تیوال نمایش لابیرنت
S2 : 01:19:43
امکان خرید پایان یافته
  ۱۱ تا ۲۶ مرداد
  ۲۲:۳۰
  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
 بها: ۴۰,۰۰۰ تومان

: فرناندو آرابال
: فرید عزیزی
: (به ترتیب حروف الفبا) پاشا ابراهیمی، محمدصادق اسدی، نگار اکبری، عماد آلبوشوکه، یسنا تات لاری، صبا تراب خانی، محمد حسینی، محمد خیرخواهان، سوگند دیناشی، امیررضا روزبهانی، محمد صادقی، فرید عزیزی، فرنوش فرهنگ، زهرا میثمی، فاطمه نعیمی، دستیار کارگردان: پردیس فریدنی
: موسسه شنگرف هنر معاصر ایرانیان

: پویا خطیبی
: محمدرضا قیطاسی
: ثمین سالک
: محمد مسیبی
: امیر ترحمی
: فرید عزیزی، پردیس فریدنی، عماد آلبوشوکه
: نگین صابری
: شاهین پورحسین، سوگل جوادی مجد، تبسم شاهوردیانی، مژده غدیری
: مهدی پرویزی
: فراز فرداد، محمد صادقی
: ارشیا خرمی
: محمد نورمحمدی
: پردیس فریدنی
: گروه هنری شنگرف (عماد آلبوشوکه، محمد خیرخواهان، محسن مرادی، یسنا تات لاری، سوگند دیناشی، فرید عزیزی )
: یسنا تات لاری
: فریبا بیات
: محمدرضا قیطاسی
: طاها طباطباییان
: مریم شریعتی
: گروه هنری پژواک

شبکه‌های اجتماعی تماشاخانه سپند: اینستاگرام
با خرید بلیت اجراهای این تماشاخانه و ارائه‌ بلیت همان شب، از ۱۰٪ تخفیف کافه رستوران «خانه فیروزه» در محوطه مجموعه بهره‌مند می‌شوید.

شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش لابیرنت / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» پوستر نمایش «لابیرنت» به طراحی محمدرضا قیطاسی رونمایی شد

آواهای وابسته

مکان

تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹، تماشاخانه سپند
تلفن:  ۸۶۰۳۷۸۰۷


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در وهله ی اول باید بگم فارغ از اینکه به چه ژانری علاقه دارید و بیشتر چه سبکی رو می پسندید ولی در کنارش باید به دیدن و خواندن سبک هایی که تا به حال امتحان نکردیم هم روی بیاریم.و چه تجربه ای بهتر از دیدن یک اثر سورئال در دنیای پست مدرن. اگه بخوام از اول شروع کنم باید بگم واقعا توقع این دکور خوب رو نداشتم. با توجه به اینکه متاستفانه تو ایران از تئاتر حمایت نمیشه و اکثر بودجه ها صرف نمایش های ویترینی و سینما میشه ولی نوع صدا و نور و دکور واقعا یک محیط مخوف رو منتقل کرد که جا داره از دست اندر کاران طراحی صحنه تشکر کنم.در مورد مکتب اکسپرسیونیسم انتزاعی هم باید گفت این مکتب در ذات خودش به درونیات نویسنده توجه داره و اصولا وقتی نویسنده این نوع نگارش رو انتخاب میکنه میخواد تمام ذهنیت خودش رو فارغ از کلیشه های کلاسیک بیان کنه. پس با دید یک اثر رئال با منطق جهان ... دیدن ادامه » مادی نباید این اثر رو دید. در واقع به نظر من نقطه عطف این کار گذار از عینیت فلسفی به ذهنیت انسان پست مدرن بود. استفاده از نمادگرایی اساطیر میناتائور و تسئوس و داستان مشهور هزارتو. ابزورد بودن این نمایش تو این خلاصه میشه که اگه این داستان اساطیری رو بلد باشی در نهایت باید منتظر پیروزی خیر بر شر باشی.ولی در این پارادوکس عجیب این بار قهرمان داستان توسط گاو اساطیری خورده شد. اوج کار یا پیام اصلی این داستان یک سقلمه بزرگ به جهان عاری از تعاریف عینی پست مدرن بود. جهانی که به گوناگونی ذهنیت ها و عدم وجود حقیقت اذعان داره و با این داستان به ما نشون داد که ذهن ، هزارتو و هیولا گاو مانندش چقدر ترسناکن. ترسناک از چیزی که یونانی ها با پایان خوش تمومش کردن. جدا از مفهوم فلسفی اثر ، در عین حال باید به تعداد زیاد بازیگران روی صحنه هم توجه میکردی. طوری که چشم هیچ وقت استراحت نمیکرد و تو هر گوشه کنار صحنه یک اکت انجام میشد و هر صحنه و حرکت حتی بی صدا بیانگر یک مفهوم بود.تنازع کارکنان که هر کدوم برای یک ملیت با زبان خاص بودند هم ازنکته های جالب دیگه ی نمایش بود.اینکه هر بازیگر جمله ای مشابه به زبان خودش رو میگه و بقیه چیزی نمیفهمن و این در اصل عامل هر جنگ و هرج و مرجی هستش.نکته ی جالب دیگه برای من نوع لباس پوشیدن صاحب لابیرنت یا همون نماد ذهن بود که با ترفند جمع اضداد از جنسیت زدگی جلوگیری کرده بودن. خلاصه بگم اگه تعریفتون از تئاترصرفا بیان حقیقت روزمره جامعه یا لودگی و خنده هست لابیرنت رو نرید. ولی اگه دلتون میخواد تو دنیای سورئال چند دقیقه ای پرسه بزنید و بعدشدبه تک تک نماد ها فکر کنید و ذهنتون درگیر شه این یه انتخاب عالیه.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
غیر ممکن.
غیر ممکن تو زندگی من وجود نداره..
مریم شریعتی این را خواند
حمیدرضا مرادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همه کارگرای این لابیرنت لال هستند برای همین کسی نمی تونه راه برگشت به خونه رو به شما نشون بده...
امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی فرید عزیزی و بازی پاشا ابراهیمی، محمدصادق اسدی، نگار اکبری، عماد آلبوشوکه، یسنا تات لاری، صبا تراب خانی، محمد حسینی، محمد خیرخواهان، سوگند دیناشی، امیررضا روزبهانی، محمد صادقی، فرید عزیزی، فرنوش فرهنگ، زهرا میثمی، فاطمه نعیمی، دستیار کارگردان: پردیس فریدنی (روزهای جمعه ۱۱ تا یکشنبه ۱۳ مردادماه) امروز یکشنبه ساعت ۱۶ با تخفیف روزهای نخست آغاز خواهد شد.
گروه هنری پژواک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید