آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم شکاف
S3 : 00:59:13 | com/org
بها: ۱,۵۰۰، ۱,۸۰۰، ۲,۰۰۰ و ۳,۰۰۰ تومان  |  جزییات
کیفیت ۴۸۰: ۱.۵۰۰ تومان
کیفیت ۷۲۰: ۱.۸۰۰ تومان
کیفیت ۱۰۸۰: ۲.۰۰۰ تومان
کیفیت ۱۰۸۰ (HQکیفیت بالا): ۳.۰۰۰ تومان
این فیلم داستان زوج جوانی است که ناخواسته برای مدت کوتاهی از فرزند دوست خود نگهداری می‌کنند اما حادثه‌ای برای کودک باعث می‌شود که زندگی این زوج به بحران کشیده شود.

گزارش تصویری تیوال از اکران خصوصی فیلم شکاف / عکاس: حانیه زاهد

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نشست خبری فیلم شکاف

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› بابک حمیدیان بر بازی هایش تمرکز دارد

›› حکمت: سینمای امید هدیه لبخند به خانواده ها است

›› سحر دولتشاهی: بازی در سکانس انتهایی فیلم شکاف غافلگیرکننده بود

ویدیوها

آواها

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
ریتم کلى فیلم کندِ که به القاى اهداف کارگردان کمک بزرگى کرده.بازى بازیگران هم خوب و حساب شده است به استثناى اینکه(البته بر اساس نظر شخصى من) خانم دولت شاهى داره کاراکتر خودشو تکرار میکنه که اصلا نکته ى مثبتى براى یک بازیگر نیست.موضوع فیلم خیلى پیش پاافتاده و روتین هستش.درواقع یک برش از زندگى روزمره و مشکلات ٢ زوج است که شاید در نظر اول جذابیتى نداشته باشه اما اهدافى که فیلم دنبال میکنه بسیار آموزنده و قابل تامل است.خیلى دوست داشتم نکاتى که به نظرم آموزنده بود رو بنویسم اما نمیخوام موضوع فیلم لو بره.و در آخر، بهتر اینکه دوستان براى حمایت اثر هنرى و هنرمند خودشون فیلم رو ببینن و قضاوتشون رو در اختیار ما بگذارند که لذت ببریم.
از اون دسته از فیلم ها که نه می تونم بگم دوست داشتم و نه می تونم بگم دوست نداشتم

بازی ها خوب بود و بلاتکلیفی در فیلمنامه هم کاملا بچشم می خورد

به جز (بلاتکلیفى در فیلمنامه) بقیه موارد رو قبول دارم.من نمیگم فیلم خیلى جذابى بود،اما آموزنده و هدف دار بود.
حداقل به نظر من هر ایرادى داشت،بلاتکلیفى جزوش نبود.

۰۳ بهمن ۱۳۹۴
ولی بلاتکلیفی کاملا درسته این اشکال در گس هم وجود داشت .
۰۴ بهمن ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بسیار به دل نشست!!...اگرچه باز هم سوژه تکراری اینکه مسوولیت کسی را به عهده نگیرید وگرنه خانه خراب می شوید را داشت!...اما بازیهای فوق العاده، باعث میشد باز هم از این سوژه تکراری لذت ببری!
از وقتی درباره الی ساخته و جدایی جایزه گرفت هر ساله شاهد چند اثر به تقلید از انها هستیم. و توجهی به این نکته که توفیق فرهادی برای نوآوری است و نه تقلیدکرده نمیشود .و فرهادیسم در حال گسترش می باشد.
شکاف یکی از همین آثار است و نمونه بسیاربدی هم است. فیلمنامه بد است و از مشکلات بچه فقط به نداشتن کار و دعوای احتمالی اشاره میکند.و بسیار از نبود منطق روایی رنج میبرد.عمیق نمیشود و با وجود اذهان به دغدغه مندی، دغدغه را به درستی باز نمیکند وشاهد آن نیستیم بلکه وانمود آن را میبینیم به همین دلیل راهکارهای پیشنهادی بسیار سهل انگارانه است.
هیچ کدام از کاراکتر به شخصیت تبدیل نمی شود و یا با بازی های بازیگران تیپ می شوند و یا مثل کارکتری که سحر دولتشاهی آن را بد بازی میکند تیپ هم به وجود نمی آید و فقط نقش مترسک را در مزرعه دارد.
دوربین نیز خوب نیست و برای دادن مثلا هیجان بیشتر تکان های وحشتناکی میخورد.که در نوع خود فاجعه است.
شکاف فیلمی استاندارد است که بزگترین ضربه اش را از همین استاندارد بودن می خورد...
فیلمی است که دغدغه دارد اما جسارت ندارد.... سوژه خوبی دارد اما نگاه نویی ندارد.... معضل را بیان می کند اما راه حلی برای آن ندارد... همه چیز فیلم در حد استاندارد و معقولی است اما پا را از حد فراتر نمی گذارد و در سطح باقی می ماند...
بازی بازی گران فیلم هم خوب هستند اما توانایی های هر کدام را قبل تر در فیلم های قبلی بیشتر و بهتر دیده بودیم...
و سرانجام پایانی که به سبک فیلم های فرهادی قضاوتی را به مخاطب واگذار می کند اما با این تفاوت که این قضاوت تاثیری در کل داستان ندارد...

2.5 ستاره از 5 ستاره(با ارفاق)
اتفاقا "شکاف" اصلا فیلم نیست؛ شبه فیلم می باشد!!!
یک چیز قلابی که به اسم فیلم، اونم به شکل کاملا پرمدعا به خورد تماشاگر می ده!
بدترین فیلمی بودش که من توی طول این 15 سال حضور مستمر و پر رنگ توی جشنواره بعد از "رسوایی" استاد ده نمکی دیدم! حتی بدتر از "گناه من" مهرشاد کارخانی ، "فریاد" مسعود کیمیایی ، "گفتگو با سایه" خسرو سینایی ، "آسمان محبوب" و "اشباح" داریوش مهرجویی

یک فیلم برداری و نورپردازی کدر و مانع دیدن تصاویر (توی 30% فیلم من زور می زدم که بتونم بازیگرا و صحنه ها رو ببینم) ، یک فیلمنامه ... دیدن ادامه ›› ی فاقد کشش دراماتیک در پرداخت (اتفاقا پتانسیل یک درام اجتماعی جذاب و پر از گره رو داشت که متأسفانه عقیم مانده و به هیچ عنوان راجع به سیر داستانی فکر نشده و به سردستی ترین شکل ممکن سمبل شده است.) و بسیار کند و کسل کننده و خنثی و تنها چیزی که توی این فیلم ندیدم کارگردانی بودش و بازیگران هم که فقط دیالوگ می گفتند و در حد رفع تکلیف نقششون رو ایفا کردند.


0.1 ستاره از 5 ستاره (با ارفاق!!!)
۱۳ بهمن ۱۳۹۳
سپهر امیدوار (sepehr.omidvaar)
در دنیای تو ساعت چند است...
۱۵ بهمن ۱۳۹۳
پس حیف شد که ندیدم :(
۲۱ بهمن ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید