برای پیش‌گیری از شیوع بیشتر ویروس کرونای جدید، همه تئاترها، کنسرت‌ها و سینماها تا پایان هفته یعنی آدینه ۹ اسفندماه تعطیل است. اطلاعات بیشتر
تیوال نمایش نویسنده مرده است
S3 : 07:15:44
  ۲۱ آذر تا ۲۸ دی ۱۳۹۱
  ۱۸:۳۰
  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
 بها: ۸,۰۰۰ تومان

: آرش عباسی
: لادن مستوفی، ایوب آقاخانی (مهمان از گروه تیاتر پوشه)

: سیامک احصایی
: لادن کنعانی (مهمان از گروه تیاتر پوشه)
: هادی عزیزی
: هدا جباری
: علی ضیایی، مسعود روستا
: سیاوش وفایی نژاد
: شاهین رحمانعلی
: ابراهیم محمدی پور
: روزبه کمالی، فرشاد محمدی
: مسعود نوروزی، مینو میر شاه ولد
: مهدی آشنا
: شقایق فرشته

یادداشت کارگردان :

شهر کوچکی که سال های کودکی و نوجوانی ام را در آن گذراندم، هیچ چیچ جذابیتی برای پسر بچه ای در آن سن و سال نداشت بجز یک مکان رویایی که جای همه کاستی ها و کمبودهای اجباری نوجوانان نسل من را ،لااقل برای من یک نفر پر کرده بود. جایی به اسم "سینما بهمن".
سینما بهمن ملایر در سال های پایانی دهه 60 و ابتدایی دهه ۷۰ پناهگاه امنی بود که با خاموش شدن چراغ هایش برای مدتی می توانستم با بال هایی که به کمک نور و تصویر روی پرده به دست می آوردم  در دنیای دوست داشتنی ام بچرخم تا دوباره چراغ ها روشن شود و من ناگهان از آن آسمان مرتفع و خیال انگیز سقوط کنم و خودم را روی صندلی های سفت و وصله شده اش ببینم.اولین تجربه دیالوگ نویسی ام در همان دوران شکل گرفت زمانی که  از سینما بیرون می آمدم و تا به خانه برسم به جای تمام شخصیت های اصلی فیلمی که دیده بودم حرف می زنم اما نه حرف های آنها. حرف های خودم را . چیزهایی که خودم دلم می خواست به هنرپیشه های مورد علاقه ام بگویم و آنها جوابم را بدهند. قصه را همان شکلی پیش می بردم که خودم دلم می خواست نه آنگونه که در سینما دیده بودم. من هنوز هم خودم را مدیون این شیوه تمرین ناخودآگاه دیالوگ نویسی می دانم . حالا سال ها بعد از دوران نوجوانی جادوی سینما بهمن هنوز رهایم نکرده و همچون "سینما پارادیزو" بخش عظیمی از خاطرات نوجوانی ام را به خودش اختصاص داده.
"نویسنده مرده است" درباره عشق همان سال هاست. درباره رویا هایی که در تاریکی سینما بهمن می بافتم.درباره عشق به سینما، بازیگری ودرباره سال هایی که سینمای ایران بی ستاره بود و ناگهان ستاره ها بعد از سال ها خاموشی یکی یکی درخشیدند تا من و امثال من بتوانند خیال بازی کنند و در نهایت درباره اینکه چرا شروع به نوشتن کردم ؟من که می خواستم بازیگر شوم.    

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
لیلى شجاعى این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۱ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۹:۱۱
”ایوب آقاخانی” بازیگر نمایش ”نویسنده مرده است”:
با حداکثر توانایی مان بر صحنه تئاتر ایتالیا حاضر خواهیم شد

بازیگر نمایش "نویسنده مرده است"، که به زودی با تور اجرای عمومی نمایش به ایتالیا سفر می‌کند،گفت: از آنجا که این اثر موفق پس از انقلاب اسلامی به عنوان یک محصول ایرانی به صحنه می رود، همراه با لادن مستوفی، دیگر بازیگر این نمایش، با حداکثر توانایی مان بر صحنه تئاتر ایتالیا حاضر خواهیم شد.

"ایوب آقاخانی" در گفت و گو با سایت ایران تئاتر با اشاره به اجرای موفق نمایش "نویسنده مرده است" در تالار سایه مجموعه تئاترشهر اظهار کرد: همیشه به دلیل امکان اجرایی این نمایش به لحاظ کم بودن تعداد بازیگران، جاذبه داستانی و غیرمنتظره بودن آن، به دنبال اجرای مجددش بودیم، البته امکاناتی برای اجرای مجدد در فرهنگسرای نیاوران به ... دیدن ادامه » وجود آمد که به دلیل مناسب نبودن محل تالار و صحنه اجرا، با طرح و دکور نمایش مخالفت کردم. همیشه آرزو داشتیم این کار را در خارج از کشور اجرا کنیم و از آن زمان آرش عباسی، نویسنده و کارگردان اثر، رایزنی ها و اقدامات لازم را صورت داد که پس از طی زمان طولانی به ثمر رسید.
وی در ادامه درخصوص زمان طولانی به نتیجه رسیدن اجرای این اثر در ایتالیا با تاکید بر اینکه این نمایش در قالب یک اجرای عمومی به صحنه می رود، افزود: دلیل این فاصله زمانی آن است که ما تنها برای شرکت در جشنواره ای در یک کشور خارجی آماده نخواهیم شد. طبق اطلاعات، این اثر جزء دو یا سه نمایشی است که پس از انقلاب در قالب اجرای عمومی به عنوان یک محصول ایرانی به صحنه می رود. یقیناً اگر موردی نیز بوده، کشور مقصد به عنوان یک بخش از روند تولید در آن اثر مشارکت داشته است.
آقاخانی در خصوص تمرین و اجراهای نمایش "نویسنده مرده است" خاطرنشان کرد: در شهرهای ونیز، بلونیا و رم در طول ماه آوریل، که برابر با اواخر اردیبهشت تا اواسط خردادماه است، اجرا خواهیم داشت. تمرین های محدودی برای یادآوری آنچه یک سال و نیم پشت سر گذاشتیم، شکل خواهد گرفت که آن ها را اداره می کنم. سپس با حضور در تالارهای مستقل ITC تیترو، تمرینات نهایی ر ابا امکانات، دکور و شرایط آن مکان خواهیم داشت. بدین ترتیب با پایان اجراهای نمایش "سقراط"، همراه با لادن مستوفی به سمت بلونیا حرکت خواهیم کرد.
این کارگردان تئاتر با بیان اینکه نمایش "نویسنده مرده است" با آنچه پیش تر روی صحنه رفته بود، تفاوتی نخواهد داشت، تصریح کرد: در این اجرا مقید به ترجمه ای که از سوی رضا قیصریه صورت گرفته، خواهیم بود. در اجرای ایتالیا، بالانویس ایتالیایی برای مخاطبان غیرایرانی وجود خواهد داشت.
بازیگر "نویسنده مرده است" با اشاره به اینکه بازخورد مخاطبان ایتالیایی را نمی توان پیش بینی کرد، توضیح داد: این نمایش متن جالب توجهی دارد که آرش عباسی آن را به نگارش درآورده. من و لادن مستوفی با حداکثر قوا در نقشمان ظاهر خواهیم شد. اگر ملاک و ارزشگذاری مخاطبان ایتالیایی همان ملاک های تماشاگران خودمان باشد، آنجا هم موفق خواهیم بود.
آقاخانی با اشاره به انتشار گسترده خبر اجرای نمایش در ایتالیا تصریح کرد: از زمان انتشار خبر در ایتالیا، تماس های متعددی از طریق ایمیل داشتیم که برخی از آنان دانشجویان ایرانی رشته تئاتر و سینما و تعدادی هم ایتالیایی زبان هایی بودند که در جشنواره های مختلف با آن ها آشنا شده ام و از اجرای نمایش در شهر و کشورشان اظهار شعف کرده اند. این روند نشان دهنده سازمان یافتگی اتفاقات در ایتالیاست. امیدوارم بتوانیم بدون کاستی این اثر را به صحنه ببریم و شاهد موفقیت دوباره آن در خارج از کشور نیز باشیم.
گفتنی است، نمایش "نویسنده مرده است" به کارگردانی آرش عباسی آذر و دی ماه 91 در تالار سایه مجموعه تئاترشهر به صحنه رفته بود.

منبع: ایران تئاتر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

انتقادات صریح آرش عباسی از معاونت هنری


شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۳


آرش عباسی در آستانه اجرای «نویسنده مرده است» در ایتالیا ابراز عقیده کرد:نوع نگاه معاونت هنری به تئاتر ناامید کننده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نویسنده و کارگردان تئاتر که از 4 اردیبهشت این نمایش را در شهرهای مختلف ایتالیا به صحنه خواهد برد،گفت: بیش از دو سال برای این اجرا رایزنی کردیم و در حالی که یک تور گسترده در شش شهر ایتالیا تدارک دیده شده بود، تنها به دلیل عدم حمایت مالی از گروه مجبور به انصراف از نیمی از اجراها شدیم. اکنون به ترتیب در شهرهای بولونیا، ونیز و رم به صحنه خواهیم رفت و فکر می‌کنم این نخستین‌بار است که یک نمایش از ایران به این شکل در ایتالیا امکان اجرا پیدا کرده است.

نویسنده نمایشنامه «ورود آقایان ممنوع» افزود: زیربار خواسته‌های اسپانسرها و برنامه‌گذارها نرفتم، چون احساس کردم باید شان فرهنگ و هنرکشورم حفظ شود. پس به تنهایی هزینه‌های یک اجرای گسترده اروپایی را تقبل کردم اما به‌طور مشخص مرکز هنرهای نمایشی و معاونت هنری وزارت ارشاد به عنوان متولیان تئاتر باید از این نمایش حمایت می‌کردند که به سادگی از زیر بار مسولیت شانه خالی کردند.

عباسی ادامه داد: آیا با تیم‌های ورزشی هم چنین برخورد می‌شود؟کدام مربی ورزشی هزینه‌های سفرهای خارجی را خودش پرداخت کرده است؟ آیا اگر یکی از فدراسیون‌های ورزشی مثل معاون هنری بگوید چنین کارهایی از مستحبات است و ما دلیلی برای حمایت کردن نداریم ،جامعه ورزشی در برابرش سکوت می‌کند؟

نویسنده ... دیدن ادامه » و کارگردان نمایش «آفتاب از میلان طلوع می‌کند» تاکید کرد: بحث‌ام فراتر از کمک کردن یا نکردن به یک گروه خاص است. مساله عدم شناخت مسوولین نسبت به تئاتر است. از آنجایی که جشنواره‌هایی تئاتر ایران در اروپا شناخته شده است طی ماه‌های گذشته برخی از این گروه‌ها درباره جشنواره تئاتر فجر و شیوه ارتباط با دبیر این جشنواره سوال می‌پرسند و پاسخ من مبنی بر اینکه این جشنواره 8 ماه مانده به برگزاری سی و سومین دوره‌اش هنوز دبیر ندارد باعث تعجب آنها می‌شود. جای تاسف است که تئاتر ایران در اروپا به بی‌برنامگی معروف است.

وی ادامه داد: یکی از شناخته شده‌ترین جشنواره‌های ایرانی در خارج از کشور جشنواره تئاتر کودک و نوجوان است که بیست دوره برگزار شده اما اکنون در حالی که فقط شش ماه تا برگزاری آن باقی‌مانده نه دبیر دارد نه فراخوان دارد و نه حتی درباره‌اش حرفی زده شده است. اینها همه نشان دهند این است که مسولین شناختی از گذشته تئاتر ایران ندارند و طبیعی است که سرنوشت آن هم برایشان مهم نباشد. هر مدیر جدیدی که می‌آید نمی‌تواند وجود چنین رویدادهایی را به کل منکر شود یا تا لحظه آخر نادیده بگیرد. شک ندارم اگر وزارت کشاورزی هم قرار بود برای تئاتر ایران برنامه‌ریزی کند از این بهتر عمل می‌کرد چون مدیریت به هر حال قاعده و قانون مشخصی دارد.

برنده جایزه دومین دوره جشن ادبیات نمایشی ایران افزود:از زمان تغییر معاون هنری هر ماه حداقل با یک انتصاب عجیب و غیر کارشناسانه روبرو بوده‌ایم که به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر تئاتر ما تاثیر خواهد گذاشت. نه کسی درباره این انتصاب‌ها سوال می‌کند و نه کسی خود را ملزم به پاسخگویی می‌داند. مطمئنم یک درصد از دغدغه‌هایی که وزیر درباره سینما دارد، درباره تئاتر ندارد و این از نوع عملکرد ناامید کننده معاونت هنری مشخص است.

عباسی افزود: جامعه تئاتری با دنیایی از امید فصل تازه را آغاز کرده بود اما متاسفانه هیچ نشانه‌ای از روزهای خوش نمی‌بیند در عوض با روی کار آمدن آدم‌های بی‌ربط به تئاتر مدام با نوعی از بدرفتاری و بی‌توجهی توهین‌آمیز روبرو می‌شود.

به گزارش ایسنا،نمایش «نویسنده مرده است» با بازی لادن مستوفی و ایوب آقاخانی از 24 آپریل اجراهای خود را در ایتالیا آغاز خواهد کرد.

منبع: ایسنا
حامدرضا بشیری و sara fardi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شبِ گذشته (چهارشنبه 27 فروردین) آرش عباسی که در حال حاضر، در ایتالیا اقامت دارد، مهمان تلفنی برنامه ی دیالوگ بود و توضیحاتی درباره ی اجرای "نویسنده مرده است" در ایتالیا ارائه داد.
نکته ی درخشان و قابل توجه در این مصاحبه، پاسخی بود که آرش عباسی در رابطه با این سوال که "برنامه ای برای اجرای دوباره ی این نمایش در تهران دارید؟" (که من شخصا برای برنامه فرستادم) داد:
"بله، شخصا خیلی علاقه دارم و در حال برنامه ریزی هستم که این تئاتر را دوباره به زودی، در تهران به روی صحنه ببرم."

:)))) (خییییییلی عالی میشه اگه بشه!)

پی نوشت: در این مصاحبه به نکات جالبی درباره تئاتر در ایتالیا اشاره شد که من به شخصه ازشون اطلاع نداشتم و برام جالب بود! مثلا اینکه قیمت بلیط تئاتر در ایتالیا بسیار گرونه! و فقط یه قشر خاصی میتونن تئاتر ببینن. و آقای عباسی میگفتن که مثلا هیچکس گذری ... دیدن ادامه » نمیاد تئاتر ببینه! اونجا اول کارگردان و نویسنده و بازیگرا رو میشناسن و برای تئاتر دیدنشون برنامه ریزی میکنن و بلیط میخرن!
یا اینکه توی ایتالیا چیزی به نامِ "دوره ی اجرا" که مثل ایران 30 روزه باشه، وجود نداره! اونجا هر تئاتری توی یه شهر، یه بار اجرا میره یا دوبار! و اگه تئاترِ و عواملش خیلی معروف باشن و چی بشه که سه بار اجرا برن!!!
(دونستن اینا برای من جالب بود، گفتم شاید شما هم بدتون نیاد!) :)
نیلوفر جان پی نوشتت برای من ترسناک بود :((
۲۸ فروردین ۱۳۹۳
سارا جان، مسئولین کوچکترین احتیاجی به الگوبرداری از این کشورهای غربیِ منافق ندارن و خدا رو شکر با خلاقیتِ تمام، ایده هایی رو ارائه میکنن، که تا به حال به ذهن هیچ بنی بشری نرسیده!!!

جناب شاهین، من الان مشکل اساسیم اینه که وقتی این کار ساعت 10:30 تموم بشه، ... دیدن ادامه » دیگه مترویی وجود نداره که منو ببره خونه!! حالا تو فکر اینم که اون حوالی جایی ماشین خطی واسه رسالت داره آیا؟! وگرنه من با چهارشنبه موافقم.

جناب حیدری، ممنون از شفاف سازی تون. در واقع منظور این بوده که ما تا حالا فکر میکردیم "تئاتر بین" هستیم، در واقع "شبه تئاتر بین" بودیم! پس تصور کنید همه ی اون زمان هایی که به خانواده میگفتیم داریم میریم تئاتر ببینیم، در واقع دروغ گفتیم!! خدا از گناهانمون بگذره!
۲۹ فروردین ۱۳۹۳
عزیزم با توجه به این شرایط و اوضاع مال همین تئاتر هم برای ما گرونه،بعدش در مورد گارگردان و بازیگر و .... با عرض معذرت از همه دوستان البته مقصر هم نیستن انقدر اوضاع مالی قشر هنرمند ضعیف که تجربه نشون داده بر خلاف بلاد کفر اسم هنرمندان عزیز نشون دهنده کار ... دیدن ادامه » نیست.بابت تعداد روز هم بابا قبول کنید ما هنر دوست تریم :)
۱۳ خرداد ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

توضیحات بازیگر نمایش «نویسنده مرده است» درباره اجرا در ایتالیا


نمایش «نویسنده مرده است» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی با ایفای نقش لادن مستوفی و ایوب آقاخانی در شهرهای ونیز،‌ بولونیا و رم روی صحنه می‌رود.

ایوب آقاخانی بازیگر نمایش «نویسنده مرده است» درخصوص اجرای این اثر نمایشی به کارگردانی آرش عباسی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آقاخانی در خصوص چگونگی تمرین این نمایش قبل از شروع اجرای عمومی کار اظهار داشت: حدود یک سال و نیم پیش، نمایش «نویسنده مرده است» را که در اجرای تئاترشهر با اقبال بسیار خوب تماشاگران مواجه شد روی صحنه بردیم و در تمام این مدت به فکر اجرای مجدد این اثر به ویژه در خارج از کشور بودیم که متاسفانه شرایط فراهم نمی‌شد تا اینکه پس از رایزنی‌های کارگردان کار بالاخره این امکان فراهم شد.

وی با بیان اینکه این نمایش به صورت کاملا خصوصی در چند شهر کشور ایتالیا روی صحنه می‌رود ادامه داد: هیچ حمایت دولتی دریافت نکردیم و طبق قرارداد با یک تئاتر خصوصی به نام Itc theatre و فروش بلیت پنجاه درصدی این اتفاق صورت می‌گیرد.

این نمایش‌نامه نویس تصریح کرد: اگر نگویم برای نخستین مرتبه، ولی این جزو معدود اجراهای خارج از کشور است که نه در قالب جشنواره، بلکه نمایشی از ایران برای عموم مردم در اروپا به صحنه رود. ما در بولونیا، ونیز و رم اجرا خواهیم داشت. البته صحبت‌های برای به صحنه بردن نمایش در میلان صورت گرفته که نتیجه تا این لحظه قطعی نیست.

کارگردان نمایش «نام همه مصلوبان عیسی است» با اشاره به تاریخ سفر گروه به کشور ایتالیا عنوان کرد: 22 آپریل باید در ایتالیا حضور داشته باشیم و اجراها ابتدا از شهر بولونیان آغاز می‌شود. درباره‌ی تمرین‌ها هم باید بگویم در نخستین مواجهه مجدد برای تمرین متوجه شدیم بیش از آنچه انتظار داشتیم به یاد داریم اما به هر حال برای یادآوری ظرایف اجرا با خانم مستوفی مشغول تمرین هستیم.

وی ... دیدن ادامه » افزود: اما تمرین‌های جدی‌تر باید در سالن‌های اجرا اتفاق بیفتد تا بتوانیم خود را با محل تطبیق بدهیم. تمام سالن‌ها 120 نفر گنجایش دارد و فقط سالن شهر ونیز ظرفیت کمتری دارد. اثر با ترجمه مترجم مشهور کشورمان آقای رضا قیصریه برای تماشاگران بالانویس می‌شود.

آقاخانی در انتها گفت: همین روزها ایمیل‌های متعددی از ایرانیان کشور ایتالیا دریافت کردیم که مشتاق تماشای نمایش هستند که این بسیار موجب خوشحالی است. امیدوارم بتوانیم رضایت تماشاگران را جلب کنیم و اتفاقی که در ایران افتاد در آنجا نیز تکرار شود تا خستگی فشردگی سفر و اجراها بر تن ما نماند.

نمایش «نویسنده مرده است» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی با ایفای نقش لادن مستوفی و ایوب آقاخانی 24 آوریل ساعت 21 در سالن تئاتر itc شهر بولونیا، 25 آوریل ساعت 18 در سالن delle muline شهر ونیز و 27 آوریل ساعت 18 در سالن salauno در شهر رم اجرا می‌‌شود.

منبع: ایلنا
ایشالله به سلامت برن و برگردن و اجرای موفقی هم داشته باشن :)
۲۴ فروردین ۱۳۹۳
به سلامتی کلاس های آخر ترم هم که کنسل شد رفت پی کارش :) منم بودم خوشحال می شدم :))
۲۴ فروردین ۱۳۹۳
آخه انصافا فکر میکنین من از کنسل شدن "این" کلاسم، خوشحال میشم؟!!
کسی از غمِ دلِ من خبر نداره! :(((
کاش منم میتونستم باهاشون برم ایتالیا! هِــــــی :(((
۲۴ فروردین ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

آرش عباسی «نویسنده مرده است» را در ایتالیا به صحنه می‌برد

نمایش «نویسنده مرده است» کاری از آرش عباسی اردیبهشت ماه در شهرهای بولونیا، رم و ونیز کشور ایتالیا با بازی لادن مستوفی و ایوب آقاخانی به صحنه می‌رود.

خبرگزاری فارس: آرش عباسی «نویسنده مرده است» را در ایتالیا به صحنه می‌برد


آرش عباسی نویسنده و کارگردان تئاتر قصد دارد تا نمایش «نویسنده مرده است» را که در پائیز سال 91 تئاترشهر به صحنه برد و با اقبال مواجه شد را در قالب یک تور در شهرهای بلونیا، رم و ونیز را خواهد داشت.

نمایش «نویسنده مرده است» توسط رضا قیصریه به ایتالیایی ترجمه شده است و با حضور لادن مستوفی و ایوب آقاخانی به روی صحنه می‌رود.

این نمایش 24 آوریل ساعت 21 در سالن تئاتر itc شهر بولونیا، 25 آوریل ساعت 18 در سالن delle muline شهر ونیز و 27 آوریل ساعت 18 در سالن salauno در شهر رم اجرا می‌‌شود.

بر اساس این گزارش «نویسنده مرده است» پیش از این در سی‌امین جشنواره تئاتر فجر اجرا شد و توانست در بخش‌های متن و بازیگر زن کاندیدا شود.

منبع: ... دیدن ادامه » فارس
فربد این را دوست دارد
یعنی پنجشنبه 4 اردیبهشت، جمعه 5 اردیبهشت و یکشنبه 7 اردیبهشت!

کسی میاد، بریم ایتالیا؟! :))))
۲۲ فروردین ۱۳۹۳
با مترو میشه رفت؟؟
۲۲ فروردین ۱۳۹۳
آره فکر کنم، فقط یه کم پیاده روی داره! :)))
۲۲ فروردین ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور ایتالیای نویسنده‌ای که مرده است
» سرویس: فرهنگی و هنری - سینما و تئاتر
کد خبر: 92111409675
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۶

نمایش «نویسنده مرده است» نوشته و کار آرش عباسی تور اجرا در ایتالیا دارد.
به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تور اجرای این نمایش در ایتالیا از 24 آوریل (4 اردیبهشت) آغاز می‌شود و این اثر نمایشی در شهرهای بلونیا، رم، میلان، ونیز، فلورانس و تورین به صحنه خواهد رفت.
به گفته‌ی آرش عباسی ، نمایش «نویسنده مرده است» همچون اجرایی که در ایران داشت با بازی لادن مستوفی و ایوب آقاخانی به صحنه می‌رود و متن را هم دکتر رضا قیصریه به ایتالیایی ترجمه کرده است.
این هنرمند تئاتر گفت: مذاکره با تئاترهایی که قرار است در آنها اجرا برویم، از یک سال پیش و همزمان با پایان اجرای ما در تهران ... دیدن ادامه » در ایتالیا شروع شد و خوشبختانه تا الان به نتایج خوبی رسیده است.
نمایش به زبان فارسی و با بالانویس ایتالیایی اجرا می‌شود و تاریخ اجرا آوریل و مارس 2014(بهار 93) است.
این اجراها به صورت جشنواره‌ای نیست و اجرای عمومی است. تئاترهایی که قرار است نمایش در آنها اجرا شود، از مدتی قبل از اجرا، پیش‌فروش اینترنتی بلیت را آغاز می‌کنند.
«نویسنده مرده است» پیش از این در سی‌امین جشنواره تئاتر فجر اجرا و کاندیدای متن و بازیگر زن شد و آذر و دی 91 در تالار«سایه» به صحنه رفت که در نهایت پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین نمایش سال تالار«سایه» شناخته شد.
به گزارش ایسنا، آرش عباسی نویسنده و کارگردان تئاتر، مدتی است برای ادامه تحصیل به ایتالیا رفته است. او امسال برای اجرای نمایش«ماه روی پیشونی» در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان به ایران آمد.
این هنرمند تئاتر، نگارش نمایش‌نامه‌هایی چون«زیر زمین»،«پدرانه»،«پیچ تند»،«ورود آقایان ممنوع»،«آفتاب از میلان طلوع می‌کند» و ... را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.
او در آخرین سال‌های حضورش در ایران، علاوه بر نویسندگی، کارگردانی هم کرد که نتیجه آن، نگارش و اجرای نمایش‌های «آفتاب از میلان طلوع می‌کند»،«نویسنده مرده است» و... است.
الهه، Ida kh و بهرنگ این را دوست دارند
الان من دقیقا نمیدونم باید خوشحال باشم یا ناراحت؟!!
۱۴ بهمن ۱۳۹۲
بابا من انقدر خوشحالم که داره دوباره اجرا میشه که شدم جریانه "بمیر و بِدَم" :)))
۱۳ خرداد ۱۳۹۳
:))
۱۴ خرداد ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صداى زنگ موبایل تنها عنصرى بود که از دنیایى خارج از دنیاى زن و مرد اتفاق مى افتاد، دنیایى که نمایانگر واقعیت و زندگى بدون نقش و بازى بود...در واقع یه تلنگر به تماشاگر که این جا زیر لایه ى نقش ها و ماسک ها واقعیت جریان داره ، تماس واقعیت داره و نمیشه انکارش کرد حتى اگر زن و مرد تظاهر به بى اهمیت بودنش بکنند...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
منم این نمایش را در شب آخرش دیدم. خیلی خوب بود. ای کاش دوباره اجرا می شد.
بهرنگ این را خواند
yaLda، ندا مصطفایی، رعنا جمالی، hoda sarraf، نیلوفر ثانی و niloofar.Lotus این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوشحالم این نمایش رو دیدم ،چون مخاطب را درگیر میکرد چون روند داستان مشخص و خوب کار شده بود ،چون دکور متن نور بازیها و....قوی و بجا بود ،چون سیر داستان خلاقانه بود و دیالوگها انقدر عامیانه وباور پذیر بود که انگار خودمان هستیم با همین گفتگو ها ......لذت بردم طنزها و بازی آقای ایوب خانی حس خوب را چندبرابر میکرد ....سپاس از تمام کادر این تئاتر و نویسنده و کارگردانی که نه تنها نمرده است بلکه گویی حیاتی تازه یافته ست ....
من هم واقعا" خوشحالم که این نمایش فوق العاده زیبا و دلنشین را دیدم ، دو بار هم رفتم ودر هر دوبار هم خیلی لذت بردم. دست نویسنده ی عزیز و محترم آن آقای آرش عباسی و بازیگرانش خانم لادن مستوفی و آقای ایوب آقاخانی درد نکند . همه چیز عالی بود . به همه ی همکارانش ... دیدن ادامه » هم خسته نباشید می گویم و آرزوی سلامتی و موفقیت برایشان دارم . مابیصبرانه منتظر نوشته های بعدی آقای عیاسی هستیم. موفق باشید .

۰۳ بهمن ۱۳۹۱
درود دوست عزیز خانم حدادی
۰۳ بهمن ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تماشای این نمایش را از دست رفته می دانستم. چندین بار به سمت تاتر شهر قصد کرده بودم اما، نشده بود تا اینکه دیشب، با مهربانی عزیزی این نمایش را دیدم.
"نویسنده مرده است" برای من یک نمایش شیرین بود...در تمام ابعاد شیرین و دوست داشتنی. خیلی دوست داشتنی.
اینکه چرا این نمایش خوب است، قبل تر، دوستان دیگر تیوال نوشته اند من اما، به عنوان یکی از آخرین بینندگان این نمایش، می خواهم از تماشاچیان آن تشکر کنم. تماشاچیانی که دیشب، در آخرین شب اجرا در سالن سایه بودند و همراهی شان، خنده های به موقع شان، تشویق شان در صحنه هایی که هیجان ِ بازی خوردن از بازی گر را نمی شد با چیز دیگری جز دست زدن، مدیریت کرد، شیرین تر کرد دیدن این نمایش را و از همه مهمتر، همراه عزیزی که حضورش می گذاشت من آنجاهایی که باید دستی را بفشارم، بودنش و دستانش کامل کند تمامش را.

این نمایش را دوست ... دیدن ادامه » داشتم و تا خیلی وقت بعد از این، لذت دیدنش با من خواهد ماند.
خسته نباشید به همه.

من دیشب برای آخرین اجراش بودم کاملا باهات موافقم
۳۰ دی ۱۳۹۱
همین طوره. دیدن دوباره ش خوبه.
۰۱ بهمن ۱۳۹۱
مرسی ندای عزیز....
۰۲ بهمن ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نویسنده مرده است!
شاید زندگی ما هم مثل این نمایش باشه.
شاید ما هم همش داریم بازی می‌خوریم و نمی‌فهمیم. شاید اطرافیان ما همشون می‌خوان به خودشون یا ما ثابت کنند که خیلی باورپذیر بازی می‌کنند و شاید هیچی غیر از اینکه ما بازیشون رو باور کنیم براشون مهم نباشه. یکی نقش معشوق رو بازی میکنه، یکی نقش عاشق، و فقط براش مهمه که طرف مقابلش اون نقش رو بهش بده. هیچوقت به اینکه بعد از گرفتن نقش چکار می‌خواد بکنه فکر نمی‌کنه. فقط با ذوق و شوق تمام می‌خواد بازی کنه.
این نمایش نماد زندگی ماست. ما فقط داریم نقش بازی می‌کنیم. فقط همین.
من دیشب نمایش "نویسنده مرده است" رو دیدم و خیلی خوشحالم که دیدم. به شدت ذهن منو مشغول کرد. این نمایش بالاتر از یه نمایش بود که ببینم و بیام بیرون، و همه چی تموم بشه. برای من که همه چی شروع شده. ذهن من درگیر بازی‌های آدم‌ها شده. دیگه ... دیدن ادامه » باید با تردید به همه چی نگاه کنم. به خنده ها، به گریه ها، به زندگی و یا حتی به عشق. نمی‌دونم... بیشتر باید فکر کنم!
من نویسنده‌ی این کار رو تحسین می‌کنم بخاطر ذهن خلاق و فوق العاده‌ش. من ذهن نویسنده‌ی این کارو با تمام وجودم می‌بوسم. امیدوارم باز هم از این کارها ازش ببینم.
فقط تنها نقطه‌ی ضعف این کار رو هم که به نظرم اومد میگم. اونم اسم این نمایش بود، که به نظر من اسم مناسبی برای این کار نبود. شاید اسم‌های بهتری می‌شد برای این کار عالی انتخاب کرد.
بی صبرانه منتظر کار بعدی آرش عباسی هستم.
عنوانِ این نمایش "نویسنده مرده است" در واقع قسمتی از دیالوگِ شخصیتِ فرهاد تو نمایشنامَس.
۳۰ دی ۱۳۹۱
این شاید زیباترین نظر و نقدی بود که درباره این نمایش خوندم. بازتاب تئاتر نویسنده مرده است در زندگی واقعی و روزمره ما آدما. هممون هم "نقش" بازی میکنیم و هم "با همدیگه" بازی میکنیم. ممنون از این ابراز این زاویه دید جالبت نسبت به این نمایش.
۳۰ دی ۱۳۹۱
در مورد اسم هم چندان بی ربط نمود. نه تنها یک دیالوگ از کل نمایش بود، بلکه میخواست بگه برای اینکه زنده باشی و این زنده بودنت دینامیک باشه باید بتونی بازیگر باشی نه فقط نویسنده. چون "نویسنده مرده است"، و یک نویسنده نهایتا بتونه دیالوگ های خوبی بگه. با این ... دیدن ادامه » حال قبول دارم که میتونست اسم بهتری هم انتخاب بشه (نه انقد کنایی) چون جذابیت اسم یک نمایش پارامتر مهمی در جلب مخاطبه.
۳۰ دی ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیدن این نمایش به عنوان آخرین کاری که قبل از جشنواره دیدم خیلی خیلی خیلی بهم چسبید. خیلی. واقعا عالی بود. خوشحالم که این نمایش رو از دست ندادم. :) یه خسته نباشید جانانه به همه گروه.
فکر کنم تو کافه بهتونم یه بار پیشنهاد دادم!!!
۰۲ بهمن ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوشحالم که آخرین روز این نمایش تونستم برم و ببینمش. نمایشنامه عالی بود، خوب ذهن بیننده رو درگیر میکرد خصوصا جاهایی که کلا ورق رو بر میگردوند، دیالوگ هایی بینظیری هم رد و بدل میشد. بازی ها هم فوق العاده بود به ویژه بازی یعقوب آقاخانی. کارگردان هم بهترین بازی ممکن رو با توجه به نمایشنامه تونسته بود از بازیگرا بگیره (حتی کمی بیشتر از اون!). کاش میشد این نمایش تمدید بشه تا دوستانی که ندیدن حتما به تماشا برن.
کاش تمدید میشد.. ولی گفتن نمیشه چون آقای آقاخانی جای دیگه ای اجرا داره.
من همش 1 بار دیدم این کارو :(.. دلم میخواست بازم میدیدم.
۳۰ دی ۱۳۹۱
اِ... جدی؟! فقط نویسنده و کارگردانشه؟! بازی نمیکنه؟... من اولین بار اجراشو تو نمایش "شب روی سنگفرش خیس خیابان" کارِ آقای هادی مرزبان تو ایرانشهر دیدم. البته به عشق صدای بهزاد فراهانی و مادرِ علی کوچولو ( فرزانه کابُلی ) رفتم ببنم کارو ولی شیفته ی قدرت بازیگری ... دیدن ادامه » ایوب آقاخانی شدم. بازیش فــوق العاده، طوریکه انگار واقعاً پاش معیوب بود دور از جون :)).
ازین به بعد همه ی تئاترا و اجراهای آقای آقاخانی رو خواهم رفت.:) حتی اگه فقط نویسنده باشه.
۰۱ بهمن ۱۳۹۱
فعلا که اسمش به عنوان بازیگر دیده نمیشه. این بازیگرها نهایی شدن:
جلال مقامی ،‌مجید مظفری ،‌ حبیب دهقان نسب‌، فرزین صابری،‌ سینا رازانی‌، نیکی مظفری، علیرضا جلالی تبار،فریدون محرابی و امین مومنی.
نمایشنامه هم هفت داستان جداست که در یک قهوه خونه اتفاق ... دیدن ادامه » میفته. این نمایشنامه 5-6سال پیش با کارگردانی سیاوش تهمورث (و البته به سفارش اون) نوشته و اجرا شده، اینبار ایوب آقاخانی خودش داره کارگردانی نوشته اش رو میکنه. این لینک مصاحبش در مورد همون اجرای قدیمیه:
http://hamshahrionline.ir/print/32385
منم مثل شما ازین به بعد همه اجراهاشو (به عنوان بازیگر) میرم. تصمیم گیری راجع به رفتن یا نرفتن اجراهایی که کارگردانشونه هم موکول میکنم به بعد از دیدن رویاهای رام نشده. :)
۰۱ بهمن ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بالاخره نویسنده مرده است را دیدم و چه قدر خوشحالم از دیدنش..همه چیز عالی بود کارگردانی، سوژه (هر چند که شاید ناب نباشد)، دیالوگها طراحی صحنه و بهتر از همه بازیها..چه لادن مستوفی که تا بحال اجرایی ازش ندیده بودم و فکر نمی کردم اینقدر راحت و روان بازی کند چه ایوب آقاخانی که مدتهاست کارهاش را دوست دارم.ممنون از همه عوامل اجرا..ممنون از آرش عباسی بخاطر این همه احساس خوب که به همه داد..و ممنون ازش که خودش بازی نکرد و پشت صحنه ایستاد..فردا حتما دوباره میبینمشان..به همه توصیه می کنم ببینند...
من هنوز در حسرت این نمایشم که نتونستم ببینم ،حیف:(
۲۸ دی ۱۳۹۱
من امشب دوباره دیدم..و جالب بود که 3 نفر دیگه رو دیدم که دیشب هم آمده بودن..بلیط گیر میاد اگه به موقع اقدام بکنین فردا خانم حصاری..
۲۹ دی ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هر نمایش نامه ای که مینویسی ....یک سال از زندگیت کم میشه ........
خیلی خووووووووووووووووووووب بود!
نمایشنامه,کارگردانی,بازیها...همه عاااااااااالی!
.
.
.
دم تمام عوامل اجرا گرم :-)))
ببخشید شما نوشتین تا 28 دی این نمایش هست بعد من از توی سایت برای 29 دی بلیط خریدم:| دقیقا کی تمام میشه این نمایش؟
الهام حصاری، hoda sarraf و هانیه محمدی این را خواندند
بهرنگ این را دوست دارد
29ام روز آخر اجرای این تئاتره.
۲۴ دی ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشت نویسنده "نویسنده مرده است":

شهر کوچکی که سال های کودکی و نوجوانی ام را در آن گذراندم، هیچ چیچ جذابیتی برای پسر بچه ای در آن سن و سال نداشت بجز یک مکان رویایی که جای همه کاستی ها و کمبودهای اجباری نوجوانان نسل من را ،لااقل برای من یک نفر پر کرده بود. جایی به اسم "سینما بهمن".
سینما بهمن ملایر در سال های پایانی دهه 60 و ابتدایی دهه 70 پناهگاه امنی بود که با خاموش شدن چراغ هایش برای مدتی می توانستم با بال هایی که به کمک نور و تصویر روی پرده به دست می آوردم در دنیای دوست داشتنی ام بچرخم تا دوباره چراغ ها روشن شود و من ناگهان از آن آسمان مرتفع و خیال انگیز سقوط کنم و خودم را روی صندلی های سفت و وصله شده اش ببینم.اولین تجربه دیالوگ نویسی ام در همان دوران شکل گرفت زمانی که از سینما بیرون می آمدم و تا به خانه برسم به جای تمام شخصیت های اصلی فیلمی که دیده ... دیدن ادامه » بودم حرف می زنم اما نه حرف های آنها. حرف های خودم را . چیزهایی که خودم دلم می خواست به هنرپیشه های مورد علاقه ام بگویم و آنها جوابم را بدهند. قصه را همان شکلی پیش می بردم که خودم دلم می خواست نه آنگونه که در سینما دیده بودم. من هنوز هم خودم را مدیون این شیوه تمرین ناخودآگاه دیالوگ نویسی می دانم . حالا سال ها بعد از دوران نوجوانی جادوی سینما بهمن هنوز رهایم نکرده و همچون "سینما پارادیزو" بخش عظیمی از خاطرات نوجوانی ام را به خودش اختصاص داده.
"نویسنده مرده است" درباره عشق همان سال هاست. درباره رویا هایی که در تاریکی سینما بهمن می بافتم.درباره عشق به سینما، بازیگری ودرباره سال هایی که سینمای ایران بی ستاره بود و ناگهان ستاره ها بعد از سال ها خاموشی یکی یکی درخشیدند تا من و امثال من بتوانند خیال بازی کنند و در نهایت درباره اینکه چرا شروع به نوشتن کردم ؟من که می خواستم بازیگر شوم.
نمایشنامه نویسی که با یه شروع خوب دست و پاش رو گم می کنه در حالی که به پایان فکر نکرده، داره گور خودش رو می کنه.( یک دیالوگ آموزشی از " نویسنده مرده است")