آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم ما همه با هم هستیم
S3 : 05:55:07 | com/org
بها: ۴,۰۰۰، ۴,۵۰۰، ۵,۰۰۰ و ۶,۰۰۰ تومان
فیلم ماجرای سقوط یک هواپیما همراه با مسافرانی است که رازهای مختلفی دارند؛ راز‌هایی که قرار نیست تا ابد پنهان بمانند.
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
شاید این فیلم نمونه ای بارز از افراد جامعه ی ما باشد که بی انگیزگی و افسردگی در زندگی آنها رسوخ کرده اما نمی دانند که چه قدر زندگی برایشان ارزشمند است در واقع این فیلم به من این پیام را داد که شاید جامعه ای که فکر می کنیم افسرده است واقعا افسرده نیست فقط فکر می کند که افسرده هست و همین باور و فکر زندگی آنها را مختل می کند!
امیر مسعود این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمادی از جامع ایران، نمیدونم چرا احساس میکنم بعد از مارمولک کمال تبریزی دیگه نتونست فیلم موفقی بسازه
نترسید ما همه با هم هستیم ... فیلم متفاوتی بود ... هم ساخت هم محتوا .
امتیاز من : ۶ از ۱۰ .
سپیده این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم هایی مثل ما همه با هم هستیم و خانم یایا تکلیفشان با خودشان معلوم نیست. می خواهند از درد مردم بگن. تقابل رابطه ایران و آمریکا رو به نمایش بذارند. اگر هواپیما ایران و مردم ایران باشند و مهران مدیری نماد حکومت ایران و گلزار نماد آمریکا (در مورد ما همه با هم هستیم) از انفعال مردم برای حرکت رو به جلو برای تغییر شرایط کنونی بگند (در مورد خانم یایا) اما خب به دلیل محدودیت های کشور نمی توانند پس این موارد را به صورت مخفیانه و در قالب نماد بیان می کنند. خب تا اینجای کار مشکلی نداره. ابراهیم گلستان هم وقتی اسرار گنج دره جنی را نوشت و ساخت کلی نماد ایجاد کرد. در نهایت برای لو نرفتن مقصود برای حکومت وقت از بازیگران صمد آقا برای فیلمش استفاده کرد.هرچند در کنار هم قراردادن این دو فیلم با فیلم پر جسارت اسرار گنج دره جنی در آن زمان کار درستی نیست. این دو فیلم حتی ذره ای جسارت فیلم گلستان را ندارند.اما از این جهت کنار هم قرار دادم که بگم صرفا استفاده از این روش مشکلی نداره.مشکل از موقعی شروع میشه که تهیه کننده ها در عین حال میخوان گیشه رو هم از دست ندن. پس در ما همه با هم هستیم لشکری از بازیگران طنز رو به عنوان بازیگر انتخاب می کنند و در خانم یایا دو بازیگری که بیشتر در زمینه طنز فعالیت کردند. تا کسانی رو که به خاطر فیلم طنز و دیدن اون بازیگران به سینما میان رو هم به سینما بکشونند. در مورد خانم یایا که پوستری رو هم تهیه می کنند که به مخاطب نشون میده این کاملا یک فیلم طنزه و صرفا برای خنده. بعد که سروصدای مردم در میاد می نویسند این فیلم اصلا کمدی نیست! اینجاست که آدم می مونه چه عکس العملی نشون بده. می خواهی از درد مردم در فیلم هات بگی و همزمان میخوای جماعت زیادی از مردم رو گول بزنی؟؟ خودت هم داری مثل بقیه سر مردم رو شیره می مالی تا پولشون رو بگیری.اگر نظرات مردم رو خونده باشید دیدید که مخاطبان از پولی که بابت خانم یایا و ما همه با هم هستیم دادند راضی نیستند. و این نارضایتی به خاطر این نیست که فیلم در سلیقه اشان نبوده بلکه به این دلیل است که تبلیغات فیلم گولشان زده.خانم یایا باید صاف می رفت و در هنر وتجربه اکران میشد. ما همه با هم هستیم هم باید از حجم این بازیگران طنز کم می کرد. چند تا بازیگر خوب تئاتری می تونستند به ما همه با هم هستیم سروشکل بهتری بدن.شترسواری دولا دولا نمیشه. یا از درد مردم بگو یا با حیله گری پولشان را بگیر. هردوتاش با هم یه جا جمع نمیشه.
دقیقا....اون چار ملیاردی که یایا فروخت مصداق پول دزدی هست...حتی اون تیزر این فیلم کمدی نیست رو طوری درس کردن که بیشتر کمدی بودن رو متبادر کنه....اگه صادقانه توی هنرتجربه گذاشته بودنش،فیلم شریف و قابل اعتنایی بود
۰۳ تیر ۱۳۹۸
دقیقا حرفتون درسته.
۰۳ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این کاپیتان بی شعور میخواد همه رو ببره شرق ، ولی من میخوام برم غرب..

الان میشه گفت هیچی برای فرود نداریم، چرخ کنده شده، ماسک اکسیژن نداریم، جلیقه نجات نداریم فقط
* ما همه با هم هستیم *
دیالوگ مشعشعیه انصافا :))))

یادش بخیر.... رو دیوار سفارت....
۲۴ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بدون شک "ما همه باهم هستیم" بر اساس یک ایده‌ی سیاسی نوشته شده. ایده البته بد نیست اما شکل بیانش الکن باقی مانده. فیلمساز تلاش کرده از طریق نماد سازی، نقد سیاسی خود را نسبت به شرایط حاکم بر مملکت مطرح کند که متاسفانه به دلیل گنگی بسیار و اشتباهات مکرر و ... (که به آن اشاره خواهم کرد) موفق نشده است.

1- فیلمساز به مانند اکثر آثار هنری جو زده‌ی امروز سینمای ایران درگیر حواشی سوپراستار محوری شده. فیلمش را پر کرده از چهره‌هایی که ضمانت فروش فیلم باشند اما همین اشتباه ایده‌ی فیلم را کور کرده و اجازه نمیدهد تا مخاطب به اصل و کنه قضیه دقت کند و ایده را دریابد. مخاطب عام بیشتر حواسش به چهره‌هاست تا متن و دریافت نشانه‌های قرار داده شده در آن. درواقع شاید اگر آقای تبریزی فیلم را با چهره‌های کمتر شناخته شده می‌ساخت، نتیجه‌ی بهتری می‌گرفت.

2- وقتی از این تعداد چهره/کاراکتر استفاده می‌شود، مخاطب ناخودآگاه به دنبال کنش و واکنش‌های شخصیت (مثبت و منفی) است و در ادامه قصه برایش در اولویت قرار می‌گیرد. قصه‌ای که دارای روابط علی و معلولی و جنگ میان خیر و شر با ارائه‌ی مستندات مستدل باشد. یعنی بتواند تماشاچی را قانع کند که چرا گروهی در مقابل گروهی دیگر قرار گرفته‌اند. در حالی که فیلم تبریزی نه تنها داستان محور و شخصیت محور نیست، بلکه کاملا فرمالیستی است. فرمی که بر اساس یک ایده در قالب طنز ارائه می‌شود. پس تبریزی از ابزار مناسب برای ارائه‌ی فرم مورد نظر استفاده نکرده است.

3- به نظر سانسور و خطوط قرمز حاکم ، فیلمسازی چون کمال تبریزی را هم ترسو کرده است. او ناچارا تلاش کرده برای ... دیدن ادامه ›› هرچه، دقیقا هرچه می‌خواسته بگوید نمادگذاری کند. یافتن نمادها و کُدشکنی در سرتاسر فیلم برای همه‌ی مخاطبین آسان نیست. بنابراین، اصل قصه را نفهمیده، ناراضی از سینما بیرون خواهند آمد. همچنین تبریزی تمامی کدهایش را بر اساس ایده‌ی سیاسی فیلمش تعریف کرده (که اتفاقا بعضا بسیار بسیار ساده و سطحی هستند) ، ولی برخی از آن‌ها مناسب فرم انتخابی اجرای اثرش نیستند. بنابراین گنگ و ناخوانا باقی می‌مانند.

شخصیت‌ها، از لیلا حاتمی با آن عصای جالب که شنود هم در آن کار گذاشته شده و برای نجات خودش می‌خواهد گروهی به اصلاح و مثلا!!! داوطلب را فدا کند، تا مهران مدیری که یک ضرب می‌خورد و دروغ سنج دارد و گلزار با آن پالتوی پوست، که هست ولی نیست !!! تک تک مسافران و ... نماد هستند.

اگر هواپیما ایران باشد، لیلا حاتمی با آن عصا کیست !؟ خب معلوم است. محمدرضا گلزار کیست؟ قطعا دشمن ... که مدیری بازجویی اش می‌کند و دستور دارد به هر طریقی شده پایش را به ماجرا باز کند حتی اگر او در این ماجرا هیچ‌کاره باشد ... اما در آخر بدش هم نمی‌آید با او چای و بیسکوییت بخورد!
آن‌هایی که در گاوداری نشسته‌اند و مشورت می‌کنند که چگونه خود و سرمایشان را نجات دهند کیستند؟ همه می‌دانیم! مامور امنیت پرواز، که تنها فرد آگاه به شرایط است و آنجاست تا حافظ امنیت هواپیما باشد اما حبس شده، نماد فعالان سیاسی، روزنامه‌نگاران و منتقدان محبوس مملکت نیست؟ ... شیری که ریخت ... جلیقه‌های نجاتی که از هواپیما پیاده شد و .... صدها نشانه و نماد دیگر ...

فیلمساز به تناسب ایده و ژانر منتخبش، در نشانه‌گذاری چندان بد عمل نکرده است اما فراوانی بیش از حد آن و عدم تناسب آن‌ها با فرم مورد نظر باعث شده تا مخاطب امروز سینمای ایران که بیش از هرچیز به دنبال قصه و روایت‌های سرراست است به شدت ناکام بماند. چون اتفاقا فیلم در قصه‌پردازی بسیار ضعیف است. شاید هم اصلا قصدش را ندارد! و البته مجاز است که نداشته باشد. به شرطی که اگر اولویت فرم دارد، دقیق و صحیح فرم‌پردازی کند ... به نظر می‌رسد "ما همه باهم هستیم" تلاش کرده در اجرا یک فرم بیان هنری باشد اما حتی نتوانسته است به دلیل اشتباهات بالا در حد فیلم‌هایی مانند "اژدها وارد می‌شود"، "خوک" و ... موفق عمل کند.

در کل فیلم تبریزی می‌توانست فیلم بهتری باشد اگر فیلمساز همان کمال تبریزی دهه‌ی 70 و حتی 80 بود. نه کارگردان معلق مانده میان زمین و هوای ایدئولوژی و گیشه فروش!
خیلی استفاده کردم از نقد زیبای شما .. عاالی بود
۲۰ خرداد ۱۳۹۸
فیلم باید در ابتدا فرم درستی داشته باشد و خودانگیخته و زنده باشد تا بتوان جدی اش گرفت و پس از آن است که میتوان دنبال نماد و استعاره در فیلم گشت.
۲۰ خرداد ۱۳۹۸
درود بر شما
به نظرم اینهمه توضیح که بعد 3 دلیل احتمالن ناموفق بودن فیلم آوردید، نشون میده که اون 3 عامل دست کم برای شما تاثیر گذاره نبوده و بعید نیست خیل مخاطبان فیلم هم به فراخور بینش خودشون کلی پالس متفاوت دیگه یا حتی خیلی محدود تر از فرمایشات شما رو دریافت کنن، این نشون دهنده ی این نیست که کارگردان در ارائه ی فیلمش موفق بوده؟
به نظرم تو سینما مون ما نمیتونیم دنبال کمال مطلق بگردیم چون هر دیالوگ خاص باید از دهان شیر بیرون بیاد ، شاید بشه بجای کمال مطلق به کمال تبریزی هم قانع بود :)
۲۴ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فکر میکنم بهتره روزی که موزه‌ی سینما نیم‌بهاست برم که لااقل با حداقل هزینه سرخورده بشم. شما ببینید خاطرات لیلی با من است و مارمولک با من چه کرده که هنوز کورسوی امیدم به کمال تبریزی رو از دست ندادم. چیه این آدم واقعاً؟ یه مشت رگ و عصب و امید واهی.
حمیدرضا مرادی، سپهر، سپیده و فرزاد جعفریان این را خواندند
shima zamani و محمد مهدی این را دوست دارند
متاسفانه تا وقتی که فیلمنامه ها فقط در حد یه ایده باحال هستن، از دست امثال تبریزی ها هم کاری ساخته نیست..
به شخصه رفتم فرهنگ تا ببینم صندلی هایِ برقیِ تازه تعویض شدشون چه جوریه؟! :))
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
توییتر تو را میخواند
۲۸ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حلا چطوری تو رو به داستان وصل کنم؟

بعد از اتمام فیلم پرسش مهمی که ذهن من را مشغول کرد این بوده که وقتی مهران مدیری و گلزار فیلمنامه این فیلم را خواندن واقعا خودشان هم متوجه موجودیت کاراکترهایشان شدند؟ آیا میدانستن چه کاراکتری را بازی میکنند؟ بعید به نظر میرسد که به جوابی منطقی برای حضورشان در فیلم رسیده باشند. و عجیب اینکه فیلم هم با این دو کاراکتر پرت تمام که چه عرض کنم قطع میشود بدون اینکه بیننده متوجه سکانسهای بازجویی مدیری شود که معلوم نیست چرا دائما در حال خوردن در اون لوکشین شبه نظامی است و دستگاه دروغ سنج چه کارایی قرار است داشته باشد؟ اصلا کل داستان مدیری از فیلم حذف شود واقعا چه تاثیری در روایت قصه مسافرهای هواپیما دارد؟ وضع ستاره های پولساز دیگر فیلم مثل جواد عزتی هم چندان بهتر نیست و قرار است با چند تیکه کلام مثل (شل نشو) بامزه جلوه کند بدون آنکه کنشهایش چندان منطقی داشته باشد. و پژمان جمشیدی را انگار از تگزاس و ویشکا اسایش را از خوب بد جلف در آوردند و گذاشتن توی هواپیما...
به نظر میرسد هدف صرفا شکاندن رکورد گیشه است و با ربط و بی ربط این بازیگرها با شعار ( ما همه با هم هستیم) در فیلم جولان می دهند.
در نهایت ایده ای که در ابتدا جذاب به نظر می رسد با روایت مخدوشی که در انتها به سرانجام مشخصی هم نمی رسد هدر میرود همانند پولی که صرف تماشای این ... دیدن ادامه ›› فیلم میشود.
آقایان دوماری و پورامیری نویسندگان این فیلم هستند که در جشنواره قبل هم فیلم جاندار را داشتند و آن فیلم هم پایان نداشت. و ظاهرا دوستان اعتقادی به جمع کردن قصه هایی که روایت میکنند ندارند!
پی نوشت: تیتر نوشته اشاره دارد به دیالوگ سکانس پایانی فیلم که مدیری خطاب به گلزار میگوید. که در حقیقت موضع بدون تعارف سازندگان فیلم در به بازی گرفتن توقعات اولیه مخاطب را میرساند.
به شخصه از حضور گلزار و مدیری تعجب نکردم، اتفاقا تعجب من از عدم حضور فرخ نژاد بود.. در بین ستاره های پولساز فقط ایشون حضور نداشتن..
( سینماتیکت رو که باز میکنی توو قسمت خبرها فقطططط داره مینویسه فلان فیلم توو چند روز رکورد کدوم فیلم رو زد!!!! معلومه که حضور مدیری دلیل قانع کننده ای نمیخواد،تهش هم به قول شما به ریش ما میخندن که " تو رو چه جوری ربط بدم به فیلم "!!!)
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
فیلم باید در ابتدا فرم درستی داشته باشد و خودانگیخته و زنده باشد تا بتوان جدی اش گرفت و پس از آن است که میتوان دنبال نماد و استعاره در فیلم گشت.
۲۰ خرداد ۱۳۹۸
گلزار گویا نماد غرب یا همون آمریکاس! چون آخرش مدیری واضح اشاره میکنه بعضی از مسافران ادعا داشتن هواپیما قرار بوده روی شما بنشینه!!
۲۴ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید