آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم کلمبوس
S3 : 15:45:42 | com/org
بها: ۳,۵۰۰، ۴,۰۰۰، ۴,۵۰۰ و ۵,۰۰۰ تومان

گزارش تصویری تیوال از اکران خصوصی فیلم کلمبوس / عکاس: آرمین احمری

... دیدن همه عکس‌ها ››
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
مشکل اغلب این فیلم‌هایی که قصد انتقاد از مهاجرت و مصائب‌اش را دارند، در این است که بعلت کمبود منابع، امکان ادامه دادن منطقی داستان و سفر کردن به کشور مقصد را چندان نمی‌یابند. کلبموس هیچ کدام از ایده‌هایش را ادامه نمی‌دهد. سردستی و بی‌حوصله، روایت را اندکی جلو برده و ناگهان مسئله‌اش دچار چرخش می‌شود.
مرتضی
درباره فیلم کلمبوس i
تا قبل از دیدن کلمبوس احساسم از پیش بینی فیلم برمیشگت به آثار گذشته علیمردانی.فیلمهایی متوسط،سانتی مانتال،شعاری و مختص گیشه!
وقتی با این پیشفرض هم نمیشد بد بودن کلمبوس رو تحمل کرد!
قصه ای بی سرو ته وشلخته،کاراکترهایی که نه به شخصیت تبدیل شدند و نه حتی تیپ!
دوربینی بد و کارگردانی بدتر!و مثل همیشه شعار!
اما این همه اون چیزی نیست که حس تنفر رو از فیلمی به من تماشاگر منتقل میکنه!
دغدغه های خانواده ای نیمه مرفه و تعمیم اون به کل اجتماع و نتیجه گیری ناسیونالیستی و وطن پرستانه!
اساسا فیلمساز یا جامعه خود رو نمی‌شناسه و یا با شارلاتانیسم سعی در وارونه جلوه دادن حقایقی انکارناپذیر در بطن چنین جامعه ای رو داره!
آدمهایی بی هویت و سرخوش که بی هیچ مشکلی و فقط برای خوش گذرانی سعی در مهاجرت دارند.حریم‌ امنی رو که برای خود ساخته و پرداخته کردند رو به خطر می اندازند ... دیدن ادامه ›› اما برای چه آینده ای؟هیچ،هیچی که فیلمساز سعی داره نشانش بده همان بیکاری،فقر،مشکلات و معضلات اجتماعی ودر یک کلام آزادی ست!
این کاراکترهای بی هویت حتی دغدغه های یک‌ خانواده قشر متوسط به بالا که نویسنده سعی در نشان دادن اون داشت رو هم ندارند که کارگردان برای تعمیم اون به کل جامعه شعار پایانی مشمئزکننده رو به صورت تماشاگر نزنه!
مردمانی که از نظر نویسنده تن به هر خفتی داده اند تا وارد غرب شوند،ظرفشویی‌ ،جاروکشی ،گاوچرانی و...کنند.همانهایی که براحتی می‌توانند در همین کشور مثل آدمهای فیلم با خانواده ای پولدار ازدواج کنند،در تعمیرگاه کار کنند،آزاد باشند و از زندگی لذت ببرند!
یاسمن، رها باصفا و محمدحسین مفیدی فر این را خواندند
reza heidari این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جهان
درباره فیلم کلمبوس i
آقای علیمردانی فرض میکنم این فیلم رو ندیدم . هنوز به اندازه آثار قبلی عزیزی.
امیدوارم اگه کمدی هم میسازی کار خوب بسازی.

پ.ن. کارگردانهای ما کمدی ساختن بلد نیستن یا فک میکنن ارزش نداره برای کمدی خیلی مایه بذارن یا ..؟
حسین طائب
درباره فیلم کلمبوس i

دیشب که به سینما می رفتم تا کلمبوس را ببینم در ذهنم بود تا مطلبی برایش بنویسم اما هر چه از فیلم می گذشت قصدم ناکام تر می شد
طبیعی است که تماشاگری که کار های هاتف علیمردانی را می شناسد توقعش برای دیدن فیلم جدید بالا است ، مگر می شود که سازنده فیلم نجیب " به خاطر پونه " را به یاد نداشت؟ هنوز هم " کوچه بی نام " را مشتاقانه دوستش دارم و هرگز دیدن چند باره آن خسته ام نکرده است یادم می آید که بار اول فیلم را ایستاده تماشا می کردم ... چطور می شود که این فرآیند و کارخانه فیلم سازی به کلمبوس منجر شود ؟
فیلم های آقای علیمردانی نیز به لحاظ فروش هم وضعیت خوبی داشته است ( احتمالا به جز آباجان ) و هیچکدام شکست تجاری نداشته اند سال 94 با دو فیلم " کوچه بی نام " و " مردن به وقت شهریور " و در کنار حضور فیلم هایی همچون محمد (ص) مجید مجیدی و نهنگ عنبر و رخ دیوانه رتبه 8 ام برای کوچه بی نام و 12 ام برای مردن را در سال 94 به دست آورد که برای سینمای اجتماعی عالی بوده است اینکه کارگردان دوست داشته ژانر جدیدی را تجربه کند ارزشمند بوده اما به عنوان یک تماشاگر انتظاراتم برآورده نشد .
هاتف حتی در این فیلم هم دغدغه هایت را فراموش نکرده است در بیشتر فیلم ها(حتی اباجان با موضوع جنگ ) دغدغه اجتماعی(( اعتیاد و مهاجرت را داشته ... دیدن ادامه ›› است ))
در بخاطر پونه مجید ( فرهاد اصلانی ) معتاد است و مشکلاتی با همسرش دارد سکانس پایانی به خاطر پونه که درهواپیما می گذرد و مهمانداران مشغول توضیحات پروازهستند خیلی دوست داشتنی است . یا در کوچه به نام آنجا که بابک به محدثه در ماشین می گوید که با قاچاقی صحبت کرده 15 تومان نفری می گیره تایلند استرالیا..... یا در مردن به وقت شهریور ... بنابراین موضوع مهاجرت و اعتیاد موضوعات جدیدی برای تو نبوده است.
شخصیت فیلم هاتا قبل از کلمبوس به گونه ای است که تماشاگر آنها را می پذیرد و با آنها همذات پنداری می کند اما در کلمبوس شخصیت ها (به جز فرهاد اصلانی ) همه شبیه شخصیت های کاریکاتوری هستند که تماشاگر آنها را درک نمی کند و مانند عکس گربه ای که برایش مجلس ترحیم گرفته شده چیز خنده داری در نیامده است و مشخص نیست که کیستند و از کجا آمده اند؟ ( چون یکبار فیلم را دیدم اسامی شخصیت ها در ذهنم نیست ) اما چه دلیلی دارد که با سعید پورصمیمی دوست داشتنی برای گذاشتن تریاک در جوراب یا خوراندنش این کارانجام شود؟ آیا اعتیاد به تریاک آن پیرمرد با اعتیاد پسرش ( بگذریم که نشان دادن آن جزییات هم چندان جالب نیست ) یکی است ؟ این خانواده متمول چرا می خواهند به آمریکا بروند یا چشم چرانی پدر بزرگ با معلم زبان هیچکدام سرجای خودش نیست آیا فرهاد اصلانی نمی داند که برادر همسرش کلاه بردار است ؟ و حتی خودش هم با پوشیدن لباس روحانی در تقش عاقد در می آید و تازه متوجه می شود که سند جعل شده ؟ و فقط به گرفتم پول خانه ( سهم همسرش ) اکتفا می کند ؟ حتی می شد پول را نگیرد چون آنها که بر می گشتند و.... دهها مورد دیگر
نام فیلم و تیزر فیلم مردم را برای دیدن یک کمدی دعوت می کند اما فیلم کمدی نیست و خیلی هم جدی است که متاسفانه به نوعی هجو شده است . بردن آن پیرزن به خانه سالمندان با آن چهره غمگین فرهاد اصلانی ، یا شنیدن خبر مرگ پدر بزرگ و یا پایان بندی فیلم با آن فضای سنگینی که ایجاد می کند با دیالوگ فرهاد اصلانی در یک فیلم کمدی چه جایگاهی دارد ؟( هرچند که شاید پیام اصلی فیلم هم همان دیالوگ اصلانی باشد )
شاید اگر از ابتدا فیلم بر اساس طرح جدی و اجتماعی طراحی می شد این سوژه خراب نمی شد پرداختن به موضوع مهاجرت خصوصا معطل ماندن مسافرین به دلیل قانون مهاجرتی رییس جمهور آمریکا یک ایده عالی بود که خراب شد ( مثل فیلم چک پوینت پرویز صیاد )
شک ندارم که آقای علیمردانی به لحاظ فنی نگارش یک فیلمنامه خوب دارای تخصص است اما چطور فیلمنامه کلمبوس متولد شده است ؟ باید ناشی از احوالات درونی اش باشد که امیدوارم همیشه خوب و عالی باشد .
منتظر فیلم خوب بعدی می مانم
امیر، علی عبداللهی و علی جباری این را خواندند
*مریم* و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
celine
درباره فیلم کلمبوس i
بی محتوا
امیرمسعود فدائی، میترا و مرتضی این را خواندند
فرزاد جعفریان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید