کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایشگاه نئواکسپرسیونیسم در هنر معاصر ایران
S3 : 11:29:58 | com/org
  ۲۰ اردیبهشت تا ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
  ۱۱:۰۰ تا ۲۰:۰۰

روزهای تعطیل گالری: دوشنبه ها

افتتاحیه: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷ الی ۲۱

جلوه های نئواکسپرسیونیسم درهنرمعاصرایران
این جنبش هنری با نام (نوهیجان نمایی) از اوایل دهه ١٩٨٠ بر بازار هنردنیاسلطه یافت. هنرمندان در واکنش به هنر انتزاعی دهه ١٩٧٠ به هنر فیگوراتیو یعنی تصویرکردن انسان و دیگر اشیاء قابل تشخیص روی آورده بودند.
تاثیرات جهانی نئواکسپرسیونیسم با نشانه هایی همچون، بحران هویت، رویاهای ویران شده، روانپریشی، دفرمه کردن، مسخ شدگی و گاها رنگ‌های تند متاثر از ضرب  قلم هنرمندان با رنگ‌های تند در این آثار همراه بود. هنرمندانی که به مسئله زمان ومکان توجه نداشتند و هر آنچه که قابل اهمیت است بازی ذهن درآثارشان است. 
درایران نیز نوهیجان نمایی در آثارهنرمندان تجسمی نه به تقلید از غرب، بلکه به دلیل مواجه با آنچه تاثیرناملایمات زیستی، جنگ و بحران هویت بوده در آثاربسیاری از عمیق ترین این هنرمندان دیده می‌شود.
لذا این نمایشگاه، منتخب آثار ارزنده‌ای است از سه نسل ازهنرمندان برای تجسم آنچه که نشان از رنج و سرگشتگی انسان معاصر دارد و بازتاب فردیت است.
گالری شیرین مفتخر است آثار سی هنرمند که در این زمینه فعالیت دارند را به کوشش خانم فرناز محمدی در کنار هم به نمایش بگذارد.

مکان

کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ۱۳، شماره ۵
تلفن:  ۸۸۸۲۳۷۴۲-۸۸۳۴۳۹۶۹

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید