آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم هفت ماهگی
S3 : 02:16:21 | com/org
بها: ۳,۰۰۰، ۳,۵۰۰، ۴,۰۰۰ و ۴,۵۰۰ تومان
بین دو خانواده طبقه متوسط شهری اختلافی رخ میدهد که برای رفع اختلاف ها با نظرهای مختلفی مواجه هستند...

گزارش تصویری تیوال از نشست خبری فیلم هفت ماهگی / عکاس: حانیه زاهد

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از فرش قرمز فیلم هفت ماهگی / عکاس: حانیه زاهد

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› نشست خبری فیلم سینمایی هفت ماهگی/علیمردانی: درباره هرچه می‌نویسم اتفاق می‌افتد

›› عوامل فیلم «هفت ماهگی» بر روی فرش قرمز

›› ۵۸۸ تماشاگر «هفت ماهگی» را در پردیس «چارسو» دیدند

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
میشه گفت یک فیلم سطحی بود. «کوچۀ بی نام» این کارگردان بهتر بود.
نه یک تراژدی قوی بود، نه کمدی بود، نه پیچیدگی‌های مسایل اجتماعی و خانوادگی را نشان داد. یک داستان ساده بود که شاید برای نوجوانها خوب باشه.
امیر مسعود این را خواند
شیوا الف این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با یکی از رفقا هفت ماهگی را دیدیم . فیلم متوسطی بود .متوسط رو به بالا .تقریبا . از نقاط قوتش بازی فوق العاده ی باران جان و هانیه جان بود و پایان عیر قابل حدس . باران مثل همیشه در فیلم می درخشد . هانیه هم در نقش یک آدم دی-س اما دلبر فوق العاده بود . پگاه آهنگرانی هم نقش یک آدم لِه ! :)) را خوب در آورده بود . حامد بهداد هم یک بازی تکراری و کمی مصنوعی . مثل همیشه . داستان فیلم شبیه فیلم های ترکیه ای است اما خب واقعیت جامعه ی ما . متاسفانه . هاتف علیمردانی کارگردان خوبی به نظر می اید . کوچه بی نام را ازش ندیدم اما تعریفش را زیاد شنیدم .امسال هم جشنواره آباجان را دارد که خیلی ازش تعریف شده است . به دوستان متاهل و مخصوصا عزیزانی که کودکی در راه دارند این فیلم پیشنهاد می شود.ضمنا به دردشان می خورد . خیلی . ارزش یک بار دیدن را داشت .

+ رکورد گُ-ه گفتن در این فیلم شگسته شد . از هر ده تا جمله نُه تاش مزین به این واژه بود
پرند محمدی و فائقه معتمدی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
افتضاح :)

به خصوص بازی پگاه آهنگرانی!
محمد روشنیان و منا عمادی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بری دیدن فیلم با این همه بازیگر ولی نه بازی خوب ببینی نه متن و کارگردانی خوب. فیلم ضعیف است و اصلا توصیه نمی شود
علیرضا، محمد روشنیان و منا عمادی این را خواندند
فرانک غلامپور و شیوا الف این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیشب این فیلم رو به همراه دوستم دیدم! فکر کردم به دیدن یک فیلم درام میرم. ولی از صحنه ای که حامد بهداد وارد شد شروع به خنده کردم تا خود تیتراژ آخر!
آقای بهداد یکی از "بدترین" و "افتضاح ترین" بازیهاشونو برای ما به نمایش گذاشتن! از این مزخرف تر و احمقانه تر نمیشد بازی کنن. واقعا امکانش وجود نداشت که بدتر این باشن.
و بعدش، همونطور که انتظار داشتم، خانم پگاه آهنگرانی! که نقش یک دختر جیغ جیغوی هاپارتی رو بازی میکردن. البته با اون گریم افتضاح و حرکت بسیار عجیب بازوها و دستهاشون بیشتر شبیه آدمهای خل وضع شده بودن! من تا آخر فیلم درک نکردم که چرا حرکات دست و بازوهای ایشون باید اینجوری باشه! یعنی برای بالابردن صداشون و تاثیرگذاری بیشتر باید بازوها تمام مدت در هوا پریشون باشن.
خب کاملا مشخصه که خانم کوثری اگر میخواستن خوب بازی بکنن هم نمیتونستن. ولی بازی ایشون و خانم هانیه توسلی به نسبت بقیه به اندازه یک درجه قابل تحمل تر بود. از صحنه مهمونی به بعد درصندلی فرو رفتم و یا خندیدم و یا خمیازه کشیدم و به ساعتم نگاه کردم. دوست هم کنار من میخندید و با تعجب به من نگاه میکرد که این چیه ما داریم میبینیم! D: D:
'طراحی صحنه برای ماشینهایی که وسط جاده گرفتار زلزله شده بودن شامل یک ماشین واژگون و یک رنو که روش دوتا قلوه سنگ بود میشد و هیچ چیز دیگه ... دیدن ادامه ›› ای نداشت!
من به دوستم گفتم که اون آقای ماهی فروش و ماهی های مرده اش نقششونو خیلی بهتر از همه بازیگرهای دیگه بازی کردن و لایق یک سیمرغ زرین هستن! :))))))
خیلی فیلم بدی بود! خیلی زیاد!
متاسفانه پارسال این فیلم اولین فیلمی بود که تو جشنواره دیدم و اینقدر نا امید شده بودم که میخواستم کلا از جشنواره انصراف بدم شانس اوردم که دقیقا سانس بعدش ابد و یک روز رو دیدم
۱۹ دی ۱۳۹۵
باران کوثری در حالت کلی بازیگر خوبی هست بازی فوق العادش در کوچه بی نام که بخاطرش سیمرغ گرفت (با وجود مغضوب بودنش) یا بازی خوبش در تیاتر بر استس دوشس ملفی یا هم هموایی یا خشکسالی یا....و چن تا فیلم خوب دیگه ...و خلاصه یکی از بهترین هنرپیشه های زن ایرانیه
۱۹ دی ۱۳۹۵
البته اون آقای ماهی فروش کم بازیگری نیستنا . رضا بهبودی یه دونه باشه :))
۱۵ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از این بدتر و تصنعی تر هم میشه موضوع خیانت رو نشون داد؟
باز هم از اعتماد به هاتف علیمردانی پشیمونم و به نظرم ایشون همون سبک فیلم های اولشون (یک فراری از بگبو و یا راز دشت تاران....) رو ادامه بدن بهتر باشه...واقعا حیف این همه بازیگر خوب که به بدترین نحو ممکن توی یک فیلم جمع شدند...در این حد فاجعه که حتی بهترین بازی رو میشه به یک دقیقه حضور رضا بهبودی عزیز نسبت داد...
تصنعی بودن بازی ها و دیالوگ ها کاملا مشهود بود.دعوا های زناشویی باران کوثری و حامد بهداد...مکالمات عاشقانه ی هانیه توسلی و حامد بهداد؛حرکات دست پگاه آهنگرانی؛الفاظ رکیک حین دعواها؛عشوه های هانیه توسلی؛گریه ی باران کوثری...یکی از یکی مصنوعی تر و به قول معروف وصله های ناجوری که میشه گفت کل فیلم یکسری وصله ناجور به هم پیوسته بود...
گریم(کبودی زیر چشم باران کوثری هم حتی مصنوعی بود) و تدوین و موسیقی هم بسیار ضعیف بود..اواخر فیلم هم هر چند دقیقه یک اتفاق مهم فیلم به صورت تلفنی مشخص می شد که این هم نشان دهنده سرهم بندی انتهایی بود...
حق کاملا با شماست! کبودی زیر چشم خانم کوثری منو یاد خرسهای پاندا می انداخت و اتفاقا کلی هم به اون مورد خندیدیم!!! :))))))))
۱۹ دی ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هفت ماهگی
تواین سی سال نفهمیدم چی خوبه چی بده!
تقابل میان سنت و تلقی که در سطح اجتماع بین افراد از مدرنیته وجود دارد تبدیل به جریانی شده که بخش اعظمی از تولیدات سینمایی ما را در برمی گیرند.نگاهی بصورت بسیار جانب دارانه به همه دارایی های کنونی می نگرد.هاتف علیمردانی در دو کار اخیر خود وامدار همین جریان و نگاه استو تقابل در نقطۀ عطف داستان به اوج می رسد.
نقطۀ عطفی که با یک اتفاق دردناک که سرنوشت و نگرش تمامی کاراکترها را در بر می گیرد همراه است. و در اینجا هم کماکان ردپای اصغر فرهادی دیده می شود و همین نقطه سرآغاز تلاطم و نقد به مدرنیته و عذاب وجدان همگی می شود.اما خبری از چارچوب روایی خاصی است و فیلم الکن می ماند.
موضوع عشق و الگو های عشق ورزی در بستر شرایط اکنون از موضوعات قابل بحث و شایان توجه است. در واقع در حیات اجتماعی به یکی از معضلات اساسی تبدیل شده است و تعبیری سرخوشی وار از آن می شود در صورتی که اینگونه نیست و مهم ترین مسئله افراد مختلف بوده وهست از اندیشمندی چون ژان پل سارتر گرفته تا عام ترین افرادی که همگی با آنها آشنا هستیم .انسان مدرن نا گذیر به عشق است و رابطه با دیگری از نکاتی است که درگیری همه را طلب می کند. انسان تنها، برای فرار از دیوار هایی که در جهت معنا بخشیدن به فردیت خود کشیده است به دیگری پناه می برد و از همین جاست که ماجرا رنگ تراژدی به خود می گیرد زمانی که افراد عاشق می شوند ولی عشق ماندن را نیاموخته اند پس در یک چرخه گیر می کنند و دیگری ها پشت سر هم می آیند و می روند.این موضوع نیازمند توجه به این نکته است که تعدی شکل نمی گیرد و عدم شکل گیری آن و نقد آن معطوف به ساختار است و نه تک تک ... دیدن ادامه ›› افراد. یک برساخت اجتماعی است.و افراد در دام آن اسیر.
در مدیوم سینما برای نقد به ساختار می توان با قرار دادن افرادی که نمایندگی طیفی را می کنند این نقد را مطرح ساخت ولی این اتفاق در این فیلم رخ نمی دهد و کاراکترها دارای شخصیت نیستند و به خاطر بی تاریخ بودنشان بیشتر شکل مجسمه و مترسک هستند که فضای خالی فیلم را پر کنند.و از پس خود هم بر نمی آیند چه برسد به طیفی. همین باعث می شود که بازیگر به خاطر عدم پرداخت درست در فیلمنامه نتواند بازی کند بلکه با ادا سعی در وانمود سازی کند که در بازی پگاه آهنگرانی کاملا مشهود است یک بازی فاجعه. احمد مهرانفر هم کاملا وصله ناجور است و فرق چندانی با نقشی که در دربند داشت ندارد.از باران کوثری هم با بازی غلو شده و اگزجره بگذریم که مطلوب داوران جشنواره است.
عدم منطق روایی مشهود است که ناگهان همه چیز دست به دست هم می دهد که اتفاقی رخ دهد تا داستان به نقطه مطلوب رسد که باز از عدم پرداخت در فیلمنامه سرچشمه می گیرد.
در آخر هم باید بگویم این فیلم یک فیلم کاملا تجاری است که فقط به اسم دغدغه اجتماعی سعی در عوام فریبی دارد.
مهدی صالح‌پور این را خواند
تینا و وحید عمرانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بر فرض که خیانت یکی از مهمترین معضلات امروز اجتماع
آیا هفت ماهگی آن را واکاوی کرده بود و یا یک تعریف ضیعف
ارائه داده بود
بگذریم که بعد از زلزله بیمارستان ها خلوت است
نقطه مثبت فیلم بازی نسبتا خوب خانم باران کوثری بود
چه نکته خوبی رو اشاره کردین! واقعا بعد از زلزله بیمارستانها خالی خالی بودن! :)))))))))))))))))
۱۹ دی ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید