آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم دوران عاشقی
S3 : 00:33:58 | com/org
بها: ۲,۰۰۰، ۲,۵۰۰ و ۳,۵۰۰ تومان
بیتا وکیلی باتجربه است و بیشتر پرونده های او مربوط به طلاق می باشد. حمید، همسر او به واسطه شغلش با میترا که به تازگی به ایران آمده است آشنا می شود و ...

گزارش تصویری تیوال از نشست نقد و بررسی آوای تیوال برای فیلم دوران عاشقی / عکاس: یاسمن ظهور طلب

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از اکران خصوصی فیلم دوران عاشقی / عکاس: سجاد احمدی مجد

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نشست خبری فیلم دوران عاشقی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› ۱۳ دسامبر نمایش دوران عاشقی در ونکوور

›› دوران عاشقی در ونکوور کانادا به نمایش در می آید

›› رئیسیان: جای خالی دوران عاشقی در زندگی‌ها

›› رئیسیان: فیلمسازی متکی به مردم هستم

›› رئیسیان: پایان دوران عاشقی برای خودم هم مشخص نیست

آواها

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
یک: ساعت 9 شب برای دیدن "دوران عاشقی" وارد سالن یک پردیس ملت که جزو سینماهای پرمخاطب تهران است، می‌شوم و کسانی که برای تماشای فیلم آمده اند بیشتر از 30 نفر نیستند. با خودم فکر می‌کنم چرا مردم ما سینما نمی روند؟ چرا فیلم نمی بینند؟

دو: فیلم شروع می شود. کارگردان قصد داشته با پایه ریزی داستانش با تم "خیانت" فیلم را جذابتر کند. درست از همان سکانس اول خیانت نشان داده می شود، سکانس دوم خیانت، سکانس سوم خیانت و سکانس چهارم و همینطور نشان دادن خیانت به شکل های گوناگون ادامه پیدا می کند. همه چیز کاملا رو است و کارگردان کاملا گل درشت، مصنوعی و به دور از ظرافت می‌خواهد پیامش را به مخاطب بدهد.


سه: بازیهای فیلم به شدت ضعیف است. انگار همین الان لیلا حاتمی از تخت بیمارستان بلند شده و قبول نقش کرده. بازیگر زن مقابل شهاب حسینی که اولین بار می‌بینمش به بدترین شکل ممکن بازی می کند. احتمالا اولین فیلم بلند سینمایی اش باشد. نه رابطه ها شکل گرفته نه بازی ها باورپذیر است. وقتی مزدا3 لیلا حاتمی را دزد می برد، او با ... دیدن ادامه ›› کوچکترین واکنشی آسوده شروع به قدم زدن میکند. داستانی چیزی شبیه به سریالهای ترکیه ای است. خواهرزاده رئیس یک شرکت با کارمند دایی اش روی هم ریخته. دایی خودش درگیر پرونده ای در رابطه با ازدواج دومش است. خواهرزاده پرونده را پیش وکیلی می برد که زن اول آن کارمند شرکت است(!) و ...

چهار: هنوز در سینما در نشان دادن جامعه ایرانی مشکل داریم. یا در حال نشان دادن ثروتمندان با وضعیت زندگی آنچنانی هستیم یا زندگی زاغه نشینان را نشان می دهیم. نمی توانیم جامعه ایرانی را آنگونه که هست نشان دهیم. یک طبقه متوسط درست را به تصویر بکشیم. همین است که مخاطبان فیلمها را باور نمی کنند و نمیتوانند با آن ارتباط برقرار کنم.


پنج: اواسط فیلم بود که فهمیدم مردم چرا سینما نمی آیند. چرا فیلمهای ایرانی را نمی بینند. پاسخ روشن بود. خودم برای اولین بار در وسط یک فیلم از سالن زدم بیرون.
بهترین کار نرفتن به سینما برای این فیلم بود

و حالا که رفتی

باز هم بهترین کار رو کردی که وسط فیلم زدی بیرون

ولی کاش زودتر میزدی

من خودم20 دقیقه فقط تحمل کردم
۰۱ شهریور ۱۳۹۴
خانم رضایی عزیز، زمانی این واکنش های متفاوت افراد، برای مخاطب معنی پیدا می کنند و جذاب می شوند که او این آدمها را بشناسد، لمس کند و برایش مهم شوند وگرنه چه اهمیتی دارد که بیتا فرهی یا پورحسینی و همسرش (همه شان در فیلم اضافی اند) چه واکنشی نشان می دهند؟ شخصیت های اصلی تر هم (با بازی بد جملگی شان) آن قدر بی پرداخت و بلا تکلیف مانده اند که نه می توان به آنها نزدیک شد و نه به هیچ کدامشان حق داد.
۰۲ شهریور ۱۳۹۴
کاملا با نظر فربد موافقم... فیلم پر از اتفاقات و شخصیت های اضافی و بدون کاربرد هست که نه تنها هیچ کمکی به روند داستان نمیکنه بلکه خیلی هم توی ذوق میزنه...حتی گذاشتن یه مردی که میخواد جنسیتش رو عوض کنه یا دختری که میگه همینجوری ازدواج کردم چه کمکی به بهتر شدن فیلم یا پروار کردن داستان و شخصیت ها میکنه...
۰۳ شهریور ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوستانی که با خوندن نظرات کاربران سایت سینما تیکت تصمیم به دیدن فیلم می گیرند پیشنهاد می کنم روش دیگری رو انتخاب کنند. چون نظرات کاملا محافظ کارانه و با دید تجاری تایید می شوند. برای مثال برای فیلم دوران عاشقی، تعداد نظرات به نمایش درآمده مثبت حدود 7 برابر نظرات منفی هستش در حالی که لایکی که نظرات منفی گرفته (متوسط 350 لایک) حدودا 7 برابر نظرات مثبت (نهایتا 50 لایک) می باشد.
در ضمن احتمالا برخی از نظرات مثبت (که عموما خیلی اغراق آمیز هستند) از طرف عوامل ریز و درشت فیلم ، برای تبلیغ فیلم درج می شوند.
فوق العاده بود!
وای که چه فیلم جذابی بود !
واقعا از سطح انتظاراتم بالاتر بود!!
بهترین فیلم روی پرده!!!
هرچقدر از زیبایی این فیلم بگویم کم است!!!!
یک شاهکار تمام‌عیار و ماندگار!!!!!

دوستان دقت کنند...
دقیقا...به نکته درست و مهمی اشاره کردی... مواردی از این دست برای تبلیغ فیلمهای بی کیفیت دیگه ای هم اتفاق افتاده
۰۱ شهریور ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فکر کنم خانم مهسا محب علی فیلم نامه را نوشته اند و در خارج از ایران از ایشان تقدیر شده که بهتر است تصحیح بفرمایید در اینجا
بهنام [شاهین] باقری این را دوست دارد
گروه همیاری (support)
درود بر شما
اصلاح شد.
با سپاس
۲۴ مرداد ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم را دوست نداشتم و البته از دیدن آن پشیمان هم نیستم.بازی فوق العاده فرهاد اصلانی، موسیقی دلنشین و بازی قابل قبول لیلا حاتمی و شهاب حسینی از نقاط مثبت فیلم بودند. و اما نقاط منفی فیلم؛ سوژه تکراری، بازی ضعیف مینا وحید و دیالوگهای کلیشه ای که بدترین آن، جمله شهاب حسینی بود: تو همیشه سرت تو پرونده هات بود! این جمله از نظر من بی نهایت مشمئز کننده بود چرا که فیلمها و سریالهایی که در آن مرد به زن خیانت می کند همه به همین جا ختم می شوند که زن شاغل و اکثرا هم موفق بوده و زیاد برای خانواده و همسرش وقت نمی گذاشته! و این در حالی است که در طول فیلم می بینیم که بیتا در کنار کارش تمام مدت دغدغه همسر و فرزندش را هم دارد و زمانی که همسرش با خیال راحت صبحانه می خورد او باید نگران غذا و رفت و آمد پسرش باشد. شاید کمی بدبینانه باشد اما فکر میکنم همه این فیلمها و سریالها هدفدار ساخته می شوند که به زنان هشدار دهند اگر شاغل و موفق باشی همسرت حق دارد به تو خیانت کند! غافل از اینکه یک فرد متعهد و وفادار تحت هیچ شرایطی حتی از فکرش هم نمی گذرد که به همسرش خیانت کند، بعد هم با خونسردی بگوید من همسرم را دوست دارم!
درسته ولی چندین بار هم گفت که نمیخوام با این حرف خودمو توجیه کنم...به هر حال واقعیت جامعه ی ماست. اتفاقن هدف فیلم نقد این مسیله ست به نظر من.
۲۴ مرداد ۱۳۹۴
بچه بزایید،قرمه سبزی بپزید،باقالی پاک کنید.
این است زندگی:))
۱۵ شهریور ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوران عاشقی هیچ چیز خاصی برای دفاع نداره، نه بازی های خارق العاده، نه فیلمنامه و نگاه خاص، نه دیالوگ نه موسیقی متن. ولی من میگم حالا که هم خیانت مد شده هم ژست روشنفکری، بیاید ادای روشنفکرا رو دربیاریم، فرصت بدیم، کمتر قضاوت کنیم، فکر کنیم.. در کل دیدنش می ارزه،مجموع عواملش متوسط رو به خوب و دلنشینه. ولی ندیدنش هم چیز خاصی رو از دست نمیده.