تیوال نمایش میراث
S3 : 07:47:10
  ۲۷ بهمن تا ۱۲ اسفند ۱۳۹۵
  ۱۹:۴۵

: بهرام بیضایی
: اصغر خلیلی
: حبیب دهقان نسب، علی نیکزاد، علی محمد رادمنش، حمیدرضا کاظمی پور، لیلا حقانی، شیما جهانگیری، مصطفی جنتی، بهاره کریمی، سمیه صباغ، آرمان اشتیاق، سید مهدی فولادگر، حسین سعیدی، علی قانع، نیما اولیایی و فاطمه مردانی

: یاسر خاسب
: بهزاد بابایی
: علی سینا رضانیا
: اصغر خلیلی
: امیر ترحمی
: فریبا نورشعاع حسینی
: محمدرضا طیاری
: امین کردبچه چنگی
: کوروش برزی

نمایشنامه‌ی «میراث» بر مبنای جدال میان سه برادر بر سر میراث خانه‌ی پدر شکل گرفته است.

اخبار وابسته

» «میراث» نمایشی سطح بالاست که از تماشای آن لذت بردم

مکان

پایین تر از میدان حسن آباد، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، تماشاخانه سنگلج
تلفن:  ۵۵۶۳۰۸۷۱، ۵۵۶۲۵۴۴۴


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
مثل نمایشنامه های دیگر استاد بیضایی این اثر هم داستان و محتوای خیلی جالب و تأثیرگذاری داره و بسیار تأمل برانگیزه.
اما اجرای این اثر، به نظرم اجرای متوسطی بود؛ میتونست بهتر هم باشه، ولی در مجموع کار متوسط رو به خوبی بود. من متن اصلی رو نخوندم و شاید قرار بر همین بوده که کاراکتر کوچیک آقا کمی تصنعی باشه که اگر اینطور بود بازیگر هم خوب نقش آفرینی کردند ولی اگر این تصنع در متن اصلی نیست، ایشون بهتر بود طبیعی تر بازی کنه. باقی بازیگرها خوب بودند، مخصوصا خانم و آقایی که در نقش خدمتکار بودند خیلی عالی نقش آفرینی کردند.
طراحی صحنه و ایده ی موسیقی زنده هم خوب بود فقط چون صدای موسیقی خیلی بلند بود گاهی بعضی دیالوگ ها شنیده نمیشد.
یه گله ی کوچیک هم دارم و اونم این هست که آقایی که مسئول درب سالن بودند که البته از اعضای گروه نمایش بودند متاسفانه اصلا برخورد ... دیدن ادامه » جالبی نداشتند.
قبل از شروع اجرا من و دوستانم و عده ی دیگری از تماشاچیان که حدودا ۱۰،۱۲ نفری میشدیم، با فاصله ی ۳،۴ متری از در سالن ایستاده بودیم تا ازدحام در ورودی کمتر بشه و بعد وارد سالن بشیم، اما متاسفانه مسئول مربوطه بدون اینکه قبل بسته شدن در اعلام نهایی کنند و بدون توجه به حضور ۱۰،۱۲ نفری که قطعا جز برای تماشای نمایش برای کار دیگه ای به تماشاخانه نیومده بودند، در رو بستند. وقتی هم به ایشون معترض شدیم با لحن تند و تمسخر آمیزی گفتند حتی ۱دقیقه تأخیر هم قابل قبول نیست و این در حالی بود که به علت نوروز خوانی خود گروه قبل از اجرا، نمایش با ۵،۶ دقیقه تأخیر شروع شده بود. بعد هم با اینکه ردیف اول بلیت داشتیم مجبور شدیم از بالکن نمایش رو تماشا کنیم. در واقع گله مندی من بخاطر رفتار مسئول مربوطه بود و اینکه کوتاهی خودشون رو در اعلام بسته شدن در با تمسخر ما فرافکنی کردند.
به هر جهت در مجموع خسته نباشید به تمام گروه
پرند محمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به صحنه بردن کارهای استاد بیضایی در یک چنین زمانه ای،اون هم با این چنین رک گویی ک در کمتر نمایشی دیده شده ستودنیست.شاید این روزها هیچ کارگردانی در این عرصه جرءت چنین بی پروا سخن گفتن رو در خودش نبینه.نمایش میراث در سالهای بسیار دور در دهه چهل توسط استاد بیضایی به صحنه سنگلج برده شد و از همان سال توقیف شد تا امروز.چنین نمایشی قطعا حرفهای بسیاری پس از چهل و هشت سال سکوت در دل خودش خواهد داشت.
بعد از تماشای ای نمایش امیدوار شدم ک هنوز هم کسانی هستند که اتدیشمندانه به اوضاع امروز مملکتمان نگاه می کنند و در نشان دادن واقعیتهای پیدا و پنهان،هیچ ابایی ندارند.این اجرا از نمایشنامه میراث اگر چه خوانش متفاوتی از میراث خود بیضایی است ک در سال چهل وشش اجرا شده.اما شاید اگر خود بیضایی هم بود به یک چنین دیگاهی نزدیک میشد.چرا که فرهنگ و هویت ما سالهاست که ب یغما ... دیدن ادامه » برده شده و سخن گفتن از آن شاید بسیار تکراری به نظر میرسید.
دیدن این نمایش برای کسانی که امروزمان را میفهمند بسیار جذاب خواهد بود ،و برای آنهایی که امروزمان را ساخته اند تلخ و گزنده...