آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایشگاه اول اردیبهشت‌ماه جلالی
S3 : 08:34:37 | com/org
۰۱ تا ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
۱۶:۰۰ تا ۲۰:۰۰

 گالری هپتا در آستانه روز سعدی نمایشگاه « اول اردیبهشت ماه جلالی » را در نکوداشت این شاعر بزرگ ایرانی برگزار می کند. در این نمایشگاه آثار شماری از هنرمندان نامدار ایرانی که هر یک غزلی از سعدی را در قالب یک اثر هنری بیان کرده اند، در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد.
مریم راستی، مدیر گالری هپتا، درباره این نمایشگاه می گوید:
اول اردیبهشت که بر طبق گفته خود سعدی در دیباچه گلستان آغاز کتابت گلستان است، نیکو زمانی است برای یاد او کردن و گرامیداشت او و به خاطر آوردن که به قول ملک الشعرای بهار به کوشش سعدی است که ما اکنون به زبان سعدی سخن می گوییم.
در نمایشگاه « اول اردیبهشت ماه جلالی » غزل هایی از سعدی، که با راهنمایی دکتر ضیا موحد، فیلسوف، شاعر و سعدی شناس انتخاب شده اند، از قید واژه آزاد شده اند و در قالب یک اثر هنری (نقاشی، اینستالیشن، ویدیو آرت) به نمایش گذاشته شده اند.
در نمایشگاه « اول اردیبهشت ماه جلالی » هنرمندانی چون بهنام کامرانی، پرستو حقی، نسترن صفایی، عادل یونسی، مهناز پسیخانی، مسعود کشمیری، هامد جابرها، کتایون کرمی، محمود محرومی، امین باقری، پویا رضی و مهدی مقیم نژاد شرکت دارند و به ارایه یک اثر در کنار یک غزل از سعدی پرداخته اند.
نیز با حضور اعضای هفته نامه کرگدن در گالری هپتا برپا « سعدی خوانی » در روز افتتاحیه نمایشگاه، در کنار نمایش آثار هنری برنامه خواهد شد. همچنین از ۷ اردیبهشت نیز سلسله سخنرانی هایی درباره سعدی با حضور اندیشمندان و صاحب نظران این حوزه در گالری برقرار است.
این نمایشگاه از جمعه ۱ اردیبهشت تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت در گالری هپتا برپاست.
گالری هپتا در کریمخان، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بعد از خیابان شاداب بن بست نیکو شهر، شماره ۳، طبقه همکف واقع است و از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

افتتاحیه: ساعت ۱۶ الی ۲۰  
منبع: سایت گالری‌اینفو

مکان

خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن بست نیکوشهر، شماره ۳، طبقه همکف
تلفن:  ۸۸۳۰۹۹۴۰

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید