !
سامان بیرقی
درباره نمایش چاله i

‎((چاله داره بسته می شه . تا آخر راه هفتا چاله ی دیگه بیشتر نمونده))
نمایش چاله براساس مجوز دریافتی تا دهم دیماه اجرا خواهد داشت ، یعنی تنها هفت شب دیگر......
من دیشب تئاتر را دیدم ، بازی اندیشه فولاد وند بی نظیر بود و در کل همه بچه ها خیلی خوب بودن ، پیشنهاد میکنم حتما ببینید ، کار خوبی بود ، در ضمن من چون خیلی زود رسیدم رفتم از خود موزه هم بازدید کردم که مال حاج حسین خداد بود که در زمان شاه به خاطر عروسی دخترش به امریکا میره و با تغییر رژیم دیگه به اینجا بر نمیگرده . خونش واقعا زیبا و دیدنی بود ، گچبری های اتاقها13 سال طول کشیده ، روش با رنگ طلا نقاشی شده ، در کل ارزش 2000 تومان ورودی را برای دیدن موزه داشت . راستی کافی شاپش هم خوب بود .
امشب کار و دیدم خسته نباشید میگم به گروه کار و اجرا ها خوب بود موضوع خوبی انتخاب شده بود دفعه اول بود به پارین میرفتم سالن فقط مناسب نبود بخصوص اون ستون وسط سالن بخصوص ردیف 3 صندلی 8 به بعد که کل سن رو ماسک کرده بود!!!
سلام. ای کاش این نقد که نظر خیلی از دوستان دیگر هم هست به نحوی به گوش مسئولین تماشاخانه ی پارین میرسید تا برای شیب کم صندلی ها که مانع از تسلط مناسب تماشاگران بر روی سن اجرایی خصوصا در ردیف های آخر شده، چاره ای بیاندیشند.
۰۹ دی ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سامان بیرقی
درباره نمایش چاله i
یه خبر ویژه :
امشب میهمانهای ویژه نمایش چاله عبارتند از:
میترا حجار
ستاره اسکندری
بهنوش بختیاری
رضا رویگری یادتون رفت
۰۱ دی ۱۳۹۱
:))))سنگین بود فرزانه جان!
۰۱ دی ۱۳۹۱
علت این اطلاع رسانی را متوجه نشدم. به نظرم کمی بازاری اومد. به یک نوعی دعوت مخاطب به نمایش با دستاویز تبلیغاتی تین ایجری

توقع من به شخصه بالاتر بود از آقای بیرقی

بازم شرمنده

۰۱ دی ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سامان بیرقی
درباره نمایش چاله i
با سلام خدمت دوستان عزیز
به اطلاع می رسونم شنبه ها نمایش چاله ویژه دانشجویان می باشد با 50% تخفیف