تیوال نمایش جیغ بنفش
S2 : 13:09:45
  از مرداد ۱۳۹۸
 بها: ۴۰,۰۰۰ تومان

: پیام لاریان
: وحید ملکی
: (به ترتیب حروف الفبا) سجاد بابایی، مهسا بنائیان، حُدیثه حیدری، حسین سپهرنژاد، سهیل شیراز، نوش آفرین کیهان، مهدی ملک، (بازیگران خردسال) کیان مهدوی، امیرعلی مهرآسا، یاسمن صیدزایی، آرمین حیدری، پارمیدا فغانی

: یاسمین برزگری
: لیلا افتخاری
: امیرحسین اجلّی
: مهران بی پروا
: ادیب کاظمی
: بابک رضایی، حسین رسته، فروغ یوسفی
: آذین صالحی‏
: حسن جنت مکان
: حسین عباسی
: الهه هدایتی
: آرش خوشحال
: فاطمه محمدی آشنا
: احسان حسینی پژوه
: علی نیکو محمدی، امیرعلی شریف

» فروش اینترنتی بلیت در دیگر سایت‌های محترم انجام می‌شود

شهر:
تهران

مکان

خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی
تلفن:  ۶۶۷۶۰۵۳۰-۶۶۷۵۱۰۴۶-۶۶۷۶۳۵۶۹


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
یک نمایش روانشناسانه درخصوص گروهی که در یک مهمانی گردهم آمده و هریک با توجه به گذشته و مشخصه‌های فردی و روانی خود از زاویه‌ای به مرور وقایعی که بر آن‌ها گذشته در طی جلسات مشاوره می‌پردازند.
نمایشنامه با نگاهی مدرن و به صورتی پازل‌وار به تشریح و توصیف آدم‌ها دست می‌زند و از دل آن به پرداخت مناسبی از شخصیت‌ها با نگاه و رویکردی تازه دست می‌یابد. روش کارگردان در به صحنه آوردن چنین دستمایه‌ای غیرخطی است، طراحی پرحجم حرکت کاراکترها علی‌الخصوص تا نیمه نمایش که به نوعی تحرکات فکری آن‌ها را در لحظه روایت سایر وقایع نمایندگی می‌کند از جمله رویکردهای قابل‌تامل در ساختار اجرایی اثر است که توسط گروه بازیگران به درستی ارائه می‌شود. هرچند که بسته به توانایی هریک در پاره‌ای از موارد عمق بیشتری می‌یابد. طراحی صحنه با تکیه بر درک درست از حال و هوای ... دیدن ادامه » نمایش در خلق فضایی مانوس با موقعیت جغرافیایی اثر از طریق به کارگیری صندلی‌هایی متحدالشکل و نیز استفاده از آینه‌هایی قدی که واقعیت آدم‌ها را بازتاب می‌دهد، از جمله نکات برجسته‌ی کار محسوب می‌شود. نورپردازی به شکل بهینه، نقشی خلاقانه در ساختار اجرایی اثر ایفا نمی‌کند و در سطح باقی می‌ماند ولی این موضوع در خصوص موسیقی کار به شکلی بالعکس کارکرد درستی یافته، همچنین است استفاده از عناصری نظیر گریم و لباس که درخدمت شخصیت‌ها قرار گرفته اند.
این نمایش علی‌رغم برخی ناهماهنگی‌ها که می‌تواند برای روزهای نخستین اجرا تا حدی قابل اغماض باشد واجد نکاتی قابل تامل خصوصا از حیث کارکردهای روانشناسی در جریان زندگی است که با بیانی نمایشی درآمیخته و می‌تواند برای این دست از مخاطبین جالب توجه جلوه کند.
درجه کیفی: B
کارگردانی: ۷/۱۰
متن نمایشی: ۸/۱۰
بازی‌ها: ۷/۱۰
طراحی صحنه: ۸/۱۰
طراحی لباس: ۷/۱۰
گریم: ۷/۱۰
نور: ۵/۱۰
موسیقی و افکت: ۷/۱۰
امیر مسعود، حمیدرضا مرادی، کیامرث تقی زاده و فرشته این را خواندند
mahaya و وحید ملکی این را دوست دارند
این گروه در مهمانی گردهم نمیان ... شخصیت ، دچار اختلال چند شخصیتی است... و ...
۰۳ شهریور
ممنون خانم الهه هدایتی که داستان را Spoil کردید.
درود بر شما
۱۰ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید


نمایش جیغ بنفش به نویسندگی پیام لاریان و با کارگردانی وحید ملکی از ٣٠ مرداد، در پردیس سینمایی شهرزاد روی صحنه رفت.
این اثر با رویکرد روانشناختی و بررسی زمینه‌های بروز رفتارهای ناهنجار ساخته و پرداخته شده است.
فروید نخستین مرحله ی شناخت انسان را شناخت دهانی می داند که کودک در این مرحله به واسطه بلع و مکیدن، به لذت و شناخت محیط پیرامون خود دست پیدا می کند و بروز هر گونه بحران در این مرحله منجر به بروز مشکلات رفتاری در سنین بزرگسالی فرد می شود.
گاهی این تنش به صورت اختلال دهانی مانند استفاده بیش از حد از سیگار و یا آدامس خود را نشان می دهد. گاهی نیز به صورت جملات گفتاری پرخاشگری و بددهانی یا گاز گرفتن.
عوامل نمایش جیغ بنفش با معیار قرار دادن این نظریه، درام را طراحی کرده‌اند. در این نمایش شاهد کاراکتر هایی هستیم که به نحوی در مرحله شناخت دهانی خود در کودکی مشکل دارند و اکنون با بد دهنی، افراط در مصرف سیگار، انزجار از بوی بد دهان و فریاد کشیدن سعی دارند خودشان را از زیر بار روانی که متحمل میشوند خارج کنند.
نویسنده بروز ناهنجاری های رفتاری در افراد را طبق نظریه های فروید، به کودکی آنها نسبت داده و ریشه اختلالات رفتاری را در کودکی افردا دنبال می کند، کودکانی که توسط والدین شان تنبیه می شوند و در آینده با بحران های روحی مواجه هستند.
این درون مایه به خودی خود، باعث جذاب شدن نمایش جیغ بنفش می شود. اما ایراداتی در نمایشنامه و کارگردانی باعث شد تا حق مطلب به همان خوبی که مدنظر گروه بود، ادا نشود. اثر تاحدی فاقد انسجام معنایی و وحدت موضوعی بود و نخ تسبیح بین حلقه های جداگانه
نمایش کم جان تر از آن بود که بتواند همذات پنداری مخاطب را داشته باشد.
کاراکتر ها سطحی و دم دستی معرفی شده بودند و فاقد قدرت لازم برای نمایشی با محور روانشناختی بودند. شخصیت پردازی عمیق‌تر قطعاً می‌توانست در این نمایش راه گشا باشد.
عدم وجود وحدت موضوعی باعث شد مخاطب نتواند خط اصلی داستان را پیدا کرده و آنرا دنبال کند. اثر مجموعه ای بود از تکه های پازل که بی ترکیب واحد، کنار هم قرار گرفته بودند. از طرفی شلوغ بودنِ صحنه باعث سر در گمی بیشتر مخاطب می شد. مخاطب با انبوهی از دیالوگ ها و مونولوگ های زیبا مواجه بود که مسلسل وار ادا می شد بی اینکه فرصت هضم و درک آن ها را داشته باشد. شاید بهتر بود از شلوغی صحنه و تعدد بی دلیل شخصیت ها کاسته می‌شد تا محتوای اثر خودش را پرقدرت تر به رخ بکشد.
ضمنا موسیقی حضور پررنگی در این نمایش داشت، تا جایی که در حد یک کاراکتر می توانست ایفای نقش کند. اما گاهی مانع از آن میشد تا دیالوگ‌ها بخوبی شنیده و درک شوند.
جای سکوت در این اثر واقعاً خالی بود.
بازی ها می‌توانست جان دارتر و بهتر باشند و هنرمندانه تر.
همینطور ... دیدن ادامه » گریم می توانست با توجه به موضوع، اغراق شده تر و متمایز تر باشد.
دکور و میزانسن صحنه بامحتوای اثر همخوانی خوبی داشت و حس مناسب با اثر را القا می کرد، اما طراحی لباس آنچنان که باید نبود و نمی توانست کاراکتر را ملموس جلوه دهد.
یکی از خلاقانه ترین قسمت های این نمایش طراحی بروشور آن بود که با محتوای اثر هماهنگی جالبی داشت.
درکل به نظر می رسد در جامعه امروز که به دلیل مشکلات مختلف، دست به گریبان با ناهنجاریهای رفتاریِ افراد هستیم، جای نمایشهایی مانند "جیغ بنفش" خالی است. برای وحید ملکی و دست‌اندرکاران این نمایش آرزوی موفقیت های بیشتر داریم.

ماندانا زندی
امیر مسعود و حُدیثه حیدری این را خواندند
وحید ملکی، alireza navid و نازنین این را دوست دارند
سلام وقت بخیر
آیا اجرا به پایان رسیده؟
از کجا باید بلیط خرید؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
۰۳ شهریور
ایران نمایش. تا ۱۴ شهریور هستیم
۰۳ شهریور
اصلا صفحه فروش بلیط تو سایت ایران نمایش نیست
۰۸ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعنوان یه تماشاگر عادی این تاتر زیبا نظر میدم.
تو وهله اول بنظرم موضوع داستان ارزشمنده،چون این بخش همیشه تو یه فضای مهجور و تاریک هست.این اثر میتونه کمک به درک وکمک بهتر, به این بخش از همنوع های عزیزمون بکنه. از نظر شخص بنده اگه کمی از پیچیدگی و سرعت داستان کمتر میشد میتونست از این هم اثر بهتری بشه. از بازی هنرمندانه همه بازیگران لذت بردم. اگر نظرمو میخونن،ممنونم ازشون بابت ایجاد یه شب به یاد ماندنی برای من.
ضمنا بنظرم بهتر بود تو پوستر همه بازیگران بودن ؛مناسبتر بود.
همینطور صدای مناسب موزیک بنظرم کمی کمتر بود ،بهتر میشد.
در اخر هم از خانم هدایتی بابت معرفی و دعوت به این تاتر فوق العاده تشکر میکنم.
با ارزوی موفقیت برای کارگردان ،بازیگران هنرمند و همه عوامل این تاتر زیبا
امیر مسعود این را خواند
وحید ملکی، حُدیثه حیدری و 4faslesal این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#دیالوگ ماندگار: تاریک ترین شب زندگیتون کی بوده؟
کی زمان اسپرم بودنشو یادشه؟دقیقا همون زمان شما از میان هزاران اسپرم دیگه تصمیم میگیرین که قوی ترین باشین.تصمیم میگیرین که بجنگین و برای خروج از اون دنیای تاریک رحم بر بقیه پیروز بشین. این انتخاب شماس که تو این زندگی سیاهی لشگر باشین یا اونی باشین که کاپ افتخار تو دستشه
4faslesal این را خواند
نیلوفر پیری، وحید ملکی و i man این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید