تیوال نمایش آخرین نوار کراپ
S2 : 05:26:54
امکان خرید پایان یافته
  ۱۶ تا ۳۱ اردیبهشت
  ۲۱:۰۰
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

: ساموئل بکت
: امیرعلی جلالی
: سندس یگانه
: امیرعلی جلالی

: علی اکبر علیزاد، محمد شهبا
: بهار شعربافی
: بهنام نقدی
: سوگل مجد
: امیرعلی جلالی
: جهانبخش یزدانی
: علیرضا توکلی
: شایان جاویدی
شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش آخرین نوار کراپ / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته

مکان

میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، بعد از خیابان فلسطین، خیابان کبکانیان، نبش کوچه مرتضی زاده، پلاک ۱۰ و ۱۲
تلفن:  ۸۸۳۹۴۷۲۵ - ۸۸۳۹۴۷۸۵


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خب... نواری برای بکت، آخرینش... شاید هم نواری برای کراپ... و شاید برای امیرعلی جلالی...
جسارت انتخاب این متن ستودنیه. به نظرم ارتباطی احساسی بین این نوار و آقای جلالی وجود داره.
ترجمه به اندازه خوبی به متن اصلی نزدیک بود. دکور هم همینطور.

چند نکته که البته همه نظرات شخصی هستند و نه نقد و ایراد:
تغییرات و حذفیات به متن اصلی قابل قبوله ولی علت حذف نوشیدن کراپ رو متوجه نشدم و کمی اجرا رو گیج کننده و نامفهوم کرده بود.

کراپ در سن ۶۹ سالگی(سی سال پس از ۳۹ سالگی) به سر می برد. گریم کار شخصی ۳۵-۳۷ ساله را نشان میداد. فکر کنم امیرخان اجازه دست زدن به موهاشون رو به خانم شعبان زاده نداده بودند ؛)

اجرای اصلی پاتریک مگی از این کار سرشار از احساسات غریزیست. خشم، هوس، حرص، شهوت، لذت، رقت انگیز بودن و... البته در متن بکت اینها بطور کامل و واضح بیان نشده ولی اجرای اصلی ... دیدن ادامه » پاتریک که با نظارت بکت انجام شده، بسیار گویاست. نمایش دادن این احساسات باعث جذابیت، مفهوم بودن و پر شدن فضای خالی این کار میشد. البته که نمایش همچنان لذت بخش بود.

گفتند آکسسوار کار هنوز کامل نیست ولی ساختن یک میکروفون حتی با فویل آلومینیومی، خیلی بهتر از شلیک هوایی مونولوگ نهایی کار می بود.

از همه اینها گذشته، اجرای کارهای اینچنینی ارزشمنده. ممنون از همه ی سنتیک
جناب صادقی عزیز ، ممنون از نظرتون . بخش زیادی از تغیرات متن و فرم ، انتخاب ما نبود و در واقع به همین دلیل دست به ترجمه مجدد زدیم با توجه به شرایط اجرا . نوشیدنی هم مجبور به تغیراتی شدیم که در نهایت به صدای نوشیدنی و سایه من پشت پرده منجر شد . تیرگی موها هم ... دیدن ادامه » دو دلیل داشت : اول اینکه ما تا حد زیادی مسئله سن و زمان رو حذف کرده بودیم . چون حرف اصلی متن تنهایی ناشی از عدم توانایی برقراری ارتباط ه و این مسئله در حال حاضر فراتر از سن و نسل ، دیده می شه . اگر گروه اجرایی قراربود روی سن کراپ تاکید کنه ، قطعا بهتر بود به جای من از یک بازیگر مسن استفاده می کردیم . دلیل دوم هم اینکه ما در شخصیت پردازی کمی به سمت دلقک ابزورد و دل آرته رفتیم . استفاده از دو رنگ سرد ( سفید و زرد ) روی صورت ، باعث شد برای موها سمت تیرگی بیشتر بریم . به خصوص قسمت جلویی موها . مونولوگ پایانی هر شب روبروی یک دوربین ضبط میشه که تصویر آن به صورت همزمان روی پرده سفید پشت پروژکت میشه ، دو شب از اجرا کابل ها دچار مشکل شد و نتونستیم از پروژکشن استفاده کنیم . با کمال میل ازتون دعوت می کنم یکی از شب های باقی مانده مهمان گروه باشید و اجرای کامل ( با دوربین و صدای نوشیدنی ) رو هم ببینید . ممنون از نظر ارزشمندتون
۲۸ اردیبهشت
آقای جلالی عزیز،
در وهله اول سپاسگزار از رفتار حرفه ای و پاسخی که دادید. براوو
من متوجه حذف زمان در نمایش نشدم. خصوصا با وجود مطرح کردن زمان "۳۰ سال". البته که انتخاب شما برای این نقش بسیار درست بود.
تشخیص دل ارته بدون ماسک کمی مشکله. همینطور با یکبار ... دیدن ادامه » دیدن نمیشه تشخیص داد که کجای کار بداهه ست. ولی خرده پانتومیمی که در کار بود رو لذت بردم.
چه حیف که ابتکار استفاده از ویدیو رو از دست دادم.
امیدوارم بتونم در روزهای باقی مانده دوباره به دیدن کار بیام و لذت کامل رو ببرم.

آرزوی بهترین موفقیت ها رو برای شما و تک تک اعضای سنتیک دارم.
۲۸ اردیبهشت
مرسی از شما
۳۰ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی ساموئل بکت، کارگردانی امیرعلی جلالی و با بازی امیرعلی جلالی با تخفیف روزهای نخست، آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید