آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم محمد رسول الله
S3 : 18:50:29 | com/org
بها: ۲,۰۰۰ تا ۷,۰۰۰ تومان  |  جزییات
کیفیت ۴۸۰: ۲.۰۰۰ تومان
کیفیت ۷۲۰: ۳.۰۰۰ تومان
کیفیت ۱۰۸۰: ۴.۰۰۰ تومان
کیفیت ۱۰۸۰ (HQکیفیت بالا): ۵.۰۰۰ تومان
کیفیت ۱۰۸۰ (Bluray بلوری): ۷.۰۰۰ تومان
داستان فیلم سینمایی «محمد» از دوران جاهلیت و به هنگام تولد محمد پسر عبدالله آغاز شده و در ۱۲ سالگی ایشان در اولین سفر به همراه عمویشان، ابوطالب، به شام پس از رسیدن به صومعه بحیرا به پایان می‌رسد. بحیرا راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می‌دهد. در این فیلم حمله ابرهه به مکه نیز به تصویر کشیده شده‌است.

اخبار

›› تجلیل از مجید مجیدی در اختتامیه اتحادیه رادیووتلویزیون‌های اسلامی

›› مدیران و اصحاب فرهنگ و هنر به تماشای فیلم محمد (ص) نشستند

›› نمایش فیلم محمد (ص) در ۳ سانس برای اهالی رسانه و هنرمندان

›› نخستین اظهارنظر جنتی و ایوبی درباره فیلم محمد رسول الله (ص)

›› فیلم محمد (ص) رونمایی شد

›› بازیگرانی که "سورپرایز" فیلم "محمد رسول‌الله " می‌شوند

›› رونمایی از فیلم محمد رسول‌الله در افتتاحیه‌ی جشنواره‌ی فجر

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
- دوستانی که فیلم را دیده بودند چندان راضی نبودند. نقد های منتشر شده هم مثبت نبود. با دیدی نه چندان مثبت به دیدن فیلم رفتم. اما فیلم را دوست داشتم.
- تنها نقطه ضعف اصلی فیلم زمان طولانی آن است. با فیلم های طولانی مشکلی ندارم. اما زمان فیلم نباید توی ذوق بزند و حوصله تماشاگر را سر ببرد.
- دیدن حمله سپاه ابرهه و سایر حوادثی که فقط در تاریخ و داستان ها خوانده بودم، جالب بود.
-در بین بازیگران، بازی ساره بیات بهترین بود.
- یک فیلم با بکار گیری عوامل خارجی بین المللی نمی شود. معتقدم کار فیلمبرداری، تدوین و موسیقی فیلم را عوامل ایرانی هم می توانستند انجام دهند و این از هزینه های فیلم کم می کرد.
-مقایسه این فیلم با فیلم مصطفی عقاد منطقی نیست. هر کدام ویژگی ها و جایگاه خود ... دیدن ادامه ›› را دارند.

- و یک نکته فرعی که قبل از دیدن فیلم هم در یادداشتی دیگر به آن پرداخته بودم، بهای بلیط فیلم است. مشخص نیست که چرا تنها به بهانه طولانی بودن زمان فیلم بهای بلیط گران تر است. بعد از آن طرف یک شنبه ها بهای فیلم نیم بهاست! حتی در بین سالن های نمایش هم تفاوت قیمت وجود دارد.

سخنان الله راخا رحمان پس از ورود به ایران:

من موسیقی بیش از 130 فیلم را انجام داده ام از جمله موسیقی فیلم های چینی و هندی اما باید بگویم محمد رسول الله یکی از مهمترین آثاری است که موسیقی آن را ساخته ام محمد رسول الله تنها یک فیلم برای سرگرمی نیست بلکه یک قطعه هنری است و باعث وحدت بین مسلمانان و رفع سوء تفاهم ها می شود.

آهنگساز فیلم سینمایی محمد رسول الله تصریح کرد: برای مخاطبان غیرمسلمان این فیلم یک تجربه بی نظیر خواهد بود این اختلافات بین مسلمانان قرار دارد و من فکر می کنم که باید تمام تلاشمان را بکنیم که همه مسلمانان حاضر شوند فیلم را ببینند و پیام فیلم را ترویج کنند باید بگویم انواع و اقسام دو دلی ها در برخورد با فیلم به وجود می آید اما از همه اینها مهمتر این است که این فیلم مورد قبول حضرت #محمد_رسول_الله ... دیدن ادامه ›› قرار بگیرد.

وی ادامه داد: برخی می گفتند که من با ساخت موسیقی این فیلم تهدید شده ام اما باید بگویم که این تهدید نبود بلکه در خصوص من فتوایی صادر کرده بودند و گفته بودند من مرتد هستم اما باید بگویم که هیچکس حق ندارد درباره کسی قضاوت کند کار در محمد رسول الله یک همکاری خوب و پاک بود من بیشتر به این فکر می کنم و به این موضوع فکر می کنم که اگر این کار را نمیکردم خدا به من می گفت من این توانایی را به تو دادم و تو همکاری نکردی آنگاه من چه جوابی برای گفتن داشتم.

وی تصریح کرد: در هالیوود طرفداران سینمای ایران زیادند و بازتاب های اشتباهی درباره پیامبر وجود دارد شنیده ها و درک های متفاوتی در رابطه با پیامبر اسلام وجود دارد اما باید بگویم که یک فیلم بهترین سفیر در رابطه با این موضوعات خواهد بود و به نظرم اتفاق خوشایندی است که این فیلم نماینده ایران برای اسکار شده است و می تواند سوء تعبیر ها را درباره پیامبر اسلام پاک کند.

وی با اشاره به لوکیشن های فیلم خاطرنشان کرد: این فیلم برای من تجربه تکان دهنده ای بود و باید بگویم آن زمان که ما کار را انجام می دادیم من و مجید مجیدی هر دو سر لوکیشن ها روزه بودیم و باید بگویم قبل از گرفتن هر صحنه صلوات می فرستادند و این برای من جالب بود.

آهنگساز فیلم سینمایی محمد رسول الله خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این فیلم بازگو کننده فرهنگ عربی است سعی کردیم از موسیقی عربی در آن استفاده کنیم و باید بگویم موسیقی که برای پیامبر کار کردیم برکت است.
این مطلب را از صفحه رسمی اینستاگرام فیلم برداشته ام Muhammadmovie
سخنان دیگر دست اندرکاران فیلم نیز در این صفحه موجود است
۰۸ مهر ۱۳۹۴
پالیزدار عزیز شما نقد خوبی از فیلم سراغ نداری؟
۰۸ مهر ۱۳۹۴
سلام
منتظر نقدهاى خارجى هستم
اگر نقد خوبى خواندم با شما به اشتراک مى گذارم
۲۴ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به نظر فیلم محمد(ص) فیلم یکدستی نیست گاهی فضای فیلم یاد آور همان صحنه های آشنای فیلمهای خود مجیدی می شود گاه مانند فیلمهای تاریخی میرباقری می شود گاه مانند فیلمهای دعوای زن و شوهری امروزی می شود گاه شکل یک فیلم تعقیب و گریز بی سروته می شود و گاه مانند فیلمهای هالیوودی و فیلم نوح (ع) می شود فضاهای فیلم متفاوت است بالطبع سلیقه های تماشاچی فیلم هم متفاوت است.از این روست که نمیشود شدیدا ازفیلم دل کند و یا شدیدا به آن دل بست .شاید اگر فیلمنامه نویس باتجربه و قهاری در کنار تیم سازنده بود و انسجام و یکپارچگی بیشتری در طول کل فیلم به لحاظ فضا و روایت شکل می گرفت ماندگاری فیلم بیش از پیش می شد.
فیلم خالی از اشکال نیست داستان ساموئل و گفتگوهای نامفهوم و طولانی سران یهود و تعقیب و گریزهاو درگیرهای ناشیانه ، داستان ابولهب و همسرش که خنثی می ماند ، دوبله عجیب صدای مهدی پاکدل و...
با این وجود میتوان برای یکبار هم شده چشم به تمام اشکالات بست و فارغ از نگاه فنی و قانونمند سینما از تماشای فیلم به مانند اکثریت عامه لذت برد . از دعای عبدالمطلب در کنار کعبه و گسیل پرندگان ابابیل تا حرکت دست کودک گرسنه به سمت سینه دایه اش میتوان منقلب شد و احساسات را به آرامی ابراز کرد.
می توان بالاخره داستان های کتاب دینی دوران ابتدایی را در تصویر دید و ازذهن متکی به نوشته ها دل کند و دل به تصویر داد . تصویری که شاید باعث شود معنای درودی که بر شخص محمد(ص) داده می شود این بار متفاوت تر از گذشته باشد.
از دکورها و صحنه های طبیعی چشم نواز و از افکتها و جلوه های ویژه حرفه ای از موسیقی از کیفیت صدا از کیفیت تصویر فیلم نمی توان به راحتی گذشت و فقط دل به شنیده ها داد.

منتقد نیستم که نقدی بخوام به فیلم داشته باشم یا درمورد مسائل فنی فیلم نظر بدم،فقط چیزایی که به عنوان یه تماشاچی معمولی دستگیرم شد اینا بود که ازموسیقی خیلی ناشیانه استفاده شده بود انگار... در طول فیلم خیلی کم پیش میومد که صدای موسیقی شنیده نشه و بیشتر شبیه موزیکال بود، و اون هم موسیقی ای که شاید خیلی به صحنه ارتباط نداشت، تو یه موقعیت خیلی ساده و نه چندان دارای هیجان، موسیقی به قدری تنش داشت که آدم در انتظار دیدن بزرگترین اتفاق تاریخ توی اون لحظه بود...
اینکه در واقع بازیگرا اکت خیلی خاصی هم نداشتن و بازی های خیلی معمولی ای رو از خودشون نشون دادن...لبخند و گریه های "آمنه" شاید از خیلی مادرهای معمولی سینمای ایران هم حس کمتری منتقل می کرد...
اینکه تمام این چند سال از زندگی محمد که قصد نشون دادنشو داشتن، بدون کش و قوس دادن نا به جا میتونست شاید تو یک ساعت حتی خیلی جذاب تر از این که بود، نشون داده بشه...
اینکه جلوه های ویژه آیا واقعا در حدی بود که بخواد اینقدر ازش تعریف بشه؟ فیلمنامه برای معرفی پیامبر نوشته شده بود یا برای نشون دادن معجزه ها؟یعنی تمام ویژگی های پیامبر معجزه هایی مثل این بوده و با اینا قراره پیامبر به طور درست معرفی بشه ؟
نمیدونم چطور این فیلم تونسته خیلی هارو راضی از سالن خارج کنه...
"محمد رسول‌الله" رو دوست داشتم
قبل از دیدن فیلم بیش‌ترین نگرانیم بابت فیلم‌نامه بود
که خوش‌بختانه فیلم‌نامه خوب و درستی داشت
نسبتن منسجم بود
و تا حدود زیادی به شعارزده‌گی نیفتاده بود
بازیا تقریبن خیلی خوب بودن
خصوصن "محمد عسکری" و "رعنا آزادی‌ور"
ولی دوبله "مهدی پاکدل" اصلن خوب نبود
و نمی‌شد با صدا و تصویر هم‌زمان ارتباط خوبی برقرار کرد
فیلم‌برداری و موسیقی‌ام که خیلی خوب بودن
فقط کاش تیتراژ آخر یا کلام نداشت
یا این که فارسی بود.

manimoon..
سلام
موافقم با شما
اما من موسیقی تیتراژ آخر را بسیار دوست دارم و در طول فیلم هم منتظرش بودم!
۳۱ شهریور ۱۳۹۴
درست است آقا/خانم ذوق زده
خود آهنگساز هم همین رو گفته و خوب صحیح هم هست
۰۸ مهر ۱۳۹۴
مگه تو اون موقع بودی تو تیوال شاهین جان؟ آیه ی قرآن رو یادم هست ولی انجیل رو یادم نمیاد. اگر انجیل انتشار میدادم که واقعا دمم گرم. خدا ازمون قبول کنه!
۰۸ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کارگردانی سنجیده، فیلمبرداری خوب، قابهای چشم نواز، موسیقی گوش نواز، گریم خوب، جلوه های ویژه خوب و کلی عظمت و شکوه، یک طرف، و فیلمنامه ی به شدت ضعیف طرف دیگر. زور آن همه به این یکی نمی چربد.

فیلم به شدت فیلمنامه ندارد... سه ساعت معجزه می بینیم فقط... داستانی وجود ندارد...اوج و فرود دراماتیک هم نداریم...شخصیتی شکل نمی گیرد...راستی چه آدم بد های با حال و دوست داشتنی و حیوونکی ای دارد این فیلم، خوش به حال پیامبر...از ابعاد شخصیتی پیامبر چیزی نمی بینیم، فقط شفا می دهد و به تشنگان آب، خوب هر کودک دیگری هم جای ایشان بود دلش به حال آنان می سوخت و بهشان آب می داد.
دوست عزیز اگر میخواهی پیامبر اسلام را به دنیا معرفی کنی باید شخصیت ایشان را بسازی و ابعاد مختلف شخصیتی ایشان را نمایان کنی نه ماهی پراندن ایشان را (فکر کنم ایشان این جمله کمی زیاد شد)

فیلم، برای من مجموعه کلیپی از معجزات پیامبر از شیرخوارگی تا کودکی بود و دیگر هیچ.

پ.ن: آن ویژگی های خوب فیلم که ابتدای نوشته ام به آنها اشاره کردم، ... دیدن ادامه ›› چندان هم بی عیب و نقص نبودند.

پ.ن.2: اعتراف می کنم که دو یا سه دفعه مو به تنم راست شد و گاهی احساساتی شدم (نمی دانم چرا مدتیست نازک نارنجی شده ام!)، ولی باور کنید اگر فیلم به جای پیامبر اسلام راجع به آقای ایکس بود، باز هم این گونه می شدم و البته اندکی بعد، از خرج کردن احساساتم پشیمان می شدم چرا که آن صحنه ها ناجوانمردانه این کار را با من می کردند.
کامبوزیا پرتوی از نویسندگان قدر حوزه کودک هستند و خیلی از ما دهه شصتی ها با کارهای ایشون خاطره داریم. اقای مجیدی هم که همیشه کودک توی فیلم هاشون هست. از ابتدا هم گفته شده بود این فیلم روایت دوران کودکی پیامبره.
این که اولین باری که پیامبر به مکه میاد در و دیوار کعبه(فرشتگان) باهاشون حرف می زنن جزو ابعاد والای شخصیتی ایشون نبود؟ این که با وجود سن کم تونستن یه مردک عرب زبون نفهم رو از زنده به گور کردن دخترش پشیمون کنن جزو ابعاد شخصیتی ایشون نبود؟ این که این قدر حبیب خدا بودن که تو همون کودکی دریا هم به خواسته دل ایشون _البته به فرمان خدا_ تن می ده جزو ابعاد شخصیتی ایشون نبود؟
از اول اقای مجیدی گفته بودن من می خوام روح مهربان و لطیف پیامبر رو در کودکی نشون بدم نمایش توانایی های جنگی ایشون یا سختی هایی که کشیدن قبلا نشون داده شده.
۲۱ شهریور ۱۳۹۴
خوب این نظر شماست :)
۲۷ شهریور ۱۳۹۴
سلام
مخالفم
این فیلم بیشتر یک نوع روایت شاعرانه است و فیلم نامه برای چنین روایتی بسیار مناسب بود
و خوب این که می فرمایید آقای ایکس هم اگر بود... خوب مهم این جاست که هیچ آقای ایکس ای چنین تولد و کودکی ای نداشته است:-)
۳۱ شهریور ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
روایت داستانی محمد رسول الله از بعد از مبعوث شدن ایشان آغاز می شود و از زاویه دید ابوطالب عمویشان لحظه تولد تا نوجوانی حضرت به نمایش در می آید.
15 دقیقه اول فیلم نتونستم باهاش ارتباط بگیرم هم به دلیل گریم بد مهدی پاکدل که با وجود چین و چروک های زیاد رو یصورت وقتی چشمش رو می بست پشت پلکش صاف و بی چروک بود که خیلی توی ذوق زد و هم به دلیل مقایسه نا خودآگاهی که با فیلم "پیامبر" ساخته مصطفی عقاد انجام می دادم (گفتن نداره که چقدر این فیلم و دوبله اش فوق العاده است). اما از زمانی که فیلم وارد روایت زمان تولد پیامبر شد دیگه نفهمیدم این 3 ساعت چجوری گذشت. بی نظیر بود. جلوه های ویژه فوق العاده که مو رو به تن راست می کرد مخصوصا سکانس دریا. بازی اقای شجاع نوری در نقش عبدالمطلب و اقای پاکدل در نقش ابوطالب خیلی خوب بود. ساره بیات هم همین طور. بازی محسن طنابنده تفاوت خاصی با بازی های قبلیش نداشت اما نکته قابل توجه حجم عظیم دیالوگ های عبری بود که بیان می کرد. فکر کنم بیشترین دیالوگ عبری توی فیلم از زبان طنابنده گفته شد و واقعا چسبیده بود به نقش و اصلا توی ذوق نمی زد. تیتراژ فیلم عالی بود و همین طور موسیقی که در طول فیلم شنیده می شد.خیلی از چیزهایی که توی کتاب های دینی خوانده بودیم روی پرده روایت شده بود و چقدر شیرین بود وقتی می تونستی خطوط کتابو مصور ببینی.
فیلم واقعا خوش ساخت بود. بسیار دوست داشتم رو انتخاب می کنم.

!

...

شما سریال امام علی یا مختارنامه ی میرباقری رو دیدین آیا؟! میتونین یه مقایسه ای داشته باشین؟! من هنوزم از این همه تعریفی که از فیلم کردین شوکه ام!
۱۴ شهریور ۱۳۹۴
این نظر منه که پای نوشته یکی از دوستان نوشتم:

من این فیلم رو به شدت دوست داشتم اما منکر بعضی از ایرادات فیلم نیستم. خود کارگردان هم فکر نمی کنم داعیه کامل بودن و بی نقص بودن فیلمش رو داشته باشه.
من حرفم چیز دیگه ایه. این فیلم با همه کمبودهاش به اتفاق بزرگه توسینما همون طور که سرایل مختارنامه یه اتفاق بزرگ توی تلویزیون ... دیدن ادامه ›› بود.
هم تونسته تماشاگر رو با سینما آشتی بده و رونقی به این بازار بده و هم تونسته یکی از مهم ترین و عزیزترین شخصیت های تاریخی مذهبی رو به تصویر بکشه.
وقتی به دیدن نمایشی می رید که قبلا کتابش رو خوندید تمام خطوط کتاب تصویر می شن و حس و حالش خیلی متفاوت از وقتیه که نمایشی می بینین که تصوری ازش ندارین. تمام خوانده ها و شنیده ها مون (هرچند مواردی بودند که تقریبا ناآشنا بودن برامون تو فیلم و اولین بار بود که می شنیدیم) تصویر شده بودن این اتفاق خوبیه.
واقعا نمی فهمم اون هایی که شمشیر رو از رو برای این فیلم بستن منطقشون چیه! تا چند سال دیگه هم فیلمی تاریخی-مذهبی با این قدرت جلوه های ویژه ساخته نمی شه. چرا از خود فیلم لذت نبریم؟
۰۱ مهر ۱۳۹۴
دقیقا بگید من کجا نوشتم نقدهای دیگه تخریبیه؟

در ضمن حداقل پای نوشته خودم من نقدی ندیدم به جز توهین به مقدسات که مسلما جوابشون با خداست نه با من.

من هم دلیل پافشاری غیرمنطقی شما رو در بد جلوه دادن فیلم نمی فهمم. غیر از این که خیلی ها دوست دارن سوار موج بشن و چون موج الان ... دیدن ادامه ›› علیه فیلمه پس باید بگن فیلم بده.

به هر حال هر کس نظری داره و هر کسی می مونه با اعتقا ات و اعمال خودش. در رابطه با فیلم هم با این شرایط من دیگه حرفی ندارم.
۰۱ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
و بلااااخره مجید مجیدی فیلمش به جشنواره رسید!!!!
بی صبرانه منتظرم تماشا کنم این فیلم تاریخ اسلام و!!!!
کودکی اش هست اولن
دومن همه روایت هست اکثرن غلط و تحریف شده هست هر فرقه ومذهبی به نفع خودش روایت میکنه سندیت نداره هیچ کدوم
۰۱ بهمن ۱۳۹۳
واقعاً هزینه این فیلم 40میلیون دلار می باشد ؟
۲۱ شهریور ۱۳۹۴
1- همه چی خوب بود فقط آقای طنابنده زبان عبری را با لهجه شمالی حرف میزد فک کنم همزمان با پایتخت این فیلم بازی کرده

2- کاشکی بجای داریوش فرهنگ بازیگر دیگری انتخاب می شد . انگار توو فیلمم خودشو گرفته بود
3- دیالوگ خوبی نداشت
4- فک کنم سپاه ابرهه و صحنه آهنگری کپی برداری از فیلم ارباب حلقه ها بودو شخصیت عبدالمطلب شبیه گاندولف بود
5- موسیقی و فیلم برداری عالی بود ودر حد هالیوود
با تشکر
۲۶ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید