کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش رومولوس کبیر
S3 : 17:43:50 | com/org
  ۰۵ مهر تا ۲۲ آبان ۱۳۸۸
  ۲۰:۱۵
 بها: ۸,۰۰۰ تومان
نمایش " رومولوس کبیر " که از پنجم مهرماه با کارگردانی "نادر برهانی مرند" در تماشاخانه اصلی مجموعه تیاترشهر اجرا می شود نمایش "‌ رومولوس کبیر " نوشته "فردریش دورنمات" است که "نادر برهانی مرند " آنرا کارگردانی کرده و از پنجم مهرماه تا 22 آبان ماه در تماشاخانه اصلی مجموعه تیاترشهر اجرا می شود . همچنین "هادی عامل" دستیار کارگردان و" رضا شاپورزاده" طراح صحنه نمایش است . این نمایش در تاریخ ذکر شده، هر شب به غیر از روزهای شنبه و ایام تعطیل، ساعت 20:15 به مدت 110 دقیقه در تماشاخانه اصلی مجموعه تیاترشهر اجرا می شود .

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سیامک صفری در آخرین دوران درخشش خودش بود و بعد از این کار دیگر مدام سقوط و تکرار تکرار تکرار
سعید بیگی و شیرین بختیاری این را خواندند
T R، کیوان رحیمی و مریم جمشیدی این را دوست دارند
با سقوط موافق نیستم ولی با تکرار چرا
موفق باشید
۱۳ آبان ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا عالی بود.با اینکه صندلی گیرم نیومد و مجبور شدم رو پله بشینم،ولی ارزششو داشت.ولی برای مسئول گیشه متاسفم.به مردم میگفت مجبور میشید توی سالن وایسید.نمی ارزه.برید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام
متاسفانه استفاده از بعضی بازیگران برای دو اجرا آنچنان در کشور هنوز رایج نیست. ولی در این اجرا به نمایش در امد. و این نشان ضعف نمایش رومولوس کبیر بود.
خانوم ماهیان بعد از ان فریادها و جیغ ها در عشق لرزه دیگر توانی برای دیالوگ گفتن ان هم در سالن اصلی را ندارد و این دیشب به طور واضح اشکار بود با صدایی گرفته و امتناع کردن از فریاد.
و این کاملا روشن است که اقای دهکردی با تمام شکل و حالات عشق لرزه در نمایش بازی میکند اگر کسی این دو اجرا در یک روز ببیند با نکات پی خواهد برد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام وخسته نباشید.
تشکر بابت اجرای زیبا و دلنشین.
هرکس فیلم جالب مورد عجیب بنجامین باتن را دیده باشد.آن قسمتی که مخترع ساعتی میسازد و آنرا در ایستگاه متر افتتاح می کند ناگهان کسی فریاد می زند که ساعت بر عکس کار می کند و مخترع می گوید من خود آنرا به این شکل ساخته ام به امید اینکه روزی پسرم برگردد.
راستی پسر او برای چه به چنگ رفته بود. به امید باقی ماندن اسم روم با آلمان یا فرانسه یا انگلیس یا هر کشور دیگر. تا کی مادران فرزند به دنیا بیاورند و به هزاران امید آنرا به سن جوانی برسانند و بعد برای ماندن اسم وطن و میهن سربازان در خون خود بغلتند. و در حالیکه جان می دهند شعار روم زنده باد سر دهند.هیچ حماقتی از این بالاتر نیست.
در هیچ جای قران و مکتب اسلام چیزی به نام فدایی وطن و میهن ما نداریم. الا برای زنده ماندن اسلام.
چرا؟ چون به نظر ما هیچ چیز بالاتر و پر ارزشتر از جان آدمی که خداوند سبحان به او عطا کرده است نیست. و هیچکس قادر بهجبران این وفاداری نیست جز خالق این انسان. یعنی اگر سرباز بار هرکس غیر از خالق خویش معامله کند بدونه شک بزرگترین حماقت در زندگی انجام ... دیدن ادامه ›› داده است.
هر وقت صحبت از روم و المان و فرانسه می شود صحبت از سزار هیتلر ناپلئون و غیره می شود. ولی صحبتی از سرباز به خون خفته نمی باشد. چرا؟
این سخنی است که بارها می خواستم بیان کنم تا اینکه با تماشای اجرای زیبای رمولوس کبیر به ذهنم خطور کرد.
این بزرگترین سوال در ذهن ماست که چرا مردم باید فدای میهن شوند چرا همه جا صحبت از دفاع میهن است تا کی جوانان با عشق خود در دریا غرق شوند یه امید اینکه رومولوس مرغ بازی کند و تخم مرغ تازه نوش جان کند.
به قول سعدی: حب وطن گرچه حدیثی است شریف نتوان برد به خواری و ذلت که در اینجا زادم.
وقتی در اخبار چهره برلسکونی که در یک کلیسا بر سر تابوت شش سرباز پاره پاره به دست دشمن را می دیدم. با خود اندیشیدم چگونه این مرد توانایی نگاه کردن در چشمان مادران این سربازان را دارد.
مادری که امید بازگشت پسر خود را داشت به امید ازدواج او فرزندان او. ولی اکنون با بدنی پاره و در خون غلتیده جلوی او در لباسی زیبای خفته است. و تنها چیزی که می شنود این است.
"ما به او افتخار می کنیم میهن به او افتخار میکند وطن به او افتخار می کند تا او 110 ساعت نخوابد و بعد با خنجر دشمن کشته شود به امید اینکه ماری آنتوان زیباترین ملکه فرانسه باقی بماند و در آخر با این شعار مثل خرگوش با ذرت مکزیکی فریبت می دهند. چو ایران نباشد تن من مباد.
با تشکر از حوصله و توجهتان.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و سپاس فراوان
واقعا کار بسیار عالی و زیبایی بود.
نکات ظریف و نمادهای بسیاری که در نمایش وجود داشت، زیبایی کار را دوچندان کرده بود.
من به شخصه از دیدن نمایش بسیار لدت بردم.
با تشکر از تمامی کسانی که برای اجرای این نمایش زحمت کشیده اند و آرزوی موفقیت روز افزون برای آنها.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چه زیباست و خاطره انگیز ...
"راه ما همانطور که در سیاست به کشتارهای دسته جمعی رسیده است ، در تئاتر هم به کمدی میرسد"
کاش راهی بود تا بتوان در تئاتر به آنچه که هر تئاتری میخواهد برسد، برسد...
با آرزوی سربلندی برای استاد حمید سمندریان بزرگوار و نادر برهانی مرند عزیز برای به تصویر کشیدن شاهکار دورنمانت و ... رومولوس کبیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی خوب ، خیلی نزدیک %
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همیشه عطش داریم یه کار رو در اجرای اول و یا دوم ببینیم و وقتی موفق میشیم معمولا با نبود بروشور مواجه می شیم :(
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و سپاس
کار زیبایی بود. ممنون از زحمت همه. کار خیلی خوب شروع شد اما در ادامه ضرب آهنگ آن کمی به هم خورد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در ابتدا تشکر میکنم به خاطر دعوت دوستان از اعضای باشگاه .
اثر نمایشی بزرگ و قابل تقدیری بود . نکته قابل توجه در این اجرا ، نقش آفرینی جناب صفری است که یکه و تنها!! بار سنگین این نمایش را به عهده دارند و کاستی های اثر را به نحو شایسته ای پوشش میدهند .این امر یعنی وابستگی نمایش به حضور یک نفر تا اندازه زیادی ارزشِ حرفه ای این نمایش را پائین آورده است . به نظر میرسد کارگردان نتوانسته در تقسیم جذابیت های کار میان بازیگران ، عدالت را برقرار نماید به نحوی که به محض حذف شخصیت رومولوس از صحنه نمایش ، گویی اثر فاقد هرگونه جذابیتی است .
محمد شمالی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاربسیار خوب و زیرکانه ای بود به امید این که هیچ سرزمینی تکه تکه نشود.همیشه موفق و پرتوان باشید.
مـحمّـدمـهـدی ندّاف این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار ممنون از دعوتتون و خسته نباشید به آقای برهانی و تمام گروه نمایش خصوصاً آقای صفری. کار بسیار خوبی بود و مثل همیشه به ما یادآوری کرد که تاریخ همیشه در حال تکرار است و این تکرار هم ترسناک و هم امید بخش است! فقط کاش موسیقی بیشتری در این کار استفاده میشد. و ای کاش تغییر در لیست بازیگران هم اطلاع داده می شد.
ضمنا دوستانی که تصمیم دارند این کار رو ببیند باید بدونند که تا حدود ساعت یازده ادامه داره!
با احترام به هنرمند همیشه زنده تئاتر ایران احمد آقالو............
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید