آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم پــله آخــر
S3 : 13:16:15 | com/org

خلاصه داستان: لیلی (لیلا حاتمی) ستاره سینماست و به تازگی شوهرش را از دست داده‌است سر صحنه فیلمبرداری ناگهان مقابل دوربین خنده اش می‌گیرد و از کار باز می‌ماند. هیچ کس نمی‌تواند دلیل خنده‌هایش را حدس بزند.
عکس‌های پایه

فیلم پــله آخــر | عکس فیلم پــله آخــر | عکس فیلم پــله آخــر | عکس
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
من فیلم رو از طریق dvd و خیلی خیلی لذت بردم . بازی خانم حاتمی مثل همیشه عالیه . از علی مصفا هم به خاطر این کارشون متشکرم .
حس خواندن رمانی فوق العاده. جریان سیال ذهن. لذت بردم خیلی....
به شخصه از دیدن این فیلم بیش از خواندن داستانِ "مرگ ایوان ایلیچ" تولستویِ بزرگ (که گویا در کنار مردگانِ جیمز جویس منبع اقتباس یا حداقل الهام این فیلم بوده اند) لذت بردم.
۲۷ دی ۱۳۹۲
من هنوز فرصت خوندنش بهم دست نداده اما فصدش رو دارم. الاعمال بالنیات :)
۲۷ دی ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیگه حتی صورتتم از یادم رفته
من این فیلمو سه بار تو سینما دیدیم
شاهکاره
خیلی فیلم زیبایی بود. در اول باید بگم موسیقی انتخابی به نظر من به عنوان موسیقی فیلم خیلی کاربردی تر ست. چون مگر چند آهنگساز خبره در ساخت قطعات کوتاه موسیقی هستند که همواره میتوانند شاهکار بسازند. اما استفاده قطعات کوتاه شده خیلی از موسیقی های شاهکار در فیلم ها گاهی باعث نقطه قوت فیلم میشن. فلش بک ها خیلی زیبا و هوشمندانه بود. فیلمنامه عالی بود. از معدود کارهای اقتباسی بود که از دید من عالی از آب در آمده بود. کارگردانی بسیار خوب. بازی ها عالی. آقای مصفا و خانم حاتمی که نیاز به تعریف ندارند. چون همیشه خوش میدرخشند. اما آقای آقا خانی؛ من بازی اول ایشون را در فیلم تنها 2 بار زندگی میکنیم دیده بودم. چقدر بازی ایشون متفاوت و خوب هست. اصلا حس دیگری به آدم منتقل میکنند. این جا هم عالی بودند. امیدوارم همیشه در کارهاشون موفق باشند. در کل خیلی حال و هوای فیلم را دوست داشتم.
خسرو-علی مصفا- :
فکرشم نمی کردم تنها درمانِ افسردگیم،خبرِ مرگم باشه... !
خبر مرگم کاشکی زودتر میفهمیدم!
۲۳ آذر ۱۳۹۲
بیشتر اوقات تنها درمانِ افسردگی،خبرِ مرگ خوداست... !
۲۳ آذر ۱۳۹۲
و چقدر هم بده که تنها راه حلی که وجود داشته باشه تا راحت بشی،مرگ باشه..1
۲۹ آذر ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چه شود گر فکنی بر من مسکین نگهی...
استفاده فوق العاده از تصنیف چه شود گر فکنی بر من مسکین نگهی آدمو جادو میکرد!
پله آخر از معدود فیلم هایی ست که مخاطب بعد از دیدنش یه حسِ تازه و البته متفاوت مثلِ خود فیلم پیدا میکند.نوع دیالوگ ها و صحنه هایی که داشت نشون دهنده ی این بود که این فیلم مثلِ بقیه فیلم ها نیست.
و یکی از نکته های خوبش این بود که فلش بک هایی که داشت خیلی برنامه ریزی شده و به موقع بود!!
به نظرم واقعن خیلی فیلم قشنگ و کاملی بود البته بعد از سیمای زنی در دوردست متوجه شدیم که چه نوع فیلم هایی رو از علی مصفا باید انتظار داشت!!
پله آخر قاب تصویر خود درونی علی مصفاست...//
۰۶ تیر ۱۳۹۲
دقیقن..!!
۰۶ تیر ۱۳۹۲
خیلی دقیقا...!!!
۲۰ فروردین ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم ساده و بی ادعای خوبی بود. به ویژه بازی بی خیالانه ی شخصیت علی مصفا برام جذاب بود. انگار که از اول تا آخر فیلم (بدون این که به جابجایی های زمانی فکر کنیم) یه روح سرگردان بود!
از فیلم های خوبی که در سال 91 دیدم استفاده از ایده اقتباس و وجود خلاقیت در ساختار روایی فیلمنامه دارای بازی های روان و فرم اجرایی خوب کارگردان و تدوین بسیار خوب و ریتم عالی
پله اخر بسیار خووب بوود.چه خاطره ای هم برای من ساخت .سیزده بدر رفتم دیدم.هیجکس جز من نبود تو سینما.فضای جالبی داشت اوون رووز:)
۰۶ خرداد ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
علاقه شخصی من به علی مصفا و لیلا حاتمی به کنار، ارتباط خاصی که با سبکشان و فضای کارهای آنها می تونم برقرار کنم (که به نظر خودم عجیب میاد نمونه بارزش دیدن چیزهایی هست که نمیدانی برای چهار بار آنهم در سینما هست که برای خیلیها جای تعجب داشت) باعث شد که از کارلذت ببرم. بازیهای خوب شیوه روایت زیبای داستان تدوین جالب( که البته کاملا تقلیدی بود) نکات برجسته فیلم بود. البته این را هم نمی توانم کتمان کنم که در اواسط فیلم چند بار به ساعتم نگاه کردم. در نهایت باید بگم برای کشف برخی زوایای فیلم که فکر می کنم برای من مبهم مانده باید یک بار دیگر به تماشای فیلم برم. شاید این هم به بار چهارم رسید.
دوباره دیدم
دوباره فکرکردم
دوباره ارتباط ها و وقایع را دنبال کردم
دوباره پازل هارا کنارهم چیدم
دوباره بیشتر از دفعه پیش ، کشف کردم ....
روابط انسانها ، واکنشهاشون ، برخوردهاشون، احساسهاشون .... انسانها چقدر پیچیده اند هرچند ساده ، زندگی میکنند ....

فکرکردید پله ی آخر شما کجاست؟؟
فیلم خیلی خوبی بود، کلا حضور "علی مصفا" دوست داشتنی معیار خیلی خوبیه برای انتخاب یک فیلم. هنوز "چیزهایی هست که نمیدانی" یکی از عزیزترین فیلم های سال های اخیره واسه من...

من اما هر چی فکر کردم خیلی تاثیر داستان "مرگ ایوان ایلیچ" رو در داستان "پله آخر" درک نکردم.
۲۱ اسفند ۱۳۹۱
نیلوفر جان کاش اون نکات تازه رو هم با ما به اشتراک میذاشتی :دی مرسی
۲۳ اسفند ۱۳۹۱
سپاس مونای عزیز حتما با کمال میل اگرچه احساس میکنم خیلی از این برداشتها ممکن ست شخصی باشد اما خوشحال خواهم شد با شما دوستان خوبم درمیان بگذارم .....بعنوان مثال برایم جالب بود که خسرو در فیلم بعد از شنیدن اینکه بزودی میمیرد چطور اسکیتی میخرد و شروع به بازی میکند که سالهای کودکی اش را پر کرده بود ....با خواندن کتابهای مورد نظر برایم بیشتر مشخص شد که در فیلم میخواهد رهایی تغییر در جریان یکنواختی زندگی و حتی نوعی سر شوق آمدن را نشان دهد ....عکس العملی که انسانهای کمی در برابر شنیدن خبر مرگشان انرا نشان میدهند و موارد دیگر .....:)
۲۵ اسفند ۱۳۹۱
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
درود بر دوستان. فیلم خوبی بود. البته نمی شه گفت بهترین کار علی مصفا چون من فیلم "سیمای زنی در دور دست" رو بیشتر دوست داشتم. ولی در کل پله آخر هم فیلم خوبی بود. من از اینکه با مرگ بازی کرده بود و شوخی ها و طعنه هاش به مرگ خیلی خوشم اومد. همین طور اینکه همه فکر می کردند خودشون در قضیه مرگ مقصرند! فقط ریتم فیلم از اواسط کار خیلی بیش از حدی که لازم بود کند شد و این کمی تماشاگران رو خسته کرد. ولی در کل به نظرم یک یاز فیلم های خوب ایران در چند ماه اخیر بود.
تنها چیزی که برام جالب بود جدا از بقیه چیزها دیدن دکوراسیون خانه ی واقعیه این زوج بازیگر بود :)
۰۱ اسفند ۱۳۹۱
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در عمق فیلم با داستانهای زیادی مواجه میشوی ..... واین فیلم را از سطحی بودن رها میکند ..از ان دست فیلمهایی ست که باعث درگیری ذهن بیننده میشود و دوست داری با کنکاش و دقت بیشتر فیلم رابکاوی تا به پاسخ سوالاتت برسی ....باید بازهم ببینمش .......
فیلم دلنشینی که مدام بیننده رو نگران میکرد.
دیروز در یکی از پاییزی ترین روزهای زمستان همراه دوستم به دیدن این فیلم نسشتیم و باید بگم واقعا عالی بود. فیلم نامه فوق العاده و تدوین عالی در کنار بازی بسیار تاثیر گذار بازیگران همه دست به دست هم دتده بودند و یکی از بهترین تجربه های سینمایی را رقم زدند.
من که حتما دوباره می رم و فیلم را می بینم به بقیه هم توصیه می کنم.
چه عالی، امیدوارم به دید من هم عالی باشه :)
۲۵ بهمن ۱۳۹۱
کدوم سینماها دارن این فیلمو ؟؟
۲۷ بهمن ۱۳۹۱
پردیس های آزادی و زندگی و ملت و اریکه، سینما فرهنگ و فلسطین و ماندانا و موزه سینما. از این سیت می توانید برنامه سئانس ها را چک کنید.
http://cinematicket.org/?p=filmdetail&fid=609&fileid=705&t=%D9%BE%D9%84%D9%87%20%D8%A2%D8%AE%D8%B1
۲۹ بهمن ۱۳۹۱
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید