تیوال فیلم پیلوت
S2 : 02:38:55
: ابراهیم ابراهیمیان
: ابراهیم ابراهیمیان و محمدعلی محمدی
: جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، بهدخت ولیان، سعیدآقاخانی، بانیپال شومون، گیلدا ویشکی، پریوش نظریه
: محمدرضا مصباح
: علیرضا برازنده
: ژینوس پدرام
: حامد حبیب زاده
: امیرحسین قاسمی
: مهدی موسوی
: عباس عباسی
: مارال جیرانی
: میثم میرزایی

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
با سلام
دیروز فیلم پیلوت رو دیدم و اگه بخوام حسم رو به طور صادقانه بیان کنم نیمتونم بگم که از دیدن فیلم لذت بردم ولی می تونم بگم از دیدن بازی خوب بازیگر ها واقعا لذت بردم .به خصوص جناب اقای آذرنگ که به با بازی خوبشون قادر بودن حرص تماشاگر رو حسابی در بیارن واقعا بازی در نقش یک انسان به شدت بی شعور نشان دهنده توانایی یک بازیگره .
متاسفانه این فیلم هم مانند بسیاری دیگر از فیلم های ایرانی از ضعف فیلمنامه رنج می بره .اینطور به نظر می رسه که کارگردان در پی ایجاد یک سبک جدیده که اگرچه احساس می شه خیلی در این زمینه تلاش کرده اما از نظر من به عنوان یک مخاطب عامی فقط یک خسته نباشید داره .
من این فیلم رو به افرادی که بخاطر طنزش انتخاب می کنن اصلا پیشنهاد نمیکنم اما به سایر دوستانی که حاضرن وقتشون رو در اختیار یک فیلم متوسط اما تا حدی غیر تکراری بگذارن پیشنهاد ... دیدن ادامه » میکنم .

دیروز رفتم فیلم سورنجان رو دیدم، به قدری از بازی بهدخت ولیان خوشم اومد که گفتم هر جور شده باید ببینم توو پیلوت چه کرده..خلاصه که به تماشای این فیلم هم نشستم..
بازیها همه خوب بود واقعا.. فیلم توو ذوق نمیزد انصافاً..و دنبال کردن حوادث فیلم تا انتها کار سخت یا خسته کننده ای نبود..اما خب..بازم باید گفت فیلمنامه چیزی نداشت و یه خط بیشتر نبود..فقط ادمو دور خودش میچرخوند..

دیدن بهدخت ولیان و حضور با اعتماد به نفسش جلوی دوربین، نویدِ اضافه شدن یه بازیگر خوب به سینما رو میده..امیدوارم بیشتر بازی کنه..
زهره مقدم، امیر مسعود، نرگس، سپهر، سیدمهدی، مهدی و فهیمه این را خواندند
بامداد، شاهین و فرزاد جعفریان این را دوست دارند
تنها نکتهٔ مثبت سورنجان بهدخت ولیان بود...
۰۸ مهر
ناگهان درخت خیلی فیلم شخصی بود برای دل خودش ساخته بود

با این جمله " دیدی بعضی کارگردان ها... " هم موافق نیستم :|
۱۰ مهر
اذر پرویز فیلم نبود بنظرم ضایع کردن نگاتیو بود و اگر میتونستم نمره منفی بهش میدادم و فکر کنم جز محدود فیلمهایی بود که تا آخر نتونستم ببینم در حد گینس که اونم نتونستم تموم کنم

در دنیای تو ایده بدی نداشت اما اصلا در نیومده بود و تبدیل شده بود که چرت و پرتی ... دیدن ادامه » که میتونست نشه
۱۰ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من متاسفانه فیلم اول آقای ابراهیمیان رو ندیدم("ارسال آگهی تسلیت برای روزنامه") ولی فیلم دوم شون "عادت می کنیم"، اثری ارزشمند بود برام. به نظرم رسید خالق اثر داره از دل این داستان های زیاد گفته شده این سال های سینمای اجتماعی مون با بسترهایی مثل خیانت و...به طرح موضوعی تازه می رسه.
فیلم "پیلوت" رو دیروز دیدم و این فرضیه و حس برام بیشتر تقویت شد که ابراهیمیان، رو می شه کارگردانی قابل اعتنا قطعا دونست و آثارش رو با جدیت دنبال کرد ولی به نظرم این فیلم محترم، شبیه فیلم قبلی از این الگوی نسبت آدم ها با مرگ و غافلگیری هاش داره استفاده می کنه. الگویی که خودش داره به یک موتیف در آثار ایشون تبدیل می شه که به نظرم ادامه اش می تونه یک تکرار رو به وجود بیاره.
چیز دیگری که به نظرم در فیلم، مانع رشد شده بود بازی گردانی و شخصیت پردازی کاراکتر جواد عزتی ... دیدن ادامه » بود. یعنی به شخصه در چنین درامی، این بازی که پهلو به پهلوی بعضی از نقش های طنز این بازیگر توانا می زد رو نمی تونستم ارتباط برقرار کنم. مثل انتخاب نامناسب میلاد کی مرام در "روسی"، به نظرم این جا هم، این انتخاب احساس مخاطب در فیلم رو دچار سکته می کرد. و یا اگر فیلم چند لحنی بوده من متوجه اش نشدم. چون در سالنی که من فیلم رو دیدم، در بسیاری از گره های دراماتیک، تعدادی از مخاطبین می خندیدند.
پایان فیلم، ما را قطعا به آینده این کارگردان امیدوار نگه می داره.
من تماشای اون رو به شما پیشنهاد می دم.
فهیمه و امیر مسعود این را خواندند
محمد کارآمد، زهره مقدم و ماهرو رستمی این را دوست دارند
ارسال اگهی تسلیت ... قطعا از آااادت نمی کنیم جلوتر بود و ارزش دیدن داره بهتون توصیه میکنم
۰۷ مهر
خیلی ممنونم
۱۰ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیز خیلی از اظهار لطف و توجه شما ممنونم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب فیلم پر حاشیه ی "پیلوت" با بازی حمید رضا آذرنگ ، سعید آقاخانی و جواد عزتی و بهدخت ولیان و حضوردلپذیر و اندکِ پریوش نظریه رو دیدیم . پر حاشیه ازمنظرِ سقوط الناز شاکر دوست از ارتفاع و جایگزینی بهدخت ولیان که در دنیای تصویر هنرمند تازه کاری محسوب می شود ، بود.ازابراهیم ابراهیمیان ، فیلم عادت نمیکنیم رو دیده بودم وخیلی هم پسندیده بودم . اما "پیلوت" فیلمی متفاوت ، در فضایی گروتسک(طنز سیاه)با داستان ساده ای که لوکیشن آن یک بیمارستان دولتی ست ساخته شده .فیلم ، داستانِ یک زن و شوهر شهرستانیست که زن بدون اجازه ی همسر ، فرزندش را برای یک جراحی مهم به تهران آورده و در همین راستا دچار یک بحران جدی می شوند. "پیلوت" درلغت " طبقه ی صفر " معنا میشه و اسم فیلم کنایه به همین موضوعه چون آدم های داستان ، از هوش اجتماعی پایین و به تعبیر دیگه فرهنگ ... دیدن ادامه » زیر صفر برخوردارند.
از اونجایی که فیلم دربسترِ کمدی سیاه ، روایت میشه، انتخاب درستی برای دوستانی که به قصد سرگرمی سینما رو انتخاب میکنند ، نیست . من به دیدن لایه های مختلف شخصیت افراد جامعه (تیپ هایی که در شبانه روز به وفور می بینیم) علاقمندم و از دیدنش لذت بردم . بهدخت ولیان بعنوان یک هنرپیشه ی نوظهور زیبا و باور پذیر بازی کرد . جواد عزتی و سعید آقاخانی که عالی بودند و اما درمورد کاربلدی حمید رضا آذرنگ نازنین ، بارها در طول فیلم از دستش عصبانی شدم و به خودم گفتم چطور میتونه نقش یه آدم به این بی شعوری رو انقدر قشنگ بازی کنه .
امیر مسعود، سپیده و فهیمه این را خواندند
محمد کارآمد و علی جباری این را دوست دارند
مشتاق شدم ببینمش...
۰۶ مهر
هر چند از النازتون به هیچ وجه خوشم نمیاد اما بی معرفتی اینام قابل توجیه نیست
۰۶ مهر
من فنش نیستم ولی باهاش زاویه هم ندارم..
۰۶ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید