آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم مردن به وقت شهریور
S3 : 14:25:27 | com/org
بها: ۳,۰۰۰، ۳,۵۰۰، ۴,۰۰۰ و ۴,۵۰۰ تومان
فیلم داستان پسری به نام سیناست که چند روز بیشتر برای قبول شدن در کنکور فرصت ندارد...

گزارش تصویری تیوال از نشست خبری فیلم مردن به وقت شهریور / عکاس: محمدرضا بهشتیان‎

... دیدن همه عکس‌ها ››

آواها

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
به نظر من فیلم در نشان دادن یک خانواده از هم پاشیده که فقط یک نقطه پیوند و اشتراک دارند و آن هم فرزند بیمار خانواده است, خوب عمل کرده است.
ظاهرا اکثر دوستان این فیلم را تکراری دیده اند.
یکی از مهمترین مسائلی که در این فیلم مطرح می شود , راه ندادن هرکس در حریم خانواده است. آیا این مساله تکراری بود؟ آیا مساله نوع رفتار پدر با فرزند بیمار و تفاوت آن با دیگر فرزندان تکراری بود؟
من در کل فیلم را پسندیدم به غیر از انتهای ناموفق آن.
یک فیلم خیلی متوسط به پایین !؟ و با یک موضوع نسبتا تکراری که خیلی سطحی پرداخت شده بود و یک سابقه بد در پرونده حمید فرخ نژاد که اصولا چرا باید در چنین فیلمهایی بازی کنند ...! واقعا نکته مثبتی نداشت که اگر داشت انصافا بیان می کردم ...!
دوست محترم هیچ وت برای نظر دادن حکم صادر نکن مانند بعضی از منتقدان که نقدها غیر حرفای مینوسیند ویک جانبه .
۱۴ بهمن ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک فیلم خیلی متوسط به پایین !؟ و با یک موضوع نسبتا تکراری که خیلی سطحی پرداخت شده بود و یک سابقه بد در پرونده حمید فرخ نژاد که اصولا چرا باید در چنین فیلمهایی بازی کنند ...! واقعا نکته مثبتی نداشت که اگر داشت انصافا بیان می کردم ...
مردن به وقت شهریور به نظر من جز فیلم هایی هست که باید تو دانشگاه تدریس بشه! در زیر مجموعه "چگونه فیلم بد بسازیم"

در هیچ زمینه ای حرفی برای گفتن نداشت.... فقط بازی خواهر کوچکتر خانواده این امید رو میده که ایشون آینده درخشانی خواهند داشت.
بیتا نجاتی، manimoon، سمیرا سلیمی و فهیمه تردست این را خواندند
روح اله، setayesh، رهام و Positron این را دوست دارند
وقتی جمله اول این نقد رو خوندم نمی دونم چرا انقدر خندم گرفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چگونه فیلم بد بسازیم !!!!!!!!!!!
خیلی خوب بود .
۱۵ بهمن ۱۳۹۲
:)))))))) من کاری به فیلم ندارم اما یه جمله به مجموعه جمله هام اضافه شد
دمت شوفاژ علی آقا :)))))
۱۱ خرداد ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اساسن مشخص نیست کارگردان که از قضا نویسنده اثر هم هست، با این قصه تک خطی تکراری چرا فکر کرده که باید فیلم سینمایی بسازه.
از خط اصلی قصه، تا پیامهایی که خیلی مستقیم سعی میشد به خورد مخاطب داده بشه، همه و همه بیشتر شبیه سریال های متوسط این روزها بود...
خیلی دوست دارم از آقای علیمردانی بپرسم چرا؟ چرا فکر کردید باید فیلم بلند بشه این قصه؟ چی باعث شد این رسالت رو بر دوش خود حس کنید که این قصه تکراری رو دوباره و چندباره باید ساخت؟ اونم در قالب یه فیلم بلند؟!؟!؟!
این فیلم به تمام معنا بد بود.
متاسفانه وقتی که می‌خواهند از یک موضوع اجتماعی انتقاد کنند کیفیت ساخت فیلم، فیلمنامه و همه‌چیز را کنار می‌گذارند و به صرف نقد بسنده می‌کنند.
نویسنده حتا ذره‌ای به چیزهایی که نوشته فکر هم نکرده‌است و علاوه‌بر کلیتی ضعیف، جزییاتی بسیار بد و غیر واقعی را در داستان می‌بینیم.
بازی‌های خوبی هم از بازیگران خوب این فیلم ندیدیم، که فکر می‌کنم شاید این ساختار و فیلمنامهٔ بد و ضعیف انگیزهٔ بازی خوب را هم از آنها گرفته باشد.
سینا اگر چه در آستانه کنکور است اما مشکلاتی که او با آن ها دست و پنجه نرم می کند می تواند برای هر جوان دیگری اتفاق بیفتد.
دوستی او با ام جی که در آخر فیلم می فهمیم جوانی عقده ای از قشر فقیر جامعه است، او را با حوادث گوناگونی روبرو می کند که امروزه درگیری بسیاری از جوانان است اما انگار هاتف علیمردانی نتوانسته به لایه های عمیق تر این مشکلات نفوذ کند و به همین خاطر احتمالا در جذب مخاطب تهرانی موفق نباشد. شاید به این دلیل که جوانان تهران بسیاری از این مراحل را پشت سر گذاشته اند و حالا با موضوعات جدیدتری روبرو هستند. حمید فرخ‌نژاد و هانیه توسلی هم که هر دو شیمرغ بگیران جشنواره سال گذشته بودند، انگار مردن به وقت شهریور را خیلی جدی نگرفته اند.
مجموع این کاستی ها را می شد در رای تماشاگران در سینما فلسطین دید...
کیمیا توکل نیا، baharinbahar و غزاله کهن دل این را خواندند
taha و هانیه انارکی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نازنین بیاتی علاقه خاصی به دانشگاه و تحصیل داره :))
manimoon، مارال عظیمی و Positron این را خواندند
سپهر امیدوار، baharinbahar و کیمیا توکل نیا این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اینم موضوع بود برای فیلم ساختن؟!!!((کنکور کابوسه))دو حالت بیشتر نداره یا طرف خونده که قبول میشه که خیلی مبارکه یا نخونده،نمیشه که اونم دو راه داره یا سال دیگه کنکور میده یا میره سربازی که خیلی مبارکه...چند روز قبل کنکورم هیچ ماجرایی نداره جز استرس چون کار خاصی برای قبولیش نمیشه کرد مگر اینکه...
manimoon و میثم رشیدی مهرآبادی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید