تیوال نمایش مردهای مردم
S3 : 07:39:10
امکان خرید پایان یافته
  ۲۵ آذر تا ۲۰ دی ۱۳۹۲
  ۲۰:۰۰
 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

: محسن سراجی
: محسن سراجی و بتینا مظلومی
: گلچهره سجادیه ،قربان نجفی، علی بی غم، شهرزاد عبدالمجید، مسعود سخایی و شیوا خسرومهر

: خیام وقار کاشانی
: حمیدرضا امیر افضلی
: شکوفه چرخی
: مریم رودبارانی
: سروین سری
: سید مرتضی میر منتظمی

*این نمایش روزهای شنبه و یکشنبه اجرا ندارد*

نمایش مردهای مردم بیانگر مسایل کنونی جامعه است و روایتگر زندگی افرادی است که در دنیای امروز دچار گسست ها و مشکلاتی ارتباطی شده اند که محصول مدرنیسم شرقی است و به دنبال برقراری ارتباط با هم نوعان خود هستند.

گزارش تصویری تیوال مراسم نمایش مردهای مردم / عکاس: سیدضیاالدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

گزارش تصویری تیوال از نمایش مردهای مردم/ عکاس: آزاده مشعشعی

... دیدن همه عکس ها »

عکس‌های پایه

نمایش مردهای مردم | عکس نمایش مردهای مردم | عکس نمایش مردهای مردم | عکس نمایش مردهای مردم | عکس

آواهای وابسته

مکان

شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران(هنر)
تلفن:  ۲۲۸۷۲۸۱۸-۲۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
اگه تمدید شه خیلی خوب میشه!
فقط خواستم حمایتمو نسبت به تمدید اعلام کنم!
manimoon و s a این را خواندند
Marillion این را دوست دارد
s a
سلام
تمدید شده تا 27 م
۲۲ دی ۱۳۹۲
ممنون از پاسختون
۲۲ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آیا احتمال تمدید این نمایش وجود داره؟
sahar nasiri این را دوست دارد
درود بر شما
احتمال تمدید وجود دارد، در صورت تمدید اطلاع رسانی خواهد شد.
با سپاس
۲۰ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستانی که این نمایش را دیده اند لطفا کمی در موردش بنویسن. چرا زیاد در مورد این نمایش بحث و نقد انجام نشده؟
تبسم استاد این را دوست دارد
گروه همیاری عزیز

چرا روند خرید بلیت این نمایش متوقف شده ؟
۱۶ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی آرزوت کنار دستته؛ کافیه دستت و دراز کنی...
نیلوفر ثانی، sanaz m.barin، سارا، تبسم استاد و Marillion این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تو می دونی پیچیدن باد تو موهای یه زن یعنی چی....
آزاده و Marillion این را پاسخ داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تعبیری از تردید و ماندن
یادداشت ”محسن سراجی” کارگردان نمایش ”مردهای مردم”

نمایش "مردهای مردم"نوشته محسن سراجی و کارگردانی بتینا مظلومی و محسن سراجی، آذر و دی ماه در تالار اصلی فرهنگسرای ارسباران اجرا می شود.
آنچه در زیر می خوانید یادداشت محسن سراجی، نویسنده و کارگردان این اثر نمایشی است که در اختیار سایت ایران تئاتر قرار داده است:
روزگار غریبی است. عریان پا به جهان گذاردن و مملو از خواسته های ناخواسته به حق شدن، غافل از اینکه کوله بار خواسته ها و ناخواسته ها از همان لحظه ورود بر دوش ماست. خوشا به حال آنانکه توانستند این کوله بار را سبک کنند یا بر زمین بگذارند.
در جریان خروشان زندگی افتادن و در روند آن غوطه ور شدن، چون زورق سواری نامتعادل میان امواج سهمگین، به دنبال نقطه تعادل بودن. برشمردن یکایک آرزوها و همچون سواری در میانه دو خط موازی ... دیدن ادامه » ریل قطاِر زندگی، عبور کردن از کنار آمال و امیدها، سرچرخاندن و پس و پیش را در جستجوی خویشتن نظاره کردن، با ضرب موسیقایی تیک تاک عقربه های ساعت از پشت شیشه های بخار گرفته این قطار، نگریستن به چشم هایی نگران و درخشان از آمال و آرزوهایی که گویی نزد توست...
"مردهای مردم" فاصله موازی نشستن و نوشیدن فنجانی که طعم تلخ و حس شیرین نوشیدن قهوه ای تلخ از پشت ابرهای به زمین نشسته است، که آبستن باران چشمه سار لحظات ناب دیدن و دیده شدن باشد.
جهان، این گهواره گردانِ ساکنان با شعورش، بستری است متعادل در میانه تمام ناموزون های شکوهمند انسانی. نقطه تعادل کجاست؟ در میان شلوغی بی امان و جنبش بی سکون فکر و ایده و عمل، تنهایی امان از این اشرف مخلوقات بریده است.
در جهانی به هم تنیده در کنار یکدیگریم و به مدد شبکه های اجتماعی و امکانات تکنولوژیک، هر آن در اختیار، اما در میان انبوهی از کسان دور و نزدیک، تنها مانده ایم و تنهایی بلای خانمان سوز روزگارمان شده است.
"مردهای مردم"، روایتگر مرز شکسته میان کامیابی و ناکامی انسان امروز جامعه در حال توسعه است. دغدغه ای انسانی، از پس بغضی به گلو ننشسته، بغضی ندیده و نشنیده، بغضی گم گشته در اعماق وجود انسان که از پس تمام کامیابی هایش سرک می کشد و در لا به لای ناکامی ها غوطه ور است. چندان که وجود و حضورش فراموش می شود، تا بزنگاهی حسی یا رفتاری که جریان زندگی را تحت تاثیر می گذارد و آنگاه سر باز می کند، سرریز می شود و عاشق....
روایت سرگشتگی روشنفکر ایرانی در چندراهه انتخاب و برهه ای از تاریخ که هویت خویش را به جا گذارده است، تعبیری از تردید و ماندن در میانه تدبیر و احساس و تصمیم، تصمیمی منشا اثر و منبع عمل، اما مفقود در جریان خروشان زندگی... سوار بر پاندولی معلق که او را بر فراز مرزهای وجودی و آموخته های شناخته شده اش در فضا به پرواز درمی آورد و او از فراز، نظاره گر رویای خویش می شود و به هرسو که دست دراز می کند، گویی بازهم دیر رسیده است و لنگر این پاندول به دیگر سوی روان می شود و او را از خویش دور می کند.
"مردهای مردم"، واگویه های اذهان در هم تنیده ای است که در میان همه پریشانی های نسل نوین ایران کنونی، تنها و تنها شور زیستن و امید به بودن آن ها را به ماندن و ادامه دادن وامی دارد. "مردهای مردم" روایت آرزوهای دور و دراز و امروزی که آینده دیروز است و آینده ای که فردا فرا خواهد رسید، است.
راضیه فیض آبادی، Marillion و مریم رودبارانی این را پاسخ داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
https://www.facebook.com/#!/mardhayemardom
کارگردان نمایش«مردهای مردم» گفت: خانم سجادیه متن را خواندند ودلیل اصلی پذیرش همکاری شان نمایشنامه بود اما پذیرش قطعی را منوط کردند به گفتگوی با من وپس ازیک جلسه گفتگو به نتیجه رسیدیم.
محسن سراجی در توضیح گفته هایش افزود: بیش از هرچیزدر باره ی نمایشنامه، شیوه ی اجرایی چگونگی کار وتمرین ها گفتگو کردیم. خانم سجادیه متعلق به نسلی از بازیگران تئاتر وسینما ست که آثار ماندگار ودرخشانی خلق کرده اند، ایشان یکی از بازیگرانی است که در بعضی از آثارشان ، برای من از دوره ی نوجوانی به عنوان الگو مطرح بودند و به لحاظ سلیقه ای هم یکی از چند بازیگر زن مورد علاقه من هستند. بنابراین کار با ایشان برایم فرصت خاصی بود وتجربه ی ارزنده ای. ایشان به اضافه توانایی های خاص بازیگرانه شان دارای اخلاق حرفه ای کامل هستند و رفتار ایشان برای من وجه آموزشی ... دیدن ادامه » داشت.

محسن سراجی در پاسخ به این سوال که چرا برخی از بازیگران نمایش«مردهای مردم» سوابق سینما وتلویزیون پررنگ تری دارند، گفت:نخستین گزینه من برای انتخاب شکل وفرم بازی وفیزیک بازیگر بوده است اما نباید فراموش کرد که این تئاتر، حمایت دولتی ندارد وکاملا متکی به گیشه است. ولی همه ی بازیگران مردهای مردم دارای سوابق سال ها کارحرفه ای هستند وهمگی به اضافه ی تئاتردر سینما وتلویزیون هم تجربه های ارزنده ای دارند.
s a
چرا نمی تونم از سایت بلیط بخرم؟ ):
درود
در صورتی که در خرید با مشکلی مواجه شده اید با شماره ۶۶۰۳۰۰۵۶ تماس حاصل بفرمایید.

با سپاس

۰۸ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با محسن سراجی کارگردان نمایش مردهای مردم

http://www.tiwall.com/podcast/interview-mohsenseraji

تبسم استاد و Marillion این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مردهای مردم !!!؟؟؟ حتما به تماشای این نمایش خواهم رفت. همین روزها .به زودی زود .من قبل از اینکه به تماشای یک نمایش بروم قبل از آن از طرق مختلف که همه میدانیم اطلاعاتی کسب میکنم .اطلاعاتی نظیر محل اجرا ، ایفاگران ، و قیمت بلیط ! اما برای نمایش مردهای مردم هیچ اطلاعاتی از قبل نمیخواهم و دوست هم ندارم بپرسم .چرا که اسم این نمایش بنده را مشتاق خواهد کرد که به تماشایش بروم بی هیچ قید و شرطی .من چون نمیدانم مردهای مردم یعنی چی حتما آن را خواهم دید .راستی تو میدانی مردهای مردم یعنی چی ؟ جالب است نه ؟مردهای مردم ؟
بهرنگ، تبسم استاد و علی سبکبار این را خواندند
خیام وقار کاشانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خاص ومتفاوتیه فضای دوست داشتنی داره ودر پایان به آدم احساس خوبی می ده، توی این دنیای ناامید ناامید ناامید یه روزنه برات باز می کنه که میشه به همه چی امیدوار بود، بقول دیالوگ نمایش میشه بالاخره بر ای ماهم میشه...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش عجیبی بود هم ساده وهم پیچیده، تصویری ذهنی از آدم های دور وبر خودمون وشاید اصلا خود مون، همین نسل، اما در فضایی خاص، برای من دیدن این کار تجربه ی جالبی بود ، تقریبا با همه ی تئاتر ها متفاوت بود بخصوص اینکه به هیچ وجه سعی نمی کنه تماشاگرشو با مثلا رقص و موسیقی بی هدف نگه داره بلکه آدم با یه حس خاص انسانی وبا همذات پنداری عجیبی که در لحظات این نمایش هست حفظ می کنه، برای من تجربه ی جالبی بود چون با همه ی تئاترهایی که به شکل معمول اجرا میشه متفاوته....البته بازی بازیگران بخصوص خانم گلچهره ی سجادیه در ساخت این فضا خیلی موثره ولی کلیت کار همه چیزش در کنارهم خوب قرار گرفته بود.

خیام وقار کاشانی، شیوا دیناروند، بهرنگ و Marillion این را پاسخ داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش رو دیدم. مهمتر از همه چیز بازی خوب و بسیار زیبای خانم سجادیه و آقای بی غم جلب توجه میکرد.
دیالوگ هایی که مربوط به زوج جوان بودند (آقای سخایی و خانم عبدالمجید) تاحدودی تو ذوق میزد و آدمو یاد سریال های آبکی سیمای محترم می انداخت و از دیالوگ بقیه اعضای نمایش فاصله زیادی داشت.
در مورد روند نمایش باید بگم که میتونست خیلی بهتر از اینها باشه. به نظر من جا داشت که نمایش ادامه میبافت و اجازه میداد آنچه که مد نظرش بود در ذهن مخاطب یه جایی واسه خودش دست و پا کنه؛ هرچی به آخر نمایش نزدیک تر میشد کم مونده بود به حرف بیام که آقا تمومش نکن خراب میشه!!

در کل اوقات خوبی رو برای بیننده داشت. ممنون از همه دست اندرکارانش.یادداشتی بر نمایش مردهای مردم
لینک مطلب : http://namayesh1.com/News.aspx?id=41

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چه اسم جالبی داره،
ادم یاد بچه های مردم میفته
اگه منظورت داستان کوتاه جلاله، اون بچه مردمه.

manimoon..
۰۱ دی ۱۳۹۲
نه منظورم همین بچه های مردم که از بچگی به ما میگنD:
۰۲ دی ۱۳۹۲
نه این"مردهای مردم" هستش
۰۴ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاش به مدت زمان و موضوعش هم اشاره بشه

سپاس .
زمانش تقریبابیشتراز یک ساعته ولی آدم توی احساسات نمایش غرق میشه ویه هو متوجه میشی تموم شد
۰۴ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید