تیوال نمایش آف
S2 : 13:51:21
امکان خرید پایان یافته
  ۰۶ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
  ۱۹:۰۰
  ۱ ساعت
 بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

: ملیکا جباری
: سیاوش شوهانی
: محمد رضا فوج، آزاده اقامیری، گلبرگ اعظمی

: سیاوش شوهانی
: سهیل اصانلو
: مبینا عسگری
: مروارید عسگری
: بنفشه اسلامی
: ویدا محمدزاده
: مریم رودبارانی
: هدیه رسولیان
: احسان نصری
: علی و علیرضا مردان
تاثیر جنگ بر زنان و تاثیر آن بر هویت زنانی که در جنگ شرکت کرده اند و دچار تنش میان هویت زنانه خود و خوی تغییر کرده در جنگ که باعث سرخوردگی و بی هویتی آن ها شده و این اتفاق در انها خود خوری ایجاد کرده که شرایط جسمی و روانی أن ها را تغییر میدهد و انها را در انزوای خود زندانی میکند ...

راه های ارتباطی با تئاتر باران: سایت اینستاگرام کانال تلگرام

سبک:
جنگ
شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش آف / عکاس:‌ حانیه زاهد

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» نمایش «آف» به زودی روی صحنه می‌رود

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

خیابان فلسطین، پایین تر از خیابان انقلاب، پلاک ۲۹۲/۱
تلفن:  ۶۶۱۷۶۸۲۵، ۶۶۱۷۶۸۱۲


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت روزهای تازه نمایش، از یکشنبه ۲۱ تا سه شنبه ۲۲ اسفند، هم اکنون آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

سیاوش شوهانی در گفتگو با مهر:
«آف» برای آشنایی‌زدایی تلاش می‌کند/ تاثیر جنگ بر هویت زنان

کارگردان «آف» با اشاره به مضمون این اثر نمایشی که درباره تاثیر جنگ بر هویت زنان است، عنوان کرد در اجرای اثر تلاش کرده معانی تازه ای به ذهن مخاطبان متبادر شود.

سیاوش شوهانی کارگردان نمایش «آف» که در تماشاخانه باران روی صحنه است در این باره به خبرنگار مهر گفت: این نمایش تا ۲۸ اسفند ماه در تماشاخانه باران روی صحنه است و با توجه به نگاه شخصی که من نسبت به مضمون نمایش داشتم تا امروز بازخوردهای خوبی از مخاطبان دریافت کرده ام. این نمایش مضمونی در ارتباط با تاثیر جنگ بر زنان دارد و نگاهی را دنبال می کند که دغدغه شخصی من است و برایم اهمیت دارد.

وی ادامه داد: ایده اصلی نمایشنامه یعنی تاثیر جنگ بر هویت و سرنوشت زنان را با ملیکا جباری در میان گذاشتم و قرار بر این شد او نمایشنامه ای با محوریت جنگ اما فرای زمان و مکان بنویسد. مقوله جنگ از کودکی در خانواده و اقوام من و در زندگی مادر و مادربزرگم و دیگر زنان فامیل حضور داشته و این مساله برایم دغدغه مهمی بوده است که همیشه در چنین شرایطی یک زن خیلی بیشتر از مردها تحت تاثیر قرار می گیرد.

شوهانی یادآور شد: جنگ قالبی مردانه دارد و به همین دلیل تاثیر زیادی بر هویت زنان چه از لحاظ ظاهری و چه درونی می گذارد. بعد از پایان جنگ هم این تاثیرات ادامه دارد و باعث سردرگمی زنان شده و هویت شان را تحت تاثیر قرار می دهد. جنگ از ابتدای تاریخ در بین انسان ها وجود داشته و امروزه مردم دنیا هر کدام به نوعی با این مساله درگیر هستند بنابراین ما نیز تلاش کردیم نمایشنامه فضا و مکان نامعلومی داشته باشد تا تصویرسازی و مطابقت زمانی و مکانی در ذهن مخاطبان شکل بگیرد.

این کارگردان درباره فضاسازی نمایش توضیح داد: در اجرا فضایی مینیمال برای مخاطبان به تصویر کشیده می شود و در واقع فضای نمایش توسط خودِ مخاطبان شکل می گیرد به این ترتیب که سه آینه در صحنه تعبیه شده که تصویر تماشاگران را بازتاب می دهد و این مفهوم را برای آنها تداعی می کند که هرکدام از آنها می توانستند جای شخصیت های نمایش قرار گیرند.

به گفته وی، آشنایی زدایی و انتقال معانی جدید در اجرای «آف» مدنظر بوده است.

وی ... دیدن ادامه » در پایان درباره داستان نمایش توضیح داد: این نمایش ۲ اپیزود دارد و نگاه ۲ زن به جنگ و اتفاقاتی را که در این میان برایشان رخ می دهد به نمایش می گذارد. در اپیزود اول زنی را می بینیم که عاشق می شود اما عشقش را از دست می دهد و در اپیزود دوم مادری به تصویر کشیده می شود که برای حفظ جان افراد دیگر مجبور می شود فرزندش را قربانی کند. در این نمایش زنان تلاش می کنند با مرد درونشان یا همان آنیموس و روان مردانه خود صحبت کرده و عقده ها و سرخوردگی هایشان را با او در میان بگذارند که این گفتگو در اپیزود اول باعث سرخوردگی زن شده اما در اپیزود دوم تبدیل به خودش می شود و به کمکش می آید.

محمدرضا فوج، آزاده آقامیری، گلبرگ اعظمی بازیگران نمایش «آف» هستند که به کارگردانی سیاوش شوهانی تا ۲۸ اسفند ماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه باران روی صحنه است.
عاطفه گندم آبادی، امیر و شهاب این را خواندند
محمد رحمانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از تمام دوستان دعوت میکنیم به دیدن این کار ( تئاتر آف )که با تیمی جوان شکل گرفته است که پر از استعداد هستند از بازیگرای های جوان و پرانگیزه تا تیم پشت صحنه و بویژه کارگردانی ، به امید اینکه از آثاری همچون تئاتر آف دوستان و دیگر هنرمندان حمایت کنند و به دیدن اینکار بیان و از دیدن این تئاتر لذت ببرند . به امید پیروزی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تیاتر بسیار عالی و تاثیر گذار در مورد نحوه تاثیر گذاشتن جنگ بر روی زنان که با بازی خیلی خوب و جذاب خانم آقامیری و همچنین بازی خانم اعظمی و اقای فوج همراه میباشد.در کل خیلی عالی بود،ارزوی موفقیت برای همه عزیزانی که زحمت کشیدن تا این برنامه اجرا بشه.
فقط تاثیر جنگ نبود .. خیلی عوامل دیگر بود ...ولی واقعا خوب بود
۰۹ اسفند ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جنگ از انتها آغاز میشود و بعد از آن دیگر تمام نمیشود
زنها با شلیک هر گلوله چند بار میمیرند
برای زنهایی که جنگ را دیده‌اند مرگ فقط خاطره‌ای تلخ است
دیدن این کار تأثیرگذار و جسورانه به همه پیشنهاد میشه
عاطفه گندم آبادی و Samira این را خواندند
مریم رودبارانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چرا جنگ هیچ چیز زنانه ای نداره!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی: میلکا جباری، کارگردانی: سیاوش شوهانی و بازی: محمد رضا فوج، آزاده اقامیری، گلبرگ اعظمی، هم اکنون آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

فروش بلیط "نمایش آف" به زودی در سایت تیوال
تئاتر باران
عاطفه گندم آبادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش"اف"تاثیر جنگ بر زنان و تاثیر آن بر هویت زنانی که در جنگ شرکت کرده اند و دچار تنش میان هویت زنانه خود و خوی تغییر کرده در جنگ که باعث سرخوردگی و بی هویتی آن ها شده و این اتفاق در انها خود خوری ایجاد کرده که شرایط جسمی و روانی أن ها را تغییر میدهد و انها را در انزوای خود زندانی میکند
farhad riazi و احسان نصری این را دوست دارند
مرسی از حمایت ها و متن خوبتون
۱۰ اسفند ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید