تیوال گردش راه آهن |ریل‌رو|
S3 : 00:44:06
خـریــــد
۲۰۰,۰۰۰ و ۱۷۰,۰۰۰ تومان
  هر هفته پنج‌شنبه‌ها
 بها: ۲۰۰,۰۰۰ و ۱۷۰,۰۰۰ تومان

مسیر: تهران - سوادکوه (خط طلا)

- بازدید از تاریخی ترین و جذابترین نقاط گردشگری راه آهن ایران
- همراه با توقف هایی خارج از ایستگاههای معمول راه آهن

محل سوار شدن: ایستگاه راه آهن تهران

زمان‌بندی:
حرکت: ۷:٣٠ صبح (حضور ۳۰ دقیقه قبل از حرکت قطار الزامی است. توجه داشته باشید زمان بازشدن گیت‌های ورودی و سوار شدن به قطار گردشگری از طریق نمایشگرهای داخل ایستگاه و بلندگوهای داخل سالن به اطلاع مسافرین خواهد رسید.)
برگشت: حدود ۲۱:۴۰ شب

مهلت ثبت نام: حداکثر تا یک روز (ساعت ۱۲ ظهر) قبل از روز اجرا

خدمات: قطار ریل باس، پذیرایی صبحانه، نهار گرم، سه میان وعده، کارشناس گردشگری راه آهن، راهنما، نقشه، بیمه

تجهیزات مورد نیاز: کفش مناسب پیاده روی، کوله سبک، کلاه و عینک آفتابی، لباس کناره گرمتر، کارت شناسایی، وسایل شخصی و داروهای ضروری

برنامه شامل پیاده روی سبک است.
- همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و پرینت بلیت الزامی است.
- لطفا جهت برگزاری هر چه سبزتر این برنامه، ظروف غذاخوری (قاشق، چنگال، لیوان) غیر یکبار مصرف به همراه داشته باشید. 

» گفتنی است در صورت مساعد نبودن وضعیت آب و هوا، برنامه لغو خواهد شد.

برنامه سفر
نقطه شروع برنامه قطار گردشگری از ساعت ۷:۳۰ در ایستگاه تهران است. پس از صرف صبحانه در قطار گردشگری به جلگه حاصلخیز ورامین می‌رسیم و با پشت سرگذاشتن آن جلوه‌هایی از حاشیه کویر را در نزدیک گرمسار شاهد خواهیم‌بود. پس از گرمسار با گردش به سمت شمال، در کنار حبله‌رود قرار گرفته و کمی بعد به اولین ایستگاه بازدیدمان می‌رسیم که از نمونه ایستگاه‌های راه‌آهن با مشخصه‌های ویژه ایستگاه‌های تدارکاتی سال‌های اولیه راه‌آهن است. پس از کمی گشت به قطار باز میگردیم و از مناظر فوق‌العاده دیدنی مسیر کبوتر دره، سیمین‌دشت و زرین‌دشت عبور می‌کنیم. با نزدیک شدن به بخش کوهستانی شمال، به داستانی‌ترین بخش تور وارد شده‌ایم که نه فقط به لحاظ زیبایی بلکه به لحاظ فنی و تاریخی نیز بسیار جذاب می‌باشد.
در ده شوراب از قطار پیاده می‌شویم تا علاوه بر تماشای ترکیب فوق العاده‌ای از صنعت و طبیعت، درباره نحوه ساخت خط آهن شمال و مشکلات پیش روی آن نیز بشنویم. با قطار از مشهورترین سازه های راه‌آهن شمال مانند پل ورسک، سه خط طلا و ... دیدن می‌کنیم. در ایستگاه ورسک از قطار پیاده می‌شویم تا نمایی معروق از ورسک را تماشا کنیم و عکسی به یادگار ثبت کنیم. در ادامه ناهار در قطار صرف می‌شود و مسیر را تا پل‌سفید ادامه می‌دهیم. با گذشتن از نیم روز در ایستگاه سوادکوه پیاده می‌شویم و ضمن یک پیاده‌روی سبک، بیشتر با راه‌آهن آشنا خواهیم شد. در ادامه پس از رسیدن به پل سفید به تهران باز می‌گردیم و غروب آفتاب را در یکی از ایستگاه‌های راه بازگشت حین صرف عصرانه تماشا می‌کنیم. قطار گردشگری حدود ساعت ۲۲:۱۵ به تهران باز می­‌گردد.

محقق و مدرس تور
محمد محسنیان باستان‌شناسی است که ۴ سال روی موضوع تاریخ راه‌آهن ایران کار کرده و حالا تورهایی را به این مقصد برنامه‌ریزی می‌کند.

ریل‌رو
مجموعه تورهای گردشگری راه‌آهن و ریلی با عنوان (ریل‌رو RailRo) حاصل فعالیت دو شرکت پارسیاد و خانه سفر پارس با برند SURFIRAN است که وظیفه برنامه‌ریزی و اجرای تورها را با همکاری شرکت رجا و راه‌آهن ایران بر عهده دارند.

هماهنگی:
۰۲۱۶۶۴۶۳۷۰۰
۰۹۳۸۲۹۰۰۴۹۹


بزرگسال: ۲۰۰.۰۰۰ تومان
کودک زیر ١٢ سال: ۱۷۰.۰۰۰ تومان

ویدیوهای وابسته