کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش پری خوانی عشق و سنگ
S3 : 21:53:29 | com/org
۲۸ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد ۱۳۸۹
۱۹:۱۵
۵۰ دقیقه
بها: ۷,۰۰۰ تومان

برنده جایزه بازیگری و موسیقی بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تیاتر فجر
برنده جایزه ویژه کانون منتقدان ملی جهانی

ین نمایش، حدیث نفس زنی عامی است که روایت عشق خود را به کلمه بیان می کند و در نتیجه این عشق تحولی اساسی در زندگی او ایجاد می کند؛ به گونه ای که در چند مقطع زندگی او به دلیل عشق به کلمه به تدریج سرنوشتش تغییر می کند.

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
عالی بود .بابازی بی نقص خانم تیرانداز...
علی عبدالرحیم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید

واقعا این نوع از اجراها در سطح 2000 تومان بیشتر برای تهیه بلیط نیست.

یکی باید پاسخگوی این قیمتها باشد.

پس چه فرقی بین اجرای 120 دقیقه ای با اجرای 45 دقیقه ای است.

که باعث تنبلی کارگردانان در آینده خواهد شد.

باید تئاتر شهر تجدید نظری بر روی قیمتها داشته باشد.

اجرایی که 50 دقیقه است با بازی یک بازیگر هم قیمت با اجرای 120 دقیقه ای با بازی 15 بازیگر است.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
به طور کلی با آقای صفی یاری موافقم
و بدترین قسمتش این بود که موضوع نمایش با خلاصه نمایش و جملات نوشته شده در بروشور هیچ همخوانی نداشت و این من را کاملا در انتخاب نمایش دچار اشتباه کرد.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
"بله خفقان با گرمای سالن کاملا شما رو به همون دوران جاهلیت میبرد !"
loooooooooooooooool kheyli bahal boood!:D
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بنده نیز کاملا با نظرات آقای صفی یاری موافقم,
بسیار جامع نقد کردند واقعاً و البتّه بی غرض ...
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تاتر هنری است بس زیبا، اگر هر کس خود را کارگردان و نویسنده نداند!!
من کار را روز جمعه 31/2 دیدم. و...
1- هر تماشاگری برای انتخاب تاتری باید حداقل هم از وقت و هم از هزینه اش بگذرد. این وظیفه هر تماشاگری است. اما این تماشاگر حقوقی هم در انتخاب دارد. حق یک تماشاگر انتخاب درست است، البته با استفاده از اطلاع درست. عنوان هر تاتری باید بیانگر موضوع و متن درونی آن باشد. تاتر با عنوان ((پری خوانی عشق و سنگ)) ذهن شما را به سمت کدام موضوعی هدایت می کند؟
2- از عنوان بگذریم، هر تاتری توضیح کوتاهی از داستان خود در اختیار تماشاگر قرار می دهد تا با توجه به علاقه انتخاب کند که تاتر روی صحنه را ببیند. توضیح تاتر ((پری خوانی عشق و سنگ)) در سایت تاتر شهر اینگونه آمده است. ((این نمایش، حدیث نفس زنی عامی است که روایت عشق خود را به کلمه بیان می کند و در نتیجه این عشق تحولی اساسی در زندگی او ایجاد می کند؛ به گونه ای که در چند مقطع زندگی او به دلیل عشق به کلمه به تدریج سرنوشتش تغییر می کند.)) بیشترین عاملی که باعث شد به دیدن این تاتر بنشینم متن بالا بود، فکر می کردم موضوع در مورد نویسندگی، یا تغییر و تحولی در زندگی یک فرد بی سواد به خاطر تلاش و کوشش وی در راه کسب سواد بوده است. عشق نسبت به آموختن!!! و پیشرفت چیزی شبیه به ((سینما پارادیزو به کارگردانی جوزپه تورناتوره))و در وهله بعد به خاطر خانم تیرانداز و شاید اسم چیستا یثربی همموثر بود. اما آن متن به هیچ عنوان ربطی به موضوع نداشت. داستان از این قرار بود، که در زمان جاهلیت عرب دختران را زنده به گور می کردند، اما پیامبر مردم عرب را از این کار منع کرده است. دختری که از زنده به گوری نجات یافته بود، بعدها توسط نامادری مورد اذیت قرار می گیرد و بعد از آن هم توسط شوهر شتر چرانش. مردم عرب زنان را ارث خود می پنداشتند و برای زن ارثی قایل ... دیدن ادامه ›› نبوده اند و استدلال شان این بوده که زن در خانه است و مرد در بیرون کار می کند، اما پیامبر می فرماید چون در خانه است نصف مرد ارث می برد. نمی دانم این متن چقدر با تحول زندگی یک زن در عشق وی نسبت به کلمه مرتبط است. تا نبینید نمی فهمید که هیچ ربطی به عشق و سنگ و کلمه ندارد!!!
3- یکی از دوستان می گفت شک ندارم خانم یثربی این نمایش را در سه تا چهار روز نوشته!!!
4- نمی دانم موسیقی اول به متن چه ربطی داشت. نمی دانم جمله(( آدم برای عاشق شدن یک لحضه زمان نیاز دارد برای فراموش کردن یک عمر )) چه ربطی به زمان عرب جاهلیت داشت. نمی دانم اولین جمله متن که در آخر هم تکرار می شود: ((هرکسی در ساعت سه به این صفحه برسد، می میرد)) چه ربطی به متن داشت.
5- خیلی ساده بگویم، خانم یثربی به شعور، زمان و هزینه تماشاگر توهین کرده بود، ای کاش در توضیحات می آوردی که این یک داستان ساده مذهبی مربوط به دوران عرب جاهلیت است. آنوقت شک نکن که نمی دیدمش.
6- از بازی خوب خانم تیرانداز ممنون. اما چرا برای این متن سبک.
7- و در آخر مسئولان محترم و کارگردان عزیز، نه به خاطر تماشاگران، به خاطر بازیگران و احترام به زحمتی که آنان متحمل می شوند، تهویه و کولرهای سالن ها را درست کنید. من خفه شدم اما خانم تیرانداز غرق در عرق بود، 50 دقیقه صحنه تاتر را به تنهایی گرداندن، کار هر کسی نسیت اما ای کاش ارزش داشت، من در آخر تاتر از لباس های خیس خانم تیر انداز خجالت کشیدم خانم کارگردان شما چطور؟
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
واقعا متن شعاری بود.اما بازی خانم تیرانداز خوب بود.به شخصه معتقدم برای نصف قیمت ارزش دیدن داشت.ولی واقعا موندم چرا خانم یثربی یه همچین نمایشنامه ای رو نوشتن؟
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
موسیقی متن زیبا بود.. و بازی خانوم تیر انداز بسیار پر حرارت ، کاملاً مشخص بود که برای این کار انرژی گذاشتند (خسته نباشید می گم)

ولی... متن بسیار ضعیف نوشته شده بود ،موضوع هم بسیار تکراری و کلیشه ا ی
در مجموع پایین تر از حد انتظارم بود!
به شخصه دیدن این تیاترو به کسی توصیه نمی کنم.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بازی سیما تیرانداز فوق العاده بود،نقش 12 نفر را یک تنه اجرا کردن کار هرکسی نیست،با نظر دوستان که گفته بودن موسیقی ابتدایی و انتهایی ربطی به نمایش نداشت موافقم،با اینکه موسیقی زیبایی بود اما مناسب نمایش نبود،با اینکه هیچ امکاناتی نداشت،اما در مقایسه با پروفسور بوبوس باید بگم این نمایش عالی بود و گروه باید مدیون بازی زیبای سیما تیرانداز باشه
علی عبدالرحیم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
یک نمایش مجموعه ای ست از عوامل مختلف (بازیگر،صحنه،نور، موسیقی ، متن و...)که در اجرای مذکور بارِ تمامی اینها را بازیگر داستان به دوش میکشد. به گمان من استفاده از یک رکن برای پوشش دادن معایب اثر،به نوعی فریب دادن نماشاگر است .ضمن اینکه نباید بی توجهی به صحنه یا بستر داستان را با سادگی آن اشتباه گرفت .در مجموع ، نمایشنامه کاملا متوسط و بازی بسیار قدرتمند بود و دیگر هیچ .
سپاس
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بازی خانم تیراندازعالی بود.
اما متن تکراری وخسته کننده...
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
با تشکر و خسته نباشید.

اجرای زیبایی بود از چیستا بعید بود از این کارا.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بازی سیما تیرانداز عالی بود
میتونست یه دکور خیلی تاثیرگذار داشته باشه
برای من تجربه ی جدید و خوبی بود
موفق باشید
علی فرح راد این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
به نظرم بازی قویتر از کارگردانی و حتی متن بود.راستی"میگن توسرزمینهای شمال زمین کتاب هایی هست که یک صفحه سفید نامعلوم داره که اگه خواننده ساعت 3 آنرو بخونه می میره"
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید