همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال گشت‌های فلسفی |گشت پنجم: کویر بادرود - در ستایش سکوت|
S2 : 14:18:21
امکان خرید پایان یافته
  پنجشنبه ۱۷ تا ۱۸ بهمن ۱۳۹۸
 بها: ۴۲۰,۰۰۰ تومان

برگزارکننده: تیوال

اغلب به‌ منظور هدف خاصی بیرون می‌رویم، اما گاهی به‌ویژه آخر هفته‌ها فقط برای کمی خوش‌گذرانی یا دیدار دوستان‌مان از خانه بیرون می‌زنیم. گاهی به سالن‌های تئاتر و سینما، کافه‌های شلوغ و مراکز خرید، گاهی به مکان‌های کمابیش فرهنگی از قبیل گالری‌ها و موزه‌ها و گاهی به دل طبیعت پناه می‌بریم تا اندکی از کار و زندگی و مشکلات روزمره فاصله بگیریم.
اما می‌توان گفت هر روز، پرسش‌های زیادی از ذهن‌مان درباره‌ی زندگی و بنیان‌های آن می‌گذرد که البته اغلب یا فشار زندگی ما را به سوی نادیده گرفتن و فراموش کردن‌شان رهسپار می‌کند، یا دشواری مواجهه با این واقعیت که شاید پاسخ درخوری برای چنین پرسش‌هایی در چنته نداشته باشیم. حال اگر این آخر هفته‌های دوری از کار و روزمره را با شجاعت مواجهه با این پرسش‌ها تلفیق کنیم چه؟

در «گشت‌های فلسفی» می‌خواهیم به مکان‌هایی سر بزنیم که می‌توانند پرسش‌هایی در باب معنای زندگی، مرگ، عشق، زیبایی، سکوت، زمان، کران‌مندی و ... در ذهن ما ایجاد کنند. در مکان‌هایی که بر اساس موضوع موردنظر انتخاب شده‌اند، ساعاتی کنار هم می‌نشینیم و به پرسش‌هایی می‌اندیشیم و در باب مسائلی گفت‌و‌گو می‌کنیم که پاسخ روشنی برایشان وجود ندارد. پرسش‌هایی که به‌خودی‌خود ارزشمندند و بیش از پاسخ‌هایشان باید ذهن ما را به خود مشغول کنند!


«در این برنامه می‌خواهیم به تماشای سکوت سحرآمیز، به دور از هیاهوی پرتنش شهر برویم و در این سفر و همراهی، با هم درباره‌ی اهمیت و نقش سکوت صحبت کنیم. آیا سکوت به معنای فقدان معناست یا اتفاقاً فضایی باردار از معناست که هیچ کلام و شیوه‌ای درخور انتقالش نیست؟ آیا به رسمیت شناختن سکوت ضرورت اجتماعی و اخلاقی دارد؟
زیر ستاره‌های بی‌شمار آسمان کویر، در گرمای چای و آتش می‌خواهیم به سکوت گوش فرادهیم..»

برنامه: صبح پنجشنبه ساعت ۵:۳۰ از راه‌آهن تهران به مقصد شهر «بادرود» حرکت می‌کنیم، بعد از حدود ۳ ساعت به شهر کویری بادرود می‌رسیم و سپس به روستای «ده آباد» در نزدیکی این شهر می‌رویم. بعد از استراحت در اقامتگاه بومگردی کویری و صرف ناهار به گپ‌وگفت با موضوع سکوت می‌نشینیم و بعد به گشت در روستا می‌پردازیم. شب بعد از صرف شام همراه با چای کنار آتش به گفتگو و شب‌نشینی ادامه می‌دهیم. صبح جمعه بعد از صبحانه به گشت در کویر و پیاده‌روی بر رمل‌ها می‌رویم و بعد از صرف ناهار و بازدید از جاذبه‌های منطقه، هنگام عصر به سمت تهران باز می‌گردیم و حدود ساعت ده شب در تهران خواهیم بود. 

خدمات: بلیت رفت و برگشت قطار، دو وعده صبحانه، دو وعده ناهار، یک وعده شام، میان‌وعده، یک شب اقامت در خانه بومگردی، تسهیل‌گر، راهنما، بیمه و ترانسفر در مقصد
نکته: در صورت نبود بلیت قطار، این سفر با اتوبوس توریستی برگزار خواهد شد.

تسهیل‌گر: ملیکا خوش‌نژاد، کارشناس ارشد فلسفه از دانشگاه تهران، ٰمدرس و تسهیل‌گر فلسفه، دبیر تحریریه سایت و مجله فلسفیدن و ...

مدت برنامه: دو روز - پنجشنبه صبح تا جمعه شب

اطلاعات بیشتر:
۰۹۱۰۸۵۷۸۷۵۵

دسته‌بندی:
فرهنگیتیوالی
شهر:
تهران
مدت زمان:
دو روزه
حمل و نقل:
زمینیریلی
محدوده:
داخلی

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.