تیوال نمایش هرج و مرج منظم
S2 : 03:19:43
  ۰۹ تا ۲۴ مهر ۱۳۹۴
  ۲۰:۳۰
  ۱ ساعت
 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان

: هادی اسلامی، سروش صدوقی
: وحید آقاپور
: (به ترتیب حروف الفبا) علی اکبرآخوندی، سید امیر احمدی، محمدرضا ارکان، علی العبادی، سینا امینی، مرتضی اسلامی، مسعود پورکاظمی، ایمان حریرچیان، آرین عزیزی، مسعود غزنچایی، ابوالفضل قایمی، سید علی میری، علی واسعی

: سید وحید میریونسی
: محمد العبادی
: محمدرضا غفاری
: سیاوش داننده فرد
: عابس خلقی
: حامد زیرکی
: وحید آقاپور
: امیرحسین قیصری
: علی واسعی
: محمد کریمی پور
: تهران تیاتر (مرتضی کارزانی)
: محمد رضا ارکان
: علی اکبر احمد آخوندی
: علی واسعی
: ابوالفضل قایمی
: محمد عماد شادباش
: حسن اردستانی
: سینا سازگاری، غلامحسین شفیعی، آرمین حیدر زاده
: سید محمد امیر خادم حسینی، علی نیک سرشت ، علیرضا باریکانی

کاری از گروه فرهنگی هنری باران 


شماره رزرو:
۰۹۳۸۵۵۷۹۵۵۹

گزارش تصویری تیوال از نمایش هرج و مرج منظم / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، بام خانه هنرمندان
تلفن:  ۸۸۳۱۰۴۵۷، ۸۸۳۱۰۴۵۸


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
سلام گروه محترم و جوان
خسته نباشید
کار رو دیدم
دوست نداشتم
اما آماده ام برای زحمتی که کشیدید بایستم.
درباره کار می نویسم تا اگر جایی رو درست گفتم به دانسته هام اطمینان کنم و اگه جایی رو اشتباه می گم تذکر بگیرم و به دانشم اضافه کنم
درباره نمایشنامه در ایران اعتقاد من به طور افراطی و بدبینانه اینه که به جز چند مورد استثنا بهتره ما ایرانی ها نوشتن رو بسپاریم به غربی ها و به جاش سنگر شعر رو پس بگیریم و روی قله هاش شعر باایستیم.
:)
درمورد این نمایشنامه خاص نظری نمی دم.
درباره لهجه و زبان عربی و فضای جنگی.من دو سال آخر جنگ رو شانس آوردم و با پدرم به اهواز رفتم چون پدرم کارمند بود و مامور شده بود به خدمت.اهواز و بعد به طور عام کل خوزستان رو کمی می شناسم و بسیار از دیدن صحنه ای که به برام یادآور عرب های خونگرم خوزستان بود لذت بردم
درباره شخصیت سازی حرفی نمی زنم و امیدوارم روزی برسه که نمایشی رو ببینم که شخصیت هایی بیشتر نزدیک به حقیقت عرب های خوزستان رو بهم دوباره نشون بده.
نوستالژی همیشه زیباست ولی خب من دوست دارم نوستالژیم به کاریکاتور تبدیل نشه یا اگه می شه هم کاریکاتوری باشه که در کمترین زمان به من بیشترین پیغام رو بده.
و درباره لهجه هم چون من خیلی بچه بودم یعنی هشت نه ساله که رفتم اهواز نمی تونم بگم دقیقا چیزی که شنیدم لهجه خوزستانی بود یا نه اما همیشه برای ابد لهجه ای که در بچگی شنیدم در خوزستان توی قلبم حک خواهد شد.گرم و خوب.
:)
طراحی صحنه رو دوست داشتم فقط چون برام نوستالژیک و بیانگر علاقه شدید کودکی من به روزنامه خواندن بود و از لحاظ فنی و تکنیکی و ارتباط اون با مفهوم واردش نمی شم چون مزه نوستالژی رو برام تلخ و ممزوج به داوری میکنه و می خوام از داوری درموردش فرار کنم.
درنهایت ... دیدن ادامه » برای گروه آرزوی توفیق دارم و امیدوارم همچنان کار کنند و از سختی ها نترسند.

خان احمدی عزیز، جنوبی ها هم شما رو دوست دارند :)
۲۴ مهر ۱۳۹۴
سلام
ممنون که اومدین!
صرفا به عنوان یکی از اعضای گروه میخواستم تشکر کنم
۲۴ مهر ۱۳۹۴
سلام برادرم
از اینکه مهمونم کردین بهخاطرات کودکی ممنونم
از اینکه پی گیرانه بهم سر زدین بیشتر ممنونم
همیشه بدرخشید
۲۴ مهر ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"هرج ومرج منظم ، اتفاقی خوب "
(به کلیت داستان اشاره شده ست )
چشم باز میکنی وسط یک قهوه خانه ،در عشیره ای عرب، درشهری جنوبی باتمام آن حس و حال ِناسیونالیستی قوی که گاه رو به افراط ِتفکیک پذیری قومیت ها و جدایی طلبی ِمنطقه ای میرود ....تصویر ِهمان رسوم، همان لحن و نوع گویش ها وهمان حال وهوا ..

"هرج و مرج منظم " بخوبی میتواند حس باورپذیری خودرا با بازیهای بسیار روان ،مسلط ،بی لغرش و همسوی کارکترها را به مخاطب منتقل کند آنقدر که فاصله ای بین آنچه در صحنه میگذرد و آنچه در ذهن مخاطب نقش میبندد ،وجود ندارد ... توجه دقیق به ریزه کاری های ِمختص این قوم ،گریم ،لباس و استفاده ی بجا از خلاقیت های ِبکر کارگردانی در ارائه ی اطلاعات با استفاده از نور و دکور و ایده ی درخشان بکارگیری شابلون ها ، ارزش این اجرا را بیش از پیش میکند
متن توام ِطنزی بجا و جدیتی ... دیدن ادامه » ِموثر ست اما به نظر میرسد روند داستان ، تنها یک برش زمانی ست و قصد ِتعریف واقعه ی خاصی را ندارد اگرچه دراین بین ارجاعات تاریخی میشود که چندان مرتبط با روشن سازی اتفاق نمایش نیست ... با این مجموع میتوان " هرج و مرج منظم " را بیش از آنکه مولودی از رخدادی تاریخی دانست "تعریف ِموقعیتی جغرافیایی و قومیتی" برداشت کرد که حلقه ای از زنجیره ی بزرگ ایرانی ست ..
بازی وحید آقاپور را پیش از این در دو اجرا دیده بودم و لذت بسیاری از صاحب سبک بودنش در بازیگری را ذهن داشتم ، پیش فرض رویارویی با یک اجرای خوب در تجربه ی کارگردانی اش، به یقینی خوش بدل شد ..
سپاس از ایشان که به مخاطب خود ارزش و اهمیت میدهند و وقتشان را برای گفتگو دریغ نمیکنند...
آرزوی موفقیت برای گروه باران وبازیگران ِخوبش که اگرچه هنوز نامهای بزرگی ندارند اما اتفاق بزرگی هستند ..

نیلوفرثانی
9 مهر94
ممنون بانو ثانی عزیزم
چه توصیف زیبایی از این کار نوشتید .
چقدر مشتاق دیدنش شدم .
درود بر شما بانوی فرهیخته ام
و چه خوب که هستید
همواره تندرست و سرافراز باشید نازنینم.
۱۴ مهر ۱۳۹۴
درود ابرشیرعزیز چه خوب که این نمایش رو در روز پایانی دیدید
حتما همینطوره که اشاره کردید فکرمیکنم نمایش خوبی از جهت بحث بعضی مواردی ست که میشود مبسوط گفتگو کرد ..ممنون از تو دوست ارجمندم
۲۵ مهر ۱۳۹۴
جناب آخوندی ارجمند ممنونم از توجه شما آرزوی موفقیتهای بسیار براتون دارم
۲۶ مهر ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اصلاً نمی دونم از کجا شروع کنم! من واقعاً از نمایش خوشم اومد!! از موضوعش، از setting اش، از شخصیت هاش، بازی ها، میزانسن در کل! و شخصیت "سراج" و "عبود" (اگه اشتباه نکنم)... شخصیت پردازی ها بسیار جالب بودن..
بازی ها اونقدر روون بود که کاملاً لذت بردم از لحظه لحظه نمایش. زبان فارسی عربی با اون لهجه ها به نظرم عالی بود! چقدر روون یه اجتماع کوچک رو به تصویر کشیده بودن که می شد بسط اش داد به اجتماع های بزرگ تَر.... نورپردازی، طراحی صحنه ها.... یه نمایش کامل! من شخصاً از همه چی اش خوشم اومد. تنها ایراد کوچیکی که بخوام بگم می تونم بگیرم این بود که داستان از جایی شروع شد که یکم گیج کننده بود. راستش اولش اونقدر مبهوت صحنه و دکور و لباس های بی نظیر بازیگر ها بودم که توضیحاتی که اول اجرا داده شد رو کاملاً متوجه نشدم. حتی دارم فک می کنم باید یه بار دیگه ببینمش..!
من ... دیدن ادامه » از صمیم قلب به تک تک دوستان گروه محترم فرهنگی هنری باران تبریک و خسته نباشید می گم. من خیلی لذت بردم از این نمایش و اجراهای حرفه ایی و قاطع!
پیشنهادی به سایت خوب تیوال: این نمایش می بایستی آرم پیشنهاد تیوال رو بگیره!
ممنون از اشتراک نظر و پیشنهادتان
۱۰ مهر ۱۳۹۴
خانم ابراهیمی
ممنونم ازتون
من به عنوان یکی از اعضای گروه به شخصه از خوندن نظر شما انرژی مضاعف گرفتم.
۲۴ مهر ۱۳۹۴
ممنون از شما و زحمات تون و زحمات همکاران محترم تون! راستش من خیلی از نمایش شما لذت بردم و ای کاش می شد تمدید بشه برای مدت طولانی تر. من دوست داشتم دوباره نمایش رو ببینم.
می دونید به نظر من کار شما خیلی ناب و با ارزش بود و من همیشه می گم توی کارهایی که اونقدرها ... دیدن ادامه » شناخته شده نیست گاهی یه اجراهایی دیده می شه که پر از خلاقیتن و ناب و بکر هستن. و این یکی از اون کارها بود. خاص بود. حداقل برای من و من کاملا" لذت بردم! ممنون از حضورتون. خسته نباشید.
۲۶ مهر ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند امکان خرید بلیت این نمایش فراهم شد.
لیلى شجاعى و victor این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید