تیوال نمایش کمدی استشمامات
S2 : 09:58:24
  ۰۵ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
  ۲۰:۰۰
 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

: امید طاهری
: میثم عبدی
: (به ترتیب ورود به صحنه) جواد مولانیا، نازنین کریمی، منصور اسکندری، عباس جمشیدی، منوچهر رمضانی، سیروس همتی (مهمان از گروه تیاتر مانی)، امید طاهری، ناصر سرلک،

: آرزو ندرلو
: میثم عبدی
: الهام اسکندری
: ماریا عبدی

: مسعود صالحی
: سینوره کفاش طلب
: شیما بهرمن
: احمد رهنما
: اسماعیل باستانی
: شیما بهرمن
: آرمین تقی نژاد
: سرپرست گروه کیوان افتخاریان، محمد مرادی آهنی، مجید احسانی، پیمان مظاهری گروه تیاتر اشتباهات به عنوان اولین گروه در "طرح مطالعات اجرایی قشقایی ارایه می کند.


این نمایش پیش از این به روی صحنه رفته است، برای دیدن و شنیدن آوای تیوال، نظرات کاربران و... اینجا را کلیک کنید

 برای دریافت اطلاعات بیشتر و شرکت در «آزمایشگاه تیاتر کمدی» و نشست های تخصصی تیاتر کمدی با شماره تلفن 09302071442 و یا  telegram.me/errorstheater تماس بگیری

گزارش تصویری تیوال از نمایش کمدی استشمامات (سری دوم) / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

گزارش تصویری تیوال از نمایش کمدی استشمامات (سری نخست) / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» زنگ افتتاحیه نمایش «کمدی استشمامات» با حضور محمدصالح اعلا نواخته شد

آواهای وابسته

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
من این نمایش را دیشب دیدم و به نظرم جذاب بود. به خوبی و مبتکرانه شامل همه نوع کمدی کلامی و موقعیت و ... می شد. از همه جذاب تر نگاه کمدی که به سیاست داشت بود و بر مزر حساسی میان کمدی و فاجعه حرکت می کرد که تامل برانگیز بود. بازی ها را دوست داشتم که مناسب فرم برشتی اجرا بود حس این که بازی ها در لحظه و در پیوند با تماشگران شکل می گیرد قوی و تاثیرگذار بود. به گروه خسته نباشید می گویم و دیدن آن را به همه پیشنهاد می کنم. مشتاقانه منتظر اجراهای آینده گروه می مانم.
متین فرشاد و وحید عمرانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش کمدی استشمامات اولین کاری بود که من از میثم عبدی دیدم ولی قبلا متن های امید طاهری عزیز رو زیاد خونده بودم . حرف های داغ این نمایش مهمترین بخش اون بود، اون هم در قالب کمدی، آدم هایی که دماغ ندارند، دماغ هایی که قیام می کنند و سرزمینی که به تسخیر یک حس یعنی بویایی در می آد .... فضازی یکدست، لحن خوب و خوش ریتم و بازی های همگون از نکات مثبت دیگه این کار خوب بود .... ممنونم از سیروس همتی عزیز و دوست داشتنی که فرصت دیدن این اثر خوب رو برای من و دوستانم فراهم کرد .... از بازی خوب ایشون و عباس جمشیدی و جواد مولانیا بسیار لذت بردم .... خانم کریمی هم بازی خوب و متفاوتی داشتند.... به میثم عبدی عزیز و همه بچه های خوب این نمایش خسته نباشید می گم ..........
محمدرضا شاه مردی این را پاسخ داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند امکان خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش فراهم گردید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

سلام... در ابتدا باید تشکر بکنم از گروه خوب کمدی استشمامات به خصوص جناب آقای همتی که امروز بچه های گروه تئاتر red8 را به دیدن این نمایش دعوت کرد و در ادامه باید بگم که واقعا چند وقتی بود نمایشی به این زیبایی ندیده بودیم... نمایشی که میشد به معنای واقعی یک کمدی رسید... با بازی عالی بازیگران و کارگردانی خوب ...در کنار بازی و کارگردانی عالی نباید از طراحی نور و موزیک به سادگی گذشت... این نمایش یکی از معدود نمایش هایی بود که هیچ وقت مخاطبش دوست نداشت جز صحنه و بازی به چیز دیگری فکر کنه و توانست به قول تئاتری ها تماشگر را روی صندلی ها میخ کوب کنه و بخندونه و به دماغ های فرار کرده فکر کنه.... همه چیز عالی بود... همه چیز ... این تنها جمله ای که میتونم از طرف گروه تئاتر red8 و بچه های نمایش ( پچ پچه های پشت خط نبرد ) بگم و به همه دیدن این نمایش را پیشنهاد میکنم.... خسته نباشید و ... دیدن ادامه » امیدوارم در ادامه مثل امشب پر انرژی و پر قدرت باشید...
شیما بهرمن این را دوست دارد
ممنون از شما دوست عزیز که نظرتون رو در ارتباط با این نمایش برای ما نوشتید.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"... اما ماجرا وحشتناکتر از این حرفهاست"
کمدی استشمامات
و
کمدی اتفاقات
تخفیف گروهی برای هر دو نمایش گروه تئاتر اشتباهات در سایت تیوال
www.tiwall.com
09302071442
telgeram.me/errorstheatergroup
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ورک شاپهای گروه تئاتر اشتباهات در قالب طرح مطالعات اجرایی قشقایی با محوریت نگرشی بر تئاتر کمدی و با عنوان "آزمایشگاه تئاتر کمدی" از ساعت 11 تا 17 در سالن قشقایی اجرا میشه ورود برای تمام علاقه مندان آزاده البته با هماهنگی.

تلفن هماهنگی

09302071442
amirhossein nazeri این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

مراقب دماغ تان باشید!
نمایش کمدی استشمامات را زمانی دیدم که در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران اجرا می شد.
بنظر من این نمایش کاری تند و گزنده است. که هدفش به چالش کشیدن قدرت های فاسد موجود در یک جامعه است. قدرت هایی نظیر مذهبیون ریاکار ، سیاسیون فاسد، دستگاه قضای بی اراده و عالمان و دانشمندان توخالی و نظامی گری استبدادی و احمقانه. داستان در شهری خیالی بنام کمیلند اتفاق می افتد. شهری که می توان مصداقش را هم در کشورهای در حال توسعه پیدا کرد. و هم در کشورهای توسعه یافته . به همین دلیل میتوان این نمایش را فارغ از بازی های کلامی ، یک اثر بین المللی دانست.
نویسنده نمایشنامه قصد دارد با بکارگیری نمادین از دماغ داستانی را خلق کند که در انتهای آن مخاطب را به تفکر وا دارد. دماغ شهردار گم می شود. آن هم در یک روز مهم. روز استقلال که قرار است شهردار سخنرانی کند. ... دیدن ادامه » رسانه ها آماده اند تا این واقعه ی مهم را پوششی جهانی بدهند. اما ارکان قدرت متوجه می شوند که شهردار دماغش گم شده است. و حالا این قدرت های پشت و پرده که رفیق گرمابه و گلستان هم بوده اند سعی می کنند تا با کمک یک خانم خبرنگار این حادثه ی هولناک را برای مردم بازگو نکنند. کمدی استشمامات حال و روز ملتی است که صرفا چشم به رسانه ها دارند. اگرچه هیچکدام از مردم در این نمایش دیده نمی شوند اما به خوبی می شود شخصیت مردمان کمیلند را از لابلای کارکترهای اصلی نمایش پیدا کرد.
بنظر نگارنده این از نقاط قوت کمدی استشمامات است. مردمی که به هیچ عنوان در نمایش حضور ندارند ولی در سراسر نمایش می شود آنها را دید.
اما این همه ی ماجرا نیست. این شهر قهرمانی دارد که خودش نمی داند که قهرمان است. قهرمانی که نه خون می ریزد. نه مشت آهنین دارد و نه سلاح های سنگنی. این قهرمان فقط تفکر و تعقل دارد.
شاید تعریف داستان برای کسانی که قصد تماشای این نمایش را دارند چندان خوشایند نباشد. لذا ترجیح می دهم از باز گویی بیشتر قصه و درام پرهیز کنم.
کمدی استشمامات برای کسانی که قصد دارند اثر کمدی بنویسند و یا کارگردانی کنند، می تواند یک رفرنس خوب باشد. به خوبی می تواند چگونگی پیش رفتن قصه و اوج و فرودها را در روند نمایش دید. می توان حضور نویسنده و کارگردان را در پشت بازی ها و میزانسن ها ، درک کرد. از این رو این نمایش می تواند یک رفرنس برای یک کار کارگاهی باشد. (گویا این گروه قصد دارند یک کارگاه کمدی نیز در این 15 روز برای علاقمندان برگزار کنند)
درباره نقاط قوت کار بسیار می توان نوشت. اما بعنوان آخرین نکته می توان به نداشتن دکور و بازی با چند چهار پایه اشاره کرد. کارگردان نمایش، میثم عبدی، تلاش کرده بر روی میزانسن ها و بازی بازیگران تمرکز کند. و بنظر می رسد در این کار موفق شده است.
نگارنده بعنوان یک تماشاگر بعد از تماشای این اثر در فرهنگسرای نیاوران وقتی از در سالن بیرون آمدم با خودم فکر کردم : « نکند دماغ من هم فرار کرده باشد؟! و خودم خبر ندارم!!» کمدی استشمامات به مخاطبش این هشدار را می دهد که :« مراقب دماغت باش رفیق»
شیما بهرمن، سعید زادمهر و روشنک این را خواندند
پرندیس، آرزو ندرلو، محمدرضا دانش و شبنم ز این را دوست دارند
سپاس از اینهمه نکته سنجی ... ممنون که وقت گذاشتین و نوشتین

نمایش دیگه این گروه رو هم ببینید همون سالن ساعت 18

کمدی اتفاقات

http://www.tiwall.com/theater/etefaghat3
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
و البته فرموده بودین ورک شاپ ... بله کاملا درسته ...ورک شاپهای ما در قالب طرح مطالعات اجرایی قشقایی با محوریت نگرشی بر تئاتر کمدی و با عنوان "آزمایشگاه تئاتر کمدی" از ساعت 11 تا 17 در سالن قشقایی اجرا میشه ورود برای تمام علاقه مندان آزاده البته با هماهنگی

تلفن ... دیدن ادامه » هماهنگی

09302071442
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
کمدی استشمامات عالی است. قبلا دیدم و باز هم برای تماشا می آیم. همچنین کمدی اتفاقات. پیشنهاد می کنم به دیگر دوستان.
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند امکان خرید بلیت روزهای تازه این نمایش فراهم گردید.
آرزو ندرلو این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان
پیش فروش این نمایش و نمایش دیگر این گروه کمدی اتفاقات که همزمان در سالن قشقایی اجرا می شوند، شروع شده
برای سه روز اول با 50 درصد تخفیف
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید