تیوال فیلم معکوس
S3 : 09:07:32
: پولاد کیمیایی
: بابک حمیدیان، لیلا زارع، شهرام حقیقت دوست، اکبر زنجانپور، علیرضا کمالی نژاد، پروانه معصومی و سیاوش طهمورث
: مسعود کیمیایی
: تورج منصوری
: مصطفی خرقه پوش
: بهزاد عبدی
: پرویز آبنار
: محمد قومی
: بابک کریمی
: علی نیک رفتار
: محیا رضایی کلانتری
: فاطمه پزشکی
: رحمت الله عبدالله زاده
: محمد خوشنام
قصه اعضای یک خانواده که در فضایی بیرون از خانه با یکدیگر مواجه می شوند.

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
آدمهایی که تکلیفشون با علایقشون روشن و مشخصه ، همیشه برام مطلقن قابل احترام و عزیزن .
کسایی که میدونن چی میخوان ، چی رو دوس دارن و میخوان با چی محشور شن :)
اینا کسایی ان که وقتی نظرشون رو از مکاتب هنری ، مکاتب فلسفی ، جریانهای سیاسی و ... میپرسی ، بی معطلی برات میگن به چی و چطور فکر میکنن . اونها باری به هر جهت زندگی نمیکنن . اونها تماشاگر دنیا نیستن ، اونها در جهان و با جهان می اندیشن . اونها در ژانر قرار دارن . اونها به حدی از تشخیص و رشد رسیدن که میتونن " انتخاب " کنن . لذا جهانبینیشون مشخصه . جهانبینی داشتن مسئله ی مهمیه . به نظرم داشتن جهانبینیه که انسان رو از باقی جانداران جدا میکنه .
پولاد خان کیمیایی یکی از همین آدمهای عزیزه :)
معکوس رو دوس داشتم . چون ژانر داشت و تلاش داشت طبق قواعد ژانریش حرکت کنه ، اینکه تا چه حد موفق بود مد نظرم نیست ، بیشتر ... دیدن ادامه » شیفته ی این شدم که پولاد تکلیفش با خودش و علایقش مشخص بود و فیلمی ساخته که میتونه آغازگر اتفاقهای بزرگی برای سینمای ایران و خودش باشه . اینکه سینماگرامون متوجه باشن باید در ژانر فیلم بسازن .
به نظرم تجربه ی پر ریسک و شجاعانه ای بود و پلانها و قابهای البته درخشان هم کم نداشت .
مسلمه که میشد خیلی بهتر از این باشه ، معلومه خب ، هر چیزی میتونه خیلی بهتر از اینی که هست باشه .
همین دلیل زنده بودنمونه دیگه ، اینکه هی بهتر بشیم و هی جلو بریم . و خب به مرور امکانات و ... هم به کمکمون خواهند اومد . فقط لازمه کم نیاریم و هی تجربه کنیم ..

برای من مثل سکانس شروع قانون مورفی بود که کاملن میتونستم قهقهه ی رامبد رو از اینکه داره فانتزیه دیوونه وار مورد علاقشو میسازه بشنوم .. و همین حسابی سر کیفم آورده بود .
بعضی جاهای فیلم کاملن حس میکردم و میشنیدم فریاد از سر ذوق و لذت پولاد رو :)
دمش گرم و امیدوارم فریادهای مستانه ش ، دیوانه وارتر و بلند تر در فیلم بعدیش شنیده بشه
شوکه شدم! نور/ صدا/ دوربین !!!! همه باطل
مناسف شدم
فاجعه ای به نام فیلم ...
اقای کیمیایی عزیز لطفا هیچ وقت دیگه فیلم نساز .
اشفته بازاری به هیچ روایتی به هیچ دیالوگی بی هیچ پایان بندی ... پایان فیلم های هندی ۴۰ سال پیش بالیوود از کار شما شریفتر بود . کاش بودی و میدیدی که ۳۰۰ نفر داخل سینما به شما و فیلمت خندیدن . تمام داشته هایت از پدرت و سینمایی که در آن بزرگ شدی شد اش بد مزه ای که صرفا فانتزیه و حتی روی کاغذ هم بی معتی بود . بر من ثابت شد میشود پسر ادم بزرگ بود اما فیلم سخیف ساخت .
متاسفم
رضا جان با احترام به نظرتون،کلا به نظرم وقتی یه اثر هنری رو قضاوت میکنیم نباید به اصل و نسبِ سازنده و پیشینه و زندگی شخصیش کار داشته باشیم، کمی بی انصافی است به نظرم..
هر فردی جهان خودش رو داره..دنیای فکری خودش رو داره..
پولاد هم مثل سایرین حق داره تجربه ... دیدن ادامه » کنه، گند بزنه یا خوب باشه..همیشه دلم واسه این آدمها که فرزندِ ادمهای بزرگ هستن،میسوزه.. ناخودآگاه حقِ خیلی چیزا، به خاطر قضاوت و قیاسِ مردم،ازشون گرفته میشه..
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
خانم نیلوفر فرمایش شما زمانی پذیرفتنی میشه که خود کارگردان هم کاری به اصل و نسب خودش نداشته باشه و تو کنفرانس نگه من بزرگای سینما رو خاله و عمو صدا میکنم پس باید تو سینما باشم و بقیه نباید باشن
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
جناب جهان ، همچنان متوجه نمیشم!!!
تمامی افرادی که پدر و مادرشون در هنر( هر رشته ای) ، فعالیت دارن،طبعاً این اتفاق براشون می افته که از کودکی افراد مشغول در اون رشته رو از نزدیک ببینن و خاله و عمو صداشون کنن( پسر خسرو شکیبایی، پسر علی پروین، پسر آتیلا پسیانی،پسر ... دیدن ادامه » اغداشلو،...)،حالا ما بیابیم بگیم تو که از بچگی با اینا بزرگ شدی چرا خودت هیچی.نمیشی پس؟؟؟ !!! راستش نمیتونم این سوال رو،سوالِ منطقی ای بدونم!!
اتفاقا به نظرم تعداد بچه هایی که پدر و مادر بسیار بزرگ و حرفه ای دارن ولی خودشون نبوغ خاصی ندارن به مراتب بیشتر از حالتِ عکسش هست..
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید