آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش چهارسو/سایه
S3 : 07:22:14 | com/org
داستان این دو نمایش دروایت دارد .
۰۷ اسفند تا ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۱
۱۷:۰۰
بها: ۵,۰۰۰ تومان
یک کارگردان تیاتر که نمایشی در تالار چهار سو را به صحنه برده است حق ورود به تالار را ندارد و به او گفته می شود که باید از خارج از تالار و به صورت تلفنی اثر را کارگردانی کند. از سویی دیگر یک بازیگر نمایش تالار سایه با یکی از دوستانش در مورد مشکلات خانواده گفت و گو می کند و..

 

 

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
خیلی ساده خیلی آشنا خیلی بی ادعا
دیدن این نمایش یک تجربه لذت بخش بود
علی اسدالهی و سعید بیگی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
درود
فقط 4 اجرای دیگر باقی است.
نمایش "چهارسو/سایه" که کاری فاخر از گروه "سوراخ تو دیوار" است را از دست ندهید.
انگار که در کافه تریا نشسته اید و به صحبتهای کسانی که در اطرافتان نشسته اند توجه می کنید به دور از اینکه یک نمایش را می بینید.
داستان، مشکلات بازیگر و کارگردانی است که به طور جدا از هم درگیر مسائلی می شوند.
بازیها خیلی خوب و دوست داشتنی بود البته کاراکتر کارگردان می توانست بهتر هم باشد. ولی در کل خیلی خوب بود.
همین طور نمایشنامه و کارگردانی
موسیقی هم بسیار عالی بود و خیلی به جا(موزیک فقط در یک جا نواخته می شود آن هم زنده)
دیالوگ ماندگارش برای من:
«تئاتر برای من مثل قرص فشار خونه.اگر شروع به خوردنش کنی چه خوب بشی چه نشی دیگه نمی تونی قطعش کنی چون سکته می کنی.»
بدرود
من بازی هومن کیایی را دوست داشتم.
ممنون از نقدت سعید جان
۲۹ فروردین ۱۳۹۱
کاری فاخر !!!
نظرتون محترمه اما ...
۲۹ فروردین ۱۳۹۱
درود بر سید عزیز
خوشحال می شوم نقد شما را بخوانم تا به گفتگو و نقد بپردازیم.
۳۰ فروردین ۱۳۹۱
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش چهارسو /سایه نمایشی است در ستایش جایگاه بازیگر در هنر نمایش و بیان خرده مشکلات این هنرمندان در زندگی شخصی و اجتماعی وابسته به پول و درآمد این روزها . به راستی اگر بخواهی با عشق و علاقه ات زندگی کنی و در انتخاب شغل آینده ات میان هنر و پول جانب اولی را بگیری شاید مجبور باشی ادامه زندگی را در رنج و تنهایی سپری کنی به امید اینکه نتیجه اثرت سرمایه ای باشد برای دوران پیری و تنهایی و فراموش شدگی تا با مرور خاطرات خوب بازی بر روی صحنه های مختلف و سالن های کوچک و بزرگ شهری که دیگر کمتر کسی تو را در آن به جا می آورد، اشکی بریزی و حسرت بخوری و تو نیز مثل دیگر همکارانت در لحظه مرگ اگر خوش اقبال باشی و کسی در کنارت باشد بگویی : " من برای هنر این سرزمین خیلی زحمت کشیدم اما افسوس این هنر هیچگاه حق من را نداد ! "

نمایش چهار سو / سایه در واقع داستان یک بازیگر و یک کارگردان تئاتر است که ماجرا ها و مشکلات آنها که در ظاهر کاملا متفاوت از یکدیگر است در طول مدت نمایش در فواصل مختلف زمانی گاهی جدا از هم و گاهی به طور همزمان به مخاطب ارائه می شود و در انتها این در هم آمیختگی ماجرا ها تاثیری بر روی کاراکتر های جاری در اثر نمایشی نیز دارد و هر کدام از آنها شناختی مجدد از شرایطی که در آن قرارگرفته اند ، بدست می آورند . و مخاطب اثر نیز دعوت می شود به نگاهی احترام آمیز به هنرمندانی که با تمام مشکلات ریز و درشتشان آنها را ساعاتی در سالن های مختلف این شهر به فکر و لذت و غم و شادی و عشق دعوت ... دیدن ادامه ›› میکنند .

نمایش چهارسو / سایه برای اینکه بتواند تاثیری که در بالا ذکر شد را بر مخاطب اثر بگذارد کمبود هایی دارد که بخشی به نمایشنامه مربوط است و بخشی نیز به بازی های اثر . به طور کلی کاراکتر کارگردان پرداخت خوبی ندارد و خرده ماجراهای مربوط به آن چندان متنوع و جذاب نیست و در مواردی که او به تنهایی در صحنه حضور دارد نمایش افت میکند و مخاطب از تکرار بیش از حد تلفن های او و حرف های تکراری اش خسته میشود و انتظار میکشد که این بخش هر چه زودتر تمام شود و این مشکل در بازی بازیگر این نقش نیز نمود پیدا میکند . اما بر خلاف این ، کاراکتر بازیگر از پرداختی بهتر و جذاب تر برخوردار است و بازی بازیگر این نقش نیز به جذابیت نقش افزوده و میتوان گفت به تنهایی بار اصلی نمایش را به دوش و گلیم کار را از آب بیرون میکشد .

با توجه به جوان بودن گروه نمایش ،اثری که در حال اجرا است ، کاری قابل قبول است و بر خلاف کار های پیشین تئاتر های محیطی سعی نمیکند با گفتن جملات نامناسب و .... در سطحی ترین شکل ممکن و بدون هیچ محتوای قابل توجه ای مخاطب را به خنده وادارد.
مدت اجرا؟
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هومن کیایی خیلی خوب بود!فراز سرابی هم!با توجه به اینکه روزهای اول نمایش بود اجراها تقریبن به طور کامل هماهنگ بود!خسته نباشند:)