آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش کالبد شکافی
S3 : 13:55:29 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۹ دی تا ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
۱۸:۰۰
۱ ساعت
بها: ۳۰,۰۰۰ تومان
این تئاتر نمی خواهد جنبشی در شما صورت بگیرد، بلکه فقط می خواهد آگاه کند؛ ما را در برابر تناقضات خودمان. این نمایش بر پایه تناقض هاست. اوضاع ناتوان از هر گونه تغییر است. چرا که کالبد شکافی نمی کند خود را؛ و به دنبال چرا ها نیست.

یادداشت کارگردان:
سال ۹۶ شمسی برای گروه نمایش "آوای دیوانگان" با  دو اجرای موفق در کنار بزرگانی چون رومئو کستلوچی و توماس اوسترمایر در جشنواره‌ی فایند برلین و ۲ تجربه‌ی یی‌نظیر دیگر در لا-نف پاریس با نمایش «همان باش؛ که نیستی» آغاز شد و با استقبال کم نظیر شما؛ جویندگانِ آگاهی، با نمایش «خودکارِ بیکار» پایان یافت. سال ۹۷ اما با ۹ ماه تمرین کارگاهی ادامه یافت تا به امروز برسد. روزی که قرار است در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر "کالبد شکافی" شویم. برای دقیق‌تر انجام شدن آن به حضور تک تک شما و یکتایی‌تان نیازمندیم.

اینستاگرام نمایش


دسته‌بندی
پداگوژی

گزارش تصویری تیوال از نمایش کالبد شکافی / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

ویدیوها

آواها

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
خرید بلیت دو اجرای پایانی این نمایش، چهارشنبه ۱۷ و پنجشنبه ۱۸ بهمن، به کارگردانی سامان ارسطو و با بازی نادیا باوند، هدیه خانیان، حمیدرضا سنگیان و ... سامان ارسطو، فردا (دوشنبه) ساعت ۱۴ آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کالبدشکافی ، کالبدشکافیتان می کند ععععجییب

من را شکم دریده احساسات با روده های باور آویزان
در چهارراه بهت و حیرانی و هراس بی هیچ مهر و مهریه
مطلقه خود ز زوجه خودم کردند
ما مردمان روان کبوووووود تسمه شلواریم
ما چشممان دچار بی اختیاری ادرار است
تف می کنیم به صورتمان درون هر چه آیینه است
و بععععععد و باااااااااااااااز هم
مااااا مردماااااان عااااااااقل این شهریم

ای کااااش هر کسی خودش بود ... دیدن ادامه ›› ، خودِ خودش
نه مررررد بود و نه زززززززن ، تنها خودِ خودش


سپااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااس ما از تمااااااااااااام شما که تماااااااااااااااااام خودتاااان را در صحنه بارگذاری کردید

عاااالی :)))))))))
۱۴ بهمن ۱۳۹۷
مایه خوشحالی ، اخذ عنایت حضرتعالی :)
۱۵ بهمن ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، از یکشنبه ۱۴ تا سه شنبه ۱۶ بهمن، به کارگردانی سامان ارسطو و با بازی نادیا باوند، هدیه خانیان، حمیدرضا سنگیان و ... سامان ارسطو، امروز (پنجشنبه) ساعت ۱۶ آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۱۰ تا جمعه ۱۲ بهمن، به کارگردانی سامان ارسطو و با بازی نادیا باوند، هدیه خانیان، حمیدرضا سنگیان و ... سامان ارسطو، فردا (دوشنبه) ساعت ۱۴ آغاز شد.
مهدی (آرش) رزمجو و فاطمه.ش این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از دوشنبه ۸ تا سه‌شنبه ۹ بهمن، به کارگردانی سامان ارسطو و با بازی نادیا باوند، هدیه خانیان، حمیدرضا سنگیان و ... سامان ارسطو آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هر بار چیزهای تازه تری از کارهای #سامان_ارسطو یاد می گیرم. این بار فقط با دردهای ترنسکشوال ها مواجه نشدم، با تغییری مواجه شدم که ممکنه هر کدوم از ما چه در هویت و امیال جنسیتی و جنسی و چه در هر فکر یا میل دیگه تجربه کنیم. اگر پیشتر از دیدن نمایش سامان می فهمیدم که وظیفه ی اجتماعی دارم که مفهوم اقلیت جنسی رو درک کنم، این بار حس کردم که بهتره با تضادها، تغییرات و واقعیت ملموس دنیای درونم هم مواجه بشم.
به این فکر می کنم که میرم و کار نفیس علی رفیعی، خانه برناردا آلبا رو می بینم، داستان هرروزه ی جامعه ی ما رو به خاطرم میاره، خرده نان و تن شوری و خنکای ختم خاطره رو می بینم و بسیار دوستشون می دارم اما کالبدشکافی یه تکونی بهم میده که بعد یک روز هنوز وجود داره. من "از همان باش که نیستی" سامان ارسطو تا کالبد شکافی بی شک درک بهتری از مفهوم جنسیت و هویت جنسی پیدا کردم و همین هم کافیه که سامان عزیز رو برای همیشه دنبال کنم و برای همیشه دوستش بدارم.
این حرفی که می زنم شوخی نداره، سامان مثل آب خوردن می‌تونست برای همیشه از #ایران بره، اما مونده که کار کنه و ما رو به جایی ببره که نبودیم و ندیدیم. دیشب که آخرین بازیگرش قبل از امیرموید باوند گفت ما این آدما رو فقط تو همین سالن ها می بینیم، انگار یه پتک محکم خورد به مغزم. دلم می خواست پاشم و بغلش کنم. یه نفس عمیق کشیدم تا نمایش سامان رو خراب نکنم؛ وقتی نادیا به سینه سامان کوبید هم. آخر نمایش اعتماد به نفسشو نداشتم که وقتی همه شون به دستای ما تعظیم کردند، منم بهشون تعظیم کنم. اینجا به سمت نادیا، به امیرمؤید، به سامان و تک تک بازیگران و همکارانش تعظیم می کنم چون فکر می کنم بیش از هر کسی در تئاتر در آگاهی من به موضوعی که ازش کم می دونستم موثر بودند. سامان به من نشون داد که میشه تئاتر فقط یک تفنن نباشه.
ستاره ی این روزهای تئاتر شهر یعنی سامان ارسطو رو ببینیم. خبرم کنین، شاید باز با هم ببینیم. کار رو برای بار دوم دیدم. هم بازی ها بسیار روان تر شده بود، هم بداهه گویی ها پخته تر. لایه هایی از مسائل طرح شده رو در دیدار دوم درک کردم. اکیدا دیدنش رو توصیه می کنم..


خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از دوشنبه ۱ تا چهارشنبه ۳ بهمن، به کارگردانی سامان ارسطو و با بازی نادیا باوند، هدیه خانیان، حمیدرضا سنگیان و ... سامان ارسطو آغاز شد.
حقیقتا من پنجشنبه به تماشای این تئاتر نشستم بخوبی درد منو دوستانمو به تصویر کشیده بود ترس و دلهره شاید شاید
خشونت شاید غم اندوه و خیلی شاید های دیگه
از نظر من تمامی عوامل احساسات و همه همه عالی بودن چه روی صحنه چه نه بعد از نمایش و شدت مردمی بودنشون
از اقای ارسطو واقعا مچکرم بابت تئاتر زیباشون
کاشکی یه روز بیاد که همه مردم این دسته از تئاتر ها رو ببینن و دیگه به کسی نخندن !
دلم گرفت
انقدر که دردناک و واقع بینانه بود
دمتون گرم
عالی عالی عالی
دلم نیومد نظر ندم
الحق که آوای دیوانگان اسم کاملا مناسبی واسه این گروهه که بعد دیدن نمایش متوجه این حرفم میشین. حسی که توی همه ی نمایش جاری بود خیلی روم تاثیر گذاشت؛ جوری که بعد نمایش هنوز تو حس و حالش بودم. روال نمایش خوب بود. موضوعش خسته ت نمی کرد و بجای اینکه حرفای کلیشه رو بهت دیکته کنه، تو رو روبروی مشکلات پرسوناژ های نمایش قرار میداد و باهاشون درگیرت می کرد.
غنیتمتی است دیدن نمایش یک گروه نمایش که مسئولیتی اجتماعی را حس کرده و در نمایش هدفی مشخص را دنبال کند ، سامان ارسطو و گروهش اینگونه اند ، در صحنه اول نمایش که از سالن انتظار شروع میشودما را به دیدن خودمان وا میدارد تا زشتی نابرابری جنسیتی را در باورهای خودمان را ببینیم و البته بی تفاوتی امان را هم نسبت به این نابرابری ، در صحنه دوم اما به زیبایی تمام چرخه خشونت و باز تولید آنرا به نمایش گذاشته است ، سامان ارسطو همانطور که یکی دیگر از مخاطبان نوشته است خشونت را خوب میشناسد ، و من میخواهم بگویم که چرخه خشونت و باز تولید آنرا نیز خوب میشناسد و انرا خوب تصویر کشیده است . چرخه ای که قربانی را به شکنجه گر تبدیل میکند . در بقیه نمایش سامان ارسطو جنسیت را هدف قرار داده و اساسا تعریف ما را جنسیت زیر سئوال میبرد و تماشاگر را وا میدارد که بیاندیشد که تلقی اش از جنسیت و روابط میان آنها چالش بر انگیز است
از سامان ارسطو که به این خوبی خشونت را میشناسد میخواهم که به این موضوع و به خصوص به چرخه تولید و باز تولید آن بیشتر بپردازد که به نظر من جامعه ما بس محتاج آنست
من نمایش را به همه کسانی که دوست دارند کاری متفاوت ببینند توصیه میکنم حتما این کار را ببینید
دیدن این نمایش رو پیشنهاد میکنم.
سامان ارسطو خشونت رو، خشونت رو در شکل عام و نه خشونت نسبت به یک قشر خاص، خیلییی خوب میشناسه و در هر دو کاری که من ازش دیدم، خودکار بیکار و کالبدشکافی، این خشونت رو "مسئولانه" و "عریان" روی صحنه اجرا میکنه و مخاطب رو به چالش میکشه و به آگاهی دعوت میکنه. مرسی از سامان ارسطو و گروهش.
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی، کارگردانی سامان ارسطو و با بازی نادیا باوند، هدیه خانیان، حمیدرضا سنگیان و ... سامان ارسطو، فردا (پنجشنبه) ساعت ۱۷، با تخفیف روزهای نخست، آغاز خواهد شد.