آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم بی‌حسی موضعی
S3 : 16:58:28 | com/org
بها: ۶,۱۰۰ تا ۸,۰۰۰ تومان
جلال، دانشجوی سابق رشته فلسفه، متوجه م یشود خواهرش که به اختلال روانی دو قطبی مبتلاست، با مردی ثروتمند به نام شاهرخ ازدواج کرده که به شرط‌بندی بازی فوتبال اعتیاد دارد. جلال با عصبانیت از خانه بیرون می‌زند تا به خانه دوستش، بهمن، برود که یک آهنگساز زیرزمینی است. در مسیر جلال با یک راننده تاکسی به نام ناصر آشنا می‌شود و این دو شب عجیبی را در کنار هم سپری می‌کنند

آواها

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
[بی حسی موضعی]🌒
قلاده بدون سگ ؛

از دسته فیلم های ۵=۲+۲
به اصطلاح فیلم های بی منطق
ژانری متفاوت ، جذاب و سرگرم کننده
روایت متفاوت داستان در شبی متفاوت .
بازی خوب سهیل مستجابیان ک به تازگی وارد سینما شده و خوب خودشو نشون داده .
تلفیق داستان های دو شخصیت در یک شب متفاوت .
تمام اتفاقات پیش امده در فیلم ... دیدن ادامه ›› و حتی کوچکترین صدای شنیده شده حساب شده بود .
فیلم یک یا دوتا داستان نداشت ، پشت سر هم اتفاقاتی کوچک و بزرگ میفتاد که خودش داستان فیلمو میساخت ، به طوری که نشه خلاصه فیلمو برای کسی تعریف کرد ، خلاصه شدنی نبود .
بازی خوب باران کوثری و حبیب رضایی و حسن معجونی رو هم که قبلا بارها شاهدش بودیم .
اما میرسیم به بازی متفاوت پارسا پیروزفر ، که با گریم متفاوتش بیشتر جالب توجه شده ، و لباس ها ک مارو یاد فیلم های قرن ۱۹ و ۲۰ امریکایی میندازه .
تعداد کاراکتر ها نسبتا کم بود اما هرکدوم نشون دهنده یه قشری از جامعه بودن ، با طرز صحبت کردن مختص خودشون و یا لباسا و رفتارشون که این از نکات جذاب فیلم بود که افرادی از اقشار و شغل های مختلف شبی رو کنار هم سپری میکنن .
اتفاقاتی توی فیلم میفته که شما درک نمیکنید چرا و چطور ؟ بدون منطق . یا شاید منطقی نهفته که باید با چند بار دیدن فیلم کشفش کنی .
دیالوگای گاه فلسفی فیلم شمارو به تامل وامیداره و باعث میشه دلتون بخواد فیلمو بارها ببینید ، کمدی جذاب یا بهتره بگم زیرکانه فیلم که یکم دقت میخواست بر اینکه به خنده بندازتت و فیلم ازون دسته هایی بود که باید به دقت به همه وسایل صحنه دقت کنی ، شاید چیز جذابی توشون دیدی !
قطعا فیلم یاداور فیلم [ اسب حیوان نجیبی است] هست ، جدا از گروه بازیگری مشابه ، و اینکه اون هم فیلمی شبانه خیابانی بود و افرادی دور هم جمع شده بودن تا کاری رو از پیش ببرن . ما در فیلم اقای کاهانی هم اتفاقات مشابه رو میبینیم مثل اینکه با پیشرفتن داستان افراد جدیدی به داستان اضافه میشن . در هردو فیلم شاهد حضور راننده تاکسی یا اهنگسازی هستیم ، یا تناقض بین رفتار و شخصیت افراد متفاوت. اما خب روایت دو فیلم کاملا متفاوت بود ، در فیلم اقای کاهانی روایتی پیوسته رو میبینیم و تدوین جور دیگه ایه اما در این فیلم این طور نیست .
یکی از هیجان انگیز ترین چیزی ک توی این فیلم دیدم ، یا بهتره بگم شنیدم موسیقی فیلم بود ، به طوری که وقتی تیراژ اول فیلم رفت ، شوکه شدم و تقریبا حدسم درباره ژانری که قرار بود ببینم به کلی تغییر کرد . موسیقی متفاوت و شاید سوپرایز کننده و بیان کننده این بود که ( شما قرار نیست فیلمی خشک و جدی یا عادی ببینید ) که این هیجانو مدیون آریا عظیمی نژاد هستیم .
با اینکه نورپردازی در فیلم هایی از این نوع بسیار سخته و ممکنه با الودگی نوری شهر تداخل پیدا کنه ، اما نورپردازی فیلم عالی بود انگار که چراغ اتاقی در شب روشنه و همه چیو میشه واضح دید .
با توجه به روایت متفاوت فیلم ترجیح میدادم فیلمبرداری متفاوت تری ببینم ، یه چیزی تو مایه های سرکوب یا آشفتگی یا ترکیب این دو .
به شخصه به شدت علاقه مند فیلم هایی هستم که انسان های فیلم درگیر فیلم داخل فیلم میشن ، بهتره این طور بگم ، معلق بودن شخصیت ها بین واقعیت و فیلم ، که حدس میزنم بهترین نمونه این جور داستانا رو توی [جنایت بی دقت] شاهد خواهیم بود .
با اینکه فیلم های شبانه خیابانی که از انواع مورد علاقه منه ، دکوراسیون خاصی لازم نداره اما توی این فیلم دکور لوکیشن هایی ک مدت کوتاهیم توش بودن قابل توجه بود ، مثل خونه بهمن که به شخصه عاشق کمد یا همون استودیو اهنگسازیش شدم .
هر کاراکتر ، چیزی داشت که میتونست شخصیتش رو تا حدی شرح بده ، مثلا خانه بهمن ، اتاق کوچک جلال و پوسترای روی دیوار ، لباس های شاهرخ و موهای چتری ماری .
اما کاش نکات و وسایل قابل توجه بیشتری توی فیلم کار گذاشته میشد ، که لوکیشن خانه بهمن بهترین جا برای پیاده کردن این ایده بود ، تابلوهای عجیب غریب ، یا وسایل عجیبی که هر دفعه فیلم رو ببینیم متوجه یکیشون بشیم .
شخصیت پردازی ، هم در سناریو خوب بود هم در عملکرد بازیگران ، عملکرد گریمور و طراحی لباس ، حتی گربه ای که بهش شخصیت داده شده .
و اما بگیم از پایان فیلم
پایان هر چقدر که بگم بینظیر کم گفتم
البته که منتظر پایانی متفاوت و جذاب بودم ، اما طبق بخش های دیگر فیلم غافلگیر شدم . اصولا پایان فیلم ها در ذهن میمونه و حسی که شما از فیلم گرفتید بخش زیادیش مربوط میشه به پایان فیلم ، که با این اوصاف هنگام یاداوری این فیلم حس خوب پایانش یادم نمیره .
فیلم رو باید چند بار دید تا تمام چیزای نهفته درونشو درک کرد ، یه حس بیخیالی که سراسر فیلمو فرا گرفته بود . فیلم بسیار زیرکانه بود ، میتونی مفهومای مختلفی ازش استخراج کنی ، ولی هر چی بود ، لذتبخش و به یاد موندنی بود .

P.H~|🌈🎥
محمد کارآمد این را خواند
امیر مسعود، جعفر میراحمدی، محسن جوانی و behrad rad این را دوست دارند
با این که مدت هاست نظری در این فضا ننوشتم، اما بی انصافی بود که برای این فیلم فوق العاده این چند خط را به اشتراک نگذارم.
در این برهوت و فقدان فیلم های تامل برانگیز (البته خوشبختانه پرچم سینمای هنر و تجربه همچنان بالاست) فیلمی فوق العاده خوب به نام بی حسی موضعی، جانی دیگربار بخشید.
به زبان ساده و خلاصه، این فیلم را باید چهاربار دید.
بار اول، فقط بخندیم و ... دیدن ادامه ›› لذت ببریم.
بار دوم، به محتوای فیلم توجه کنیم.
بار سوم، جزییات محتوایی و تصویری فیلم را دریابیم.
بار چهارم، با تمام وجود گریه کنیم.
دست مریزاد باید گفت به کارگردان، بازیگران و تمام عوامل محترم فیلم.
۲۲ آذر ۱۳۹۹
من عاشق و دیوانه این ژانرم (چیزی شبیه اسب حیوان نجیبی است) بزودی میبینم و نظرتون رو کاملتر میخونم، ممنون بخاطر معرفی و پیشنهادتون
۲۳ آذر ۱۳۹۹
🙏🏻🌹🌻💐🍁
۲۶ آذر ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چقدر دوسش نداشتم. از اواسطش دچار بی‌حسی مغزی شدم.
باز از این فاجعه هایی که میاد بهتر بود که :))) مثه هایلایت مثلن :)) مثلن میخواست مثه خرگیوش باشه ولی همستر بود :)))
۱۳ آذر ۱۳۹۹
فرزاد جعفریان
باز از این فاجعه هایی که میاد بهتر بود که :))) مثه هایلایت مثلن :)) مثلن میخواست مثه خرگیوش باشه ولی همستر بود :)))
خرگیوش خیلی خر بود اقا خیلی من که عاشقش شدم♥
۲۳ آذر ۱۳۹۹
محمد کارآمد
خرگیوش خیلی خر بود اقا خیلی من که عاشقش شدم♥
مبافقم شدیددد ☺️😍😀🙋‍♂️🙋‍♂️
۲۳ آذر ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متاسفانه فیلیمو هیچگونه کامنت منتقدی جز خوب بود،عالی بود، یا دوست نداشتم و بد بود ... را منتشر نمیکند که دیگران راهنمایی بگیرند که آیا هزینه ۲۲ هزار تومان بلیط آنلاین رو بپردازند یا نه؟
اگرچه بدترین فیلمها مثل بیحسی موضعی رو با کامنتهای این فیلم‌خیلی خاص بود یا هنری بود یا اینکه هر شخصی نمیتواند!!! چنین فیلمی را درک کند!!! چنین کامنتهایی برای این فیلم در فیلیمو منتشر میشه.ما که عمری تماشاگر تیاتر بودیم،اوج هنر در این فیلم رو نتونستیم درک کنیم ظاهرا...چاره ای نبود جز کامنت گذاشتن در تیوال که با فیلیمو یکی هستند، چون واقعا فیلیمو کوچکترین نقدی رو منتشر نمیکنند
فیلم ظاهرا قرارر بوده فضای جفنگ و ابزوری خلق کنه اما در نتیجه فضای آشفته ای داره که خود فیلمساز هم توش مونده
۲۴ مهر ۱۳۹۹
چون فیلیمو از این بستر بار مالی مناسبی را برای خود فراهم می کند بنابراین نباید انتظاری داشت که نظرات را منعکس نماید از طرفی اکثریت قشر پوشش دهنده فیلیمو نیز از اقشار عوام جامعه هستند که نظرات سطح پایینی ارائه می دهند نمونه این نظرات را می توان در برنامه بفرمایید شام با حضور بهاره رهنما دید باقی را تو خود حدیث مفصل بخوان از مجمل
۲۴ آذر ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
همش فکر میکردم این فیلم ادامه اسب حیوان نجیبی استه ولی خیلی سطحش پایینتره اما المانهاش همونان
یه مغز بی حس میخواد که از فیلم خوشت بیاد
بغیر از خود حسن معجونی و کاراکترش و دیالوگاش و هر چیزی که بهش مربوط میشد هیچ چیز در خور و چشمگیری نداشت
گزارش محمد بحرانی هم خوب بود دوست داشتم
و کلا یه جوری تموم میشه که قشنگ معلومه پول ساختمون تموم شده یا دلار رفته بالا دیگه نمیشه میلگرد و بتن و سنگ خرید و تو اسکلت و سقف طبقه ۳ ولش میکنی
محسن جوانی هستم یک مغز بی‌حس
۱۴ مهر ۱۳۹۹
نیلوفر ثانی
آقای جوانی من نقش اون پیرمرده رو بازی می کنم که با ته سیگار دنبال طرف دُوید :)))
:)))))))))
۱۴ مهر ۱۳۹۹
نیلوفر ثانی
آقای جوانی من نقش اون پیرمرده رو بازی می کنم که با ته سیگار دنبال طرف دُوید :)))
😂😂
۱۴ مهر ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متاسفم که وضعیت سینمای ما به گونه ای شده که بازیگر توانایی همچون آقای پیروزفر در چنین فیلم سخیفی ایفای نقش کردند.
بلیط فیلم رو خریداری کردم و به تماشا نشستم. متاسفانه از هیچ لحاظ فیلم در خور توجهی نبود و اتلاف وقت و هزینه بلیط اکران آنلاین بود
و متاسفانه فیلیمو هم که نظرات منتقد رو یا حذف میکنه یا اکثرشون رو انتشار نمیده
۱۲ مهر ۱۳۹۹
والا پیروزفر کار خوب ازش به عنوان کارگردان که اصلا
ندیدم.... بازیگری اش همین طور..
ولی کارهای متوسط رو به خوب مثل وقت چیدن گردو ها
مهمان مامان داره..
البته من در چشم باد را ۵ قسمت آخر را دیدم و نمی دونم
بازی اش چطور بوده..
اما سریال اش خیلی خوب بود تو اون ۵ قسمت...
۱۴ مهر ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم خوبی بود .به شخصه دوست داشتم بیشتر ادامه پیدا میکرد . چون شخصیت های فیلم رو خیلی دوست داشتم . باران کوثری عالی بود . نشون داد واقعا بازیگر بزرگیه و از معدود بازیگرانیه که از والدین مشهور خود ، بزرگتر و مشهور تره .
حسن معجونی هم خیلی خوب بود . همیشه عالیه .
پویا و علی جباری این را خواندند
محسن جوانی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من نمیدونم چی باید به یه آدم بگذره که از آندرانیک برسه به بی‌حسی موضعی.
بسیار زیاد فیلم رو دوست داشتم و مرضی که تو فیلم بود کاملاً به من سرایت کرد.
یه فیلم سرخوش از آدم‌هایی که مغزشون دچار بی‌حسی موضعی شده.
کاهانی با ارتقاع کیفی.
همیشه فکر می‌کردم اگر روزی فیلم‌نامه بنویسم یه چیزی شبیه همین خواهد شد.
حالمون رو خوب کردین امیدوارم حالتون خوب باشه.
«جور شه براتون» 😉
محسن جان، دیدنش رو پیشنهاد می کنی؟
۲۱ شهریور ۱۳۹۹
محسن خان شروع یادداشتت رو خوندم فکر کردم الان میگی سازنده اندرانیک گند زد به خودش! اما یهو مثبت شد نظرت! جالب بود بی حسمون کردی برادر😜
۲۳ آذر ۱۳۹۹
محمد کارآمد
محسن خان شروع یادداشتت رو خوندم فکر کردم الان میگی سازنده اندرانیک گند زد به خودش! اما یهو مثبت شد نظرت! جالب بود بی حسمون کردی برادر😜
:))))))
خیلی مخلصم آقا
جورشه براتون
۲۳ آذر ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید