تیوال نمایش مکاشفات راسکلنیکف، با آر.جی.دیو در گالری دوزخ
S2 : 22:15:17
  ۱۵ مهر تا ۱۰ آبان ۱۳۹۳
  ۲۱:۰۰
  ۱ ساعت
 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

: پیمان مجیدی
: سابینا شیاری ، پیمان مجیدی
: حسام منظور، رامین سیار دشتی، محمدرضا علی اکبری، روژین رحیمی

: سابینا شیاری
: مهراو نوری
: محمد حق جوتلفن رزرو: 88021646 – 09391241110

گزارش تصویری تیوال از نمایش مکاشفات راسکلنیکف، با آر.جی.دیو در گالری دوزخ / عکاس: حانیه زاهد

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته

مکان

میدان فاطمی، خیابان جهانمهر، کوچه۶/۱، پلاک ۶۶، خانه نمایش دا
تلفن:  ۸۸۰۱۶۰۷۴


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
تنها پنج شب تا پایان نمایش "مکاشفات راسکلنیکف با آر.جی.دیو در گالری دوزخ" باقی مانده... از همه عزیزانی که در این شبها ما را همراهی نموده اند سپاسگذاریم و آرزومند دیدار دوستانی هستیم که توفیق دیدارشان دست نداد.
گروه مکاشفات
جنایت و مکاشفات

روز مادر است، مادری که قرار است بالاخره یک روز همه فرزندان خود را به کام مرگ بکشاند، مادری که با چاقو فرزندش را 53 بار زده ، او را آب پز کرده و سوزانده است. ما کودکان مادری هستیم که پیش از زاده شدن باید سفارش قبر خود داده باشیم. زمین مادر همه ماست، که هم ما را از دامان خود میزاید، هم بزرگ میکند و هم پایان حیات میبخشد. فقط همین امروز، روز زمین است. بقیه ش را باید در برزخی به سر ببریم، شاید اسمش خواب و رویاست. زمین مهر مادری اش را دریغ و فرزندانش را به امان خدا رها کرده است و بنابراین بچه هایش سراسر تاریک، رنجور و خشمگین هستند.
نمایش " مکاشفات راسکلنیکف ... " به همه چیز اعتراض دارد. به حشرات اعتراض دارد، به فکر کردن، به عدالت خواهی، به نژاد پرستی، به گرم شدن زمین، به میلیتاریسم و حتی به حقیقت! در وضع قانون، خودش را محق میداند ولی نمیتواند ... دیدن ادامه » بنا به غریزه اش به درستی آن را جامع عمل بپوشاند. این نمایش در واقع خرد ستیز است و سعی در نفی فکر میکند و ذهنیت ها را به سخره میگیرد. ( صحنه مواجهه ماری با راسکلنیکف ). به تناقص گوئی می افتد، میخواهد عدالت را شخصا و تفسیر به رای گونه به اجرا در آورد و انتقام مادر و خواهر خود را ( پولخریا و دونیا ) بگیرد ولی حاضر به حضور در عرصه های اجتماعی و مبارزات مدنی و همراه شدن با عموم را ندارد. شاید به انتظار سعادت خود نیز نیست. این نمایش با نگاه شکاکانه به همه چیز سعی در بی ثبات جلوه دادن همه چیز دارد، از بارانی که نمی آید و تنها صدایش شنیده میشود تا واقعیت وجودی و موجودیت پیر زن (Alyona Ivanovna ) که قرار است بنا به غریزه راسکلنیف که حضور او را همچون شپشی در اجتماع قلمداد میکند، قانون وار ( قانون فردی راسکلنیکف ) کشته شود. این اجرا با مردود ساختن هر گونه فضا سازی عینی به پست مدرنیسم روی می آورد و میزانس های خود را با تکیه بر طراحی حرکت ها و نور خلق میکند. در واقع سالن نمایش لحظاتی کمک شایانی در انتزاع گرائی در صحنه آرایی کرده است و با رویکرد ضد طبیعت گرایانه خود بدون واسطه با مخاطب خود در ارتباط است. این اجرا با فرار از روایتگری روزمره گی های زندگی و مسائل اجتماعی مرتبط با آن؛ پیام خود را با تعدد موضوعات گوناگون از منظر دیگر واکاوی و نقل میکند. "راسکلنیکف" خانه نمایش آو در ظاهر انسان معاصر وار زندگی میکند ( واحد پولی اش از روبل به دلار تغییر کرده است ) ولی فاقد یک ایدئولوژی واحد است، خود بوی دروغ و جنایت میدهد ولی آن صفت ها را به مبارزه میطلبد. این نمایش بنا به همین فرضیه شاید به دنبال بزرگ گویی نیست و نمیخواهد یگانه شود. در نتیجه با توجه به سبک نگارش نمایشنامه که کلمات معنای مطلقی ندارند، میتواند برای تماشاگر برداشت های مختلفی را در بر داشته باشد.
این نمایش گاهی به سمبولیسم نیز روی می آورد. راهنمای نواختن ویالون Ronnie James Dio که به صورت Cook book ( کتاب آشپزی ) است، که قرار نیست چیزی نواخته شود، که باید طبخ شود. کیف ویالون به صورت قبر بچه ای است که باید عمری حمل شود، گاه باید به آن تکیه داد، گاه باید با آن بازی کرد و آن را تاب داد و نهایتا گاه باید آن را نبش قبر کرد.
صدای حسام منظور کاملا شخصیت راسکلنیکف را پردازش میکند. او هوشمندانه با ادای دیالوگ ها با نوع صدا و تنالیته متناسب با وضعیت عاطفی صحنه، فضای سازی میکند و با توجه به حالت های مختلف پرسوناژ یک حالت روانی صحنه ای متمایزی به شرایط رفتاری راسکلینیکف میبخشد. شرایطی مثل عصبانی بودن، ترسو بودن، سنگدل بودن، سرد و بی احساس بودن، مغرور بودن و در عین حال شریف و مهربان بودن. استفاده از نور پارادوکسیال و رنگی که هم سایه ایجاد میکند و هم سایه را از بین میبردو اشاره به دوری و نزدیکی افراد دارد و یا حتی سایه های بزرگ که گمانه آفرین هستند قابل اشاره و دارای جلوه بصری زیبایی میباشند. ( صحنه مرد دراز کشیده الکلیک ). و ای کاش عرض تماشاخانه آو دست کارگردانان این نمایش را بیشتر باز میگذاشت.
راسکلنیکف : خوشبختی وجود ندارد، چون حقیقتی وجود ندارد!
به صبرش می ارزید آریو عزیز

خوشحالم گره ها برایت باز شد ، مثل همیشه حض کردم
۲۸ مهر ۱۳۹۳
آریو عزیز راهنمایی میخواستم پیشنهاد میکنید برای دیدن ای نمایش
۲۹ مهر ۱۳۹۳
@حسام الدین حیدری : باید یکبار دیگر میدیم حسام ... چاره ای نداشتم. مثل همیشه چقدر پر انرژی بخش هستی. متشکرم
@ نیلوفر ثانی : ممنونم از خوانش و نگاه پر محبت شما به این متن خانم ثانی
@سابینا شیاری : با سپاس از شما در همراهی مخاطب
@محمد رحمانی : از دیدار با شما ... دیدن ادامه » بسیار مشعوف و مسرور شدم محمد عزیز . همیشه متفاوت مینویسی دوست گرامی
@ابرشیر : شاید به قول خودت ابرشیر عزیز، ".این فرزندان زمین اند که آنرا نابود میکنند" . اما نتیجه گیری من این هست که مادر میداند که فرزندش از پیش مرده است و مرده زایی ابدی برایش رخ داده است برای تمام بشریت. زندگی در وهم و خیال ... سپاس از اینکه اندیشه ات را بیان و تبادل میکنی .
@علی کریمی( کاکتوس ) : تئاتر کلا مقوله سلیقه ای هست علی عزیز، اگر به سبک و سیاق تئاتر پست مدرن علاقه مندی، پیشنهادش میکنم، البته با یک پیش شرط که آن آشنائی ضمنی با رمان جنایات و مکافات هست.
۳۰ مهر ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این اثر نمایشی بازخوانی معاصر ذهنیت واحوالات پیچیده ی راسکولنیکف شخصیت اصلی رمان جنایت و مکافات،داستایوفسکی البته به روایت نویسنده آن، پیمان مجیدی ،می باشد. عنوان فارسی نمایش ، اشاره ای هم دارد به همراهی Ronni James Dio (وکالیست و ترانه سرای افسانه ای هوی متال آمریکایی )در این مکاشفات !
فکر می کنم نویسندگانی که در نمایشنامه هایشان از شخصیت های ادبی یا واقعی معروفی استفاده می کنند ،به نوعی ریسک پذیریی بالایی دارند چرا که همواره در معرض اتهام عدم استقلال در متن خلق شده شان قرار می گیرندو از طرفی معضل عدم آشنایی احتمالی و یا موضع گیری و قضاوت مخاطبین با ارجاعات بینامتنی در اثرشان باعث ارتباط برقرار نکردن همیشگی طیفی از تماشاگران میشود.
راسکولنیکوف شخصیت بسیار مشهوری است اما چنانچه مخاطبینی او را نشناسد و از طرفی دیگر حافظه ی شنیداری و حسی نسبت به سبک و محتوی موسیقی هوی متال نداشته باشند آیا میزان لذت ناشی از درک عمیق تر اثر را به دست می آورند ؟ اساسا این موضوع اهمیتی دارد؟ اصلا این نمایشنامه چقدر توانسته جهان مختص به خود را به عنوان اثری مستقل ،خلق کند؟
**
بیشتر حجم نمایشنامه ،متنی شاعرانه و اعتراضی سیاهی است که از زبان راسکولنیکف(رودی؟) نا امیدانه به پیشگویی آخرالزمانی این جهان می پردازد.
شخصیت هایی مانند ماری(صوفی) با توجه به نقش بسیار مهم اش در زندگی راسکولنیکف بسیار کم و نارسا طرح شده و شخصیت دیمیتری هم بسیار اضافی و غیرکارکردی به نظر می رسد . پیرمرد یخی و مردی که از زیر نقاب پیرزن رباخوار(موادفروش) بیرون می آید علی رغم امکان تفسیرپذیری نمادین شان در نمایش، بسیار گنگ و بسته پرداخت شده اند.
به نظر می آید که تمرین های کارگاهی گروه اینطور ترجیح داده اند که از یک اجرای پیوسته ، مکاشفات... را به قطعه های پاره پاره ی پرفورمنس وار در یک گالری تبدیل کند که فضایی دوزخی را نمایش می دهد. نقش دیو هم در این بین شبح وار و غیرقابل تعیین به نظر می رسد.
((در هم آمیختگی ساختار و مضمون موسیقی هوی متال و نمایشنامه))
تبعیت ساختار متن و اجرای مکاشفات ...از سبک و فلسفه ی موسیقی هوی متال قابل ردیابی است.
مشخصات سبکی اجرایی موسیقی هوی متال، صداهای حجیم و خشن (دیستورشن) و ضرب آهنگهای سنگین است. در اجرای مکاشفات...سکوت جایی ندارد.اجرا پر است از نعره های و فریادهای هراسناک راسکولنیکوف (با صدای پرحجم و قدرتمند حسام منظور)که سهم بالایی از ترکیب صوتی را به خود اختصاص داده است.پاشنه کوبی های ماری و بازی پرسر و صدا با کیس تابوت وار سازدر صحنه و دیگر صداها....
در مضمون اصلی این نوع موسیقی، وجود اعتراض ،سیاه نمایی وضع موجود،ضد جنگ بودن آن و اعتقاد مطلق به دوقطبی های مانند روشنایی و تاریکی، امید و نا امیدی، بد و خوب و....است.در مضمون برخی اشعار پیشگویی نا امیدانه و آخرالزمانی ونیز اعتراض به بی ثباتی اجتماعی، فساد دولتی،خطرات و آسیب های مواد مخدر و...وجود دارد.
مضمون نمایش مکاشفات ...نیز اعتراض اضطراب آلود از وضعیت نا امید و تاریک دهشتبار جامعه فاقد عدل است. دنیای وهم گونه ی ناشی از مصرف مواد مخدر(هرویین) هم در فضای تب آلود قابل درک است...اشاراتی به تظاهرات اعتراضی ضد جنگ،ضد نژادپرستی،ضد گرمایش زمین می شود که به زعم راسکولنیکوف گویی دیگر ره به جایی نخواهد برد.عدالتی وجود نخواهد داشت و تاریکی جایی برای روشنایی روز نخواهد گذاشت. راه برای فراری از این لجن زار عمومی وجود ندارد....
*
به طور خلاصه فضای شعری و اجرایی موسیقی هوی متال عموما سه شاخصه عمده هم دارد:1-مردانه 2- پرخاشگرانه 3-ماچویستیMachismo هستند.
(ماچویسم به معنای حس قدرتمند برتری جویی مردان بر زنان که در نظام ارزشگذارانه مردسالارانه منشا تفکرات جنسیتی نابرابر قلمداد میشود)
متن ... دیدن ادامه » نمایشنامه مکاشفات....هم به شدت مردانه وپرخاشجو و دارای خصایص ماچویسیتی است.در جایی از متن اشاره می شود که زنان همگی، عاشق آزار دیدن هستند و از این امر لذت می برند! این نگاه ناشی از نوعی تفکر سادیستیک استیلاگرایانه ی عموما مردانه می باشد. ..در جای دیگری از نمایش به ماری به عنوان فراساینده روحی و ذهنی راسکولنیکوف ، اشاره می شود.(که خنده برخی از تماشاگران را هم به همراه دارد) اینکه به واسطه ماری رنج و آزار رو شناخته است و تلویحا او را خود منشا درد و رنج در هستی می داند....این نوع نگاه شیوع نگران کننده ای در بین برخی مردان یک جامعه ماچویستی دارد که در این نمایشنامه هم بروز یافته است...در رمان جنایت و مکافات نقش ماری در رستگاری راسکولنیکوف و امیدواری او در زندگی اش مهم است اما در اینجا تصویرهای تخریب شده ای القا شده است.
***
طراحی صحنه و لباس، بازی ها
البته خصلت زیرزمین قدیمی تاریک و نمور "آو" واجد ویژگی های ذاتی خوف آوری است که کار را برای طراح صحنه این کار آسان نموده است.
طراحی لباس از پرچم سیاه و سرخ آنارشیست ها گرفته شده است .چنانچه شخصیت راسکولنیکوف یک آنارشیست به معنای واقعی اش بود تطبیق مناسبی در این طراحی با شخصیت به وجود می آمد.اما شخصیت رودی بیشتر یک طغیانگر و تخریبگر است. کفش های پاشنه دار ماری که به عنوان نمادی از سکسوالیته قلمداد میشود هم سرخ و سیاه است که با توجه به مفهوم پرچم، معنای مشخصی را دلالت نمی کند. ..تفکر آنارشیستی در ادبیات سیاسی به معنای هرج و مرج طلبی نیست بلکه آنارشیسم نوعی تفکر مترقیانه، عدالتگرایانه و ضد سلسله مراتبی است که هر گونه استیلا را از بالا نفی می کند. تولستوی دردوران قدیم و نوام چامسکی و هوارد زین از آنارشیست های معاصر شهیر هستند.جالب اینجا است در حال حاضر هر گونه اعتراضات عمیق وریشه ای برای مبارزه با آلودگی محیط زیست و گرمایش زمین در جهان شمال به بهانه اغتشاش آنارشیستی سرکوب شده و به محاق میرود. بنابر این طراحی لباس و انتخاب رنگ سیاه و سرخ شاید مناسبت چندان عمیقی با روح شخصیت ها به عنوان یک آنارشیست اصیل ندارد.
رامین سیاردشتی بازیگر متعهد و دوست داشتنی تاتر مثل همیشه خوب است. حسام منظور به دلیل کیفیت صدایش طبیعتا قابل توجه است احتمالا نظر به مقتضیات متن در هماهنگی با نوع موسیقی مورد بحث ، او در ارایه حجم سنگین و بم صوتی اش تاکید دارد.
*
در دنیای موسیقی راک و هارد راک زنانی بوده اند که با ورودشان باعث تغییر روحیه و فضای ماچویستی و خشن آن می شوند. به عنوان مثال اونسنس یکی از گروه های آلترناتیو راکی است که لیدری به نام خانم امی لی دارد و باعث شده ذهنیت بسیار نسبت به این گونه از موسیقی تغییر کند.
خیلی دوست داشتم کارگردانی این کار را خانم سابینا شیاری به تنهایی انجام می دادند . البته خوانش زنانه لزوما ربطی به جنس بیولوژیکی ندارد اما به هر حال دیدگاه پیمان مجیدی در نگارش متن تا حدودی عیان شده است.خوانش خانم شیاری و کارگردانی او به عنوان یک زن از متن و تمی که رگه های ماچویستی دارد چالشی جذابی می شد.!


جناب ابرشیر ممنون از نقد به شدت خواندنی و جذابی که نوشتید واقعا لذت بردم و قسمتهای تاریک ذهنم در مورد این نمایش با خواندن نقد تمام و کمال شما روشن شد .
۲۶ مهر ۱۳۹۳
درود بر همه دوستان عزیز
سپاسگذارم بابت همه دست نوشته هاتون و نظر همه شما برای من محترم و قابل ستایش هستش
۲۸ مهر ۱۳۹۳
و درود بر شما آقای حق جو
۲۸ مهر ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«مکاشفات راسکلینکف» ویژه هنرمندان به صحنه می رود
نمایش «مکاشفات راسکلینکف» به کارگردانی مشترک پیمان مجیدی وسابیناشیاری شنبه 26مهرماهویژه هنرمندان به روی صحنه می رود
به گزارش روابط عمومی،این اثرنمایشی که از15مهرماه اجرای خود رادر تماشاخانه آوآغازکرده ساعت 21 تاریخ یاد شده میزبان هنرمندان خواهد بود.
احسان معماری این را خواند
پگاه شاهمرادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
** فراخوان نقد تیوال + تخفیف ویژه 25% **

همه علاقه مندان عزیز از سوی گروه محترم این نمایش و تیوال دعوت هستند به تماشا و نوشتن نظر و نقد آن در برگه تیوال این نمایش. بر اساس نقد و نظر تماشاگران محترم گفتگوی ویژه ای از سوی تیم رادیو اینترنتی آوای تیوال با کارگردان محترم انجام خواهد شد.

همچنین برای تسهیل تماشای کاربران عزیز،این نمایش از روز سه شنبه 22 مهر ماه تا جمعه 25 مهر ماه با 25% تخفیف روی صحنه میرود:
http://www.tiwall.com/store/mokashefat
آآآآ ، غر بزنم ناراحت نمی شن ؟ :)
خب من کار رو دوست نداشتم اصن :(
۲۳ مهر ۱۳۹۳
جناب آقای حق جو
خواهش میکنم:)
ممنون از شما برای پاسخگوییتان:)
امیدوارم کارگردان های محترم پاسخگوٍ پرسش اصلی بنده باشند:)
۲۷ مهر ۱۳۹۳
ممنون از انتقاد پذیریتون جناب حق جو ، نظرم رو تو برگه نمایش نوشتم :)
۲۸ مهر ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با درود

"احتمال لو رفتن داستان وجود دارد "

راسکلنیکف مردی از جنس تاریکی که به جنگ تاریکی میرود اما در تاریکی مدفون میشود
متن نمایش تصویر گر مردی ست که به اوضاع موجود در جامعه معترض ست ، وبدلیل تزلزل شخصیتی و وحشت روحی ، خود میخواهد اقدام به بهبود آن کند
نویسنده با ارائه ی یک الگوی آشنا از رمانی معروف ، قصد دارد داستان خودش را تعریف کند و برای رو آوردن تک تک لایه های شخصیت اولش در زمان محدود اجرا، از فضاهای مختلف استفاده میکند تا پیامش را به انسان و جوان امروز برساند
استادی که بیانگر الگوبرداری ست ، الگوهایی که اغلب نامناسب انتخاب میشوند و رهبری نادرستی میکنند
سازی که انتخابش را آلت موسیقی اعتراضی میداند و اشاره میشود به سبک های موسیقی که برای اعتراض و تغییر سیستم ناعادلانه ی روز شکل گرفته اند (*ویالن آلت موسیقی اعتراض ست،اگر بنوازی ،خواهی زیست.. )

دوستی که هم گروهی او در فعالیت های سیاسی و آزادیخواهی ست در طی این مکالمه سرنخ داده میشود که راسکلنیکف تحت فشارهای مختلف بخصوص فقر و نبود عدالت اجتماعی ، خود تصمیم به حرکت گرفته است....(*اگر نتونی خودت تصمیم بگیری ، پس عدالتی هم نیست) و فعالیتهای گروهی را کاراو ضربتی نمیداند اگرچه برای ان ارزش قائل ست (* ای برادر دوست دارم درکنار تو بجنگم اما .....) لایه ای از شخصیت عنادجو و فعال برای تغییر

زنی که درارتباطی معلول ِ همان شرایط جامعه ، بیش از آنکه احساس عاطفی ِخوش داشته باشد باری بر دوش ست و لایه ای از شخصیت راسکلنیکف را برملامیکند که آمال و آرزوهای اوست (مدینه ی فاضله ای که در رویای او مورد ستایش ست )
مردی یخ زده و ژنده پوش که نمادی از عاقبت روح راسکلنیکف در مواجه با اوضاع موجود در صورت منفعل بودن و تسلیم ست ...و صدای حرکت بطری الکلی که فنای پوچ گرایی نهایی را اشاره میکند

و ... دیدن ادامه » پیرزنی که میتواند نقطه ی تمام کننده ی این مسیر از شروع حرکت باشد
وبا کشته شدنش صحه ای بر روشی بگذارد که درصورت هر هدف ارزشی به اسم عدالت ، آلوده به خون وجنایت ست اما نویسنده برخلاف انتظار ،پایانی ضربه ای را به تصویر میکشد که بگوید حرکت از تاریکی لاجرم به سمت تاریکی خواهد بود
و سیستم زندگی امروزی بسیار پیچیده تر از آن ست که بتوان با روشهای خشونت بار و جنایت مدار به بازده و نتیجه برسد و بهبودی در پی داشته باشد
دنیای امروز برمبنای خردورزی و هوش ، حرکت میکند و برای دست یابی به شرایط بهتر می بایست ،هوشمندانه رفتار کرد
اجزای نمایش در خدمت ارتباط وانتقال مفهوم ست ... نور ، بازیهای سایه ای ، لباس ها وگریم باور پذیر زمان مورد بحث در نمایش ست موسیقی اگرچه همخوان اما میتوانست از قدرت بیشترش در جهت انتقال حس استفاده شود
بازی راسکلنیکف و تن صدایش ، مهمترین جزء ارتباط من با نمایش بود و آنرا قوی و مسلط دیدم ...
کارگردانی قابل قبول ست و تجربه ی سختی برای اجرایی کردن مفاهیمی ست که هرگونه ناواردی در انتقال آنها ،ضربه ی مهلک به متن و پیام ست

درپایان آرزوی موفقیت برای گروه و کارگردان محترم دارم که در ارائه ی پیامی انسانی در قالب هنرنمایشی تلاش کردند ...

* موارد داخل پرانتز از دیالوگهای متن نمایش ست ..

نیلوفر ثانی
17 مهرماه 93
ممنون از شما خانم.

۲۰ مهر ۱۳۹۳
شما لطف دارید خانم ثانی عزیز......خیلی قشنگه هر دوستی درباره یک نمایش یک جور نگاه میکنه .....خیلی وقتها تکه های گم شده ای را با خواندن نظرات شما دوست خوبم و تعداد دیگری از دوستان دیگر پیدا میکنم و این خیلی خوب است .از خواندن نظرات خوب شما همیشه استفاده می ... دیدن ادامه » کنم و لذت میبرم.
۲۶ مهر ۱۳۹۳
بزرگوارید .. سپاسگزار نگاهتان
۲۷ مهر ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
_ من خوشبختش میکنم
_ نه نمیتونی ، کار تو نیست
_ چرا؟
_ چون خوشبختی اصلا وجود نداره


خانم ثانی ممنون
۲۳ مهر ۱۳۹۳
خواهش میکنم سپاس از شما
۲۳ مهر ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
راسکلنیکف :
*وقتی چیزی درست نیست ، طبق غریزه ات عمل کن ...

*

اگر نتونی خودت تصمیم بگیری ، پس عدالتی هم نیست

ارسال به دوستان
نمایش «مکاشفات راسکولنیکف» از نیمه مهر روی صحنه می‌رود
نمایش «مکاشفات راسکولنیکف» به کارگردانی مشترک سابینا شیاری و پیمان مجیدی از ۱۵ مهرماه در خانه نمایش آو، روی صحنه می‌رود.
خبرگزاری فارس: نمایش «مکاشفات راسکولنیکف» از نیمه مهر روی صحنه می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایش «مکاشفات راسکولنیکف» به کارگردانی مشترک سابینا شیاری و پیمان مجیدی که اقتباسی از رمان مشهور «جنایت و مکافات» داستایوفسکی است به زودی در تماشاخانه آو روی صحنه می‌رود.

این نمایش به شکل کارگاهی شکل گرفته و در طول تمرین‌ها به شیوه اجرایی مد نظر دست یافته است. وقایع داستان نیز در نیویورک و فضایی مدرن رخ می دهد و حسام منظور در این نمایش در نقش راسکولنیکف، رامین سیار دشتی پیرزن، محمدرضا علی اکبری دیمیتری و روژین رحیمی در نقش ماری به ایفای نقش می‌پردازند.

رمان ... دیدن ادامه » «جنایت و مکافات» داستان دانشجویی به نام راسکولنیکف را روایت می‌کند که بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای که حتی خود او از تحلیلشان عاجز است مرتکب قتل می‌شود. او زن رباخواری را همراه با خواهرش که غیر منتظره به هنگام وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شوند، می‌کشد و پس از قتل خود را ناتوان از خرج کردن پول و جواهراتی که برداشته می‌بیند و آنها را پنهان می‌کند. او دچار تناقض های زیادی در زندگی اش می شود و در نهایت مکافات جنایت خود را می‌بیند.

انتهای پیام/

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930708000796#sthash.IDt0bDO9.dpuf
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

فرهنگ و هنر > تئاتر
«شاخه نبات» به دانشجویان تخفیف می‌دهد/ حضور راسکولنیکف در تماشاخانه آو
تخفیف دانشجویی نمایش «شاخ نبات»، اجرای «مکاشفات راسکلنیکف، با آر.جی.دیو در گالری دوزخ» در تماشاخانه آو، آغاز اجرای دو نمایش «... و دیگر هیچ» و «ملاقات بانوی سالخورده» در فرهنگسرای نیاوران و سالن اصلی تئاتر شهر و دو اجرایی شدن نمایش «بر پهنه دریا» مهمترین اخبار تئاتر امروز هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، بلیت‌های نمایش «شاخه نبات» به کارگردانی مهدی شمسایی از 6 تا 8 مهرماه برای دانشجویان کلیه‌ رشته ها، با 30 درصد تخفیف عرضه می‌شود.

بلیت این اثر نمایشی که از 4 مهرماه به کارگردانی مهدی شمسایی در تالار وحدت روی صحنه رفته است از روز یکشنبه تا سه شنبه 6 تا 8 مهرماه برای دانشجویان تمامی رشته های تحصیلی با 30 درصد تخفیف ارائه می‌شود.

نمایش شاخه نبات براساس منظومه «موش و گربه» اثرمشهور عبید زاکانی، ساعت 18 در تالار وحدت اجرا می شود.

اجرای راسکولنیکوف در تماشاخانه آو

نمایش «مکاشفات راسکلنیکف، با آر.جی.دیو در گالری دوزخ» 15 مهرماه در خانه نمایش آو به صحنه می رود.

نمایش «مکاشفات راسکولنیکف» به کارگردانی مشترک سابینا شیاری و پیمان مجیدی که اقتباسی از رمان مشهور «جنایت و مکافات» داستایوفسکی است به زودی در تماشاخانه آو روی صحنه می رود.

این ... دیدن ادامه » نمایش به شکل کارگاهی شکل گرفته و در طول تمرین ها به شیوه اجرایی مد نظر دست یافته است. وقایع داستان نیز در نیویورک و فضایی مدرن رخ می دهد و حسام منظور در این نمایش در نقش راسکولنیکف، رامین سیار دشتی پیرزن، محمدرضا علی اکبری دیمیتری و روژین رحیمی در نقش ماری به ایفای نقش می پردازند.

رمان «جنایت و مکافات» داستان دانشجویی به نام راسکولنیکف را روایت می‌کند که بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای که حتی خود او از تحلیلشان عاجز است مرتکب قتل می شود. او زن رباخواری را همراه با خواهرش که غیر منتظره به هنگام وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شوند، می‌کشد و پس از قتل خود را ناتوان از خرج کردن پول و جواهراتی که برداشته می‌بیند و آنها را پنهان می‌کند. او دچار تناقض های زیادی در زندگی اش می شود و در نهایت مکافات جنایت خود را می بیند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از : مدیرروابط عمومی: محمد حق جو، تهیه کننده: سابینا شیاری، مدیر برنامه ریزی، تولید و اجرا: مهراو نوری.

نمایش «... و دیگر هیچ» در فرهنگسرای نیاوران

نمایش «... و دیگر هیچ» بر اساس طرحی از نیلوفر منتظری و با نویسندگی و کارگردانی مهدی صلاحی در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

این نمایش با ایده‌ای متفاوت و با همسان سازی حسی مخاطبان و اجراگران در روزهای 9، 11 و 12 مهر پیرامون موضوع سال های جنگ تحمیلی و شهدای دفاع مقدس روی صحنه می‌رود.

این نمایش داستان خانواده ای را حکایت می کند که در زمان اشغال خرمشهر به محاصره نیروهای بعثی درآمده اند و به دنبال چاره ای برای خروج از این موقعیت می گردند.

نویسنده و کارگردان این نمایش مهدی صلاحی است که براساس طرحی از نیلوفر منتظری این نمایش را نوشته است.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: نگارش نریشن، طراح موسیقی و انتخاب موسیقی متن محمد حسینی‌پور، طراح گریم و اجرا عاطفه شایان‌مهر، منشی صحنه فرناز توللی، طراح صحنه و لباس فاطمه سلیمی، طراح پوس‌تر و بروشور داود بالانی، مدیر تبلیغات مجازی ،سهیل جمشیدی (سرپرست گروه هنری زیرو)، تهیه کننده اعضا گروه فرهنگی و هنری سیمرغ.

پوریا غلامی، هلیا زارع، ریحانه قنبری، شیوا جودکی، سهراب رستمی، بهزاد سلطانی، مسعود عابدی، علیرضا حسن لو، عاطفه شایان مهر، محمدجواد دین محمد‌پور، فائزه نوری، امیرعلی مقدم، فائزه صالح، مهدی صلاحی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

نمایش «... و دیگر هیچ» در روزهای 9، 11 و 12 مهر ساعت 16 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

«ملاقات بانوی سالخورده» در سالن اصلی تئاترشهر

نمایش «ملاقات بانوی سالخورده» از 10 مهر در سالن اصلی تئاترشهر روی صحنه می‌رود.

اجرایی متفاوت از نمایشنامه «ملاقات بانوی سالخورده» نوشته فردریش دورنمات، با طراحی و کارگردانی هادی حجازی‌فر از 10 مهر تا 2 آبان در سالن اصلی تئاترشهر روی صحنه می‌رود.

این نمایش که در جشنواره تئاتر عروسکی امسال نیز اجرا شده بود اولین نمایش عروسکی بزرگسال است که در سالن اصلی تئاتر شهر اجرای عمومی می‌شود.

«ملاقات بانوی سالخورده» تلفیقی از بازیگر و عروسک است که در فضایی فانتزی، اجرایی متفاوت از اثر مشهور فردریش دورنمات را روایت می‌کند.

صادق ملکی، آرش(علی) فلاحت پیشه، پریناز لطف‌اللهی، فرهاد تفرشی، علیرضا مدنی، محمد بابایی، امیر ذکی‌پور، محمد عسکری، مینا درودیان، مینا شجاعیان، محمد روشنی، حسن زارع و بهناز نادری بازیگران این نمایش هستند و مهرسان صفاریان، حامد ذبیحی، حامد جعفری‌کیا، حسین دیوان، سجاد هاشمی، لینا رستگاری، سعیده رمضان زاده، شیما عرب، مژگان حسینی، نگین کشفی و لیلا احمدی به عنوان عروسک‌گردان در این نمایش حضور دارند.

این اثر نمایشی از پنجشنبه 10 مهر هر روز بجز شنبه‌ها ساعت 19 در سالن اصلی تئاترشهر اجرا می‌شود.

نمایش «بر پهنه دریا» دو اجرایی می شود

نمایش «برپهنه دریا» به کارگردانی پارسا پیروزفر سه شنبه، پنجشنبه و جمعه، هشتم، دهم و یازدهم مهرماه، به دلیل استقبال تماشاگران در دو نوبت میزبان علاقمندان تئا‌تر خواهد بود.

این اثر نمایشی در تاریخ‌های یاد شده ساعت 18 و 20 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی اجرا می‌شود.

علاقمندان می توانند برای تهیه و یا رزرو بلیت نمایش به سایت تماشاخانه ایرانشهر مراجعه کنند.
http://www.mehrnews.com/detail/News/2379477
محمد حق جو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید