تیوال نمایش ساعت هشت در کشتی
S3 : 14:52:02
  ۲۴،۲۵ اسفند ۹۷ و ۶ فروردین ۹۸
 بها: ۲۰,۰۰۰ و ۱۵,۰۰۰ تومان

: آلریچ هاپ
: حسین فدایی حسین
: مریم کاظمی
: اصغر همت، حمید گلی، علی فروتن، مهراد زمانی، حسن همتی و با یاد و خاطره حسین محب اهری

: شقایق اصلانی، کاظم بابایی، سمیه بیگی، فربد تجویدی، هایده حسین زاده، فاطمه خدابنده لو، زهرا روشن ضمیر، نازنین صفا، نرگس صفامنش، سعید قره داغلی، شادی کارآیین، حسام کلانتری، عرفان میدانلو، یلدا فرهبد
: سینا ییلاق بیگی
: مژگان عیوضی
: حسین تبریزی
: فرید نوایی

» فروش اینترنتی بلیت در دیگر سایت‌های محترم انجام می‌شود

دسته‌بندی:
کودک و نوجوان
شهر:
تهران

مکان

میدان هفت تیر، ورزشگاه شیرودی، خیابان شهید مفتح خیابان ورزنده
تلفن:  ۸۸۸۴۷۲۷۲ - ۸۸۳۰۶۶۴۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نگاهى به نمایش کودک"ساعت ٨ در کشتى"

چند روزیست نمایش ساعت ٨ در کشتى به کارگردانى مریم کاظمى در ژانر کودک روى صحنه و در تالار هنر اجرا میشود؛مریم کاظمى را بیشتر با نام تئاتر کودک میشناسیم و هرگاه نمایشى از ایشان به روى صحنه میرود منتظر تماشاى یک اثر هنرى فاخر هستیم چه از لحاظ محتوا و چه ساختار که حرفى براى گفتن داشته باشد.

و اینبار قصه اى که شاید همه ى کودکان از زبان بزرگسالان شنیده اند داستان کشتى نوح (ع) ولى با پرداختى بسیار متفاوت که مدت ٧٥دقیقه شور و اشتیاق براى دیدن و شنیدن تک تک لحظه هاى شیرین و شاد و دوست داشتنى و البته سراسر نکات آموزشى و آنهم بسیار نامحسوس و به دور از زبان تند و تیز آموزشى را براى بیننده ى کودک،نوجوان و حتى بزرگسال فراهم میکند.

از صحنه ى ابتداى نمایش که نوح در پاسخ خانواده ى خود که وى را داناترین و بهترین خطاب میکنند خود را عاشقترین و شادترین معرفى میکند ،مى آموزد که جز عشق و مهربانى و شادى هیچ ویژگى بین انسانها برترى نیست.


در جایى دیگر شاهد اختلاف نظر پنگوئن ها راجع به اثبات وجود خدا هستیم که الحق به زیبایى و با زبان و نگاه کاملا کودکانه به پاسخ این مسئله پرداخته که گاهاً سوالى بى پاسخ در ذهن کودکان باقى مانده بود.


در جایى از نمایش شاهد تضادها و تعارضات درونى ماکسى میلیانِ پنگوئن هستیم که گاه خود را مقصر در شکستن بال پروانه میداند و گاه نه
و سعى در ایجاد تعادل بین خود و وجدانش (ایگو و سوپرایگو)دارد و شاید قصد دارد به ما بیاموزد کودکان ما گاهى اشتباهاتى را خواسته و یا ناخواسته مرتکب میشوند که نیاز دارند حمایتشان کنیم تا از احساس گناه رهایى یابند و یاد بگیریم کودکانمان باید تجربه کنند تا بیاموزند و در حین کسب تجربه مراقب باشند اسیب به خود و دیگران نزنند.

در ... دیدن ادامه » صحنه اى از نمایش بقدرى دقیق و زیرکانه به مسئله ى تنبیه پرداخته که حیرت میکنیم از دیالوگ انتظار تنبیه دردناکتر از تنبیه هست و آنهم در قالب شعر و ریتم و به ما بعنوان مادر و پدر گوشزد میکند که ...آرى هیچگاه کودک را در انتظار تنبیه و وعده ى تنبیه نگه ندارید که از خود تنبیه آزار دهنده تَر هست گاهى.


در جایى شاهد گله مندى فاخته از اینکه زحماتش دیده نشده هستیم و یاد میگیریم همه ى ما به نوعى مهرطلب هستیم و مشتاقیم که کار نیک ما دیده شود و مى آموزیم در برابر خوبى باید سپاسگزار بود تا انگیزه ى بیشترى در وجود اطرافیان ایجاد کنیم براى کارهاى خوب بعدى.

در صحنه اى شاهد تشکر نوح از فاخته هستیم و ما و کودکانمان مى آموزیم که نیکى هیچگاه فراموش نمیشود.

و بسیار هست از این دست صحنه ها و گفتگوهاى سراسر آموزنده که با مهارت و توانمندى بالا در نمایش گنجانده شده.

ولى براى آخرین نکته دوست میدارم به صحنه ى اخر نمایش اشاره کنم که نوح میفرماید هرکس از شما هرطور که دوست دارد میتواند خدا را تصور کند بله مهم نیست خدا در نظر من ،تو و هرکس چگونه تداعى میشود و مهم اینست که او وجود دارد و باز جمله اى از متن نمایشنامه به عاریت میگیرم که "چون به وجود خدا فکر میکنى پس حتما وجود دارد".


مریمِ عزیز بعنوان مادرى که نیاز دارد بیاموزد تا فرزندى شادتر با سلامت روان بالاتر پرورش دهد از تو سپاسگزارم و امید دارم که خداوندِ مهربانى و عشق نگاهِ پرمهرت را هر روز بیشتر از پیش به نگاه معصوم فرزندان سرزمینم پیوندخواهد زد...


#نورا درجزینى روانشناس کودک و نوجوان
امیر مسعود و مارال عظیمی این را خواندند
مریم اسدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید