کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش پشت سرتو نگاه نکن
S3 : 12:08:50 | com/org
امکان خرید پایان یافته
  ۱۵ شهریور تا ۰۶ مهر ۱۳۹۴
  ۲۰:۴۵
  ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان

بر پایه ی برخی از کاراکترهای نمایشنامه ی باگانه نوشته ی مجتبی رفیعی
هرشب اجرا به یکی از اساتید مجرب تیاتر که بر گردن همگی ما حق داشته اند تقدیم خواهد شد. اجرای شب اول متعلق به استاد مرحوم حمید سمندریان خواهد بود.
 نمایش پشت سرتو نگاه نکن  یک ضد روایت است با المان های نمایش ایرانی و استفاده از المان های نمایش های غربی. چندین داستان با تم های مختلف در بستر کمدی در هم می امیزد و داستان نمایش را می سازد. این نمایش به نوعی به نقد شیوه های سنتی بازیگری ایرانی می پردازد و با تلفیق نسل سنتی بازیگری و سبک مدرن در طول نمایش سعی در تغییر شیوه های بازیگری مرسوم دارد اما در انتها هیچ رخ نمیدهد. یعنی نه این ماند، نه آن شد.

در خلاصه ی داستان این نمایش که مانند آثار قبلی گروه  درونمایه ی "کمدی-ابزورد" دارد، آمده است: سه مرد تاریخی برای دیده و ثبت شدن در تاریخ پا به دنیای امروز و شهری ناشناخته می گذارند که در آنجا به دنبال اصلاح خود و دیده شدن باشند اما درگیر مسایلی می شوند که از پس حل آن ها بر نمی آیند و در نهایت به حالت تاریخی و اولیه ی خود باز می گردند.
موسیقی کار به صورت زنده و افکتیو با بهره گیری از سازهای مختلف سنتی ایرانی و مدرن نواخته می شود.


تلفن:

۶۶۹۷۹۴۶۸
۶۶۹۷۹۴۷۵گزارش تصویری تیوال از نمایش پشت سرتو نگاه نکن / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از تمرین نمایش پشت سرتو نگاه نکن / عکاس: رژین دلفان

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› باگانه ای ها این بار با نمایش "پشت سرتو نگاه نکن" می آیند.

آواها

مکان

خیابان انقلاب، ضلع شمال غرب چهارراه ولیعصر، جنب داروخانه، پلاک ۱۴۷۸
تلفن:  ۶۶۹۷۹۴۶۸، ۶۶۹۷۹۴۷۵

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
فردا یکشنبه و پس فردا دوشنبه
ساعت ٢٠:٤٥
دو اجرای پایانی نمایش پشت سرتو نگاه نکن خواهد بود.
نمایش پشت سرتو نگاه نکن در ١٤ اجرای گذشته ی خود میزبان بیش از ٥٠٠ تماشاگر بوده و به عنوان پرتماشاگرترین نمایش تماشاخانه معرفی شده است.

گروه نمایش پشت سرتو نگاه نکن از تمام دوستانی که این نمایش را تماشا نکرده اند دعوت میکند که در این دو اجرای پایانی به تماشای این اثر بنشینند.
ناهید حدادی این را خواند
aramesh7000 این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#
خبر

گروه و عوامل اجرایی نمایش پشت سرتو نگاه نکن ضمن عرض تسلیت به مناسبت حادثه و فاجعه ی انسانی منا و درگذشت هموطنان عزیزمان و همدردی با بازماندگان ایشان به اطلاع میرساند
به علت اعلام سه روز عزای عمومی نمایش پشت سرتو نگاه نکن،امروز جمعه و به احتمال قوی یکشنبه اجرا نخواهد داشت. بنابراین دوشنبه ششم مهرماه ساعت ٢٠:٤٥ اجرای پایانی پرتماشاگرترین نمایش تماشاخانه ی استاد مشایخی خواهد بود و به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
پیشاپیش منتظر حضور پرمهر شما در آخرین اجرای این نمایش هستیم.
وحید هوبخت و ناهید حدادی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#
خبر

پشت سرتو نگاه نکن میزبان ٥٠٠ تماشاگر شد

با وجود اینکه اجرای نمایش «پشت سرتو نگاه نکن» هنوز به اتمام نرسیده است، طبق اعلام مسئولان سالن، این نمایش پرمخاطب ترین نمایش تماشاخانه استاد مشایخی شده است.

نمایش «پشت سرتو نگاه نکن» نوشته سمانه پرهیزکاری و کارگردانی حامد ادوای که از ١٥ شهریور ماه اجرای خود را آغاز کرده است، علی رغم تداخل زمانی با جشنواره ... دیدن ادامه ›› نمایش ایینی سنتی و جشنواره ی تئاتر شهر در ١٣ اجرایی که به صحنه برده میزبان بیش از ٥٠٠ تماشاگر بوده است. این در حالی است که نمایش "باگانه" نیز به عنوان نمایش قبلی گروه سال گذشته به عنوان پرتماشاگرترین نمایش تماشاخانه برگزیده شده بود.

در نمایش "پشت سرتو نگاه نکن "که تنها تا دوشنبه ٦ مهر ماه ساعت ٢٠:٤٥ در سالن استاد مشایخی به صحنه می رود و به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد ؛ محمد اصغری، سهیل عبدی، امین دماوندی،علیرضا لبیبیان،دلارام پهلوان هاشمی،جواد قاسملو،مریم نقیبی،سونیا کثیری،مریم فرحی و ملیکا بکائی به ایفای نقش می پردازند.

از دیگر عوامل این نمایش نیز می توان به ملیکا بکائی دستیار،سمن قناد طراحی و اجرای گریم، علی سینا رضانیا طراحی افکت و موسیقی، علی سینا رضانیا، فریماه فرهنگی و هادی حدادی نوازندگان ، سما ستوده طراح لباس اشاره کرد.
aramesh7000 این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرسی از همه ی تماشاگرای خوشگلمون که دیشب چشماشونو بهمون امانت دادن. امیدوارم امانت دار خوبی بوده باشیم. ممنون از مجید قناد عزیز که دیشب مهمان گروه ما بودند


پشتِ سرِتو نگاه نکن

بر پایه ی برخی از شخصیت های نمایشنامه ی باگانه نوشته ی مجتبی رفیعی

فقط تا دوشنبه ٦ مهرماه هرشب ساعت ٨:٤٥

طراح و کارگردان : حامد ادوای


بازیگران:سهیل عبدی،محمد اصغری،،امین دماوندی،مریم نقیبی،جواد قاسملو،دلآرام ... دیدن ادامه ›› پهلوان هاشمی،سونیا کثیری،علیرضا لبیبیان،مریم فرحی،
ملیکا بکایی

طراح لباس:سما ستوده
طراحی و اجرای گریم: سمن قناد
عکاس: روژین دلفان

تماشاخانه ی استاد مشایخی
http://www.tiwall.com/theater/negahnakon
در این روزهای پایانی
منتظر چشمهای جذابتون هستیم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر

پشت سرتو نگاه نکن تمدید نخواهد شد.
نمایش ما روز یکشنبه ٥ مهرماه آخرین اجرای خود را در تماشاخانه ی استاد مشایخی ساعت ٢٠:٤٥ به چشمان شما هدیه خواهد کرد. بنابراین با احتساب اجرای امشب تنها ٥ اجرای دیگر باقیست. بیاید تا دیر نشده رفقا.
http://www.tiwall.com/store/negahnakon

منتظر چشمهای جذاب و دیدنی شما هستیم.
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
گروه محترم
خسته نباشید
کار رو دیدم
دوست نداشتم
شاید چون کار قبلی رو نتونستم ببینم
شاید چون این سه آدم قصه می تونستن از آینده بیان یا از گذشته یا در حال حاضر حضور داشته باشن
انتهای کار نتیجه گیری داشت اما انگار قرار بوده انتهایی نداشته باشه و شاید قرار بوده باز باشه انتها ولی من یک انتها دیدم که شبیه به یکی از داستان های ... دیدن ادامه ›› پینوکیو بود وقتی که پینوکیو انقدر بازی کرد تا خر شد
تیکه های داستانی متفاوتی که توی نمایش دیدم که احتمالا باید به هم پیوند نمی خورد خیلی از هم گسیخته بود.اشکالی نداره کاری ابزورد باشه اما من تا بحال ندیده بودم که نمایشی ابزورد باشه برپایه خرده داستان.
چون حدس می زنم قرار بوده که کار یک چهل تیکه باشه که در نهایت جمع اون یک ابزرد رو بسازه پس می تونم بگم که من شاهد ابزرد نبودم
در ابزرد شناخته شده یک تضاد دراجرا و متن وجود داره.به چیزهای کوچک در متن اشاره می شه اما رفتار بیان کننده بزرگی است.به بالا اشاره میشه اما بازیگر پایین رو نشون می ده.که چنین چیزی ندیدم.
ابزرد بیانگر پوچی دسته جمعی و فارغ از هر پیامی هست(البته این تفسیر منه)ولی اینجا هر خرده داستان و درنهایت داستان چهل تیکه بیانگر یک شعار/تفسیر/پیش بینی/سمبلیسم/... بود
ممکنه که این نشانه کار نویسنده و کارگردان باشه ممکنه ولی راه رو برای بی خیالی در قبول کردن مسئولیت باز می کنه که اینطوری قضاوت به عهده تماشاگر هست اما مجبوره در راستای قضاوت از قبل انجام شده کارگردان و نویسنده قضاوت کنه.
ایجاد زبان خیلی عالیه ولی وقتی که توی اپرای کار از زبان ساختگی استفاده شد کاملا بیان کننده یک چیز بود.ضعف بازیگران در اجرای اپرا.وقتی که شما یک مفهوم رو از یک متن بگیرید و از اصوات مانند استفاده کنید اونوقت تکنیک ها به رخ کشیده می شه و اونجاست که ضعف نمودار می شه.
اما در هر صورت
امیدوارم همیشه موفق باشید
کسانی که در تماشاخانه بودند به شدت لذت بردند و این که من نتونستم ارتباط برقرار کنم بیان کننده این نیست که کار شما خوب نبود بلکه نماینده اینه که من نتونستم با شما ارتباط برقرار کنم یا به رسم پست مدرنیسم نتونستم در یک کلمه بگم دوست داشتم.
مجتبی مهدی زاده و حامد ادوای این را خواندند
سپاس از نظراتتون دوست عزیرم و ممنون که برامون وقت گذاشتید. موفق باشید
۳۱ شهریور ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای ما در جشنواره تئاتر شهر هم تمام شد.

امروز، یکشنبه به علت شهادت امام محمد باقر(ع)
اجرا نخواهیم داشت. از دوشنبه شب ساعت ٨:٤٥
تماشاخانه ی استاد مشایخی بازهم در کنار شما خواهیم بود.
پیش فروش اجراهای این هفته نیز در سایت آغاز شده است.

چیزی به پایان نمونده رفقا. بیاید دیدنمون که چشمامون به در خشک نشه واسه دیدن و بغل کردنتون.

منتظر چشمهای جذابتون هستیم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صحبت های کاظم هژیر ازادِ نازنین پس از تماشای نمایش ِ پشتِ سرتو نگاه نکن:

تئاتر فستیوال
به گزارش تئاترفستیوال کاظم هژیرآزاد با بیان اینکه من پیش از این هم کاری از حامد ادوای با همین سبک وسیاق دیده بودم ، گفت : به نظرم نمایش جالبی بود و از نظر فرم از تازگی ها و بداعت هایی برخورداربود . البته در نمایش اول همین سه شخصیت نمایش : تاجر، راهزن وقافله سالار که از ناکجاآبادی سفری را آغاز و کم کم خود را معرفی می کنند و خصوصیت های غیر اجتماعی و نیات خود را برملا می سازند و مخاطب را در این سفر با خود همراه می سازند را دیده بودم . این سه نفر ، در معرفی خود، ناهمگونی و ناجوری شان را با شرایط زمانه مان می سنجیم و به بلاهت شان می خندیم . و زمانی که به زمانه حال ما رسیدند دچار ناهمگونی و عدم تعادل روحی و روانی و خلقی و معیشتی شدند که به اوج ناهماهنگی و کمدی زندگی شان را نشان می داد.
این سه تن یا نمایندگان سه صنف اند که از دیرباز نمونه های آنها را هم در این جامعه می توان دید . مانند آن است که این سه تن از جامعه ای بدوی فرهنگی ساده وارد یک جهان مدرن, با فرهنگ پیچیده شده اند این فرهنگ پذیری در ابتدا بسیار دشوار است و آنها را دچار عدم تعادل و بی شکلی می کند. شاید بتوان این سه شخصیت را با مدل های هجوم فرهنگهای عقب مانده به دنیایی با فرهنگهای جدید و پیچیده و مدرن مقایسه کرد که تبعاتش ناهماهنگی و سرگیجه و گم کردن هویت است.
ابتدا ما با این افراد هم ذات پنداری ... دیدن ادامه ›› نمی کنیم چون از جهان ما دورند اما وقتی به جهان ما وارد می شوند باعث می شوند که ما متوجه نقایص خودمان هم بشویم و ببینیم که خودمان چقدر از هم دوریم و چه مشکلاتی داریم که از آنها غافلیم. آنها به دنیای ما وارد می شوند و رنگ فرهنگ جدید را می پذیرند اما این پذیرش ، در ذات خود ناهمگونی جدیدی را به ارمغان می آورد . دیگر این آدم ها شتر، گاو پلنگند ، نه شترند و نه گاوند و نه پلنگ . نمونه اش را در اشل کوچک خودمان در هجوم روستا ها به شهرها ، و بنای حلبی آباد ها و دستفروش های دوره گرد و بی خانمان ها و کارتن خواب های شهرهای بزرگ به چشم می بینیم.
وی با بیان اینکه این سه شخص حالت سمبلیک و استعاره ای دارند ، افزود : این سه شخص استعاره ای هستند از انسانهایی که نمونه اش را ما در جامعه خود می بینیم . که گذشته ای با فرهنگ ساده داشته اند اما بنا به شرایطی خاص دوران قدیم را رها کرده به شهر جدیدی که برایشان ناشناخته است ، وارد می شوند . گرچه شهری که آنها از آن آمده اند هم برایمان ناشناخته است ولی ما حدس می زنیم که این ها از یک فرهنگ ساده آمدند و حال وارد جایی شده اند که ما کم و بیش با آن آشنا هستیم . اینجا دنیای ماست.
هژیرآزاد اتفاقات نمایش “پشت سرتو نگاه نکن” را یک تقابل دانست و با بیان اینکه این تضاد ، تناقض وکشمکش بین دوران گذشته و دوران فعلی برای مخاطب یک فضای کمدی ایجاد می کند ، توضیح داد : این اتفاقات به این دلیل کمدی است که نه ما این سه نفر را می شناسیم و نه آنها همدیگر را می شناسند . در سفر به مسائلی برخورد می کنند که برایشان ناشناخته است برخورد با آنها برایشان کشف بزرگی به حساب می آید در حالی که برای ما بدیهی است. ما همسفر آنها می شویم تا ببینیم چه بلایی برسر این آدم های ساده و ابتدایی قرار است بیاید . نکته ی گیرای نمایش در همین کشف و سفر است که در جای خود برای مای تماشاگر جذاب است. ما همه قصه را دوست داریم. می خواهیم ببینیم بعد چه خواهد شد. این نمایش این موضوع را درک کرده و در خلال تعریف وقایع این نکته را گنجانده است.
وی با جذاب دانستن شیوه اجرایی کارگردان گفت : این طراح وکارگردان شیوه اجرایی خود را پیدا کرده است و حالا می خواهد داستان های خود را از حوادث و شخصیت ها و سجیه ها و عوامل و غیره که محتوای اثرش را تشکیل می دهد به آن بیافزاید و ادامه دهد . خوب است. مثلا در قسمتی از نمایش شخصیت ها می خواهند دکتر را بشناسند ، اتفاقاتی می افتد که برای ما جذاب است . ناهماهنگی های موجود در نمایش و حرکت در گذشته و حال لحظاتی کمیک ایجاد می کند . با انتقادهایی که از رفتارها و خصلتها درجامعه جدید می کند گفتگویی است که در واقع با ما می کند. میتوان گفت که کارگردان شکل را برای اجرای این سری نمایش دیدنی پیداکرده به شرط آنکه کارهای بعدی از محتوای فکری عمیق تر و موضوعات ژرف تری برخوردارشود می تواند گیرایی بیشتری برای اقشار متفکر و فرهیخته هم جذاب باشد.
وی درباره محتوای نمایش “پشت سرتو نگاه نکن” افزود : محتوای این اثر می تواند در سطح باقی بماند و عوام را راضی کند و در آن محتوا آنقدر کارهای کمدی جذاب و چشم نواز مطرح شود تا همه شاد باشند و بخندند ، ولی من معتقدم که حامد ادوای حال که شکل زیبایی را انتخاب و کشف کرده زمان آنست که با همفکری دوستانش عمق آن را همراه جذابیت های بصری و گفتاری و کرداری بیشتر کند. با این سه بازیگر که به واقع زبدگی و مهارت خود را نشان دادند نمایش های ناب تری خلق کند.
بازیگر نمایش ” رام کردن زن سرکش ” با فرعی دانستن دیگر پرسوناژهای نمایش ، توضیح داد: پرسوناژهای دیگر نمایش در واقع انعکاس آدم های امروزی هستند که میتواند زن یا مرد باشد ، دکتر باشد یا مهندس و یا معلم . همه این ها فرعی هستند و سفر این سه یار را تکمیل می کنند .
هژیرآزاد در پایان با زیبا دانستن فرم اجرایی این نمایش گفت : کارگردان ، شکل زیبایی را برای اجرا ی این نمایش پیدا کرده که باید به او و گروهش تبریک گفت . این نمایش کمی وارد زمانه ما شده به همین سیاق می تواند ادامه پیدا کند یعنی این سه شخصیتِ بازرگان ، راهزن و قافله سالار می توانند به راه خود ادامه دهند و گذرشان به مراحل و وحله های پرتضاد و تقابل سنت ها و مدرنیته بیافتد.
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی عالی
این اثر کمدی و طنز رو همراه کرده با فضای انتزاعی و محتوی و سیر داستان فخیم هنری. کاراکتر ها و فضای داستان به گونه ای ماهرانه طراحی شده که مخاطب در کل زمان تماشا غرق در داستان میشه و اصلا متوجه این نیست که داستان در ناکجا داره اتفاق میوفته. به همه این خوبی ها اضافه کنید انرژی و انگیزه بالایی که در تک تک اعضای تیم وجود داره که حس فوق العده ای به مخاطب منتقل میکنه همچنین اینکه تیم پر تعداد بازی گری و موسیقی زنده هماهنگی بسیار بالایی داشتن. و ایضا این نمایشنامه ترجمه یک اثر مشهور جهانی نیست، تالیف است حقیقتا موجب افتخاره که چنین نویسنده هایی داریم . و باز به این همه اضافه کنید جوان بودن نویسنده و کارگردان نمایش رو که در این سن چنین اثری خلق کردن واقعا جای تحسین فراوان داره آدم رو به آینده هنر نمایش امیدوار میکنه. واقعا میبینم روزی رو که این اثر در سالنهای بزرگ اجرا بشه (البته اگر عدالت رعایت بشه) صد افسوس که مدت اجرا انقدر کوتاهه من واقعا امیدوارم فرصت بشه و یکبار دیگه این اجرا رو ببینم.
خلاصه خسته نباشید خیلی شب خوبی بود مخلص.
ممنونم عزیزِ جانم. سپاس از لطفتون و حضورتون. خدارو شکر که امانت دارِ خوبی برای چشمهای جذابتون بودیم
۲۹ شهریور ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسرو احمدی عزیز،امشب،چهارشنبه ساعت ٢٠:٤٥،تماشاخانه ی استاد مشایخی،مهمان ویژه ی نمایش ِ ما، پشتِ سرتو نگاه نکنِ خودتون، خواهد بود...
منتظر چشمهای جذابتون هستیم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امیر کربلایی زاده ، امشب سه شنبه ساعت ٢٠:٤٥ مهمان ویژه ی نمایش ِ ما، پشتِ سرتو نگاه نکنِ خودتون، خواهد بود...
منتظر چشمهای جذابتون هستیم.
محمد اصغری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمیدونم نمایش ما چقدر خوبه و یا چقدر بد ، یا چقدر درسته یا غلط ، نمیدونم مزد زحماتمون رو میگیریم یا نه ، اما به این اطمینان دارم که ما در کنار هم یه حس ناب داریم که تماشاگر بعد از دیدنمون شاید راضى نباشه اما حالش خوبه
و این معجزه این تئاتر مهجور لعنتیه
عشق بازى ما داره تموم میشه
عشق بازى ما بلیط تخفیف دار نداره
عشق بازى ما آدم هاى خفن نداره
عشق بازى ما سالن آنچنانى نداره
عشق بازى ما یه حس ناب داره و صداقت...
منتظرتونیم
حق مددى - محمد اصغرى

نمایش ِ
پشت ِ سرِتو نگاه نکن

شهریور نود و چهار
ساعت ٢٠:٤٥ هرشب
تماشاخانه استاد مشایخى
مجتبی مهدی زاده، محمد رحمانی و beny این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسرو شهراز و سعید آرمند امشب ،دوشنبه ساعت ٢٠:٤٥،مهمان ویژه ی نمایش ما ، پشت سرتو نگاه نکنِ خودتون ،خواهند بود....
منتظر چشمهای جذابتون هستیم....
مجتبی مهدی زاده و محمد اصغری این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فروش بلیت اجراهای هفته ی اینده ی نمایش پشت سرتو نگاه نکن در سایت تیوال اغاز شد.

http://www.tiwall.com/theater/negahnakon

منتظر چشمهای قشنگتون هستیم
پرند محمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان و رفقا عزیزم
به اطلاعتون میرسونم به علت شهادت یکی از ائمه نمایش ما فرداشب،یکشنبه اجرا نخواهد داشت و از دوشنبه اجراها از سر گرفته خواهد شد.
دلمون براتون تنگ میشه.
از دوشنبه منتظر چشمهای جذابتون هستیم.
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رفقای عزیزم.
اجرای امشب نمایش پشت سرتو نگاه نکن متعلق است به روح بلند استاد محمود استاد محمد و همچنین جناب اقای مازیار فکری ارشاد و مجید قناد مهمانان امشب نمایش خواهند بود. منتظر نگاه جذاب و پرمهر شما هستیم.
ما تا ٦ مهر روی صحنه ایم و هرشب چشم به در داریم تا شما رو ببینیم.
بعد از نمایش موفق باگانه اینبار

پشتِ سرِتو نگاه نکن
بر پایه ی برخی از شخصیت های نمایشنامه ی باگانه نوشته ... دیدن ادامه ›› ی مجتبی رفیعی
از ١٥ شهریور تا ٦ مهرماه هرشب ساعت ٢٠:٤٥
طراح و کارگردان : حامد ادوای
نویسنده: سمانه پرهیزکاری
طراح افکت و موسیقی: علی سینا رضانیا

بازیگران: ،سهیل عبدی،محمد اصغری،امین دماوندی،مریم نقیبی،جواد قاسملو،دلآرام پهلوان هاشمی،سونیا کثیری،علیرضا لبیبیان،مریم فرحی،ملیکا بکایی
دستیار کارگردان: ملیکا بکایی
طراح عروسک: هما خداجوی
طراح لباس:سما ستوده
طراح پوستر و بروشور: عطیه ادوای
عکاس: روژین دلفان

تماشاخانه ی استاد مشایخی

منتظر چشمهای جذابتون هستیم
پرند محمدی این را خواند
مهدی.. این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش روابط عمومی گروه
نمایش پشت سرتو نگاه نکن به کارگردانی حامد ادوای ١٥ شهریور ماه ساعت ٢٠:٤٥ با حضور خسرو شهراز و با یاد استاد حمید سمندریان اجرای خود را در تماشاخانه استاد مشایخی آغاز می­کند.
این نمایش با طرحی از حامد ادوای نوشته سمانه پرهیزکاری است و همچنین محمد اصغری، سهیل عبدی، امین دماوندی، دلارام پهلوان هاشمی،علیرضا لبیبیان،جواد قاسملو،مریم نقیبی،سونیا کثیری و مریم فرحی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.
از دیگر عوامل این نمایش می توان به هدایت هاشمی مشاور کارگردان، ملیکا بکائی دستیار ،سمن قناد طراحی و اجرای گریم، علی سینا رضانیا طراحی افکت و موسیقی، فریماه فرهنگی و هادی حدادی نوازندگان ، سما ستوده طراح لباس اشاره کرد.

نمایش باگانه نام اثر قبلی حامد ادوای است که سال گذشته با استقبال چشمگیر مخاطبان به عنوان پر تماشاگرترین نمایش سالن مشایخی ... دیدن ادامه ›› معرفی شد.
در خلاصه ی داستان این نمایش که مانند آثار قبلی گروه درونمایه ی "کمدی-ابزورد" دارد و برداشتی از نمایش باگانه است، آورده شده:
سه مرد تاریخی برای دیده و ثبت شدن در تاریخ پا به دنیای امروز و شهری ناشناخته می گذارند که در آنجا به دنبال اصلاح خود و دیده شدن باشند اما درگیر مسائلی می شوند که از پس حل آن ها بر نمی آیند و در نهایت به حالت تاریخی و اولیه ی خود باز می گردند.
شایان ذکر است که علاقه مندان به تماشای نمایش باگانه میتوانند بلیت نمایش را از طریق سایت تیوال با تخفیف ٢٠% در سه روز اول و یا جهت رزرو بلیت با شماره 09389007114 تماس حاصل نمایند.
گفتنی است دانشجویان تمامی رشته ها، هنرجویان موسسات کارنامه و استاد سمندریان ، اعضای کانون سینما گران جوان و اعضای ایران اکتور می توانند با 20% تخفیف از نمایش دیدن فرمایند.
پرند محمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش روابط عمومی نمایش، حامد ادوای پس از کارگردانی نمایش "باگانه" که سال گذشته به عنوان پرمخاطب ترین نمایش تماشاخانه ی استاد مشایخی معرفی شد،شهریورماه 94 نمایش "پشت سرِتو نگاه نکن" را در همان سالن نمایشی به صحنه می برد.

نمایش "پشت سرِتو نگاه نکن" با طرحی از حامد ادوای توسز سمانه پرهیزکاری بر پایه ی برخی از کاراکترهای نمایشنامه ی باگانه نوشته ی مجتبا رفیعی ،به نگارش در آمده و از پانزدهم شهریور ماه ساعت 20:45 اجرای خود را آغاز می کند.

در این نمایش سهیل عبدی،محمد اصغری،امین دماوندی،علیرضا لبیبیان،دلآرام پهلوان هاشمی،جواد قاسملو،مریم نقیبی به عنوان بازیگر و مریم فرحی به عنوان عروسکگردان به ایفای نقش میپردازند. همچنین از دیگر عوامل این نمایش میتوان به ملیکا بکائی دستیار کارگردان ، علی سینا رضانیا طراح افکت و موسیقی به صورت زنده، هادی حدادی و فریماه فرهنگی خواننده و نوازنده،رژین دلفان عکاس،سمن قناد طراح گریم،سما ستوده طراحی و انتخاب لباس،عطیه ادوای طراح پوستر و بروشور و هما خداجوی به عنوان طراح و سازنده ی عروسک اشاره کرد.

در خلاصه ی داستان این نمایش که مانند آثار قبلی گروه درونمایه ی "کمدی-ابزورد" دارد ، آمده است:
سه مرد تاریخی برای دیده و ثبت شدن در تاریخ ... دیدن ادامه ›› پا به دنیای امروز و شهری ناشناخته میگذارند که در آنجا به دنبال اصلاح خود و دیده شدن باشند اما درگیر مسائلی میشوند که از پس حل آنها بر نمی آیند و در نهایت به حالت تاریخی و اولیه ی خود باز میگردند.
شایان ذکر است که این نمایش هرشب به یاد یکی از اساتید مرحوم تئاتر و سینمای کشورمان اجرا خواهد شد. اجرای شب نخست تقدیم به روح بلند استاد " حمید سمندریان" خواهد شد.
نمایش "پشت سرتو نگاه نکن" به کارگردانی حامد ادوای از پانزدهم شهریور ماه سال جاری هرشب ساعت 20:45 در تماشاخانه ی استاد مشایخی روی صحنه خواهد بود.
اشکان قادری این را خواند
شاهین نصیری، beny و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
ممنون آقای ادوای عزیز

امیدورام مثل نمایش باگانه عالی و بی نقص باشه.
۱۴ شهریور ۱۳۹۴
ممنونم دوست عزیزم
تمام تلاشمون رو میکنیم که امانت دار خوبی برای چشمهای جذابتون باشیم
۱۴ شهریور ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید