آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم‌تئاتر خیمه شب بازی به شیوه قاجار
S3 : 12:47:10 | com/org
بها: ۱۰,۰۰۰ تومان

درباره این فیلم تئاتر:
فیلم تئاتر «نمایش عروسکی خیمه‌شب‌بازی در زمان قاجار» اثری از کارگردان صاحب‌نام تئاتر به‌خصوص تئاتر عروسکی، «بهروز غریب‌پور» است. غریب‌پور در این اثر، درصدد بازسازی نمایش‌ها‌ی خیمه‌شب‌بازی دوران صفویه است که به صورت نمایش‌های عروسکی با دستکش اجرا می‌شده‌اند.
شادروانان «رضا خمسه‌ای» در نقش مرشد و «عیسی رزم‌جو» نوازنده‌ی کمانچه از استادان بنامی هستند که در این نمایش همکاری داشته‌اند. همچنن «مریم اقبالی» و «علی پاکدست» عروسک‌گردانی این نمایش را برعهده دارند.
در بخشی از صحبت‌های بهروز غریب‌پور در مورد عشقش به این اثر می‌خوانیم: «در تمام این سال‌ها تلاش کرده و می‌کنم که این شیوه‌ی نمایش عروسکی را به جهان نمایش عروسکی بشناسانم و افتخار می‌کنم که هرجا نام «مبارک» هست، نام عاشق او نیز هست. نام آن عاشق ده‌ساله که هنوز با آن خاطره‌ی ماندگار، شب و روز می‌گذارند و این اثری که خواهید دید، تحقیق و تلاش و پایداری در راه حفظ میراث فرهنگی و عشق به عروسکی است که خودش و بازی‌دهندگانش دلم را ربوده‌اند. خوشا به‌حال دلم.»

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
خرید این فیلم‌تیاتر، اثری از بهروز غریب‌پور، آغاز شد.