کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال فیلم شنای پروانه
S3 : 11:18:55 | com/org
در جنوب شهر، شنای پروانه طوفان به پا می‌کند

گزارش تصویری تیوال از نشست خبری فیلم شنای پروانه / عکاس: رومینا پرتو

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› ملتهب، نفس گیر و جذاب

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
- جمع پایدار، تا پایِ دار.
- شده برج میلاد رو خلال دندون کنم، این بی ناموسو از لای جرز دیوار در میارم.
- شب با ما خوابید، صبح با ما پا نشد..
- خودتو بزن به نفهمی، مامور جماعت با نفهم کاری نداره.
شبیه دیالوگهای فیلم فارسیه!
۱۹ بهمن ۱۳۹۸
پر شال م باش کارت دارم :))
۳۰ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر این فیلم رو همون شب های اول میدیم شاید خیلی بیشتر لذت میبردم.
ولی وقتی تعریف و تمجید ها از یک فیلمی زیاد میشه قطعا آدم با انتظار بالایی برای دیدنش میره.مگر این که فیلم های قبلی کارگردان رو دیده باشی و با سبکش آشنا باشی که هرچقدر هم تعریف شنیدی پیش خودت بگی : هرچقدر هم این فیلم خوب باشه قطعا مورد پسند من نیست.
در مجموع فیلم خوبی بود . هم از نظر فیلمنامه و هم از نظر بازی ها . امیرآقاییِ خوب داشت ، پانته آ بهرامِ خوب ، علی شادمان خیلی خوب. حتی بابای هاشم که اسمش رو نمیدونم متاسفانه . ولی جواد عزتی به نظرم نشد اون چیزی که باید میشد.(بازیش توی ماجرای نیمروز و جان دار عالی بود . شاید همینجاست که نقش کارگردان معنی پیدا میکنه)
جدای از همه این ها یک اتفاقی که دلم میخواست بیافته تا بیشتر با جریان فیلم همراه بشم اینه که دلم میخواست فیلم کمی قبلتر از اونجایی که شروع شد ، شروع میشد.
مثلا من فقط توی دیالوگ ها شنیدم که هاشم عاشق زنشه و میگه همه جلوی من دست به سینه وایمیسن ، من جلوی زنم دست به سینه هستم.
خب این که فقط حرفه.من نمیتونم تصور کنم یه گنده لاتی که به صغیر و کبیر رحم نمیکنه انقدر احساسات داشته باشه برای زنش.یا اگر هم انقدر احساسات داره دلم میخواست ببینم.ببینم یه گنده لات چطوری به زنش محبت میکنه ؟ اصلا خود بازیگر میتونه این کار رو جوری انجام بده که نه تنها زننده نباشه بلکه خیلی باورپذیر و دلچسب ... دیدن ادامه ›› باشه ؟؟
به دلیل نشون ندادن اینها و همراه نشدنم با شخصیت ها وقتی اون اتفاق اولش افتاد برای من هیچ اهمیتی نداشت . چون اون شخص برام مهم نبود .
و من هم اون کار رو گذاشتم پای دیوونه بودنش نه پای آبرو و غیرتی که مصیب آخرش بهش اشاره کرد.
شاید بتونم بگم این فیلم خیلی خوش شانس بود که امسال اکران شد . چون فیلم خوب امسال زیاد نبود که بخواد باهاش رقابت کنه.
از اونجایی که هنر (در هر قامتی که ظاهر بشه ، چه نمایش باشه و موسیقی و مجسمه و فیلم و ...)، اگر رسالت خودش رو به انجام برسونه برام اهمیت ویژه پیدا میکنه، "شنای پروانه "خرسندم کرد . چون یکی از بزرگترین و بدترین بزه های اخلاقی -اجتماعی و تبعات اون رو هنرمندانه به تصویر می کشه.امیر آقایی، پانته آ بهرام، طناز طباطبایی، علی شادمان نقش های کوتاهشون رو زیبا و جذاب بازی کردن و از این بابت یاد سگ کشی به یادموندنی بیضایی عززیز افتادم و بازی فوق العاده ی داریوش ارجمند و دیالوگ کمتر از ده دقیقه اییش .
با وجودی که، فضای حاکم در "شنای پروانه" برای من آشنا نبود ولی داستان فیلم و ماجراهای گنده لات ها باورپذیر و به دور از شعار زدگی و بزرگنمایی بود . آینده ی خوبی برای کارگردان جوان کشورم محمد کارت تصور می کنم .
دوستان از حسن نظر و توجه شما ممنونم :)
۱۶ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم خوبی بود و بنده بسیار دوست داشتم.
بازی امیر آقایی عالی ولی تقریباً کوتاه
بازی جواد عزتی خوب بود ولی نه به اندازه جان دار
روایت فیلم به نظرم جالب بود و پایان فیلم متفاوت..

مدت زمان فیلم حدودا چقدر هست دوست عزیز؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۸
بنظرم اینطوری فکر نکنید، اگر در جهت بهبود حال بیمار و کاهش رنج تلاش کردید این نهایت خوش شانسی شما بوده که این فرصت رو داشتید، حتی اگر به واسطه ی شغلتون هر روز بارها این اتفاق بیفته پس هر روز بارها خوش شانس بودید . بقیه ش بقول خودتون ، بازی ها و خاصیت شگفت انگیز زندگیه . میبینید گاهی برای چی نگران هستیم و روزگار طوری رقم میخوره که به وقتش اون موضوع ، کم اهمیت ترین جایگاه رو تو زندگیمون پیدا میکنه .
برقرار و تن درست باشید .
با پوزش فراوان از دوست عزیزمون م.ط که از صفحه ی ایشون برای گپ های دوستانه استفاده کردیم . :)
۱۷ بهمن ۱۳۹۸
دقیقا خانم مهاجرانی بزرگوار
خیلی قشنگ توصیف کردین همه چی رو

م.ط جان منم ببخش :)
۱۷ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

با چشمانی گرد و مبهوت به تیتراژ پایانی نگاه میکنم. به قدری درگیر فیلم هستم که فرصت دست زدن برای یکی از  بهترین فیلم های چند سال اخیر را از دست میدهم. فیلمی چنان نفسگیر که همچنان رهایم نمیکند.فیلمنامه ای با چهار گره که  بیننده را تا ثانیه آخر میخکوب میکند گره هایی که باز شدن هر کدام گره بعدی را ایجاد میکند و فیلمنامه ای که در هیچ لحظه ای رها نمیشود. فیلم فقط برای مخاطب قصه نمیگوید بلکه در طول فیلم  نسبت بین گنده لاتی ، فقر ، اعتیاد  و تعصب  را نیز به تصویر میکشد
شنای پروانه نوید ظهور یک کارگردان صاحب سبک در سینمای ایران میدهد.
از دوستان کسی مدت زمان فیلم رو میدونه؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۸
خیلی خیلی ممنونم زهره جان برای توضیحاتت
۱۴ بهمن ۱۳۹۸
ملت هیجان زده ای هستیم که شو آف برامون بیشتر از طرح و ایده اهمیت داره . میشد همه با هم فیلم ببینیم و با رعایت و هماهنگی اعتراض هم داشته باشیم . مثلا سیاه بپوشیم ، مثلا چند دقیقه ای قبل از شروع اعلام سکوت دستجمعی کنیم ولی ...
۱۵ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید