تیوال نمایش اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید
S3 : 18:12:44
امکان خرید پایان یافته
  ۰۵ تا ۲۵ آبان ۱۳۹۴
  ۱۸:۰۰
  ۵۰ دقیقه
 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان

: سروش قاسمیان
: روح الله سمیع
: رضا سلیمان تاش، لادن نازی و کیوان ساکت اف
: پیمان یاحقی

: سعید حسنلو
: آرش مبرز
: رعنا کوهوند
: محمد ابراهیم عزیزی، مهدی ایمانی
: آمی تیس معینی
: سمن نورخلجخلاصه داستان: ادی می خواهد با دیدن تلویزیون رکورد گینس را در این زمینه بزند. در حالی که ماجرا چیز دیگریست...

شماره رزرو:
۰۹۱۰۷۵۱۵۶۵۹

گزارش تصویری تیوال از نمایش اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» افتتاح نمایش «اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید»

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، بام خانه هنرمندان
تلفن:  ۸۸۳۱۰۴۵۷، ۸۸۳۱۰۴۵۸


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
دوستان محترم این 3 اجرای باقیمانده از نمایش اصول تعمیرات ...با ارائه کارت دانشجویی در زمان خرید ،از گیشه می توانید از تخفیف دانشجویی بهرمند شوید
امیر قاسمی، غزاله کهن دل و مینا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند امکان خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش فراهم گردید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از مدت ها با تئاتری مواجه شدم که به غایت به شعور مخاطبش اجترام می گذارد چه در شیوه ی اجراییش چه در انتخاب موضوع و مضمون . نمایشی با کارگردانیی به اندازه و بازی های عالی بازیگران نمایش. همه چیز در نهایت ساده گی به بهترین شکل ارائه شده است. بر خلاف برخی دوستان در نقد های پیشین من نمایش را به هیچ وجه متوسط نمی دانم بلکه آنرا نمایشی آبرومند و با شرف و حتی بهتر از اکثر کارهایی می دانم که در سالن انتظامی پیش از این بر صحنه بوده اند.
اجترام و خسته نباشید به همه ی عوامل و دست اندرکاران نمایش اصول تعمیرات.
امیرعباس رنجبر و حمیده صمدی این را خواندند
مجتبی مهدی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان محترم با ارائه کارت دانشجویی در زمان خرید ،دم گیشه می توانید از تخفیف دانشجویی بهرمند شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اصول و تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید اجرایی است متوسط , من از دکور و ایده های اجرایی مثل صداها و فضا سازی ها بسیار راضی بودم بر عکس نسترن که دیشب همراه من بود اما هر دو معتقد بودیم ایده و طرح فوق العاده متن کشته شده است , با توجه به پوستر و متنی که از کار خوانده بودم فکر کردم شاید کار بیشتر نقد رسانه است اما تنها چیزی که به نظرمان نرسید این مطلب بود . اما کار یک نکته بسیار مثبت داشت و آن بازی بسیار قوی و مسلط لادن نازی بود . با توجه به محدودیت ایشون از لحاظ پوشش ایشان را کاملا میپذیرید و باید بگویم این توانایی تحسبن برانگیز است که تمام احساسات ایشان بدون هیچ بزرگنمایی در صورتشان نقش میبندد . سعی میکنم چیز دیگری از کار نگویم که تبلیغ منفی شود , سپاس و خسته نباشین
امیرعباس رنجبر و مجتبی مهدی زاده این را خواندند
نسترن عاملی این را دوست دارد
ممنون از نقدتون دوست عزیز در شرایطی که ما داریم کار می کنیم نقد رسانه کردن به زبان کار ساده ایه و طبیعتن بخش مفصلی از نمایش مارو هم به خودش اختصاص میداد گاهی بازبینی های نظارتی کار رو به سمتی که خیلی دالخواه آدم نیست سوق میده و من به عنوان کارگردان مجبورم ... دیدن ادامه » بپذیرم که زحمات بازیگرهام و گروهی که همراهم بودن هدر نره اما بیشترین آسیب این میان به متن وارد میشه که من هم با شما موافقم ...
۱۵ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تاثیر تلویزیون بر تغییر افکار جامعه در یک نمایش / روح الله سمیع در گفت‌وگو با هنرآنلاین
ارسال به دوست نسخه چاپی نسخه چاپی
روح الله سمیع می‌گوید: نمایش ˝اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید˝ به صورت غیرمستقیم، به تاثیر تلویزیون بر مخاطب و چگونگی تغییر افکار جامعه توسط رسانه می‌پردازد.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۳ آبان ساعت 07:32

سرویس تئاتر هنرآنلاین: روح‌الله سمیع که این روزها نمایش "اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید" را در سالن انتظامی خانه هنرمندان به صحنه دارد، به خبرنگار هنرآنلاین گفت: این اثر نوشته سروش قاسمیان است و به صورت غیر مستقیم به تاثیر رسانه بر مخاطبان می‌پردازد.

او ادامه داد: در واقع، زیر متن نمایشنامه تاثیر تلویزیون بر مخاطب و چگونگی تغییر افکار جامعه توسط رسانه است. این نمایش روایت‌گر داستان فردی به نام ادریس صبوری است که برای پاک کردن گذشته‌اش تصمیم دارد 60 روز، روزی 12 ساعت تلویزیون نگاه کند و نام خود را در گینتس ثبت کند تا از این پس به عنوان رکورددار گینتس شناخته شود و به این وسیله گذشته خود را پاک کند.

سمیع در مورد ضرورت اجرای دو سویه این نمایش عنوان کرد: این روش اجرایی تجربه جدیدی برای من محسوب می‌شد که علاقمند به‌انجام آن بودم. مشکلی نیز با اجرای آن در این سالن برایمان به وجود نیامد.

او افزود: بر خلاف متن که ناتورالیستی است، از این فضا فاصله گرفتیم و مدرن شده و استرلیزه شده عمل کردیم. بر این اساس با فضای خالی روبه‌رو هستیم. در قالب جدید نمایشی نیازی به خرده دیالوگ‌ها نبود چون این نوع گفتگو لازمه متن روزمره است که در شیوه اجرایی جدید ما از آن فاصله گرفتیم. داستان قرار بود بیان دیگری داشته باشد پس لازم دانستیم از جزییات فاصله بگیریم.

این کارگردان تئاتر خاطرنشان کرد: می‌توان گفت، شکل طراحی صحنه سبب رفتن ما به این سمت شد. تلاش کردیم این مسئله را با نور و صدا جبران کنیم.

نمایش ... دیدن ادامه » "اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید" به کارگردانی روح الله سمیع تا 25 آبان ماه ساعت 18 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود. رضا سلیمان تاش، لادن نازی و کیوان ساکت‌اف بازیگران این نمایش‌اند.
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بلیط های نمایش اصول تعمیرات با تخفیف برای تیوالی ها و دانشجویان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بلیط های نمایش اصول تعمیرات با تخفیف برای تیوالی ها و دانشجویان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روح الله سمیع معتقد است داستان بکر و نگاه خلاقانه به یک موضوع معمولی ویژگی نمایش «اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید» که به کارگردانی وی روی صحنه است، محسوب می شود.

روح الله سمیع کارگردان نمایش «اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید» که این شب‌ها در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه است به خبرنگار مهر گفت: با اینکه مدتی از اجرای نمایش نمی گذرد اما استقبال قابل قبول بود و خوشبختانه فرصت زیادی مانده تا مخاطبان بیشتری تماشاگر این نمایش باشند. همانطور که همین شب ها شاهد بودیم مردم خودشان مبلغ کار هستند و این افزایش مخاطب به دلیل تبلیغات خود مردم بود.

وی افزود: این نمایش داستانی بکر دارد که قبلا به آن پرداخت نشده است در شیوه اجرا هم المان دوسویه بودن را که قبلا در اجراهای دیگر شاهد بودیم استفاده کرده ام اما نوع نگاهی که برای این کار مد نظر ... دیدن ادامه » داشتیم در فضای ناتورالیستی کاملا تجربی است. در واقع یک فضای رئال در بستری انتزاعی و مینی مال روایت شده است.

سمیع با اشاره به اینکه نمایش های اخیر روالی تکراری را پیش گرفته اند، ادامه داد: «اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید» تفاوت خاصی با سایر آثار روی صحنه ندارد اما آنچه این نمایش را متفاوت کرده نگاه خلاقانه به یک موضوع معمولی است. در یکی دو سال اخیر تب آثار رئالیستی خیلی بالا رفته تا جایی که جزییات صحنه به طور وسواس گونه ای رعایت می شود اما به نظر من می توان برعکس این موضوع هم نگاه کرد.

این کارگردان جوان اظهار کرد: اولین بار در بهمن ماه ۹۳ این نمایش برای اجرا آماده شد اما در دو بازه زمانی مختلف شکل اجرا تغییر کرد. بار اول صحنه ای کار کردیم اما همان حین به نظرم در نگاه کلی یک چیزی از کار کم است به همین خاطر دیدگاهم تغییر کرد و تصمیم گرفتم فرم جدیدتری کار کنم و شاخ و برگی را که داشت حذف کنم.

سمیع گفت: در قالب جدید نمایشی نیازی به خرده دیالوگ ها نبود چون این نوع گفتگو لازمه متن روزمره است که در شیوه اجرایی جدید ما از آن فاصله گرفته بودیم و چون داستان قرار بود بیان دیگری داشته باشد لازم دانستیم از جزییات فاصله بگیریم و برای دوسویه کردن المان های دیگری را مدنظر قرار دهیم.

کارگردان نمایش «اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید» در پایان گفت: بر حسب شرایطی که معمولا اوایل اجرا پیش می آید شاید خودم هم از اجراهای اول راضی نبودم اما الان در وضع ایده آل هستیم و به نظرم کار به نقطه قابل دفاعی رسیده است.

این نمایش از ۵ تا ۲۵ آبان‌ماه در خانه‌ هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان به هنر تئاتر خواهد بود.
مجتبی مهدی زاده این را خواند
کریم تابش این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک اجرای خوب با یک ایده بکر که مخاطب را در همان ابتدای نمایش درگیر فضا میکند و هر چه جلوتر میرویم حس گیری عمیق و عمیقتر می شود. اگر بخواهیم سوژه را لو ندهیم، میتوان گفت برای لحظاتی با اتمسفر و فضای نمایش کاملا هم ذات پنداری کرده و خود را جزیی از اجزای صحنه میبینیم، که در این بین اجرای احساسی توام با منطق لایه ای و پنهان لادن نازی و استفاده از عنصر لحن در بیان واژه ها تحسین برانگیز است.
من اجرای دور همی ساده با سیمین از لادن نازی دیدم متاسفانه اجرای ضعیفی بود امیدوارم این اجرا خوب باشه چون من هم با شما موافقم با تخفیف گروهی حتما ب دیدن نمایش میرم
۰۸ آبان ۱۳۹۴
ممنونم از لطفتون جناب رحمن خوشحالم که تونستیم راضیتون کنیم
۰۹ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عباس رافعی در آیین افتتاح نمایش «اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید» عنوان کرد مخاطب امروز به سمت دیدن تئاتر تمایل داشته و به جرات می‌توان گفت گیشه تئاتر از سینما پررنگ‌تر و پررونق‌تر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین افتتاح نمایش «اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید» به کارگردانی روح الله سمیع با حضور عباس رافعی کارگردان سینما، آتش تقی‌پور پیشکسوت تئاتر و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر عصر روز گذشته ۵ آبان ماه در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

عباس رافعی کارگردان سینما پس از دیدن این نمایش گفت: نوع استفاده از تلویزیون موضوعی است که همه ما در خانه با آن درگیر هستیم. اغلب تلویزیون را از صبح روشن می‌کنیم و مانند شخصیت اصلی داستان این نمایش، درگیر آن هستیم. به قول مرحوم جلال آل‌احمد که گفت «اغلب وقتی در کوچه باغی تاریک راه می‌رویم برای خودمان صوت می‌زنیم و آواز می‌خوانیم برای این‌که نترسیم»، حال استفاده از رادیو و تلویزیون نیز به همین گونه شده است، ما آن را روشن می‌کنیم برای اینکه احساس تنهایی نداشته باشیم اما معلوم است که تلویزیون در چنین وضعیتی روی ما اثر نمی‌گذارد.

وی ادامه داد: در واقع استفاده از تلویزیون، امروز همانند آنچه که در این نمایش بیان شد یک استفاده ابزاری است برای اینکه احساس تنهایی نکنیم، درحالی که حواسمان جای دیگری است و در ذهنمان درگیر مسائل دیگری هستیم. بیان این کارکرد تلویزیون و نقد این کارکرد، نقطه قوت این نمایش است.

کارگردان «فصل فراموشی فریبا» در ادامه بیان کرد: نکته دیگری که در این نمایش بیان شد این است که ما برای دیگران زندگی می‌کنیم در حالی‌که دیگران اصلا یادشان نمی‌آید که ما چگونه بودیم و این نکته بسیار مهمی است که به آن اشاره شده است.

رافعی همچنین با اشاره به اینکه تئاتر توانسته پاسخگوی بخشی از نیازهای جامعه امروز باشد، گفت: بسیار خوشحالم که موقعیت ویژه فرهنگی به وجود آمده است تا مخاطب به سمت دیدن تئاتر تمایل داشته باشد و حتی امروز به جرات می‌توان گفت گیشه تئاتر از سینما پررنگ‌تر و پررونق‌تر شده است. این نشان دهنده این موضوع است که مخاطب کار خوب را از بد تمیز می‌دهد و به دنبال دیدن کار خوب است. متاسفانه سینمای حال حاضر سیر نزولی پیدا کرده و رو به ابتذال می‌رود و تنها تئاتر است که می‌تواند دراین میان مردم را اغنا کند. به نظرم تئاتر توانسته پاسخگوی بخشی از کارکردهای سینما باشد که جوابگوی نیاز مردم نیست.

وی افزود: حتی کتاب و رمان نیز نتوانسته‌اند جوابگوی این نیاز باشند، چرا که تیراژ آن‌ها نیز افت کرده است. جای بسی خوشحالی است که جوانانی چون شما با شوق و انگیزه بدون چشم داشت مالی، جور بخش فرهنگی را می‌کشند.

سروش قاسمیان نمایش «اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید» را نوشته و پیمان یاحقی تهیه کنندگی آن را برعهده دارد. در این اثر نمایشی رضا سلیمان تاش، لادن نازی و کیوان ساکت اف به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین سعید حسنلو طراح صحنه، آرش مبرز طراح صدا، رعنا کوهوند دستیار کارگردان، مهدی ابراهیم عزیزی و مهدی ایمانی ساخت تیزر، آمی تیس معینی گرافیست و سمن نورخلج عکاس این نمایش هستند.

در ... دیدن ادامه » خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است، ادی می‌خواهد با دیدن تلویزیون رکورد گینس را در این زمینه بزند. در حالی که ماجرا چیز دیگری‌ است ...

نمایش «اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید» از ۵ تا ۲۵ آبان‌ماه به مدت بیست روز در سالن استاد انتظامی درخانه هنرمندان ایران روی صحنه خواهد رفت.
خبرگزاری مهر 6 ابان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند امکان خرید بلیت نمایش اصول تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید فراهم شد.
مجتبی مهدی زاده و لیلى شجاعى این را خواندند
Marillion این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید