کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش شب بیست و یکم
S3 : 07:01:59 | com/org
امکان خرید پایان یافته
  ۱۰ آذر تا ۰۶ دی ۱۳۹۲
  ۲۰:۰۰
 بها: ۱۰,۰۰۰ تومان
اجرای این نمایش در روز دوشنبه مورخ 2 دی ماه به صورت خیریه بوده و تمام فروش بلیط در روز مذکور به موسسه محک تقدیم می شود

گزارش تصویری تیوال از تمرین نمایش شب بیست و یکم / عکاس: آزاده مشعشعی

... دیدن همه عکس‌ها ››

آواها

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، بام خانه هنرمندان
تلفن:  ۸۸۳۱۰۴۵۷، ۸۸۳۱۰۴۵۸

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
دیروز نمایش "شب بیست و یکم" برای نوجوانان "کانون اصلاخ و تربیت تهران" در محل کانون روی صحنه رفت.
واقعاً نمی تونم حس خوبی که ازین اجرا داشتم رو توصیف بکنم.سرار لذت و انرژی و شورو بود. بسیار خوب گروه رو همراهی کردند و هم پای تمامی شخصیت های داستان پیش رفتند.امید وارم شیرینی این اجرا تا مدتها زیر دندونمون بمونه.
دوستان عزیز تیوالی سلام
نمایش "شب بیست و یکم" امروز 7 دی ماه و فردا 8 دی ماه آخرین اجرای خود را خواهد داشت.
کماکان منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم.
سپاس
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
موقع دیدن نمایش داشتم از سرما میمردم ، خیلی فضاش سنگین بود و دردناک
و فکر میکنم زمان این نمایش ها دیگه تموم شده .. خیلی خشن و درد آور بود ، نمایشنامه هم بیشتر شبیه فیلم فارسی بود .
manimoon، شادی بهرامی و sanaz m.barin این را خواندند
علی عبدالرحیم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نمایش «شب بیست و یکم» به نفع خیریه محک روی صحنه می‌رود

نمایش «شب بیست و یکم» روز دوشنبه 2 دی ماه در یک اجرای ویژه به نفع کودکان سرطانی محک اجرا می‌شود.
به گزارش خبرنگار تئاتر نت، این نمایش که تا به امروز با استقبال بسیار خوب مخاطبان در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روبرو بوده، روز دوشنبه 2 دی ماه کل مبلغ فروش بلیت خود را به نفع کودکان سرطانی موسسه محک اختصاص خواهد داد.
نمایش «شب بیست و یکم» به نویسندگی محمود استادمحمد و کارگردانی محمد راثی که اجرای خود را از 10 آذر در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان آغاز کرده است و هر روز بجز روزهای شنبه ساعت 20 روی صحنه می رود. گروه نمایش از تمامی مخاطبان خود دعوت می‌کنند تا در این اقدام فرهنگی ایشان را همراهی کنند.
منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم.

sanaz m.barin این را خواند
کیارش، آرزو علائی و مجتبی تاج میری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
به آگاهی می‌رساند اجرای این نمایش در روز دوشنبه مورخ 2 دی ماه به صورت خیریه بوده و تمام فروش بلیط در روز مذکور به موسسه محک تقدیم می شود
رسول حسینی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
دوستان عزیز تیوالی سلام
نمایش "شب بیست ویکم" تا 6 دی ماه اجرا خواهد داشت.
منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم.
سپاس
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
متن و دیالوگ های خوبی را شاهد بودم.بازی ها خوب بود و فکر می کنم بازیگر ها مسلط بودند.فقط احساس کردم بعضی جاها بیشتر از حد زمان صرف شده بود. بازی فرخ بسیار باور پذیر بود.از تمام بچه های گروه تشکر می کنم.
مجید م، ف.پ، رضا شفاخواه و غزل شایان مهر این را خواندند
so line و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
وقتی بناست به تماشای اثری با محوریت اعتیاد برویم نا خودآگاه ترس از افتادن در دام کلیشه و تکرار که بارها پیش از این در آثار نمایشی دیده ایم همراهیمان میکند. گفتنی ها گفته شده دیدنی ها هم دیده شده. ولی این بار در نمایشنامه استاد محمد با پرداخت بی تکلف و عالی گروه با مالیخولیای اعتیاد مواجهیم. استاد محمد به نقل از کارگردان نمایش سالها پیش پس از دوباره خواندن نماشنامه اش ابراز ترس از نویسنده اش کرده که به درستی همینگونه است. آنچه به اثرگذاری موضوع نمایش افزوده پرداخت بی آلایش، بازیهای بشدت روان و قوی و یکدستی کل کارست. کارگردان و استاد محمد با دقتی تمام خود واقعیت را بدون چاشنی حتی نورپردازی یا طراحی لباس و صحنه ویژه ای ارائه میکنند. مسلما مدتها بیاد دو شخصیت اصلی کار فرخ و فریدون خواهید بود و دغدغه تان میشود. بازی دو بازیگر اصلی بقدری باور پذیر و تاثیر گذارست که که تماشاگر غیر حرفه ای چون من بسختی میتواند بپذیرد در پیشینه شان خود تجربه ای از این دست نداشته باشند:) (مزاح) در اخر شاید برای تاثیر بیشتر صحنه آخر بهتر بود از بازیگر خردسال در نقش برادر کوچکتر استفاده میشد.با سپاس فراوان از گروه نمایش.
الهام حصاری و محیا سلطانی این را خواندند
رسول حسینی و so line این را دوست دارند
من متوجه نشدم چرا جناب استاد محمد پس از دوباره خواندن نمایشنامه اش از خودش ترسیده؟!
۲۰ آذر ۱۳۹۲
فرزانه محمدی عزیز :
ای کاش تعبیر خود را از گروه حرفه ای و غیر حرفه ای قبل از هرچیز بیان می نمودید. !!!
صرف نقد کردن یک کار با کوبیدن اشخاص ( نادیده گرفتن زحمات چندین ماهه ) برای شکل گیری یک نمایش ، دو راه از هم جدا هستند که به یک مقصود ختم نخواهمند شد.
این که شما کار را نپسندیده اید به عنوان یک شخص حقیقی متین و قابل قبول است چرا که به سلیقه و اکتساب افراد بر می گردد و قابل ... دیدن ادامه ›› احترام .
من هم یاد سخن دوستی افتادم :) که می گفت :" خوب است بدانیم که با قضاوت هایمان قبل از هرچیز طرز فکر ( ایده ئولوژی ) خودمان را عرضه خواهیم کرد".
تا آنجایی که من دوراد ور از عوامل اجرایی این نمایش آگاهم ، تمامی عوامل تحصیلات آکادمیک این رشته را در رده های متعارف گذرانده اند و متناسب با آن حداقل چندین سال و چندین کار تجربه دارند .
البته لازم به ذکر می باشد که این نمایش اولین کاری است که ایشان با گذشتن از فیلتر های . . . . با اتکا به توان فردی اعضای گروه و فارغ از حمایت حرفه ای ها :) ( به تعبیر خود شما ) به اجرای عموم رسیده و پر واضح است که شاید کم و کاستی هایی هم داشته با شد اما بنده به عنوان یک تماشاگر عام تیاتر از بازی ارائه شده برخی از نقش آفرینان گروه (فرهاد ، فرخ ، علی گیل گیلی ، فریدون) و موسیقی کار مخصوصا فالش نوازی هایش که مرتبط با حال و هوای نمایشنامه پیش می رفت و نور پردازی ساده ولی گویا بسیار لذت بردم و نسبت به مواردی همچون بازی برات و رحم خدا ( البته در اجرای آن شب که به تماشا نشستم ) ، قسمتی از دکور( کف سازی صحنه ) ، لباس فریدون خان و گریم امیر اسعد خان احساس خوبی نداشتم .
۲۴ آذر ۱۳۹۲
فرزانه محمدی عزیز :
تو خود به کمال می دانی که ندیدن دلیل برنبودن نیست ، یحتمل چون برایتان مهم نبود بر دل ننشست ( جبر هم مزید بر علت بوده )
القصه سبب خیر شدید و مرا به تکاپو انداختید تا بیشتر کنکاش کنم
آری چند وچوندی شنیده اید از پایان نامه ، همانی که همینی ها اجرایش کرده بودند گویا ، اما سال 1385 ( هفت سال پیش را گویم بانو ) کجا و کنون کجا !؟ از هفت سال پیش تا کنون قاعدتا" فعالیت هایی بوده لاکن چون عناوین و اسامی نا آشنایند وغریب ، پیش می آید که در پیچ و تاب ذهنمان کمتر گوشه نظری داشته باشیم به ایشان .
چه خوب است حس نقد تیاتر با اصطلاح و اسلوبش و جنجال بر سر فوتبال ناب با الفاظ خاصش ، چه خوش گفت "هر سخن ... دیدن ادامه ›› جایی و هرنکته مکانی دارد".من تماشاگرعام تیاتر هرچه گشت جایی درخور واژه مذمت در نقد صحیح یافت نکرد و مخزن فهمی بر اختلاف آماتور و حرفه ای در نقد اثرایجاد نشد.
دلم رابه درد آوردید بانو چرا که در این فصل سرد من لرزان را لباس گرم و جای نرم محیا بود و اوی لرزان ، نه لباس گرمی و نه جای نرمی ...... براستی که همه یکسانیم و انسان. :)
۲۵ آذر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
با خسته نباشید به همه بچه های گروه
وقتی کارگردان و یا بازیگری و متنی را برمی داری که کار کنی؛ در اولین قدم برداشت و تصویر کلی تو از آن متن به تو جسارت و ایده و انگیزه و علاقه و ... می دهد و درست همینجاست که هرچقدر انتخاب ما بیشتر از روی اندیشه و علاقه و تجربه و .... باشد تاثیر نهایی نمایش ما بر مخاطب نیز بیشتر است. چون آنچه را که فهمیده ایم و نسبت به آن دغدغه داریم اجرا کرده ایم؛ پس فهمیده ایمش و می خواهیم بفهمانیمش
اما قضیه اصلی آنجا شروع می شود که متن و شخصیت ها جلوی چشمت جان می گیرند تازه آنجاست که اگر متنی مثل متن
"شب بیست و یکم" را انتخاب کرده باشی می فهمی که چه کار سختی شروع شده...
فاجعه ای که باید با همه جای آن گره بخوری تا بتوانی به تصویرش بکشی، که بتوانی فریاد سرکش آنرا در گوش هر مخاطبی بپیچانی
فروغ پرپر شده فرخ را، چشم پوشی مرموزانه فریدون را بر آن قتل غریب! ، خوش خیالی امیر اسد خان را، سگ خماری های هیستریک فرخ را
و هزاران لحظه از بس تلخ و سخت، زیبای این نمایشنامه را....

دوستان گل***..... اجرایتان بسی تاثیرگذار و به یادماندنی است.... آدم آخر اجرا دلش می خواهد کمی بیشتر روی صندلی بنشیند و به آنچه دید دوباره فکر کند.... خسته نباشید...

امین میرزاباقری این را خواند
رسول حسینی، so line و بهار خادم این را دوست دارند
به شدت موافقم :)
* آدم آخر اجرا دلش می خواهد کمی بیشتر روی صندلی بنشیند و به آنچه دید دوباره فکر کند *

واقعا" بچه ها خسته نباشید ...
۱۹ آذر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم.
امین میرزاباقری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید