تیوال کنسرت-نمایش سی (همایون شجریان، سهراب پورناظری)
S2 : 14:16:41
  ۱۵ تا ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
  ۲۱:۴۵» فروش اینترنتی بلیت در دیگر سایت‌های محترم انجام می‌شود

شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از کنسرت - نمایش سی / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

مکان

ولیعصر، خ شهید فلاحی (زعفرانیه )، انتهای خیابان شهید کمال طاهری ،کاخ سعد آباد


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
1- نام «سی» انتخاب زیبایی بود از مصرع مشهور شاهنامه: "بسی رنج بردم در این سال سی" که یادآور دردکشیدن ها و خون دل خوردن هایی است که #فردوسی برای برکشیدن فرهنگ ایرانی از خاکستر اسطوره سازی هایش در میان افسانه پردازی شاعرانه اش، آگاهانه به جان خریده است و البته اشاره به نام پرنده ی افسانه ای #سیمرغ که هم در شاهنامه و هم درآثار عرفانی ایرانی جایگاهی موثر دارد...
2- جدای از ده یازده اجرای زیبای #همایون_شجریان که طبق معمول تا قلب روح را میشکافت و شعف و اندوه همزمان را زنده میکرد، نگاه تازه ی جوانانه نمایش به شاهنامه در خور ستایش است و باورهای هر آدم اهل اندیشه و احساسی را دچار زیر و رو شدن میکند.
3- بازسازی #عشق_زال_به_رودابه: زال طعم مهر مادری نچشیده است و هم سام، پدر اوست که وی را از خانه رانده و سالها در پناه مهربانی سیمرغ بالیده است: بی پدری و بی مادری ... دیدن ادامه » نه تنها از او شخصیتی کینه توز و نیرنگ کار نساخته است بلکه او را درگیر عشقی زمینی کرده است: عشق به دختری زاده ی قومی غیر ایرانی! آبستن شدن فرهنگ ها از یکدیگر! وه چه خطای نابخشودنی! آیا مغ بزرگ خواهد بخشید؟ زال تو شیرین ترین گناه جهان منی!
از این پس نمایش درگیر داوری کردن و نمایش تضادهای درونی و بیرونی این #وصلت_عاشقانه است. وصلتی که در پی آن #رستم زاده میشود: آیینه ی آیین ایران، پهلوان و آزاد و آزاداندیش، و چه ستایش ها باید کرد چنین اسطوره ای را که از خاک ایران برمی خیزد تا مقابل ستم و فریب، کوه پیکرانه بایستد و مردمان خموده و ترسان برابر ستمکاران داخل و خارج ایران از او سده ها به نیکی و خردمندی و بزرگی یاد کنند ... اما صبر کنید: آن رنج تاریخی هم دارد از میان خاکستر هویدا میشود
4- #داوری_دوباره_بر_کرده_های_رستم: رستم با آن بالای خردمندانه و پهلوانانه چگونه است که پور خود بازنشناسد و بر وی با خنجری بدرد و ایرانی عزادار کند و بزرگترین تراژدی را در خاور گیتی رقم زند... او #سهراب_کشی برپا خواهد کرد... و چگونه است خردمندترین اسطوره ی ایران دو چشم دیگر بزرگ خردمند ایران #اسفندیار را با تیر به هم بدوزد و وی را کور کند... مگر نه هموست که آمده تا درس آزادگی و آرامش و مهربانی و عشق و اندیشه به من ایرانی بیاموزد؟
و اینجاست که تردید و بدگمانی نسبت به حاصل عشق رودابه و زال و بالیدن و پردازش و پرداخت و آرایش اسطوره ی ابدی ایران #رستم پدیدار میشود. این چه اسطوره ایست که خواهد بزاید فردوسی؟ این چه پهلوانی است که فردوسی نطفه ی او را از پاک ترین و دردمندترین مرد ایران: زال میگیرد و میان رودابه، مشتاق ترین زیبایی به بالاندن فرهنگ ایرانی میکارد و می رویاند و دست آخر #دو_تن از بهترین سرمایه های جوان ایران را در خاک می افکند؟ نکند این #وصلت_هوسناک_و_بی_تدبیرانه باشد؟
آه فردوسی! تو چقدر درد و رنج کشیده ای تا چنین رستمی بسازی تا من ایرانی را به خودم نشان دهی و نشانم دهی چگونه تیره خاک و کدر روزگار: نسل اندر نسل، ایرانیان را روبروی هم قرار داده است...
5- با تمام وجود در نمایش گریستم و با فردوسی و رستم درد کشیدم و رنج بردم و آن #سیمرغ که هی میسوخت و خاکستر میشد و دوباره زنده میشد تا از نو بسازد و اشتباه اندر اشتباه را دوباره از سر بسازد و این بار درست: #ما بودیم... ما همه باهم دوباره #سی_مرغ خواهیم شد برای ساختن و مهر ورزیدن اگر آن رستم را ببخشیم و بگذاریم رودابه ها و زال ها عاشقی کنند....
دو عدد بلیت نمایش سی برای اجرای امروز 5 شهریور در ردیف 17 جایگاه هرات به فروش میرسد.
جهت خرید با شماره 09366638387 تماس حاصل فرمایید
۰۵ شهریور ۱۳۹۶
دو عدد بلیت نمایش سی برای اجرای امروز 17 شهریور در جایگاه مرو ردیف 13 به فروش میرسد.
جهت خرید به شماره تلگرام 9386614573 .
۱۷ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی مشتاق و خوشحالم که در دومین روز شهریور به تماشای این کنسرت نمایش خواهم رفت. اکثر دوستان به مشکل تاخیر در شروع برنامه و یا ورود تماشاچیان بعد از ساعت شروع، اشاره می کنند. و همانطور که از نظرات دوستان مشخصه تمرکز بیننده ای را (که بهای قابل توجهی نیز بابت بلیط پرداخت کرده) مختل کرده است. چرا با توجه به اینکه تقریبا یک هفته از آغاز اجرا این اثر می گذره این مشکل همچنان ادامه دارد؟
محمد مهدی، محبوبه ترکمان، مریم زارعی و عاطفه جنابی این را خواندند
رضا پارسا این را دوست دارد
این مشکل ادامه دارد چون داشتن شعور و فرهنگ به برگزار کنندگان کنسرت ارتباطی نداره که بتونن حلش کنن، متاسفانه منم رفتم و با این مشکل مواجه بودم، وقت نشناسی... صحبت کردن باهم با اینکه اجرا شروع شده بود... لایو گرفتن و مرتب فیلم و عکس گرفتن چیزی نیست که یک هفته ... دیدن ادامه » ای حل بشه... مساله فرهنگیه!!
۲۴ مرداد ۱۳۹۶
ما 27 مرداد کار را دیدیم. جایگاه هرات علیرغم اینکه ارزان ترین جایگاه است بهترین دید را دارد و از این نظر ما مشکلی نداشتیم. مواردی که ساناز می گه البته همیشه هست بخصوص اینکه تا 40-50 دقیقه هنوز تماشاگران دنبال صندلی می گشتند و نمی شد به راحتی به کار و موسیقی ... دیدن ادامه » توجه کرد. در کل این کار نه یک کنسرت درست و حسابیه و نه یک نمایش به درد بخور. ولی در مجموع ترکیب سرگرم کننده و قابل قبولی بود. من بلیط 45 تومانی گرفتم و از این هزینه در برابر کاری که دیدم راضی هستم.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶
دو عدد بلیت نمایش سی برای اجرای امروز 17 شهریور در جایگاه مرو ردیف 13 به فروش میرسد.
جهت خرید تکس به شماره تلگرام 9386614573 .
۱۷ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود به همه ی دوستان
خود کار بسیار خوبه و در اجرای عالی آقای همایون شجریان و گروهشون هیچ شکی نیست. به خصوص خانمی که اپرا اجرا می کرد عالی بود.
اما متاسفانه جاها بسیااااااار بده
دید به سن بسیار مشکل داره اگر ردیفای جلو نباشید اصلن دید درستی ندارید صندلی ها بسیار چسبیده به هم
بعد شروع اجرا درها بسته نمیشه و تا نیم ساعت عبور و مرور وجود داره
مونیتورها اینقدر پایین نصب شده که پشت سر مردمه و منی که بلیط 110تومنی ردیف اول باکس نیمروزو داشتم هیچییییی ندیدم تاکید میکنم هیچی و فقط کارو شنیدم.
فقط بخشهایی که رو تراس اجرا میشد قابل رویت بود.
در کل متاسفم بابت هزینه ای که کردم و رفتم چون کار گروه اجرایی فاجعه بود. من قبلن کار فضای باز دیدم در عمارت مسعودیه و نظم و ساماندهی عالی و بی نظیر بود اما اینجا فاجعه بود دایم مردم گردن می کشیدن که بتونن چیزی ببینن. ... دیدن ادامه » متاسفم که پول می گیرن بدون این که فکر یک نمایش خوبو داشته باشن.
ببخشید کنسرت چند ساعت طول میکشه ؟
۲۴ مرداد ۱۳۹۶
دو عدد بلیت نمایش سی برای اجرای امروز 5 شهریور در ردیف 17 جایگاه هرات به فروش میرسد.
جهت خرید با شماره 09366638387 تماس حاصل فرمایید
۰۵ شهریور ۱۳۹۶
دو عدد بلیت نمایش سی برای اجرای امروز 17 شهریور در جایگاه مرو ردیف 13 به فروش میرسد.
جهت خرید تکس به شماره تلگرام 9386614573 .
۱۷ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حس خیلی خوبی داشت دیدن کنسرت نمایش " سی" .فضا و آب و هوای کاخ خیلی خوب بود. صدا برداری عالی بود. برای کسانی که ردیفهای عقب بودند مانیتورهای بزرگ تعبیه شده بود. کسانی که میخواهند ردیفهای عقب بلیط بگیرندبا توجه به اینکه صحنه از انتهای سالن قابل پیگیری نیست بهتر هست صندلی های وسط نگیرند چون صندلی های ابتدایی و انتهایی دید و فاصله بهتری نسبت به مانیتورها دارد.ترکیب جمعیتی که برای دیدن آمده بود به خصوص در انتهای سالن خیلی متناقض بود. درمورد کنسرت باید بگم تا جایی که من دیدم با وجود ترکیب متناقض جمعیت ولی صدای همایون شجریان و ساز سهراب پور ناظری همه را به وجد آورده بود خیلی ها ناخودآگاه تمام مدت اشک میریختند دو قطعه جدید و بسیار دل نشین به نام " خوب شد" و " ایران من" بزرگترین سورپرایز کنسرت بود. در مورد نمایش هم حذف زمان و در کنارهم قراردادن ... دیدن ادامه » زال و رودابه و رستم و سهراب، بروز رسانی تاریخی هوشمندانه و از نقاط قوت نمایش بود. شخصیت پردازی ها به نظرم اصلا خوب نبود مهدی پاک دل با اون بازوهای نحیف تنها کسی را که به ذهن متبادر نمیکرد رستم بود رستمی که در نقش دبیرکل سازمان ملل و یه دیپلمات برجسته به نظر می آمد تا رستم دستان شاهنامه و بیشتر مطلوب ذهن نویسنده بود . نقش صابر ابر به نظرم بییننده را خیلی گیج میکرد من خودم متوجه نشدم ایشون ضحاک ماردوش هست یا مهراب پدر رودابه یا راوی قصه با این حال نورپردازی و جلوه های ویژه عالی و محوریت شاهنامه بیننده را مشتاق میکنه نمایشنامه را دنبال کند...در مجموع بسیار لذت بردم و راضی هستم از مبلغی که بابت دیدن کنسرت نمایش پرداخت کردم.
اینجانب بنا به دلایلی دوبار برنامه را دیدم. کار بسیار زیبایی بود .
دفعه اول بصورت VIP در بخش سمر قند بودم و بار دوم بدخشان . نکته ای که برایم جالب بود اینکه جایگاه اول قیمتی معادل 180 و جایگاه دوم 120 داشت!
در جایگاه دوم من اصلا لذت نبدم چون عملا افتضاح بود. ... دیدن ادامه » بعبارتی قیمت گذاریها بسیار بسیار بد تعیین شده یعنی اگر بدخشان 120 تومن باشه عملا سمرقند ردیف اول 1200 باید بیرزه!
۲۰ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اتفاق خیلی خوبی است، از کارهای نادر هنری مان. من زیاد کنسرت دوست ندارم، اما این ترکیب رو می پسندم. ایفای نقش بازیگران خوب بود، البته به جز بهرام رادان که نقششون زیاد هم بود، اما خب تاتری نیستند و ایفای نقش در این جایگاه باید براشون سخت تر باشه، اما صابر ابر که مثل همیشه خوب، مهدی پاکدل خیلی خوب و خیلی بهتر از قدیمشان بودند، سحر دولتشاهی هم واقعا خوب بودند.
ارتباط آهنگ ها خوب بود، کیفیت آواز و موسیقی از کنسرت ها کمتر بود اما شکل ارائه خیلی جذابتر، و من شاهد خوانده شدن بیشتر آهنگ هایی بودم که دوستشون داشتم. در واقع بخش همایون و پورناظری جذابترین قسمت ها بود.
متن نمایش در ابتدا چنگی به دل نمی زد، اما هرچه جلو رفت بهتر و بهتر شد و با ورود رستم و سهراب و اسفندیار من جذب داستان و دیالوگ ها شده بودم و از کنایه های سیاسی اجتماعی هم لذت بردم.
و موسیقی پایانی ... دیدن ادامه » شوری در وجودم انداخت که در خاطرم ماندگار شده.
در رابطه با مکان اجرا، به یاد داشتم که قدیم کنسرت هایی که در سعدآباد اجرا می شد با مشکل شیب نامناسب برای دیدن سن مواجه بودند، هنوز این مشکل وجود دارد، من خوشبختانه ردیف های جلو بودم اما باز هم ردیف های جلوتر مانع دیدن کامل سن می شدند. همین طور پروژکتوری که قرار بود قسمت جلو آمده سن رو روشن کند در حالت هایی چشم رو می زد.
نکته ی دیگه ای می خوام در رابطه با تماشاچی ها بگم، باید در حین نمایش سکوت رو رعایت کنیم حتی وقتی موسیقی تنها نواخته میشه، شاید شما ازش لذت نبرید اما بع این فکر کنید ممکه این لحظه برای بغلی تون لذت‌بخش باشه. اگر گفتن فیلم نگیرید باید رعات کنید، در صورتی که فیلمی که از نمایش گرفتید رو تو صفحات مجازی تون پخش کنید دارید اعلام می کنید که قانون شکن هستید، این دقیقا بی‌کلاسیه، گذشته از این کسی اونجا حاضر شده که نمایش رو ببینه، حجم دوربین های شما نباید جلو دید اونها رو بگیره، این انصاف نیست که ثبت لحظه ای برای دیده شدن در آینده، لحظه حال دیگران رو خراب کنه. خودتون رو جای دیگرون بگذارید.

من چهارشنبه 18 رفتم این اثر دیدم. اس ام اس زدند که برنامه 22:30 شروع میشه که از نکات مثبت برنامه ریزان هست، من ماشینم ساعت 6 تو کوچه پس کوچه های سمت کاخ پارک کردم تا برای برگشت مشکلی نداشته باشم. برنامه راس اعت 22:30 شروع شد اما متاسفانه تا نیم ساعت بعد از برنامه همچنان رفت آمد های زیادی انجام میشد که تمرکز تماشاگر برهم می زد.
از نکات منفی میتونم به این موضوع اشاره کنم که بعضی از تماشاگران فقط اومده بودند که فیلم و عکس و لایو بگیرند و بارها هم با لیزر بهشون اخطار داده میشد اما همچنان دوربین ها روشن و نورش باعث عدم تمرکز و لذت بردن از برنامه میشد.
اگر برنامه به دوبخش اجرای نمایش و اجرای موسیقی تقسیم کنیم بعد موسیقی خیلی قوی و لذت بخش تر بود و جادوی صدای همایون و پنجه سهراب آدم مسخ می کرد.
اما در بعد نمایشی به شخصه کار صابر و مهدی پاکدل بیشتر به چشمم اومد البته ... دیدن ادامه » نقش بهرام رادان هم سخت و نیاز به آمادگی بدنی بالایی داشت. نورپردازی اثر هم قابل تعمل بود و زیبا اجرا شده بود.
در کل پروژه قوی و خلاقانه ای بود.
واقعا کی میخواهیم احترام گذاشتن رو یاد بگیریم دیر آمدن ها و فیلم گرفتن ها آخه تا کی ؟
۲۷ مرداد ۱۳۹۶
دو عدد بلیت نمایش سی برای اجرای امروز 5 شهریور در ردیف 17 جایگاه هرات به فروش میرسد.
جهت خرید با شماره 09366638387 تماس حاصل فرمایید
۰۵ شهریور ۱۳۹۶
در نمایش دیشب دیگه از فیلم گرفتن مردم قطع امید کرده بودن و هییییچ لیزرى در کار نبود. حتماً با خودشون گفتن این حجم از بیشعورى قابل کنترل نیست.
۱۳ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای همایون شجریان و سهراب پورناظری بسیار عالی بود. قطعات مناسبی برای اجرا انتخاب شده بود. استفاده خلاقانه ای از نور شده بود هرچند که ناهماهنگی هایی هم به چشم می اومد. سطح نمایش از کنسرت پایین تر بود و نمایش نامه نویس مفروض گرفته بود که تماشاچی از شاهنامه چیز زیادی نمی دونه پس باید پایه ای ترین داستان های شاهنامه رو هم آشکارا تعریف کرد و مثلا زال چند بار بگوید که پسر سام است و پدر رستم است و عاشق رودابه است و ...
محمد مهدی، یاسمن پورمهران و محبوبه ترکمان این را خواندند
لیلا مظاهری و شقایق این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همایون شجریان...
همیشه فکر میکردم صدای آسمانی محمدرضا شجریان در تارهای صوتی تو لانه گزیده و ازینکه چنین ارثیه ای داری خوشحال بودم.اما ای کاش ادامه رو راه پدر باشی و از بازی سهراب پورناظری کنار بکشی.
زمان کنسرت نمایش سی دیرتر از نوشته ی روی بلیط است اما خب بگذریم...پارکینگ دور و شلوغی دم در و رفتن به دستشویی با ون هم خاطره است پس بگذریم.صندلیهای یک دست و بد و ارتفاع نامناسب و تعداد زیاد بلیط فروخته شده و....بازم بگذریم.
کنسرت نمایشی که تاترش مزه ی شیرین کنسرت را تلخ کرد و من شرمنده ی همراهانم شدم که تشویقشان کردم وقت و پول خود را صرف این برنامه کنیم.هرچه صدای همایون زیبا...به همان میزان نمایش زشت.
رودابه و زال کجا....سحر دولتشاهی و بهرام رادان کجا.صداهای بی ابهت.بازی مصنوعی...تلخ.به تلخی بازی رستم و سهراب ماجرا حتی...
کاش کنسرت همایون بود و بس تا با تمام ... دیدن ادامه » وجود لذت میبردم اما نه گویا کسب درامد مهمتر از حال ماست.من برای همایون رفتم و نفر کناری برای بهرام رادان و نفر کناری برای صابر ابر و...........این قصه بوی پول میدهد نه هنر.حیف که حال خوش ما را خراب کردید.
ای کاش همایون شجریان ادامه رو راه پدر باشد و ازین قبیل بازیها خود را کنار بکشد که نابی صدایش بی نیاز به کمک غیر است و بس.
اینکه میگین تاتر مزه ی شیرین کنسرت رو تلخ کرده عجیبه، شما با علم به اینکه این برنامه کنسرت نمایشه و نه کنسرت رفتین، پس این جمله خیلی اشتباهه، کلاً نباید میرفتین اگر میخواستین کنسرت خالی ببینین، کاری به ضعیف یا قوی بودن تاترش ندارم
۲۴ مرداد ۱۳۹۶
امیدوارم شاهد پیشرفت دوباره ی همایون شجریان باشیم.برای من خیلی عزیز هستند،هم خودشون هم پدر بزرگوارشون
۱۱ شهریور ۱۳۹۶
با نظز شما موافقم و به نظرم همایون و سهراب می بایست با یک تیم تاتر قوی همکاری میکردند. بهرام رادان با وجود تمام تلاشی که می کرد واقعا برای تاتر مناسب نیست و سحر دولتشاهی هم که واقعا خوب نبود. از قسمت تاتر فقط بازی و صدای دلنیا آرام و بعد صابر ابر و مهدی پاکدل ... دیدن ادامه » خوب بود و باقی هنرمندان خوب نبودند. اما بخش موسیقی انصافا روحمو جلا داد. دستشون درد نکنه.
۱۱ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کسی میدونه از کدوم در کاخ باید رفت؟
زعفرانیه
۱۶ مرداد ۱۳۹۶
سلام
من یه دونه بلیط این نمایش رو واسه امشب 19 مرداد ماه می خوام.
اگه کسی داشت با 09131437423 تماس بگیره .
ممنونم.
۱۹ مرداد ۱۳۹۶
سلام برای امروز 1 شهریور 96 دو عدد بلیط به ارزش مجموعا 140 هزار تومان دارم. جایگاه مرو، وسط ردیف 2، اگر مایل هستید تماس بگیرید. 09123127448
۰۱ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید