کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش قوی تر
S3 : 11:32:50 | com/org
  چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
  ۱۷:۰۰

یادداشت: این نمایش به شیوه ی تیاتر شورایی و با تکنیک نمایشنامه نویسی همزمان و به صورت محیطی در لابی خانه ی هنرمندان اجراخواهد شد در این شیوه تماشاگران می توانند نمایشنامه نویس باشند و در اجرا مداخله کنند گروه اجرایی بستری برای مشارکت و بازیگری را برای مخاطب فراهم می آورد حضور در این اجرا رایگان است . به زعم آگوستوبوال ( بانی تیاتر شورایی در دنیا ) تیاتر تنها یک اتفاق نیست ، یک روش زندگی ست همه ی ما بازیگریم . شهروند یک جامعه به کسی که صرفن در جامعه زندگی می کند گفته نمی شود بلکه شهروند کسی است که جامعه را تغییر می ده.

 

گزارش تصویری تیوال از نمایش قوی تر/ عکاس: مهسا صفاری پور

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نمایش قوی تر/ عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از تمرین نمایش قوی‌تر / عکاس: مهساصفاری‌پور

... دیدن همه عکس‌ها ››

آواها

مکان

خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران
تلفن:  ۸۸۸۳۶۶۷۱

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
تجربه های اول همیشه برای ادم یه جذابیت خواصی دارن اینم از اون نوع بود. دوست داشتم چون ایده خوبی تو کار بود البته کاملا با اون چیزی که دیفالت من بود خیلی فرق داشت.اینکه هی مجری میخواست نظرات به سمتی که میخواد ببره زیاد خوشم نیومد.!! اینکه هی این عکسااا وسط رژه میرفتن و اصلا مهم نبود وسط بازی واستاده جلوت داره به کارت خودش میرسه خوب نبود داداش برو کنار تصویر رفت...!!! ماشالله یکیم هیکل بود کل صحنه رو شطرنجی میکرد..!! بازیارو دوست داشتم اینکه یه بازیگر هی از اون جوی که توشه میاد بیرون و باز باید بره تو همون حس کار سختی بود که فکنم خیلی خوب این کار انجام دادن.. البته به جز نقش بابک که بعضی وقتاا یه جورایی همینطوری بود..(توصیفش سخته:دی) اصلا چرا خانم سلطانی امد وسط ..!!! اگه واقعا زن با بابک قرار داشت اونم تو کافی شاپ یهویی اینو از کجا وارد کافی شاپ میکنه؟؟؟!!!(ضعیف ترین قسمتشم به نظرم اینجا بود که اضافی بودو کاملا بی ربط ...) فقط هدف این بود که از همون اول دروغ گو بودنو بابک ثابت بشه؟؟!!! تموم اون دیدی که نسبت به همسر بابک داشتم کاملا پرحرف بدون اینکه نظر یا حرف طرف مقابل براش مهم باشه اینم یه اخلاق و خوب این خودش باعث شک میشه و بیشتر میخواد به این سمت ببردت که زیادی گیر دادن زن عامل خیلی مهمیه که کلا این حذف میشه و اصلا مهم جلو نمیکنه البته با سمت و سویی که به داستان میده مجری محترم..
این مدل نمایش جالب بود ای کاش از همون اول میگفتن که هر حرف و نظری دارین وسط بازی ندیدین.. نه اینکه حالا یه عده رفتن تو جو فمنیسی و باز وسط بازی هم یه چیزایی میگن که اون نمایش بودنه یه جوریایی داره از دست میره و بازی بازیگرا کم رنگ میشه ...
از حاشیه هم یه نکته جالب برام یه خانمی بود (البته از این خانم بوووود تا دلت بخواد ..:دی) که احتمالا بازیگر هم بود هی به دوستاش میگفت برم..؟؟ برم..؟؟ بنده خدا یه جوری کفری شده بود میخواست بره جای خانم بابک بازی کنه و درست و حسابی حق مطلبو دربارش ادااا کنه..(درست حسابی که میگن یه چیزی در حد همزاد پنداری با بازیگر اصلی فیلم اره 3 4 5..:دی)
مرسی تجربه خوبی بود... هم چنین باز دیدن دوستان تیوال که از بس زیاد شدن دیگه لطفا نخواین که اسمتون دقیق بگم که میرم تو اان پااااس شدید.... ولی اگه اسم تیوالی بخواین یه یکی دوتایی تازه شناختم..:دی
(راستی این :دی منم یکی از بچه ها گفت سوژه شده نکن اینکارو دوست من!! با روح و روان ماا بازی نکن..:دی)
مارال عظیمی، الهه الف و آذرنوش این را خواندند
شاهین نصیری، Marillion، سارا تهرانی و زینب سبکار این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
اولین باری بود که به تماشای یک کار شورایی می رفتم. با ایده ی این کار آشنایی داشتم و می دونستم بر اساس نظرات جمع کار شکل می گیره. نمایشنامه ی استریندبرگ رو هم خونده بودم و به نظرم نمایش خوبی برای یک کار شورایی محسوب میشه. خانم بختیاری و خانم کاتوزی هم واقعا به کارشون مسلط بودند به ویژه خانم بختیاری که بار نمایش روی دوش ایشون بود. به این ها اضافه کنید لذت برخورد با استاد قطب الدین صادقی و بهرام افشاری عزیز رو. همین طور تماشای کار در کنار دوستان تیوالی عزیزم Marillion ، خانم تهرانی، ذوق زده ی عزیز و علی سیمایی گرامی. اما از همه ی این ها مهم تر برداشت و درک من از این اجرا این بود که ایده ها و پیشنهادات شباهت عجیبی به فیلم فارسی ها و سریال های خانواده داشت. یه جورایی اگه اهل ادبیات نمایشی باشید و نوشته ی کوتاه استریندبرگ رو با این پایان های پیشنهادی مقایسه کنید متوجه میشید چه قدر پایان های پیشنهادی شعاری از آب در می اومد. حداقل شاید خیلی ها با دیدن این کار فهمیده باشند نوشتن و ایده پردازی چه قدر سخته. پایان های پیشنهادی اغلب شعاری از آب می اومد. گلایه ای از تماشاگران نیست چون خود من هم هر چی فکر می کردم ایده ای بهتر از اون چیزی که به ذهن استریندبرگ می رسید رو نمی دیدم که این احتمالا به دلیل پیش داوری های ذهنی من بود. بعد از دیدن کار به این نتیجه رسیدم که کاش استاد قطب الدین صادقی هم نظری می دادند به هر حال ذهن ایشون به عنوان یک کارگردان بزرگ تئاتر کشور مسلما خلاق تر از من و امثال من خواهد بود. به تلاش گروه نمایشی خسته نباشید میگم. امیدوارم این برنامه ها تداوم داشته باشه.
جنگ افکار خانم ها و آقایون و انتقام گیری از همدیگر vice versa .
۲۲ اسفند ۱۳۹۲
ما هم از دیدار شما خوشحالیم. به نظر من بیشتر با نظر علی سیمایی موافقم. جناب رضایی اجرا گردان عزیز در واقع مسیر ذهن تماشاگران رو به سمتی برد که خیانت مرد رو محرز بدونند. اگه این اتفاق نمی افتاد همین موقعیت هم جای کار زیادی داشت.
۲۲ اسفند ۱۳۹۲
منم با این که خیانت رو پر رنگ تر کردن موافقم و به دنبالش برای حلش همگی به مشاور بدل شدیم.دقیقا همین طوره اگر خیانت محرز نمیشد جای کار بیشتری داشت.
۲۲ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
با اجازه ی گروه نمایش، دوستانی که تمایل داشته باشند این لینک دریافت متن نمایشنامه ی کوتاه قوی تر اثر استریندبرگ هست. امیدوارم فرصت کنید قبل از دیدن کار بهش نگاهی داشته باشید.


http://readbook.ir/1604/
شاهین جان ممنون بابت لینک نمایشنامه.
چیزی که برام عجیبه اینه که عملا تمام دیالوگها رو یکی از بازیگرها می گه و اون یکی نقش دیوار رو ایفا می کنه!
به نظرم بهتر بود توی اجرا فقط از یه بازیگر استفاده می شد و اون یکی رو با توجه به تعریف هایی که ازش داده می شه خودمون توی ذهنمون می ساختیم.
۲۱ اسفند ۱۳۹۲
بهار خانم آدرس رو اشتباه تشریف آوردید :) فدای سرتون نیاوران هم خوبه مهم تر از نمایشنامه خوانی فعلا تولده :)
۲۲ اسفند ۱۳۹۲
از شدت ناراحتیه باور کنید :‏|‏ معذرت ‏!‏
۲۲ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شایان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
فکنم به تجربش بیارزه... اتفاق جالبی میتونه باشه مخصوصا که به نمایشنامه نویسیم علاقه مند باشی ..:)
تاریخش همون 21 هست؟؟؟بی صبرانه منتظره اعلام خبرهای تازه از این نمایش هستم..و اما ساعتش که امیدوارم 5 به بعد باشه...
بله چهار شنبه 21 اسفند ساعت 5 عصر
۱۲ اسفند ۱۳۹۲
بله خیلی هم خوب بود. شما هم یک مذاکره ای با رئیس تون انجام بدید. باهاش صداقت پیشه کنید. بهش بگید رئیس محترم! خودت می بینی که من یه ساعت آخر اداری رو دارم تیوال گردی می کنم! پس بیا و این یه ساعت رو تعطیل مون کن بریم دنبال زندگی مون :) اگه منطقی باشه موافقت می کنه :)
۲۲ اسفند ۱۳۹۲
:)))..راستش اتفاقا هم منطقیه هم اینکه من چیزی بگمو بخوام نه نمیاره ..ولی اصولا این اجازه رو به خودم نمیدم که از ادما و اخلاقه خوبشون سواستفاده بکنم:)..کلا مدیرم گیر نده بهم خودم به خودم گیر میدم.. اینجور ادمی ام دیگه:))
۲۲ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
ببخشید یه سوال پیش اومد: پایه ی این نمایش شورایی نمایشنامه ی قوی تر اثر استریندبرگه؟ اون نمایش هم میشه با دو پرسوناژ زن اجرا کرد و به دلیل شباهت اسمی این پرسش برام پیش اومد. ممنون میشم پاسخ بدهید.
زهره شاداب، ذوق زده، کیمیا توکل نیا و manimoon این را خواندند
آریان رضائی این را دوست دارد
این نمایش با برداشتی از نمایشنامه ی قوی تر از استریندبرگ کار شده !
۱۲ اسفند ۱۳۹۲
یک دنیا ممنون جناب رضایی
۱۲ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خبری از این اجرا که چند وقت پیش در سایت ایرن تئاتر منتشر شد :
http://www.theater.ir/fa/news.php?id=38417
baharinbahar، manimoon و زهره شاداب این را خواندند
ساعتش کی اعلام میشه؟؟کاش جوری باشه که بشه اومد مثلا ساعت 5 به بعد..
۰۶ اسفند ۱۳۹۲
ساعت 5 عصر شروع میشه
۰۶ اسفند ۱۳۹۲
:(((..ای کاش ساعتش 6بود..برای شاغلین راهی نیست که بتونن بیان؟؟؟
۱۲ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
اوووووو....چه خووووب:)
manimoon و sanaz m.barin این را خواندند
آریان رضائی و زهره شاداب این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
منتظر خبرهای بعدی در مورد این نمایش هستم.
manimoon و کیمیا توکل نیا این را خواندند
آریان رضائی و زهره شاداب این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
چه قدر عالی! واقعا تبریک میگم به این گروه. امیدوارم روزی بیاید که در سراسر ایران و به وفور شاهد اجرای این گونه نمایش ها باشیم. آن روز حتما حال ایران خیلی خوش خواهد بود.
واقعا جالبه..درگیر کردن تماشاگران و خلق اجرا..
چقد جالبه