آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم کلاس هنرپیشگی
S3 : 22:56:09 | com/org
بها: ۱,۵۰۰، ۱,۸۰۰ و ۲,۰۰۰ تومان  |  جزییات
کیفیت ۴۸۰: ۱.۵۰۰ تومان
کیفیت ۷۲۰: ۱.۸۰۰ تومان
کیفیت ۱۰۸۰: ۲.۰۰۰ تومان
"کلاس هنرپیشگی" روایت گر زندگی و روابط چند کار آموز کلاس‌های هنرپیشگی است و روابط یک زوج جوان و مناسبات‌شان با خانواده‌های‌شان را به تصویر می‌کشد.
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
اگه قراره تو این دنیا هر کسی که زورش میرسه زور بگه،
دنیا میشه جنگل، میشه این!
فیلم رو اصلا دوست نداشتم. لازم به گفتم این نکته نیست که بازی ها خوب نبود. فیلم خیلی به هم ریخته بود. تنها نکته ای در فیلم که من شیفته اش شده، موسیقی تیتراژ پایانی این فیلم هست. کسی از دوستان احیانا لینک این آهنگ را ندارند؟
manimoon، کیمیا TAV، ریحان، اوا.ت و امیر مسعود این را خواندند
زهرا مودتی و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
اتفاقا بازیها یه چیزی بالاتر از خوبه، و فیلم هم خیلی مسنجم
۰۸ مرداد ۱۳۹۳
بله، مطمئنا نظرات متفاوت هست. در کل من نپسندیدم. نظر شما هم محترمه
۲۰ مرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خیلی خیلی بی معنی.به نظر من آقای داوودنژاد فقط می خواستند خانواده خود را معرفی کنند!
تایماز موسی زاده و امیر مسعود این را خواندند
فقط برید فیلم enemy رو ببینید محصول 2013 من دارم دیوونه میشم بعد از دیدن این فیلم
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
رند عالم سوز را با مصلحت بینی چه کار

کار ملک است آن که تدبیر و تامل بایدشپ.ن : فقط مصراع اول در فیلم گفته شد.
نه پس انتظار داری مصراع دوم هم گفته بشه؟! کار ملک؟! مگه کار ملکمون الان چشه؟! اصلا خود ملکمون الان چشه؟! این همه تدبیر و تامل ریخته! نمیبینی؟! هان هان هان؟!
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
شاهین جان به نظرم این بیت میگه کشورداری و سیاست نیاز به مصلحت اندیشی و تفکر و تامل داره و یه انسان عاشق یاانسانی وارسته به مصلحت اندیشی کاری نداره و با قلبش حرفش رو میزنه و همچنین به نظرم زیاد معنی سیاسی نداره و همون مصراع اول هم کافی بود تو فیلم تا مفهوم رو برسونه! بعید میدونم آقایون به این ابیات هم گیر بدن :)
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
از منظر شما هم میشه بهش نگاه کرد امیرحسین عزیز
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم کلاس هنر پیشگی فیلمی هست که به نطر من از نظر فیلم نامه و بازیگری خیلی خوب بود
نا بازیگرایی این فیلم انگار که داشتن زندگی می کردن نه بازی واقعا من که بعضی جاهای فیلم تصور کی گردم که دارم یه مستند خانوادگی می بینم
نتها ایراد فیلم به نظر من حرف های زشت و دعوا های بیش از حد که به نظر من تاثیر منفی روی فرهنگ عمومی جامعه داره.

این فیلم رو ماکسیمم دویس هزار نفر خواهند دید،از طرفى هفتاد ملیون الان و جندین ملیون نسلاى قبل دارن یسره بهم فحش میدن،تو کوچه،خیابون،مدرسه و،،،و،،،، اونم فحشای اب نکشیده،،،، بعد اگر فیلم و سریالا رو ملت تاثیر مستقیم به این روش میذاشتن،الان در اثر هزارن فیلم و سریال صداسیما،ملت ما همه شبیه کاراکتر جواد هاشمی میشدن،صادق،خیرخواه،مودب و،،،و،،، یا از اونطرف توى امریکا ملت باید زندگیشونو ول میکردن و فول تایم فحشاى کش دار نثار هم میکردن..!
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تا دیروز هرجا بحثش میشد میگفتم خانه ی پدری بهترین فیلم سال 92 هستش. امروز که کلاس هنرپیشگی رو دیدم با خودم گفتم که عجب رقیب قدری!

خیلی دوستون دارم داوود نژادها، خیلی!
البته نمیتونیم بگیم خانه پدری بهترین 92 است چون اصلا در جشنواره به اکران در اومد و جزو فیلمهای 92 محسوب نمیشود...من در جشنواره خانه پدری رو دیدم و امشب هم کلاس هنرپیشگی که هر دو فیلم های خوبی بودند و من هر دو را به یک اندازه دوست داشتم...ولی به نظرم از لحاظ تکنیکی خانه پدری بهتر است...نظر شما چیست؟
۲۷ فروردین ۱۳۹۳
مثل آیات قرآن شد!
۰۹ مرداد ۱۳۹۳
مانند قرآن رو آوردم!
۰۹ مرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم را خیلی دوست داشتم نه به‌خاطر فرم تازه‌اش که به خاطر مضمونی نه‌چندان تازه که به شکل تازه‌ای بیان‌شده بود. فیلم، قصه‌ی آدم‌های دنیای امروز را تعریف می‌کند که از مفهوم اصلی زندگی غافل شده‌اند و سرگرم دعواهای بی‌هدفی هستند که نتیجه‌اش لذت‌نبردن از زندگی‌ست. این‌که عشق جایگاهی در معادلات آدم‌بزرگ‌ها ندارد و زیاده‌خواهی آدم‌ها هم تمامی ندارد. از نگاه من فرم فیلم دو کارکرد مهم داشت. اول این‌که بیشتر از این‌که با یک فیلم سینمایی روبه‌رو باشیم با یک خانواده‌ی ایرانی طرف هستیم که کاملا نزدیک و قابل باور هستند. در واقع این‌ها فیلم بازی نمی‌کنند بلکه برشی از زندگی‌شان را به ما نشان می‌دهند. حتا ابتدای فیلم کارگردان روی این موضوع تاکید می‌کند که هنرجوهاب بازیگری می‌بایست همان‌طوری که در حالت عادی رفتار می‌کنند، جلوی دوربین هم عمل کنند. کارکرد دوم هم به سکانس‌های آخر فیلم برمی‌گردد که کارگردان علاقه‌مند است که پایان واقعی (و البته نه‌چندان شیرین دنیای واقعی) را تغییر داده و یک پایان زیباتر را حداقل در دنیایی خیالی ثبت کند؛ به‌مانند خالقی که با دخالت در فرایند خلق، سرانجام بهتری را برای مخلوقان خود رقم می‌زند؛ بر خلاف دنیای واقعی ما!
من هم اصلا این فیلم رو دوست نداشتم و به زور تا آخرش تو سینما نشستم، به هیچ کس توصیه نمی کنم
من این فیلم رو پارسال تو جشنواره دیدم. یکی از بهترین فیلم های جشنواره بود که به نظرم تو اهدای جوایز بهش ظلم شد حداقل سیمرغ نقش مکمل زن حق مسلم زهرا داوودنژاد بود
بیتا، سعید زادمهر، پری، ریحان و امیر مسعود این را خواندند
مظاهر حسنی پور و کیمیا TAV این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم و خیلی دوست داشتم ... ساختش خیلی جدید بود
کلاً عاشق سینمای داوود نژاد و داوود نژادها هستم
منم خوشم اومد از فیلم...ولی الان این نقد بود؟؟!!
۱۴ مهر ۱۳۹۲
@تایماز: آره . به نظرم بود :)
۱۴ مهر ۱۳۹۲
مرسی خانم شاهین فرد.
۱۴ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من این فیلم رو دوست داشتم. سادگی و روایت ساده ای که در جریان فیلم بود. ما اینبار تنها تماشاگر یک فیلم نبودیم. گاهی وارد دنیای داوودنژادها می شدیم و گاهی فیلمی میدیدیم که داوودنژادها ساخته بودند.
آدم ها خودشون بودند. بی ادا... بدون اینکه بخوان ادای آدم های خیلی خوب و هنرمند رو در بیارند...
گرما و صمیمتی که تو فیلم بود ته فیلم یک حس خوب برای آدم می موند. البته فیلمی نبود که دوباره برم ببینمش اما فیلمی هست که به بقیه توصیش کنم....

پ.ن.1. هیچوقت آدمایی که وسط فیلم پا میشند میرن رو درک نکردم.
پ.ن.2. من همیشه عادت دارم که تا آخر تیتراژ میشینم و می بینم، اما برای چندمین بار تو سینما فرهنگ دیدم موسیقی پایانی رو قطع کردند و یا کلا تیتراژ رو قطع کردند...
مدتیه سینما فرهنگ یه مدلی شده. انگار تغییر کرده. نمی دونم شاید قبلا هم همینطور بود من متوجه نبودم. مثلا باجه دارهای بلیت رفتار درستی ندارن. یه بار وسط فیلم هیس! بود که فیلم قطع شد و بعد مدت کوتاهی از سر گرفته شد. دیگه حس خوبی به این سینما نیست برام. قدیم که می رفتم مثلا زیبایی نمازخونه طبقه دوم، برام جذابیت و صمیمیت خاصی داشت و تصویر خوبی برام ساخته بود.
۱۲ مهر ۱۳۹۲
من هیچوقت باهاشون مشکلی نداشتم تنها سینماییه که جو اش رو دوست دارم
۱۳ مهر ۱۳۹۲
اتفاقا فیلمی بود که من دو شب پشت سر هم تو سینما فرهنگ دیدم، اگه هنوز هم رو پرده بود، چند وقت یه بار میرفتم
۰۸ مرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آقای داوود نژاد همان اول فیلم تکلیفش را با مخاطب روشن می کند:"همیشه دلم میخواست فامیل ها و دوستان و اونایی که دوسشون دارم دور هم جمع کنم و فیلمی که دوست دارم رو بسازم".در لابه لای فیلم هم اشاره هایی دوباره به آن می کنند:"خب فیلممون داستان میخواد،الان چه موضوعی از همه سکه تره،آها خود سکه".
شاید اگر جمله اول فیلم در پوسترهای فیلم هم گنجانده می شد دیگر این هجمه منفی نمی توانست باشد!
به هر حال فیلم کاملاً‌ تجربی،دلبخواهی،شلوغ و پر از سرو صدا بود.سر صدا ها و شلوغی هایی که به نوعی نماد همان ها در زندگی عادی همه ماست.داستانک های درون فیلم همان هایی هستند که کمابیش همه ما در زندگی روزمره خود با آن ها درگیریم.
آقای داوود نژاد در این فیلم به دغدغه ذهنی خود می پردازند و با نگاهی نو(شاید عجیب)سعی در یادآوری آن به مخاطب خود دارند،نقش ما(شما) در این زندگی چیست؟اینگونه است که خود فیلم را برای روایت آن برمی گزینند،دو روایت،فیلمی(1) که درون آن میخواهند فیلمی(2) بسازند،فیلم(2) نماد زندگی روزمره ماست،درگیری ها،کدورت ها،اختلافات و رفتار های ما در مواجه با آن ها،که مملو از اتفاقات و موضوعات تکراری و روزمره است(خوب زندگی عادی است دیگر!).و در فیلم(1) که در آن همه دوست هستند،نشان داده می شود که چگونه کارگردان(و هنرپیشه)می تواند در روند فیلم(2)،یا همان زندگی،دخالت کند و آن را خوب یا بد کند.آری زندگی کوتاه است،چه ارزش های نابجایی که تعریف شده اند و چه ارزش هایی که فراموش شده اند،و ما چه سبک سرانه روزهای خود را در ناشکری و قهر با زندگی تلف می کنیم.این دو روایت به ما یاد می دهند در جای جای زندگی می توان قبل از ساختن صحنه ای از این زندگی،اندکی تامل کرد،اندیشید و حرف زد.می توان با هنرپیشگی خوب زندگی خوبی در این صحنه روزگار ساخت.(و کارگردان زندگی خودمان ... دیدن ادامه ›› باشیم)
آقای داوود نژاد در کلاس هنرپیشگی خود هنر زندگی کردن را در هیبت آدم های عادی و با داستان هایی عادی یاد می دهند.و به قول ایشان:"در کلاس هنرپیشگی عوض کردن دنیا مثل آب خوردنٍ".و چه قشنگ گقتند.
اما...
اینکه میتوانستند انسجام فیلم را بدون لطمه دیدن شلوغی ها و سر صداهایی که مدنظرشان بوده است بیشتر کنند،به نظر من بله.
در فیلم سعی شده است که تا همه خودشان باشند و به همین علت بازی ها یک دست نیستند که به نظر من بهتر بود بازیها را یک دستتر می کردند.
بسیار سعی شده بود که همه چیز عادی و واقعی باشد تا آنجا که بعضی از صحنه ها لوس شده بود.

هنر علم نیست و بر پایه احساسات هنرمند ساخته می شود،هر چند بدون علم نیز پیشرفت آن بسیار سخت می شد.بدون هیچ ذهنیتی به تماشای فیلم بروید.به قول خانم بنی اعتماد :"فیلم «کلاس هنرپیشگی» اتفاقی مبارک است."
فیلم عالی بود من دلم نمیخواست تموم شه ... چون واقعاً باهاش زندگی کردم
۱۴ مهر ۱۳۹۲
ممنونم که این قدر خوب به بررسی زوایای مختلف فیلم پرداختید
امیدوارم باقی دوستان هم کمی به این نکته توجه کنند که نقد یک اثر هنری یعنی تشریح زوایای مختلفی اثر
دوست دارم و داشتم یا نداشتم و بد بود نقد سازنده نیست
۱۸ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مزخرف، فاجعه، توهین به تماشاگر، ...
اوووووه چه شلوغش میکنید دوستان،نظر شخصی شما محترمه البته ولی مزخرف،فاجعه...؟
۰۸ مهر ۱۳۹۲
چیه فیلم توهین آمیز بود؟ ... فیلم به این خوش ساختی به این سادگی
شاید دنبال یه چیز خاص بودی . دنبال دیوی ، جنی
بعضی وقتا ما دلمون میخواد فقط غر بزنیم و ایراد بگیریم
۱۴ مهر ۱۳۹۲
11 روز از آن روز گذشته و من هنوز پاسخ خود را نگرفته ام؟؟
مسئولیت پذیری در مورد انتشار عقاید خودمان کجاست!!؟؟
۲۰ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
و این اولین باری بود که وسط فیلم مجبور به ترک سالن شدم..
برای من و دوستانم فیلمی ،بسیار شلوغ و غیرقابل تحمل بود
۲۸ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من فیلمو خیلی دوست داشتم با تک تک لحظات فیلم تونستم ارتباط بر قرار کنم به نظر من یک فیلم تجربی ممتازه بازیهای خیلی خوب و باور پذیر یک کارگردانیه بی نقص باید درود فرستاد به جسارت داوودنژاد عزیز که حاضر شد همچین ریسکیو قبول کنه و این کار تجربی عالیو بسازه فقط من به دوستانی که با فیلمهای شلوغ مشکل دارن توصیه میکنم که ابن فیلمو نبینن چون کار شلوغ و پر سر و صداییه. من با این که تو جشنواره رو زمین نشسته بودم واسه این فیلم ولی از دیدن این فیلم لذت وافر بردم
در کلاس هنرپیشگی عوض کردن دنیا مثل آب خوردنه


دنیا عوض میشود
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این که همش شد داوودنژاد D:
ولی خب دوسشون دارم :)
کلاس داودنژادپیشگی
۲۷ شهریور ۱۳۹۲
خیییییییییییییلللللللییییییییییی خوب بود
۰۲ مهر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
واقعاً فوق العاده بود، فقط کسانی که از سر و صدای زیاد بدشون میاد اصلاً بهشون توصیه نمیشه
تو جشنواره دیدن احتمالا
۱۸ شهریور ۱۳۹۲
از روز ِ 27 ِ شهریور اکرانش شروع میشه ،احتمالا مهرزاد تو جشنواره دیده باشن .
۲۳ شهریور ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
زندگی....